Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum Artykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Ocena Windows XP Final
 
Cecha
Opis
Ocena

Wygląd

SUPER! Największy postęp w stosunku do poprzednich wersji. LUNA wygląda wręcz prześlicznie. Dodatkowy plus za ciekawe motywy na tapetach.
6
Wymagania
Microsoft podaje, że minimum to P233 i 128MB RAM, ale rekomendowane jest PIII 500 z 256 MB RAM. Na K7-700 z 512 MB RAM PC133 system śmiga. Na AMD 1,4Ghz + 256MB DDR jest idealnie...choć może doskwiera brak tych dodatkowych 256MB :)
4+
Obsługa
Jeszcze lepsza niż w Windows 2000/ME. Pojawiło się wiele przydatnych kreatorów i narzędzi. Trochę nie mogłem się przyzwyczaić do nowego Menu Start i Control Panel, ale są dostępne wersje z W2K, więc nie ma problemu...
5+
Szybkość
Zarówno w testach graficznych 3D jak i w testach wydajnościowych MIPS, MFLOPS lepiej lub równie dobrze co Windows 2000. Wszystko zależy od sprzętu i odp.dobranych sterowników.
5
Stabilność
Jak dla mnie najstabilniejszy z systemów Microsoftu, stabilniejszy nawet od Windows 2000 (moja prywatna opinia). Zarówno wersja Final jak i RC1/2 b.rzadko się zawieszają (prawie nigdy).
5+
Sterowniki
Ogromna baza sterowników do wszelkiego rodzaju urządzeń, choć posiadacze niektórych starszych urządzeń (jak np. skanerów) mogą mieć problemy.
5
Bezpieczeństwo danych
System NTFS 5.0 daje ogromne możliwości szyfrowania plików, inspekcja wydarzeń zapewnia pełną kontrolę na systemem. Do tego aplikacja System Restore, wbudowany Firewall i szyfrowanie 128Bit.

6

Wsparcie technologii
AGP, USB (2.0), IEEE1394, DVD, ACPI, PnP, DirectX, multi-monitor
5+
Gry
Nie wszystkie starsze gry działają, nowe wszystkie, dla starszych przygotowano specjalne narzędzie Program Compatibility Wizard... zaś nowe produkcje działają płynniej niż pod W2K...
5
Ocena końcowa Świetny system, jestem pod wrażeniem. Naprawdę system na miarę XXI wieku - stabilny, nowoczesny, po prostu COOL!

5+

 

 


 
 
All rights reserved. XP.net.pl © 2003 ^Do góry^