Centrum informacji o Windows 7/8/Vista/XP/2000/2003/2008 - Strona nieoficjalna

 

 

Nowe Artykuły:

  Windows 7 - Edycje !    Windows 7 - Przegląd ! 
Windows 7 - migracja na SSD
  !   Nowości w IE9 !   Windows 8 - Co nowego NEW!

URL: XP.net.pl


 

 
Admini:
GreGM

Imperator

Newsmani:
PaWeŁc

ads Reklama i       promocje
>Pomoc: masz      pytania? : napisz

 Optimized for: IE, 1024x768/1280x1024
x 32bit

Design by GreGM LOGO by Jendrek
© 2003/2004


Windows 2000, XP, 2003, 2008, Vista, 7 and its logos are registered trademarks of Microsoft Corp.


 


NEWS >> Artykuły Beta Drivers > Office > Software > Updates > Vista > Windows 7 > Windows 8 > WXP
 

  

 

 

Wtorek, 22 listopada 2011


 

Advanced Persistent Threat czyli jak działają zorganizowane grupy przestępcze w sieci

GreGM @ 23:12Portal VirtualStudy.pl zaprasza sesję pt. "Advanced Persistent Threat czyli jak działają zorganizowane grupy przestępcze w sieci" już w środę 23 listopada br. o godz. 20:30.
Grupy przestępcze działają nie tylko dla własnych korzyści ale są tez często wykorzystywane do walki wywiadowczej czy szpiegostwa przemysłowego fakt?
Prezentowana sesja porusza tematykę zaawansowanych atakw oraz incydentw bezpieczeństwa w firmach takich jak RSA, Sony, Google, DigiNotar SSL czy Barracuda. Na podstawie realnych przykładw zostaną omwione błędy i problemy, z ktrymi borykamy się dbając o bezpieczeństwo informacji w firmach. Prelegent z perspektywy osoby wykonującej testy penetracyjne, doradzi na co zwrcić szczeglną uwagę chcąc zminimalizować ryzyko wystąpienia incydentu bezpieczeństwa.

Link: Rejestracja


Wtorek, 8 listopada 2011


 

"Czwartki z IPv6" @ VirtualStudy.pl

GreGM @ 12:4510 Listopada na portalu VirtualStudy.pl rusza cykl 10 spotkań poświęcony IPv6.

Organizacja IANA przydzieliła ostatnie pule adresw IPV4. Oczywiście nikt nie wyłączy Internetu z dnia na dzień... :) ale warto się przygotować do nieuniknionej migracji na 6 wersję protokołu, ktry zapewnia zdecydowanie więcej adresw IP - jednakże nie jest to jedyna zmiana. Zmienia się koncepcja działania wielu elementw m.in. z zakresu wykrywania routerw, automatycznej adresacji czy wykrywania błędw.

Z powyższych powodw zapraszamy na cykl spotkań dotyczący zagadnień związanych z protokołem IPv6. Na spotkaniach omawiane będą:
- Zagadnienia adresacji
- budowa datagramu IPv6
- protokł ICMPv6
- protokł Neighbor Discovery
- migracja
- mechanizmy tunelowania 6to4/ISATAP/Teredo
- obsługa IPv6 w systemach Windows
- i wiele innych zagadnień związanych z IPv6, w szczeglności ich implementacja w środowisku Windows.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w czwartki od godziny 20:30. Szczegłowy harmonogram dostępny jest tutaj.

Prelegentem będzie Jacek Światowiak,ktrego sesje na portalu cieszą się ogromnym powodzeniem. Sesje realizowane są w ramach zadania CS1 (Internet IPv6) - projektu Inżynieria Internetu Przyszłości.

Info: Harmonogram szkoleń
Link: Virtualstudy.pl - Protokł IPv6


Niedziela, 5 czerwca 2011


 

"Windows InTune - zarządzanie z chmury" - czy to możliwe?

GreGM @ 14:40Portal Virtualstudy.pl zaprasza na bezpłatną sesję on-line: "Windows InTune - zarządzanie z chmury" - czy to możliwe? Sesja będzie poświęcona platformie Windows Intune pracującej w modelu chmury. Umożliwia ona proste zarządzanie komputerami i ich zabezpieczeniami. Dzięki temu komputery i ich użytkownicy mogą osiągnąć pełną wydajność bez względu na lokalizację. Rozwiązanie skupia się m.in. na: aktualizacjach systemowych, ochronie antywirusowej, monitorowaniu systemw oraz ich zasobw, możliwości zdalnej pomocy oraz ustalania jednolitych zasadach zabezpieczeń.

Agenda:
- Po co zarządzać infrastrukturą?
- Co daje nam MS, a co konkurencja?
- Wprowadzenie do technologii InTune.

Termin:
Sesja odbędzie się w dniu 9 czerwca o godzinie 20.00 i będzie trwała ok. 60 min. (w tym demo ~30 min.)

Link: VirtualStudy.pl


roda, 25 maja 2011


 

Korporacyjny cykl życia systemw operacyjnych Windows

GreGM @ 17:36Zapraszamy na sesję obejmującą tematykę budowy, utrzymywania i serwisowania infrastruktury firmowej opartej na systemach operacyjnych Windows. Życie systemw operacyjnych w firmach to tematy takie jak planowanie, budowa, testowanie, wdrożenie, długa eksploatacja i wycofywanie. System operacyjny podczas użytkowania przechodzi rozmaite przemiany, natomiast od działw IT zależy w jaki sposb te procesy będą przebiegały. Jeżeli zajmujecie się informatyką doskonale wiecie jak ważne a zarazem pracochłonne mogą być poszczeglne etapy. Na tej sesji dowiecie się jak zorganizować te procesy efektywniej i bezpieczniej.

Prelegent: Karol Stilger (Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Setup & Deployment oraz Microsoft Certified Trainer)

Termin sesji: 25.05.11 (Środa) godz. 20:30

Link: Bezpłatne spotkanie on-line: "Korporacyjny cykl życia systemw operacyjnych Windows"


Wtorek, 17 maja 2011


 

Tech-Ed 2011 North America

GreGM @ 23:50Trwa konferencja Microsoft Tech-Ed 2011 w Atlancie. Poniżej można zobaczyć poniedziałkowy Keynote prowadzony przez Roberta Wahbe (corporate vice president, Server and Tools Marketing Group) oraz Jasona Zander (corporate vice president, Visual Studio Team).Info: Tech-Ed 2011


Wtorek, 15 lutego 2011


 

Systemy Windows - bezpieczeństwo pod lupą

GreGM @ 23:58Portal VirtualStudy organizuje cykl sesji on-line: "Systemy Windows - bezpieczeństwo pod lupą".

Bezpieczeństwa nie można włączyć lub wyłączyć. Bezpieczeństwo jest wartością względną - są systemy bardziej lub mniej bezpieczne. Bezpieczeństwo zmienia się rwnież w czasie, system ktry wczoraj był bezpieczny dzisiaj juz niekoniecznie nim jest. Dlatego bardzo ważne jest aby wiedzieć o systemach w kontekscie bezpieczeństwa jak najwiecej. Z tych i wielu innych powodw serdecznie zapraszamy Was na cykl sesji dotyczących bezpieczeństwa w systemach Windows. Cykl ten jest tym bardziej wartościowy że poprowadzą go dwie osoby wyrżnione przez Microsoft tytułem MVP (Most Value Profesional) właśnie z zakresu "Enterprise Security".

Harmonogram kursu:
1. 22-02-2011 Paula Januszkiewicz: Hardening systemu Windows.
2. 08-03-2011 Grzegorz Tworek: Prawa dostępu w Windows proste czy skomplikowane?
3. 22-03-2011 Paula Januszkiewicz: Windows Advanced Firewall
4. 05-04-2011 Paula Januszkiewicz: Hasła w systemie Windows są (nie)bezpieczne!
5. 19-04-2011 Grzegorz Tworek: Niezawodność to też bezpieczeństwo
6. 10-05-2011 Grzegorz Tworek: Steady State pancerny system Windows
7. 24-05-2011 Paula Januszkiewicz: Bezpieczna komunikacja z Windows.
8. 07-06-2011 Grzegorz Tworek: Malware. Zarażanie, wykrywanie, usuwanie.

Na zakończenie kursu wszystkie osoby, ktre uczestniczyły w minimum 7 z 8 spotkań otrzymają certyfikaty uczestnictwa. Będą też uprawnione do sprawdzenia wiedzy z kursu na teście. Dla osb, ktre osiągną minimum 80% punktw portal VirtualStudy.pl potwierdzi ten fakt stosownym certyfikatem.

Link: VirtualStudy.pl


Sobota, 5 lutego 2011


 

Windows Command Reference

GreGM @ 1:55Microsoft udostępnił w postaci pliku CHM listę poleceń dostępnych z linii komend w systemach Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows 7 i Windows Vista.

Download: Windows Command Reference


Niedziela, 21 listopada 2010


 

25 lat od premiery Windows 1.0

GreGM @ 11:55Wczoraj minęło 25 lat od premiery pierszej wersji Windows (20.11.1985). Serwis ComputerWorld.com przygotował galerię wszystkich wersji Okienek po dzień dzisiejszy. Warto rzucić okiem choćby na pierwsze 3 strony, a potem na ostatnią prezentującą Windows 7.

Link: Visual tour: 25 years of Windows


roda, 17 listopada 2010


 

Bezpłatny kurs C# na VirtualStudy.pl

GreGM @ 23:47Portal VirtualStudy.pl zaprasza na najbliższe szkolenia wirtualne (darmowe):

- "Teoria programowania - historia i pojęcia", ktrą poprowadzi 18 listopada o godz.: 20:30 Nataniel Zieliński, dowiecie się w niej jak wygląda historia językw programowania, jakie funkcjonują pojęcia związane z programowaniem oraz powiemy o wspłczesnych językach programowania. Więcej...

- "Kurs programowania w C#" - płroczny kurs!
Zapraszamy na wielką przygodę z programowaniem w C#, przygotowaliśmy aż 24 sesje, ktre odbędą się od 25 listopada 2010 do 26 maja 2011 r.
Kurs jest przeznaczony dla osb, ktre nigdy nie miały nic wsplnego z technologią .NET, a głwnie z językiem C#. Nie zapomnieliśmy rwnież o osobach średniozaawansowanych , ktre rwnież znajdą tu coś dla siebie w ostatnich sesjach z kursu C#. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o 20:30. Więcej...


Link: VirtualStudy.pl


Niedziela, 25 lipca 2010


 

Windows 7 - migracja na dysk SSD

GreGM @ 21:51Dyski SSD stają się coraz popularniejsze z powodu większej dostępności i lepszego stosunku pojemności do ceny. Ich zalety są oczywiste - brak ruchomych części mechanicznych, błyskawiczny czas dostępu, b.szybki transfer (szczeglnie zauważalny dla losowych odczytw małych plikw). Idealnie nadają się do nowoczesnych laptopw, gdzie procesor i pamięć są bardzo szybkie, a wąskim gardłem wciąż pozostaje dysk twardy.

W artykule opisano operację migracji systemu Windows 7 z dysku HDD na dysk SSD bez utraty jakichkolwiek ustawień, ale z zachowaniem wysokiej wydajności dysku SSD dzięki odpowiedniemu wyrwnaniu partycji systemowej.

Zapraszam do lektury!

Czytaj dalej...


Poniedziaek, 12 lipca 2010


 

Sharepoint 3.0 => 2010

GreGM @ 23:50Microsoft opublikował dokumentację omawiającą upgrade z Windows SharePoint Services 3.0 do Microsoft SharePoint Foundation 2010.

Info: Upgrading to Microsoft SharePoint Foundation 2010


roda, 26 maja 2010


 

VirtualStudy Conference 2010

GreGM @ 23:50VirtualStudy Conference 2010 jest oglnoświatową, wirtualną konferencją informatyczną organizowaną przez społeczności pasjonatw oraz profesjonalistw technologii informatycznych. Oglnoświatowa, ponieważ w konferencji tej biorą udział zarwno polscy, jak i zagraniczni specjaliści IT. Dodatkowo zaletą konferencji jest fakt, iż jest ona dostosowana do rżnych stref czasowych, a do uczestnictwa w niej wystarczy komputer i sieć internetowa.
Wydarzenie to jest największą tego typu wirtualną konferencją w Polsce i na świecie. Jako, że część organizatorw uczestniczy w konferencji Microsoft TechEd 2010, dotrzemy do największego grona potencjalnych odbiorcw VirtualStudy Conference 2010 z całego świata. Sądząc z liczby zapytań i odwiedzin strony domowej szacuje się, iż w konferencji może uczestniczyć do 6 tys. osb. Podczas konferencji będzie aż 5 ścieżek tematycznych, 3 po polsku i 2 po angielsku. Aby jak najwięcej osb mogło uczestniczyć w konferencji, jest ona organizowana w sobotę 19 czerwca 2010 r., dzień wolny od pracy. Wśrd prelegentw są Ci najlepsi, występujący na międzynarodowych konferencjach, takich jak: TechEd, Microsoft Technology Summit, Tech-days, a wśrd nich Andy Malone, Jessica M. Moss, czy Paula Januszkiewicz, ktrej sesję na konferencji Microsoft TechEd 2009 organizatorzy powtarzali, gdyż było tak duże zainteresowanie jej wystąpieniem.
Udział w konferencji jest bezpłatny, dostępny dzięki bezpłatnemu klientowi LiveMeeting, ze społecznym udziałem prelegentw oraz organizowany przez społeczność NON-PROFIT.

Info: VirtualStudy.pl
Link: VirtualStudy Conference 2010


Niedziela, 23 maja 2010


 

Office Professional 2010 - recenzja

GreGM @ 11:48Na witrynie ActiveWin pojawiała się obszerna recenzja pakietu Office Professional 2010 z wieloma screenami.

Link: Office Professional 2010 Review


roda, 24 marca 2010


 

My.Live.com kończy działanie

GreGM @ 9:12Wchodząc dziś jak co dzień na stronę startową Live.com otrzymałem niemiłą informację:
Thank you for using My.live.com. On March 30, 2010, My.live.com will be discontinued and all users redirected to MSN.com. Please note that your settings, feeds and gadgets will not be migrated to MSN.com. To visit MSN.com today, click here.

Podsumowując, 30.marca br. strona My.Live.com (wcześniej po prostu Live.com) zakończy swj żywot.


Niedziela, 28 lutego 2010


 

Wydajność dyskw VHD @ Hyper-V

GreGM @ 11:46Taylor Brown informuje na swoim blogu o opublikowaniu obszernego (35 stron) dokumentu opisującego pomiary wydajności dyskw wirtualnych w usłudze Hyper-V na systemach Windows Server 2008 / 2008 R2. Porwnana została wydajność dyskw VHD fixed do dynamic oraz dyskw VHD do dyskw fizycznych.

Download: WS08_R2_VHD_Performance_WhitePaper


Wtorek, 16 lutego 2010


 

DPM 2010 + Hyper-V

GreGM @ 18:55Microsoft opublikował ciekawy artykuł dotyczący wykorzystania Data Protection Manager 2010 do backupowania maszyn wirtualnych Hyper-V.

Download: How to protect Hyper-V with DPM 2010 whitepaper


Poniedziaek, 25 stycznia 2010


 

Techniki hakerskie użyteczne dla administratora IT

GreGM @ 23:55Portal Virtual Study ma przyjemność zaprosić na sesję Pauli Januszkiewicz (MVP: Enterprise Security) "Techniki hakerskie użyteczne dla administratora IT". Będzie to darmowa sesja dostępna online za pomocą bezpłatnego klienta Microsoft Live Meeting. Sesja miała swoją premierę na TechEd 2009 w Berlinie i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na ponad trzystuosobowej sali zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych i organizatorzy zadecydowali o jej dodatkowym powtrzeniu w ostatnim dniu konferencji.

Poniżej kilka rekomendacji od kolegw MVP:
- "Paula pokazała metody przeprowadzenia atakw offline, wykorzystywania debuggera oraz parę świetnych tipw dotyczących szkolenia użytkownikw i administratorw. Naprawdę dobra sesja. Brawo!" - Karol Stilger
- "Paula opowiedziała o podmianie pliku binarnego usługi, enumeracji kont, białym wywiadzie, odtworzeniu systemu po pełnym crashu - offline access, debuggowaniu crash dumpw. Sesja była bardzo dobrze poprowadzona, a prelegentka nawiązała świetny kontakt z publicznością." - Robert Stuczyński


Termin: 1.luty, godzina 20:00
Udział w sesji wymaga wcześniejsze rejestracji i jest darmowy. Ilość miejsc ograniczona!

Info: Więcej informacji i rejestracja


Wtorek, 2 czerwca 2009


 

Bing.com

GreGM @ 15:03Microsoft udostępnił nową-starą wyszukiwarkę Bing.com. Dla polskich użytkownikw jest to po prostu trochę poprawiony Live Search. Dla anglojęzycznych użytkownikw zgodnie z zapowiedziami ma to jednak być silnik wspomagania decyzji. Zobaczymy jak sprawdzi się "w praniu".

Link: Bing.com


Poniedziaek, 18 maja 2009


 

Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności - 2.2

Imperator @ 20:13Zapraszamy do lektury i komentowania artykułu "Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności".

W nowej wersji artykułu zostało dodanych kilka nowych interesujących rozwiązań, cały artykuł został rwnież zaktualizowany pod kątem SP2.

Link: Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności


Sobota, 4 kwietnia 2009


 

Visual Studio 2010 i ASP.NET 4.0

GreGM @ 16:56Microsoft udostępnił podsumowanie informacji o Visual Studio 2010 i technologii ASP.net 4.0 w postaci pliku PDF/XPS.

Download: Visual Studio 2010 & ASP NET 4.0 (by Maung Maung)


Czwartek, 26 marca 2009


 

WinHEC 2008 White Papers

GreGM @ 0:33Microsoft udostępnił materiały z konferencji WinHEC 2008 (Windows Hardware Engineering Conference).

Download: WinHEC 2008 White Papers


Niedziela, 5 padziernika 2008


 

Art. Nowości w IE8 Beta 2

GreGM @ 22:33Na łamach vortalu pojawił się nowy artykuł prezentujący nowości w przeglądarce Internet Explorer 8 Beta 2. Zapraszamy do lektury!

Link: Art. Nowości w Internet Explorer 8 Beta 2


Pitek, 19 wrzenia 2008


 

Windows 7 - nowe UI: WordPad i Paint

GreGM @ 8:02Jak donosi UX Evangelist w Windows 7 zmiany w UI dotkną podstawowych aplikacji takich jak WordPad czy Paint, ktre w Viście niewiele rżniły się od poprzednich wersji (Windows XP, 2000). Otrzymają one teraz interfejs użytkownika zbliżony do paska ribbon w Office 2007. Niektrym pewnie przypadnie do gustu to rozwiązanie, a innym nie.

Link: Więcej na UX Evangelist...


Niedziela, 14 wrzenia 2008


 

Test: Gigabyte iRAM = Windows w 6 sekund...

GreGM @ 9:23Serwis Benchmark.pl przeprowadził testy urządzenia Gigabyte iRAM, ktre pozwala na uruchomienie systemu Windows XP w 6 sekund. W roli dysku twardego występuje po prostu pamięć RAM wkładana do karty rozszerzeń PCI, niestety ograniczona do 4GB (4 sloty, max. 1GB / slot) i z ograniczoną przepustowością interfejsu SATA I (120-130MB/s). System działa na urządzeniu tego typu po prostu błyskawicznie. Są i konkurenci dla Gigabyte, ktrzy eliminują wspomniane ograniczenia - na przykład ANS-9010 RAM. Niestety produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, choć planowany termin wypuszczenia na rynek to sierpień br. Niemniej jednak technologia wydaje się być obiecująca, gdyż eliminuje najwęższe gardło obecnych super-komputerw jakim jest dysk twardy, nawet w wersji SSD.

Link: Test: Gigabyte iRAM = Windows w 6 sekund... @ benchmark.pl


roda, 10 wrzenia 2008


 

Super szybki dysk SSD od Intela

GreGM @ 21:17Serwis Benchmark.pl opublikował testy bardzo szybkich dyskw SSD wyprodukowanych przez Intela. Test "Windows Vista startup" w PCMark Vantage wykazał ponad 10-krotną przewagę nad dyskiem Seagate Momentus 7200.2...

Link: Test dysku SSD od Intela - test


Czwartek, 31 lipca 2008


 

Koniec Windows = Midori

GreGM @ 16:57SD Times dotarło do wewnętrznych dokumentw firmy Microsoft dotyczących systemu o kodowej nazwie Midori, ktry miałby być następcą Windows. Midori to pochodna systemu Singularity, w ktrym narzędzia i biblioteki są napisane w kodzie zarządzalnym (managed code). Midori został zaprojektowany do uruchamiania na natywnym sprzęcie (x86, x64, ARM), hostowania na platformie Hyper-V, a nawet do hostowania przez proces Windows. Aplikacje dla Midori będą tworzone z wykorzystaniem gamy językw platformy .NET i kompilowane do natywnego kodu za pomocą kompilatora Bartok. Więcej w poniższym artykule.

Link: Plany Microsoftu na następcę Windows odkryte


roda, 4 czerwca 2008


 

Bill Gates @ TechEd 2008

GreGM @ 7:33Najnowsze informacje z konferencji TechEd 2008 w Orlando dotyczące planw firmy Microsoft (w telegraficznym skrcie):
- Internet Explorer 8 Beta 2 będzie dostępny w sierpniu w 20 językach,
- Silverlight 2 Beta 2 pojawi się w tym tygodniu,
- wspłpraca z IBM (integracja IBM DB2 z Visual Studio 2008),
- nowe projekty o nazwach kodowych "Velocity" i "Oslo",
- rozszerzenia do Visual Studio 2008 dla Windows SharePoint Services 3.0 v1.2.

Info: Bill Gates @ TechEd 2008


Poniedziaek, 19 maja 2008


 

Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności - aktualizacja

Imperator @ 7:06Zapraszamy do lektury i komentowania artykułu "Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności".

W nowej wersji artykułu zostało dodanych kilka nowych interesujących rozwiązań.

Link: Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności


Sobota, 29 marca 2008


 

CanSecWest: Windows Vista vs Mac OS X vs Ubuntu

GreGM @ 19:00Na konferencji CanSecWest odbył się ciekawy konkurs polegający na złamaniu zabezpieczeń w pełni zaktualizowanych systemw Windows Vista SP1, Mac OS X 10.5 i Ubuntu (Linux). Nagrodą dla zwycięzcy był złamany komputer oraz 5.000-10.000 USD.
Podczas pierwszego dnia konkursu żaden z zawodnikw nie był w stanie wyłącznie za pośrednictwem sieci dostać się do zasobw ktregokolwiek z systemw operacyjnych.
Drugiego dnia można już było m.in. przeglądać strony WWW i czytać wiadomości e-mail. W ciągu dwch pierwszych minut poległ wtedy Mac OS X za sprawą dziurawej przeglądarki Safari. Windows Vista i Ubuntu pozostały nietknięte.
Trzeciego dnia można było już instalować dowolne powszechnie używane oprogramowanie firm trzecich. Dopiero wtedy włamano się do Visty poprzez dziurę w najnowszej wersji komponentw Adobe Flash.
Zwyciężył Ubuntu, do ktrego nie ma dziurawych aplikacji (?). Najsłabszym okazał się Mac OS. Sam system Windows Vista (i jego wszystkie komponenty) jest natomiast dość dobrze zabezpieczony, ponieważ hackerzy nie byli w stanie go złamać mimo wielu prb. Piętą achillesową okazuje się więc oprogramowanie firm trzecich, ktre może łatwo stać się ofiarą włamywacza.

Info: CanSecWest 2008
Link: PWN2OWN @ CanSecWest 2008


Sobota, 15 marca 2008


 

Spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft

GreGM @ 18:33Zapraszamy na spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft poświęcone tworzeniu aplikacji rozproszonych na platformie .NET 3.5 oraz dyskusji o metodach zarządzania projektami i wymianie doświadczeń członkw grupy. Spotkanie odbędzie się 21. marca 2008 roku o godzinie 17:30 w Katowicach w siedzibie firmy Combidata przy ul. Korfantego 83a.

Uwaga: Do udziału w spotkaniu konieczna jest rejestracja poprzez wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres informacja@slask-msclub.isvclub.com.

Link: Strona Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft


Niedziela, 9 marca 2008


 

Windows Command Reference

GreGM @ 17:53Microsoft przygotował opis narzędzi linii komend, ktre mogą by wykorzystane do wykonania rżnych zadań w systemach Windows.

Obsługiwane systemy operacyjne:
Windows Server 2003; Windows Server 2008; Windows Vista

Download: Windows Command Reference


Pitek, 29 lutego 2008


 

Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności

Imperator @ 7:29Zapraszamy do lektury i komentowania artykułu "Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności".

UPDATE Do artykułu został dodany "TCP/IP Patch dla Windows Server 2008" czyli sposb na zwiększenie liczby dozwolonych jednoczesnych połączeń.

Link: Windows Server 2008 - Optymalizacja wydajności


 

Premiera: Windows Server, SQL Server i Visual Studio 2008

GreGM @ 3:46Największa w historii Microsoft premiera oprogramowania dla przedsiębiorstw obejmuje Windows Server 2008, SQL Server 2008 i Visual Studio 2008; nacisk położono w nich na bezpieczeństwo, funkcje internetowe, wirtualizację i zaawansowane funkcje analizy danych biznesowych.

Nowe wersje oprogramowania firmy Microsoft pozwalają przedsiębiorstwom zmaksymalizować działalność biznesową dzięki ulepszeniu zabezpieczeń, wprowadzać innowacje przy pełnej kontroli nad kosztami oraz stworzyć warunki do podejmowania trafniejszych decyzji na podstawie posiadanych danych. Trzy nowe produkty będą stanowić podstawę dla kluczowych technologii platform aplikacyjnych i infrastruktury informatycznej, ktre będzie można łatwo dostosowywać do zmiennych wymagań biznesowych w ramach ogłoszonej przez Microsoft inicjatywy Dynamic IT. Klienci mogą już teraz czerpać korzyści z inicjatywy Dynamic IT - wystarczy wdrożyć nowe oprogramowanie, ktre pozwoli wprowadzać aplikacje internetowe nowej generacji, podejmować trafniejsze decyzje biznesowe i ograniczać koszty dzięki wykorzystaniu nowych technologii, takich jak wirtualizacja.

Produkty Windows Server 2008 (z wersją beta technologii wirtualizacji Hyper-V) i Visual Studio 2008 są już dostępne. Dostępna jest rwnież kompletna pod względem funkcjonalnym techniczna wersja CTP (Community Technology Preview) systemu SQL Server 2008. Udostępnienie pełnej wersji jest planowane na trzeci kwartał 2008 r.

Źrdło: Microsoft.com/Poland

Info: Trzy nowe produkty Microsoft dla świata biznesu przynoszą znaczne korzyści ich użytkownikom


Czwartek, 21 lutego 2008


 

Portal o licencjonowaniu produktw Microsoft

GreGM @ 5:13Microsoft uruchomił portal w języku polskim, na ktrej zebrane są wszystkie informacje dotyczące licencjonowania produktw z Redmond.

Info: Microsoft - Licencjonowanie (PL)
Link: Microsoft License Advisor (ENG)


roda, 23 stycznia 2008


 

Windows 7 Milestone 1 Build 6.1.6519.1

GreGM @ 16:44Jeden z użytkownikw forum witryny Neowin miał okazję zapoznać się z bardzo wczesną wersją systemu Windows 7. Pod poniższym linkiem znaleźć można krtki opis jego doświadczeń z następcą Visty.

Link: Windows 7 M1 Review


Poniedziaek, 21 stycznia 2008


 

ATi Catalyst 8.1 - testy wydajności

GreGM @ 21:24Serwis TweakTown zamieścił porwnanie wydajności sterownikw ATi Catalyst 7.12 i 8.1. W niektrych grach (DX10) widać lekką poprawę.

Link: ATi Catalyst 8.1 vs 7.12


Czwartek, 17 stycznia 2008


 

Windows 7 w 2. połowie 2009?

GreGM @ 7:34Kilka niezależnych źrdeł potwierdziło dziś TG Daily, że bardzo wczesna wersja Windows 7, wcześniejsza nazwa kodowa Blackcomb Vienna, została już dostarczona do kluczowych partnerw Microsoftu jako Milestone 1 (M1) dla celw weryfikacyjnych. Z planw, ktre otrzymało TG Daily wynika, że Windows 7 zostanie wydany w drugiej połowie 2009. Więcej informacji w atrykule poniżej...

Link: Windows Vista successor scheduled for a H2 2009 release?


Wtorek, 15 stycznia 2008


 

CES 2008 - nowniki branży komputerowej

GreGM @ 8:41Serwis BenchmarkReviews.com przygotował listę godnych uwagi nowinek z branży komputerowej zaprezentowanych na targach CES w Las Vegas.

Link: 2008 International CES Computer Technology Highlights


Czwartek, 10 stycznia 2008


 

Komputery 2008 roku @ CES

GreGM @ 3:57Na blogu Windows Experience znaleźć można zdjęcia i opisy nowych komputerw zaprezentowanych na targach CES 2008. Najciekawsze to chyba Haier Notebook VM i HP Blackbird 002.

Link: Cool New Fashion PCs from CES 2008


Wtorek, 8 stycznia 2008


 

Skype @ CES 2008

GreGM @ 19:03Wczoraj, na targach CES, Skype ogłosił wsparcie oprogramowaniem Skype kolejnych bezprzewodowych urządzeń i akcesoriw. Dzięki temu kontakt poprzez Skype staje się bardziej mobilny i dostępny dla wszystkich użytkownikw niezależnie od tego, gdzie przebywają.
Najnowsze urządzenia bezprzewodowe oraz akcesoria prezentowane na targach CES 2008 i umożliwiające mobilne korzystanie ze Skype to między innymi:
- 3 Skypephone zaprezentowany wsplnie operatorem sieci komrkowych '3', dostępny w bardzo przystępnej cenie telefon komrkowy 3G. Pozwala na darmowe połączenia Skype-Skype oraz na czaty z wszystkimi użytkownikami Skype na całym świecie za jednym naciśnięciem guzika w komrce. 3 Skypephone dostępny jest w Australii, Austrii, Danii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a wkrtce także w Hong Kongu.
- Freetalk Wireless Stereo Headset to bezprzewodowe słuchawki stereo wykonane w nowej technologii AvneraAudio, dzięki ktrej dźwięk w jakości CD jest dostępny bezprzewodowo, podobnie jak rozmowy przez Skype za ich pośrednictwem. Słuchawki oferują znakomity zasięg nawet do 20 metrw oraz umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń Skype z dala od naszego komputera w biurze lub domu.
- Mobilne urządzenia internetowe Intel (Mobile Internet Devices, MID) - użytkownicy ceniący sobie mobilność będą mogli wykonywać połączenia głosowe i wideo oraz korzystać z funkcji czatu za pośrednictwem najnowszych, ultralekkich i przenośnych komputerw zbudowanych w oparciu o procesory Intela. MID to nowa kategoria urządzeń przenośnych wyposażonych w WiMAX i wifi zaprezentowana przez Intel, dzięki czemu funkcje Skype będą dostępne także w otwartych sieciach bezprzewodowych.
- Nokia N810 Internet Tablet to najnowszy tablet internetowy firmy Nokia będący eleganckim, kieszonkowym urządzeniem z wysuwaną klawiatura i dostępem do wifi. Nokia N810 umożliwia połączenia za pośrednictwem Skype w każdym miejscu z dostępem do bezprzewodowego Internetu, w tym w tysiącach hot spotw Boingo Wireless i Earthlink.
- mylo Communicator Skype jest także przeinstalowany w osobistym komunikatorze mylo firmy Sony. Użytkownicy Skype mogą dzwonić i korzystać z czatw z innymi użytkownikami Skype za darmo, za pośrednictwem otwartych sieci wifi. Komunikator mylo umożliwia także wykonywanie połączeń SkypeOut i odbierane rozmw SkypeIn.
- PSP (PlayStation Portable) przenośny system rozrywki PSP-2000 - dzięki prostej aktualizacji oprogramowania planowanej na koniec stycznia, użytkownicy PSP na całym świecie będą mogli cieszyć się darmowymi rozmowami z innymi użytkownikami Skype, widzieć ktrzy znajomi są dostępni, a kupując kredyt SkypeOut dzwonić na telefony stacjonarne i komrkowe na całym świecie oraz odbierać rozmowy poprzez numer SkypeIn.

Źrdło: Biuro Prasowe Skype


Poniedziaek, 7 stycznia 2008


 

CES 2008

GreGM @ 18:12W Las Vegas w niedzielę rozpoczęły się targi Consumer Electronic Show 2008, na ktrych prezentowane są nowinki ze świata elektroniki i komputerw. Istotnym wydarzeniem było ostatnie przemwienie Billa Gatesa, ktry w lipcu przechodzi z firmy Mircosoft do swojej fundacji. Poniżej link do transmisji na żądanie z 2008 Microsoft CES Keynote.

Link: Bill Gates KeyNote


 

Windows Mobile 7

GreGM @ 17:58Do sieci przeciekły informacje o kolejnej generacji mobilnej wersji Windows, ktra ujrzy światło dzienne w 2009 roku. Interfejs ma być bardziej rewolucyjny niż ten zastosowany w iPhone - w maksymalnym stopniu wykorzystane zostaną gesty do nawigacji po poszczeglnych funkcjach urządzenia. Pełny artykuł z dużą liczbą screenw dostępny jest pod poniższym linkiem.

Info: Windows Mobile 7


Pitek, 4 stycznia 2008


 

Tips: Schowek Virtual PC

GreGM @ 17:04Podczas długiego i intensywnego używania VirtualPC 2007 może przestać działać integracja schowka systemu gościa i hosta. Aby przywrcić tą funkcjonalność należy zakończyć proces 'vmusrvc.exe' w Menadżerze Zadań (Task Manager), a następnie uruchomić go ponownie: Start->Uruchom: 'C:\Program Files\Virtual Machine Additions\vmusrvc.exe' (w systemie gościa).


Niedziela, 4 listopada 2007


 

Windows Live Messenger 9.0

GreGM @ 17:33Microsoft pracuje już nad dziewiątą wersją swojego komunikatora Windows Live Messenger. Wersja finalna powinna być gotowa do końca roku 2008, ale premiera może się przesunąć na początek 2009. Nowa wersja będzie posiadać API, ktre umożliwi firmom trzecim tworzenie własnych wersji komunikatora opartego o usługę Messenger. API zostanie prawdopodobnie zaprezentowane na konferencji MIX08 w przyszłym roku. WLM 9 ma też obsługiwać inne usługi komunikacyjne jak AIM/GTalk/ICQ oraz wieloosobowy chat audio/video. Nie będzie już rozwijana wersja WLM dla MacOS, ale Microsoft planuje wypuścić zupełnie nowego klienta.

Źrdło: Mess.be


Wtorek, 11 wrzenia 2007


 

Translator.Live.com

GreGM @ 8:42Microsoft udostępnił kolejną usługę w ramach inicjatywy Live.com. Tym razem jest to translator tekstw lub całych stron WWW. Chwilowo język polski nie jest obsługiwany. Można go natomiast wykorzystać do tłumaczenia niemieckich czy nawet chińskich serwisw komputerowych, gdyż usługa udostępnia przydatną opcję: "Zawartość związana z komputerami".

Link: Translator.Live.com


Wtorek, 4 wrzenia 2007


 

Konferencje TechEd

GreGM @ 9:52Microsoft informuje o zbliżających się konferencjach:

- TechEd Developers: 5-9 listopada 2007, dla Programistw

Spotkanie TechEd EMEA to wyjątkowa możliwość uczestniczenia w szkoleniach technicznych dotyczących najnowszych technologii i produktw przygotowywanych do wprowadzenia na rynek. Udział w PIĘCIODNIOWEJ, wypełnionej wydarzeniami ukierunkowanymi na specyficzne potrzeby społeczności programistw i specjalistw IT konferencji, zainspiruje twoją wyobraźnię i pozwoli wyzwolić własny potencjał.

- TechEd ITForum: 12-16 listopada 2007, dla Specjalistw IT oraz Menadżerw IT

TechEd ITForum to największa w Europie konferencja Microsoft poświęcona technologiom infrastrukturalnym. Jest to zarazem znakomita okazja, by poznać istniejące rozwiązania i zyskać inspirację do opracowania nowych. Konferencja potrwa aż pięć dni (a nie cztery, jak w latach ubiegłych), w trakcie ktrych odbywać się będą szkolenia i warsztaty techniczne na rżnym poziomie zaawansowania. Tematyka spotkań związana będzie głwnie z planowaniem i wdrażaniem bezpiecznych rozwiązań komunikacji i wspłpracy, od określenia założeń po przedstawienie ich działania w praktyce.


Pitek, 31 sierpnia 2007


 

Darmowe konta e-mail @vista.net.pl !

GreGM @ 5:39Z przyjemnością informujemy, że od dziś można zakładać sobie darmowe 2GB konta e-mail (z filtrem antywirusowym i antyspamowym) w domenie @vista.net.pl - wystarczy kliknąć na przycisku Załż konto po prawej stronie (u gry). Utworzonych kont (Windows Live ID) można używać we wszystkich usługach jakie świadczy Microsoft w ramach inicjatywy Live!, w tym m.in.:
- Live.com (PL) - spersonalizowana witryna, na ktrej można wyświetlać newsy, pogodę, pocztę,
- Favorites.Live.com (ENG) - ulubione strony-linki (w tym import/eksport z/do przeglądarki!),
- Spaces.Live.com (PL) - własny blog z możliwością zarządzania zawartością i wyglądem,
- SkyDrive.Live.com (PL) - wirtualny dysk internetowy o pojemności 0.5GB z możliwością udostępniania plikw innych użytkownikom,
- Windows Live Messenger - komunikator, ktry poza standardowym chatem posiada dodatkowe możliwości, jak wysyłanie notatek odręcznych, przesyłanie krtkich filmikw, wspłdzielenie plikw oraz wsplne gry.
A wszystko to z użyciem jednego tylko konta (i jednego hasła)!

Szczegły dotyczące konta e-mail:
Pocztę można odbierać przez przeglądarkę z każdego miejsca na świecie logując się na witrynie Mail.Vista.net.pl lub poprzez klienta pocztowego Outlooka 2003/2007 dzięki wtyczce Outlook Live Connector, a także przez Windows Live Mail Desktop (Beta).

Uwaga: Aby przełączyć się na język polski na stronie ze skrzynką pocztową (po zalogowaniu), należy kliknąć w prawym grnym rogu Options->More options->Select language->Polski->Zapisz.

Ważne: Konta wykorzystywane do spamowania będą usuwane przez administratora!

Wszelkie problemy podczas zakładania konta i obsługi można zgłaszać na adres: gregm!vista.net.pl /należy zamienić !=>@/.


roda, 25 lipca 2007


 

Windows Home Server RC1

GreGM @ 8:40Na witrynie Terracode.com pojawił się ciekawy artykuł prezentujący system Windows Home Server (system serwerowy do zastosowań domowych). Znaleźć tam można sporo screenw z konfiguracji systemu.

Link: Windows Home Server RC1


Wtorek, 24 lipca 2007


 

Windows RoadMap

GreGM @ 18:18Na stronach blogs.zdnet.com można znaleźć nieoficjalny roadmap dla systemw Windows w wersjach klienckich i serwerowych.

Platforma desktopowa:
Aktualizacja dla Desktop Optimization Pack: koniec 2007
Windows Vista SP1 : listopad 2007
Windows XP SP3 : koniec 2007/początek 2008
Windows "Fiji" (rozszerzenie Media Center w Viście): połowa/koniec 2008
Kolejna aktualizacja dla Desktop Optimization Pack: 2009
Windows 7: 2010

Platforma serwerowa:
Windows Server 2008: koniec 2007 (listopad?)
Windows Small Business Server "Cougar": 2008
Windows Midmarket Server "Centro": 2008
Windows Server 2008 R2: 2009
Windows Server (kolejna edycja): 2011

Źrdło: blogs.zdnet.com


Wtorek, 17 lipca 2007


 

Windows Home Server RTM

GreGM @ 6:33Microsoft poinformował, że system Windows Home Server został przekazany do produkcji (RTM). W przeciągu kilku miesięcy ma być dostępna 120-dniowa wersja ewaluacyjna. Upraszczając, można powiedzieć, że jest to system serwerowy do zastosowań domowych, głwnie to wykonywania kopii zapasowych istotnych danych z urządzeń podłączonych do domowej sieci komputerowej.

Info: Windows Home ServerPowered by Coranto

Archiwum newsów...

 

 

 

 

 
 

All rights reserved. XP.net.pl © 2004-2010 ^Do góry^