Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum cgi-bin/newsproxpykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Archiwum z miesiąca kwietnia 2004 

Piątek, 30 kwietnia 2004


 

CD Baza 1,5 Lite

Mash @ 23:06CD Baza jest programem, który pomaga odnalezieniu się w gąszczu płyt. Gdy często Ci ich brakuje oraz nie wiesz komu je pożyczyłeś, to ten program jest właśnie dla Ciebie. Początkowo opierał się on na plikach tekstowych, ale z czasem została wydana bazodanowersja, ponieważ jest o wiele wygodniejsza.

Obsługa programu jest dość prosta.

Zakładka "Pełne CD"
Jeśli chcemy dodać pozycję do tej zakładki musimy kliknąć na guzik "Dodaj". Pojawią się potem pola edycyjne. Musimy podać Nazwę płyty, ilość krążków oraz wybrać rozdzaj CD z dostępnych w rozwijalnym menu. Podanie innych wartości spowoduje, że program nie będzie potrafił ich przefiltrować. Zaletą programu w tej wersji jest to, że nie musimy cały czas klikać na guzik "Dodaj" i potwierdzać. Jeśli chcemy "hurtem" dodać kilka pozycji po wpisaniu każdej należy klikać "Następna". Gdy już wpisujemy ostatnią pozycję zamiast "Następna" klikamy "Zakończ". W każdej chwili możemy anulować dodawanie klikając "Anuluj".

Licencja: Freeware

Download: CD Baza 1,5 Lite (0,68 MB)


 

Miranda IM 0.3.3.1

Mash @ 22:51Miranda jest to program do internetowych pogaduszek umożliwiający połączenie z wieloma sieciami, w tym ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu, Tlen, Netsend, i innymi.

Licencja: Freeware

Download: Miranda IM 0.3.3.1 (0,72 MB)


 

Quintessential Player 4.50 Build 81

bogudus @ 16:39Ukazała się kolejna odsłona odtwarzacza płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player 4.50 Build 81 (2,30 MB)


 

LimeWire Basic 3.9.7

bogudus @ 16:32LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: LimeWire Basic 3.9.7 (5,47 MB)


 

WebZIP 6.0.8.918

bogudus @ 16:27WebZIP to bardzo ciekawa i przydatna aplikacja, łącząca w sobie zalety robota sieciowego, przeglądarki offline oraz programu do archiwizacji. W głównej mierze służy do pobierania zawartości stron www lub całych witryn, a nastepnie do zapisywania ich na dysku twardym. Jest bardzo skuteczny i doskonale radzi sobie z takimi zadaniami, jak chociażby interpretacja umieszczonych w skryptach hiperłączy i odwołań do innych elementów.

Licencja: Shareware 40$

Download: WebZIP v6.0.8.918 (1,13 MB)


 

VisualRoute 8.03

bogudus @ 16:11VisualRoute jest szybkim, wizualnym programem, ze zintegrowanym "ping", "who-is", pokazującym drogę pakietów i analizującym problemy z połączeniem. Wszystko jest wyświetlane na mapie świata. Jest to świetne narzędzie do namierzania i identyfikowania użytkowników internetu.

Licencja: Shareware

Download: VisualRoute 8.03 (1,69 MB)


 

SpamPal 1.5391 Beta

bogudus @ 16:05Program pośredniczy pomiędzy twoim programem pocztowym, a kontem na serwerze, odsiewając po drodze niechciane wiadomości. Jeśli uzna wiadomość za spam, nada jej odpowiedni nagłówek. W ten sposób użytkownik może w kliencie pocztowym zdefiniować własny filtr, który wiadomości z takim nagłówkiem będzie umieszczał w oddzielnym folderze, automatycznie kasował, lub wykonywał inną operację, możliwą w ramach danego programu. Obsługuje wiele kont POP3 i IMAP4 współpracuje z popularnymi klientami, jak Outlook, Outlook Express, czy Eudora. Dodatkowo aplikacja umożliwia tworzenie list zablokowanych i dozwolonych adresów e-mail (blacklist i whitelist).

Licencja: Freeware

Download: SpamPal 1.5391 Beta (0,59 MB)


 

The Bat! 2.10.03

bogudus @ 15:57The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest bardzo przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę małego lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej...

Licencja: Shareware $35.00

Zmiany:
- uaktualniono edytor HTML.
- uaktualniono BayesIT - moduł wykrywający i blokujący spam z 99,6 % skutecznością,
- poprawiono interfejs programu,
- wiele innych mniejszych zmian.

Download: The Bat! 2.10.03 (3,75 MB)


 

ForceWare 60.60

bogudus @ 15:43Serwis The Guru of 3D informuje o pojawieniu się nowych sterowników ForceWare 60.60. Sterowniki przeznaczone są w głównej mierze dla kart opartych na NV40 - GeForce 6800 i Ultra, można oczywiście użyć ich i do innych kart firmy NVIDIA. Drivery są oficjalne, lecz nie posiadają jeszcze certyfikatu Microsoftu WHQL.

Download: Lista mirrorów


 

Fresh Diagnose 6.60

bogudus @ 0:17Program narzędziowy udzielający informacji o systemie oraz pozwalający przetestować pod względem wydajności poszczególne komponenty komputera (m.in. procesora, płyty głównej, dysku twardego i karty graficznej). Dostępne w aplikacji benchmarki przetestują szybkość krytycznych komponentów i porównają ją ze wzorcowymi systemami. Po zakończeniu procedury testującej systemu, otrzymujemy szczegółowy raport dotyczący zarówno części sprzętowej jak i programowej naszego komputera.

Licencja: Freeware

Download: Fresh Diagnose 6.60 (1,2 MB)


 

Advanced Instant Messengers Password Recovery 2.30

bogudus @ 0:03Advanced Instant Messengers Password Recovery jest programem do odzyskiwania nazw użytkowników i haseł do kont (przechowywanych na komputerze) popularnych komunikatorów Internetowych: ICQ, AOL Instant Messenger, Yahoo! Messenger, Excite Messenger, MSN Messenger, Odigo, Trillian, AT&T IM Anywhere, T-Online Messenger, Match Messenger, Praize IM, ScreenFIRE, ACD Express Comunicator, Imici Messenger, Prodigy IM, PowWow Messenger, Jabber IM, Kellster IM, PalTalk, Indiatimes messenger, Miranda, Tiscali, Ya.com Messenger, Rediff Bol, Sify Buzz, Devil, Tencent QQ, &RQ, Ipswitch Instant Messenger, Eighth Wonder Catax, Simple Instant Messenger.

Licencja: Shareware $30

Zmiany:
- teraz program obsługuje również ostatnio wydane komunikatory: ICQLite 4.0, Trillian 2.012, PalTalk 5.0 final build 524, Miranda 0.3.3, Ipswitch IM 1.0.4.30 Built 2003.12.15, Simple Instant Messenger 0.9.3, Gaim 0.76, Global-IM 2.0.2,
- dodano wsparcie dla Klienta Psi Jabber (0.9.1).

Download: Advanced Instant Messengers Password Recovery 2.30 (0,51 MB)


Czwartek, 29 kwietnia 2004


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1303

bogudus @ 23:49Kolejna odsłona RaidenFTPD, programu pozwalającego postawić własny serwer FTP. Posiada rozbudowaną konfigurację, początkującym użytkownikom w ustawieniu pomoże jednak wbudowany kreator. Ciekawą możliwością jest uruchamianie kilku serwerów jako jeden proces, tzn. w jednym oknie programu działa kilka niezależnych hostów. Aplikacja oferuje duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, oraz wiele innych opcji ułatwiających obsługę serwera.

Licencja: Shareware

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1303 (5,39 MB)


 

XP SP2 miesiąc później

GreGM @ 20:32Serwis CNET informuje, że dodatek Service Pack 2 dla Windows XP pojawi się z jednomiesięcznym opóźnieniem. Powinniśmy zatem ujrzeć finalną wersję SP2 w lipcu, a nie w czerwcu jak wcześniej zapowiadano. Microsoft wypuścił już co prawda wersję bliską końcowej, jednak w dalszym ciągu drugi Service Pack dla systemu Windows XP jest dopracowywany.


 

Adobe Reader Speed-Up 1.21.0.128

bogudus @ 16:43Program znacznie skracający czas uruchamiania darmowego programu Adobe Acrobat Reader, dzięki ograniczeniu ilości wtyczek, które są ładowane przy jego starcie. W razie pilnej potrzeby użytkownik ma możliwość przywrócenia pierwotnych ustawień. Aplikacja wspiera nastepujące wersje: Adobe Acrobat 3.0 (experimental), Adobe Acrobat 4.0, Adobe Acrobat 4.0.5, Adobe Acrobat 5.0, Adobe Acrobat 5.0 CE, Adobe Acrobat 5.1, Adobe Acrobat 5.5, Adobe Reader 6.0, Adobe Reader 6.0.1.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- dodano adres URL w celu pobrania pliku tekstowego "ReadMe" v1.16.

Download: Adobe Reader Speed-Up 1.21.0.128 (0,10 MB)


 

Power Project 1.54

Mash @ 15:37Smyq wydał nową wersję Power Project oznaczaną numerem 1.54. Jedyną zmianą wprowadzoną w tym wydaniu jest dodanie możliwości zapamiętywania przez program rozmiaru głównego okna po usunięciu banera z GG 6.0.141.

Licencja: Freeware

Download: Power Project 1.54.zip ( 1.75 MB)


 

DVD Decrypter 3.2.2.0

Imperator @ 15:33DVD Decrypter jest to darmowe narzędzie pozwalające na dekodowanie oraz kopiowanie płyt DVD na dysk twardy komputera. Następnie można wybrany film oglądać przez PowerDVD i WinDVD lub przekodować do formatu MPEG1 (VCD) lub DivX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Decrypter 3.2.2.0 (0,77 MB)


 

eDonkey2000 Client 0.53

bogudus @ 13:56Klient programu eDonkey2000, pozwalający na wyszukiwanie i pobieranie z Internetu plików w formacie MP3, współpracujący również z siecią P2P Overnet. Aplikacja ma wbudowane narzędzia ułatwiające ściąganie zbiorów, takie jak ograniczenie pasma (liczby pobieranych od nas plików), funkcja resume (wznawianie zerwanych transferów) czy moduł komunikacyjny, pozwalający na pogawędkę z innymi użytkownikami tego programu.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- dodano nowy plugin "IE ed2k DownloadManager 1.0",
- dodano nową opcję "Simple Download Progress".

Download: eDonkey2000 Client 0.53 (0,92 MB)


 

East-Tec FormatSecure 1.5.1.95

bogudus @ 13:49Jeśli myślisz, że sformatowanie napędu wystarcza, by usunąć dane, jesteś w błędzie. Istnieją narzędzia, które rekonstruują zawartość dysków. Właśnie dlatego firma EAST Technologies stworzyła program East-Tec FormatSecure, który pozwala na całkowite usunięcie danych z wszelkiego rodzaju nośników. Aplikacja działa w trzech krokach: po pierwsze wykonuje pełny format dysku, aby przygotować dane do całkowitego zniszczenia, po drugie niszczy całą zawartość napędu poprzez kasowanie danych, ostatnim krokiem jest ponowny szybki format dysku w celu usunięcia śladów procesu skasowania danych. Obsługa programu jest bardzo prosta za sprawa intuicyjnego interfejsu. Aplikacja spełnia wszelkie standardy U.S. Department of Defense. Działa pod systemami z rodziny Windows (95/98 / Me / NT / 2000 / XP).

Licencja: 30 dniowa wersja Trial/Shareware $29.95

Download: East-Tec FormatSecure 1.5.1.95 (0,49 MB)


 

SpyStopper 3.0

bogudus @ 13:15Narzędzie do blokowania oprogramowania typu spyware, różnego rodzaju "robaków" internetowych, cookies i innych programów szpiegujących użytkownika. Używa inteligentnego modułu wykrywającego niebezpieczeństwa, dzięki czemu blokuje tylko to, co faktycznie niesie ze sobą potencjalne zagrożenie.

Licencja: 15 dniowa wersja Trial/Shareware $24.95

Zmiany:
- powiększono bazę definicjii spyware i adware,
- ulepszono silnik proxy.

Download: SpyStopper 3.0 (2,02 MB)


 

Geek Superhero 1.0.3

bogudus @ 13:05Geek Superhero to program, którego głównym zadaniem jest ochrona przed zmianami najważniejszych ustawień systemowych. Jeżeli dana aplikacja będzie chciała zmienić chronione przez program obszary systemu Geek Superhero natychmiast powiadomi użytkownika i umożliwi mu cofnięcie dokonanych zmian. Dodatkowo program monitoruje modem, zapobiegając wybieraniu nieznanych numerów np. przez dialery, chroni adres strony domowej przed zmianami, blokuje okienka pop-up oraz zapobiega zmianom wprowadzanym przez programy szpiegowskie i dialery.

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: Geek Superhero 1.0.3 (2,13 MB)


 

Desktop Sidebar 1.04 Build 65 Beta

bogudus @ 12:52Desktop Sidebar to użyteczny 'pasek' systemowy, którego pomysł wziął się wprost z Windows Longhorn. Desktop Sidebar jest ściśle zintegrowany z Outlook, Windows Messenger i Windows Media Player. Dostępne są następujące panele: Clock Panel, Calendar Panel, Task Panel, Inbox Panel, Notes Panel, Messenger Panel, Newsroom Panel, Performance Panel, Disk Monitor Panel, Media Player Panel, Toolbar Panel, Weather Panel, Search Bar Panel/Calculator i inne. Program jest przeznaczony dla systemów Windows 2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano Zegar Światowy
- Wiele małych poprawek i usprawnień

Download: Desktop Sidebar 1.04 Build 65 Beta (6,58 MB)


 

GX::Transcoder 1.84.1230

Imperator @ 4:34GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd WMA DLL

Download: GX::Transcoder 1.84.1230 (17 MB)


 

Mass Downloader 2.7.517

bogudus @ 0:29Mass Downloader umożliwia pobieranie z internetu pojedynczych lub grupy plików ze stron internetowych i serwerów FTP. Program automatycznie przechwytuje proces pobierania od przeglądarki internetowej, umożliwia dodanie zadań ręcznie. Pobieranie może być przerywane, wznawiane, a także ustawiane na określoną godzinę. Program może sam łączyć się i rozłączać z Siecią po udanym transferze. Ciekawą funkcją Mass Downloadera jest przeglądanie archiwów ZIP zanim zostaną pobrane na dysk.

Licencja: Shareware $19.95

Download: Mass Downloader 2.7.517 (1,23 MB)


 

WinBackup 1.85

bogudus @ 0:23WinBackup pozwala na łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, ochronę Twoich danych poprzez tworzenie regularnych kopii bezpieczeństwa. Ale nie tylko, ponieważ program pomaga zarządzać tworzonymi kopiami oraz określać czas, kiedy mają być wykonywane. Ponadto chroni Twoje dane przed dostępem osób niepowołanych za pomocą najnowszych technik szyfrowania, kompresuje dane oszczędzając miejsce na dysku i tworzy szczegółowy dziennik o każdym procesie tworzenia kopii bezpieczeństwa. WinBackup posiada ponadto jeden z najbardziej intuicyjnych interfejsów użytkownika, umożliwiający łatwy dostęp do funkcji programu dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Licencja: Shareware $27.00

Download: WinBackup 1.85 (4,21 MB)


 

SolidShare 2.6.8

bogudus @ 0:16SolidShare 2.6.8 to program łączący w sobie narzędzie służące do współdzielenia łącza internetowego oraz rozbudowaną zaporę ogniową (firewall). Dzięki niemu wszyscy użytkownicy sieci lokalnej mogą bezpiecznie korzystać z jednego łącza internetowego (poprzez modem analogowy, ISDN, kablówkę lub DSL). Program posiada zdefiniowane przez producenta wsparcie dla protokołów i aplikacji (DNS, HTTP/HTTPS, FTP, Telnet, SMTP, POP3, NNTP, PPTP, ping, Trace Route) oraz dla usług szczególnie przydatnych fanom gier komputerowych i multimediów (m.in. MSN Game Zone, DirectX game, Battle.net, Westwood online, Quake, Half-life, Kali II, Unreal, Real Player, QuickTime, ICQ, Napster, IRC). Użytkownicy w ramach zapory ogniowej mają możliwość definiowania reguł filtrowania pakietów, dla ich wygody program tworzy również plik tekstowy zawierający szczegóły każdej sesji.

Licencja: 30 dniowa wersja Trial/Shareware $39.95

Zmiany:
- nazprawiono błąd wystepujący w Szybkiej Konfiguracjii programu WIZARD

Download: SolidShare 2.6.8 (3,66 MB)


 

BootSkin 1.05a

Imperator @ 0:02Narzędzie służące do zmiany ekranu bootowania w systemach Windows 2000 i XP, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek błędów. Program zawiera w sobie kilka nowych ekranów, a dodatkowe można pobierać za darmo ze strony producenta. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: BootSkin 1.05a (0,94 MB)
Dodatkowe ekrany


 

Slim Browser 3.97 Build 002

Imperator @ 0:01Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla kodowania Unicode (UTF-8) na pasku szybkiego wyszukiwania

Download: Slim Browser 3.97 Build 002 (1,45 MB)


 

WhereIsIt? 3.59 Build 428

Imperator @ 0:00WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Download: WhereIsIt? 3.59 Build 428 (3,3 MB)


Środa, 28 kwietnia 2004


 

LimeWire Basic 3.9.6

Imperator @ 23:57LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.9.6 (14,2 MB)


 

QuickTime 6.5.1

Imperator @ 23:56Firma Apple wydała dzisiaj nową wersję swojego odtwarzacza plików multimedialnych - QuickTime. Oprócz odtwarzania plików .mov, program obsługuje także pliki avi, flc. Jest estetyczny w wyglądzie i praktyczny w pracy, jednak cieszy się większą popularnością na komputerach klasy Macintosh.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: QuickTime 6.5.1 (11,7 MB)


 

RightMark Memory Analyzer 3.1

Imperator @ 23:51RightMark Memory Analyzer testuje pamięć zainstalowaną w komputerze badając:
- Średnią i najwyższą przepustowość pamięci
- Średnie i minimalne opóźnienia pamięci oraz cache'u L1/L2
- Asocjacje cache'u L1/L2
- Przepustowość cache'u L1/L2
- Rozmiar i asocjacje D-TLB (każdego poziomu)
- Rozmiar instrukcji cache'u L1 (włączając rozmiar "efektywny") oraz asocjacje
- Wydajność przy dekodowaniu pojedyńczych instrukcji x86 (ALU/FPU/MMX)
- Rozmiar i asocjacje I-TLB (każdego poziomu)

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: RightMark Memory Analyzer 3.1 (0,8 MB)


 

PowerStrip 3.50 Beta

Imperator @ 23:49Firma EnTech opublikowała nowa wersję znanego narzędzia, o nazwie PowerStrip. Program ten pozwala dostrajać ustawienia wyświetlania obrazu w karcie graficznej. Jest prosty w obsłudze i bardzo funkcjonalny.
Program potrafi:
- Zmieniać wielkosć pulpitu i rozdzielczości
- Kalibrować kolory i zmieniać ich głębię
- Podkręcać kartę graficzną
- Odnawiać zasoby pamięci
- Rozpoznać ponad 1000 monitorów
- Wiele innych rzeczy...

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $29.95

Download: PowerStrip 3.50 Beta (0,72 MB)


 

BSPlayer 1.00 RC1 Build 808

bogudus @ 21:35Dostępna jest kolejna wersja darmowego odtwarzacza BSPlayer 1.00 RC1 Build 808. Radzi on sobie doskonale ze wszystkimi formatami audio i video (min. avi / mpg / asf / wmv / wav /mp3), warunkiem jest zainstalowanie odpowiednich kodeków w systemie. W programie dostępne są m.in. funkcje zoom, equalizer, możliwość tworzenia playlist.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: BSPlayer 1.00 RC1 Build 808 (1,86 MB)


 

ManageDesk 2.15

bogudus @ 21:17ManageDesk to narzędzie umożliwiające stworzyć własne w pełni przystosowane pulpity z unikalnymi nazwami, tapetami, ustawieniami wyglądu, etc. Program posiada bardzo przyjazny, łatwy w obsłudze interfejs. Aplikacja używa nowatorskich technologii, które maksymalizują szybkość przetwarzania, przy jednoczesnym małym użyciu pamięci. Dodatkowo pozwala na szybkie wyłączenie, zrestartowanie lub uśpienie komputera. Ma również wbudowane narzędzie do zamykania okienek reklamowych popup.

Licencja: Shareware $24.95

Zmiany:
- opcja Autorun działa już poprawnie,
- wyeliminowano kilka mniejszych błędów.

Download: ManageDesk 2.15 (1,28 MB)


 

CloneDVD 2 2.0.8.3

bogudus @ 11:13Narzędzie służące do kopiowania płyt DVD. Program umożliwia kopiowanie całych płyt DVD wraz z napisami, początkowym menu i wszystkimi wersjami językowymi. Aplikacja obsługuje wszystkie formaty DVD (DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM) oraz oba systemy telewizyjne (NTSC i PAL).

Licencja: 14 dniowa wersja Trial/Shareware $99.95

Download: CloneDVD 2 2.0.8.3 (4,2 MB)


 

VisualRoute 8.0e

bogudus @ 5:22VisualRoute jest szybkim, wizualnym programem, ze zintegrowanym "ping", "who-is", pokazującym drogę pakietów i analizującym problemy z połączeniem. Wszystko jest wyświetlane na mapie świata. Jest to świetne narzędzie do namierzania i identyfikowania użytkowników internetu.

Licencja: Shareware

Download: VisualRoute 8.0e (1,69 MB)


 

WhereIsIt? 3.59 Build 427

bogudus @ 5:20WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial

Download: WhereIsIt? 3.59 Build 427 (3,30 MB)


 

Codec Pack All in 1 6.0.0.9

bogudus @ 1:24Kolejne wydanie pakietu Codec Pack All in 1 ze zbiorem najnowszych kodeków. Obejmuje: DivX 5.1.1, XviD Koepis 1.0 RC4, DivX, XviD - FFDShow 24.04.2004 alpha, dekoder mpeg2 2.0.0.2525, Subtitles g400 2.83 , Subtitles DVobSub (Win9x, Win2k a WinXP) 2.23, 2.33 , OGG Vorbis 0.9.9.5 , AC3 0.70b, Morgan Multimedia Stream Switcher 0.99ß.
Jeśli macie jakiekolwiek problemy z odtwarzaniem filmów to ten zestaw kodeków jest przeznaczony właśnie dla Was.

Licencja: Freeware

Download: Codec Pack All in 1 6.0.0.9 (4,50 MB)


 

SmartFix 2.2

bogudus @ 1:17Mały program pomocny w zarządzaniu naszym komputerem, a właściwie systemem Windows. Jednocześnie zabezpiecza i naprawia - jak reklamuje producent - po uruchomieniu program rezyduje w tray-u monitorując stan systemu. Klikając prawym klawiszem myszki na ikonę uzyskujemy szybki dostęp do defragmentacji i oczyszczania dysków oraz do witryny windows update. Ponadto aplikacja skutecznie blokuje wyskakujące okienka pop-up, pop-under. Program posiada wbudowany popkiler oraz bardzo ciekawą opcję dla laptopów - save mode - oszczędność baterii.

Licencja: Freeware

Download: SmartFix 2.2 (1,25 MB)


 

Trojan Remover 6.2.2

bogudus @ 1:09Ukazała się nowa odsłona programu Trojan Remover. Aplikacja została napisana po to, aby pomóc Ci w wykryciu i usunięciu koni trojańskich, gdy standardowe oprogramowanie antywirusowe nie dostrzega zagrożenia lub jest nieskuteczne w jego wyeliminowaniu. Jak zaleca producent, aplikacja najlepsze efekty przynosi tylko w połączeniu z dobrym programem antywirusowym.

Licencja: 30 dniowa wersja Trial/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.2.2 (3 MB)


Wtorek, 27 kwietnia 2004


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1280

bogudus @ 21:32RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Posiada rozbudowaną konfigurację, początkującym użytkownikom w ustawieniu pomoże jednak wbudowany kreator. Ciekawą możliwością jest uruchamianie kilku serwerów jako jeden proces, tzn. w jednym oknie programu działa kilka niezależnych hostów. Aplikacja oferuje duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, oraz wiele innych opcji ułatwiających obsługę serwera.

Licencja: Shareware

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1280 (5,39 MB)


 

BearShare 4.5.0 beta 27

bogudus @ 21:17Pojawiłą się nowa wersja programu BearShare. Jest to, jak możemy przeczytać na stronie producenta programu "najbardziej wyszukana na świecie aplikacja do współdzielenia plików typu P2P działająca w sieci Gnutella".
Pozwala na współdzielenie i wyszukiwanie każdego typu plików, takich jak .mp3, .avi, .jpg, .mpg, etc.. Posiada wbudowany mechanizm przyspieszający proces pozyskiwania pliku.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.5.0 beta 27 (2,84 MB)


 

Quintessential Player 4.50 Build 80

bogudus @ 21:11Ukazała się kolejna odsłona odtwarzacza płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player 4.50 Build 80 (2,30 MB)


 

McAfee AVERT Stinger 2.2.1

bogudus @ 20:55Darmowe narzędzie autorów programu antywirusowego McAfee, umożliwiające usunięcie kilkudziesięciu wirusów i trojanów, w tym niezwykle niebezpiecznego wirusa W32.MyDoom.A oraz jego mutacji. Aplikacja posiada graficzny interfejs oraz generuje raporty. Możliwa jest także zmiana podstawowych opcji konfiguracyjnych programu. Aplikacja wykrywa i usuwa nastepujące "szkodniki": BackDoor-AQJ, BackDoor-JZ, BackDoor-JZ, Bat/Mumu.worm, Exploit-DcomRpc, IPCScan, IRC/Flood.ap, IRC/Flood.bi, IRC/Flood.cd, NTServiceLoader, PWS-Narod, PWS-Sincom.dll, W32/Anig.worm, W32/Bagle@MM, W32/Blaster.worm (Lovsan, ) W32/Bugbear@MM, /Deborm.worm.gen, W32/Doomjuice.worm, W32/Dumaru, W32/Elkern.cav, W32/Fizzer.gen@MM, W32/FunLove, W32/Klez, W32/Lirva, W32/Lovgate, W32/Mimail, W32/MoFei.worm , W32/Mumu.b.worm, W32/MyDoom, W32/Nachi.worm, W32/Netsky, W32/Nimda, W32/Pate, W32/Sdbot.worm.gen, W32/SirCam@MM, W32/Sober,W32/Sobig, W32/SQLSlammer.worm, W32/Swen@MM, W32/Yaha@MM.

Licencja: Freeware

Download: McAfee AVERT Stinger 2.2.1 (0,75 MB)


 

Tiny Personal Firewall 5.5.1332

bogudus @ 20:39Tiny Personal Firewall (TPF) to kombinacja firewalla, modułu do wykrywania ataków (IDS) oraz ich przeciwdziałaniu (IPS), dostępu do plików, rejestru w jednym programie. TPF w pełni współpracuje z systemami Windows 2000, XP i Windows 2003 Server z możliwością ustawienia różnych praw dla różnych (aktualnie) zalogowanych użytkowników. Program posiada intuicyjny interfejs, który ma ułatwić nawigację i konfigurację zaawansowanych ustawień programu. O wysokiej "klasie" programu niech świadczy fakt wykorzystywania go do ochrony ok. 500,000 komputerów przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych.

Licencja: 30 dniowa wersja Trial/Shareware $39.00

Download: Tiny Personal Firewall 5.5.1332 (4,9 MB)


 

Zaktualizuj swój system!

GreGM @ 16:50Użytkownicy systemów Windows, którzy nie uaktualnili swoich komputerów 2 tygodnie temu są narażeni na niebezpieczeństwo, ponieważ do sieci przeniknął 'exploit' wykorzystujący dziurę w bilbiotece SSL oraz w usłudze Local Security Authority Subsystem (LSASS).
Ta ostatnia umożliwia wywołanie przez hackera przepełnienia bufora i w rezultacie uruchomienie na atakowanym komputerze dowolnego kodu. Pozwala to nieautoryzowanemu użytkownikowi na przejęcie pełnej kontroli nad systemem.
13 kwietnia firma Microsoft wypuściła poprawki, które rozwiązują powyższe usterki zabezpieczeń w systemach Windows NT, XP, 2000 oraz Windows Server 2003.

Zalecamy więc wszystkim użytkownikom systemów : Windows NT 4.0, Windows 2000 SP2, SP3, SP4, Windows XP, Windows XP SP1, Microsoft Windows Server 2003 pobranie i zainstalowanie w szczególności poprawek KB835732 oraz KB828741 na swoich komputerach!

Download: Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB835732)
Download: Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB828741)
Link: Linki do poprawki KB835732 dla pozostałych systemów
Link: Linki do poprawki KB828741 dla pozostałych systemów


 

Codename: Dashboard 2.0 Beta 4

Imperator @ 4:01Można pobrać kolejną wersję programu imitującego panel, jaki będzie posiadał Windows Longhorn. Mamy tu zegar, info aktualnej pogodzie, podręczne notatki, wyszukiwarkę Google'a, obsługę kont e-mailowych, sterowanie odtwarzaczami multimedialnymi i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zaimpletowano nową funkcję Drag-And-Drop
- Nowy wygląd okien preferencji
- Wszystkie błędy związane z oknami preferencji i instalacji zostały naprawione
- Małe zmiany w Component Development Kit
- Wszystkie zgłoszone błędy w beta 3 zostały naprawione

Download: Codename: Dashboard 2.0 Beta 4 (2,99 MB)


 

Sateira CD&DVD Burner 1.29

bogudus @ 3:33Ukazała się nowa wersja programu wydawanego przez firmę Sateira - CD&DVD Burner oznaczona numerem 1.29. CD&DVD Burner jest pakietem 4 niezależnych programów, w skład którego wchodzą: Data Burner, Audio Burner, DropToCD Lite, Session commander, służących do wypalania krążków CD/DVD.

Data Burner - pozwala tworzyć i wypalać tradycyjne dane na CD, DVD jak i obrazy ISO, płytki mutlisesyjne i bootowalne,
Audio Burner - pozwala nagrywać płyty audio bezpośrednio z plików WAV,
DropToCD Lite - pozwala na szybkie wykonanie kopii zapasowych Twoich danych.
Session commander - pozwala na przeglądanie i edycję sesjii z płyt multisesyjnych.

Aplikacja charakteryzujesię bardzo łatwym, elastycznym interfejsem.
Obsługuje nastepujące rodzaje płyt: CDR / W, DVD - R / W, DVD + R / W, DVDRAM.

Licencja: Shareware

Download: Sateira CD&DVD Burner 1.29 (2,95 MB)


 

Zilla Anonymous Surfer 2.5.0.1

bogudus @ 2:38Zilla Anonymous Surfer to program, który pozwala na "surfowanie po internecie" całkiem anonimowo, blokowanie wyskakujących okienek popup. Aplikacja charakteryzuje się 3 głównymi cechami: Maskowanie adresu IP, Blokowanie reklam i zdjęć z zawartością tylko dla dorosłych, Blokowanie samoczynnie wyskakujących okienek popup.

Licencja: Freeware

Download: Zilla Anonymous Surfer 2.5.0.1 (3,48 MB)


Poniedziałek, 26 kwietnia 2004


 

Shutdown Monster 3.0.0.0

bogudus @ 22:46Malutki programik ale bardzo pożyteczny wyłączający Twój komputer o określonym przez Ciebie czasie. Aplikacja pozwala ustawić dokładną datę i czas zamknięcia komputera, możemy również zastosować odliczanie wsteczne (określamy po jakim czasie ma nastąpić wyłaczenie). Program poza zamykaniem komputera pozwala również na jego restart, hibernację, włączenie sygnału alarmowego.

Licencja: Freeware

Download: Shutdown Monster 3.0.0.0 (1,03 MB)


 

SuperRam 5.4.26.2004

bogudus @ 22:25SuperRam jest programem narzędziowym, który pozwala zarządzać pamięcą RAM we właściwy sposób. Dzięki aplikacji zyskujemy na osiagach systemu i szybkosci działania. Jeśli jesteś zmęczony "wieszaniem" się programów, ostrzeżeniami o braku wolnej pamięci albo zauważysz, że osiagi komputera spadają po dłuższym czasie używania to SuperRam jest właśnie dla Ciebie.

Licencja: 28 day trial/Shareware $11.92

Download: SuperRam 5.4.26.2004 (0,90 MB)


 

PCMedik/PCBoost/GameGain *.4.26.2004

bogudus @ 22:17Narzędzie do optymalizacji komputera. Obsługa programu jest banalnie prosta - użytkownik musi tylko potwierdzić, czy program poprawnie wykrył system operacyjny i procesor, oraz wyznaczyć głębokość ingerencji w ustawienia systemowe. Cała reszta dzieje się automatycznie. Po zakończeniu działania programu niezbędne jest zrestartowanie komputera i wtedy można sprawdzać, czy faktycznie wszystko działa lepiej. GameGain posiada takie same właściwości jak PCMedik, jednak z nastawieniem na gry. PCBost posiada takie same właściwości jak PCMedik, jednak z nastawieniem na aplikacje. PCMedik dodatkowo chroni komputer przed zawieszeniami. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware

Download: PCMedik 6.4.26.2004 (0,79 MB)
Download: PCBoost 3.4.26.2004 (0,94 MB)
Download: GameGain 2.4.26.2004 4 (0,78 MB)


 

CWShredder 1.57.0

bogudus @ 22:07CWShredder to program, którego działanie polega na usuwaniu z naszego komputera wszelakich wpisów dotyczących CoolWwwSearch, YouFindAll, White Pages.ws, które często wskakują do naszej przeglądarki podmieniając stronę startową lub dodając dziwne paski w oknie wyszukiwania oraz samej przeglądarki. Po uruchamieniu programu wyłączamy przeglądarkę internetową i naciskamy przycisk: FIX - program automatycznie dokona czyszczenia.

Licencja: Freeware

Download: CWShredder 1.57.0 (0,13 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 25.04.2004

bogudus @ 21:59Najnowszy update dla programu Norton Antivirus, datowany na 25 kwietnia 2004 r.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 25.04.2004 (4,67 MB)


 

Windows XP SP2 Build 2111

GreGM @ 15:49Kilka dni temu Microsoft przypadkowo uaktywnił kilku betatesterom dostęp do pewnych wersji dodatku Service Pack 2 dla Windows XP normalnie dostępnych tylko dla testerów OEM.
Były to m.in. buildy o numerach : 2064, 2082, 2090, 2077, 2108 oraz 2111. Dla przypomnienia dodam, że numer kompilacji wersji RC2 to 2055. W niedługim czasie możemy się więc spodziewać wersji RC2 i być może niedługo potem finalnej.

Najnowsza (wewnętrzna) wersja SP2 : 6.00.2900.2117


 

FFDShow MPEG-4 Video Decoder 24-04-2004

bogudus @ 3:36Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji.

Licencja: Freeware

Download: FFDShow MPEG-4 Video Decoder 24-04-2004 (1,67 MB)


 

IsoBuster 1.6

bogudus @ 1:24IsoBuster to potężne narzędzie pozwalające na edycję systemu plików dowolnego obrazu płyty CD. Podczas odczytywania i zapisywania pliku obrazu program stosuje zaawansowane mechanizmy korygowania błędów. Aplikacja obsługuje liczne formaty obrazów m.in. obrazy utworzone przy użyciu programów Nero Burning ROM, BlindRead, CloneCD, CDR-Win i WinOnCD. IsoBuster pozwala ponadto wyodrębniać na twardy dysk całą zawartość obrazów lub fragmenty.

Licencja: Demo

Zmiany:
- wsparcie dla systemu plików UDF w wersji 2.50,
- wsparcie dla DVD+R DL (Dual Layer DVD+R),
- dodano obsługę nowych formatów obrazów min.: *.vc4, *.000 (Virtual CD ),
- zwiększono szybkość działania aplikacjii.

Pełna lista zmian dostępna jest pod tym adresem.

Download: IsoBuster 1.6 (3,66 MB)


 

Download Boost 2.00

bogudus @ 0:51Download Boost to menadżer pobierania plików z internetu. Program pozwala na szybsze "ściąganie" plików dzieki zastosowaniu technologii pobierania wielowątkowewgo (8 związków), oprócz tego oferuje przerywanie, wznawianie pobierania. Aplikację możemy używać bezpłatnie przez okres 300 dni.

Licencja: Shareware

Download: Download Boost 2.00 (1,62 MB)


Niedziela, 25 kwietnia 2004


 

PC Accelerator 2004 2.1b

bogudus @ 21:28Najnowsze wydanie doskonałego programu do zwiększania szybkości działania peceta, optymalizacji ustawień połączenia z Internetem oraz podkręcania kart graficznych 3D. Jak podaje producent po optymalizacjii szybkość działania Twojego sprzętu może być nawet 60% wyższa. Aplikacja obsługuje protokół TCP/IP, większość popularnych kart graficznych oraz procesorów. Program ma możliwość zmiany ponad 1550 ustawień oraz umożliwia zapisanie wybranej przez użytkownika konfiguracji w postaci pliku na dysku (można go w dowolnej chwili ponownie załadować w celu automatycznej zmiany ustawień).

Licencja: Trial/Shareware $19.95

Download: PC Accelerator 2004 2.1b (3,18 MB)


 

Banner Killer 2 v1.6

Imperator @ 20:50Nowa wersja programu, który umożliwia usunięcie wszystkich reklam w komunikatorze Gadu-Gadu.

Zmiany:
- Dodano obsługę Gadu-Gadu 6.0 build 141 (teraz można usunąć banner w oknie głównym komunikatora)

Download: Banner Killer 2 v1.6 (0,01 MB)


 

CopyToCD/DVD 3.06

bogudus @ 20:38Aplikacja przeznaczona do nagrywania płyt CDR/CDRW/DVD-R/RW, DVD+R/RW, integrująca się z powłoką systemu. CopyToDVD jest bardzo prostym i przyjaznym użytkownikowi programem, nie posiadającym zbyt skomplikowanego interfejsu. Jego obsługa właściwie ogranicza się do kliknięcia myszą na pliki, które mają zostać wysłane do nagrywarki. CopyToDVD używa inteligentnego analizatora danych, który zasugeruje najlepszy format wyjściowy ( audio CD, DVD Wideo...). Aplikacja pracuje pod Windows 98 / Me / 2000 / XP /. NET.

Licencja: Shareware $39.99

Zmiany:
- usunięto problemy związane ze znacznikiem czasowym plików
- rozwiązano problemy z tłumaczeniem w BackupScheduler
- teraz w logu znajdują sie dodatkowe informacje (typ nośnika)
- poprawiono VSOEraser

Download: CopyToDVD v3.06 (6,27 MB)


 

MSN Messenger 6.2

kraluk @ 20:22Microsoft wydał nową wersję swojego komunikatora internetowego. W wersji 6.2 wprowadzono zmiany detaliczne. Komunikator przeznaczony jest dla Windows 98/ME/2000/XP.

Licencja: Freeware

Download: MSN Messenger 6.2 dla Windows XP PL (4,72 MB)
Download: MSN Messenger 6.2 dla Windows 2000 PL (6,42 MB)
Download: MSN Messenger 6.2 dla Windows 98 PL i ME PL (6,31 MB)


 

ICQ 4.0 Lite Edition with Xtraz

kraluk @ 20:07Pojawiła się nowa wersja bardzo popularnego komunikatora internetowego w wersji Lite with Xtraz. Nowe ICQ, jak można się domyśleć po skoku w numeracji zawiera mnóstwo zmian. Przede wszystkim dodano dużo nowych funkcji oraz zmieniono interfejs.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: ICQ 4.0 Lite Edition with Xtraz (2,79 MB)


 

AI RoboForm 5.9.0 Beta

Imperator @ 5:15Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.9.0 Beta (2,21 MB)


 

GX::Transcoder 1.84.1299

Imperator @ 5:12GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono 7 błędów w programie
- Naprawiono 5 błędów w instalatorze
- Dodano nowszy enkoder/dekoder dla Shorten, WavPack oraz OptimFrog
- Dodano wsparcie dla Speex 1.0.3

Download: GX::Transcoder 1.84.1299 (16,8 MB)


 

BlindWrite Suite 5.1.6b

Imperator @ 5:05Jest to pakiet, dzięki któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $39.99

Zmiany:
- Zaaktualizowano niektóre tłumaczenia programu

Download: BlindWrite 5.1.6b (2,04 MB)


 

BootSkin 1.05

Imperator @ 5:03Narzędzie służące do zmiany ekranu bootowania w systemach Windows 2000 i XP, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek błędów. Program zawiera w sobie kilka nowych ekranów, a dodatkowe można pobierać za darmo ze strony producenta. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: BootSkin 1.05 (0,94 MB)
Dodatkowe ekrany


Sobota, 24 kwietnia 2004


 

Tweak FX 5.10

bogudus @ 17:19Tweak FX jest potężnym narzędziem służącym do konfiguracji systemów operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja do zmiany ustawień używa pluginów, których jest ponad 45. Każda z wtyczek zmienia od 2 do 5 ustawień więc w sumie daje to ok. 200 modyfikacji, co jest ilością imponującą. Co ciekawe każdego tygodnia wypuszczane są nowe pluginy które rozszerzają mozliwości programu.

Licencja: Freeware

Download: Tweak FX 5.10 (1,18 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.04.2004

kraluk @ 17:04Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 87446 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.04.2004 (6,27 MB)


 

WinXP Manager 4.8.3

bogudus @ 16:33Narzędzie do tweakowania i optymalizacji systemu Windows XP. Program tworzy 26 różnych narzędzi, które umożliwiają przyspieszenie Windowsa XP (ustawienia pamięci i procesora, optymalizacja połączenia internetowego oraz zarządzanie programami ładującymi się przy starcie systemu). Aplikacja pozwala również na dostęp do ukrytych opcji systemu Windows XP, czyści rejestr systemu i usuwa zbędne pliki znajdujące się na dysku twardym. Program do prawidłowego działania wymaga środowiska .NET firmy Microsoft.

Licencja: Shareware $24.95

Download: WinXP Manager 4.8.3 (1,64 MB)


 

Internet Download Manager 4.01

bogudus @ 16:10Nowa wersja menadżera pobierania plików z internetu, pozwalającego skrócić czas potrzebny na pobranie plików nawet o 500%. Program pobiera dany plik z kilku miejsc jednocześnie przez co wykorzystuje całość dostępnego łącza. Potrafi ponownie połączyć się z Internetem w razie zerwania połączenia i ponownie rozpocząć pobieranie w razie wystąpienia kłopotów z łączem. Aplikacja znakomicie radzi sobie z protokołami HTTP, HTTPS i FTP, potrafi wykryć przekierowania do pliku i współpracuje z serwerami proxy oraz zaporami ogniowymi. Internet Download Manager posiada polską wersję interfejsu, która zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana po uprzednio wyrażonej zgodzie uzytkownika.

Licencja: Trial - 60 dni/Shareware $24.95

Zmiany:
- usprawniono engine pobierania,
- teraz program integruje się z wiekszością przeglądarek,
- dokonano wiele innych drobnych poprawek.

Download: Internet Download Manager 4.01 (0,99 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.10

bogudus @ 15:41Program antywirusowy, który oprócz swojej wysokiej efektywności jest zupełnie darmowy. Aplikacja w poszukiwaniu wirusów skanuje oraz ochrania w czasie rzeczywistym nasz komputer, filtruje zarówno przychodzącą i wychodzącą pocztę elektroniczną, jak i pobierane z internetu pliki. Automatyczny update bazy wirusowej pozwala pobierać poprzez internet aktualne definicje wirusowe przygotowane przez producenta. Na dzień dzisiejszy program jest w stanie wykryć i usunąć ponad 80 tyś. wirusów, w tym niezwykle groźne trojany i robaki.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.10 (3,85 MB)


 

Alchemy Eye 5.9

Imperator @ 15:33Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Zmiany (ENG)
Download: Alchemy Eye 5.9 (1,9 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.9 (2,18 MB)


 

HD Tach 3.00 Beta (2.9.2.0)

Imperator @ 12:23HD Tach jest to benchmark mierzący rzeczywistą wydajność dysków twardych. Korzystając z pliku VXD, czyli wirtualnego sterownika urządzeń, benchmark omija system plików i zarządzanie pamięcią w Windows. HD Tach mierzy trzy parametry: wewnętrzną i zewnętrzną prędkość transmisji, a także średni czas dostępu. Ponadto sprawdza, w jakim stopniu operacje dyskowe obciążają procesor.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95

Download: HD Tach 3.00 Beta (2.9.2.0) (0,74 MB)


 

DVDIdle 3.60

Imperator @ 12:12Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.60 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.60 PRO (0,72 MB)


 

DVD Region-Free 3.60

Imperator @ 12:12DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.60 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.60 Lite (0,66 MB)


 

Port Reporter

GreGM @ 0:36Port Reporter to usługa zapisująca dane o użyciu portów TCP i UDP na lokalnym komputerze. Na systemach Windows XP/2003 usługa może logować, który proces używa danego portu, jeśli proces jest usługą, jakie moduły załadował oraz jaki użytkownik go uruchomił. Pod systemem Windows 2000 możliwości są ograniczone do logowania, który port i kiedy został otwarty.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Download: Port Reporter


 

GAIM 0.77

Imperator @ 0:10Gaim jest komunikatorem typu "wszystko w jednym" pozwalającym na komunikowanie się z użytkownikami AIM, ICQ, Yahoo, MSN, IRC, Jabber, Zephyr oraz Gadu-Gadu. Jest to program całkowicie niezależny od wymienionych sieci.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: GAIM 0.77 (5,38 MB)


Piątek, 23 kwietnia 2004


 

Gadu-Gadu 6.0.141

Mash @ 23:55Po prawie dwu miesięcznej przerwie ukazała się nowa wersja programu umożliwiającego komunikację w Internecie. Służy do przesyłania wiadomości tekstowych pomiędzy internautami, a także do użytkowników telefonów komórkowych (wiadomości SMS). Użytkownik ma możliwość formatowania tekstu, używania emotikonów, prowadzenia rozmów głosowych oraz ustawienia dźwięku powiadomienia dla każdego kontaktu z osobna.

Licencja: Adware

Zmiany:
- możliwość wysyłania sms'ów do sieci Heyah
- dodano baner reklamowy w głównym oknie programu
- poprawiono błąd z podwajaniem pozycji w oknie zapamiętanych statusów
- poprawiono błąd z nie prawidłową pracą Gadu-Gadu pod systemem windows 2000
- poprawiono literówkę w komunikacie pojawiającym się po wysłaniu SMSa do sieci IDEA
- poprawiono nie aktywny przycisk zmiany dzwonka wiadomości w menu [ Gadu-Gadu > Ustawienia>Dzwonki ]

Download: Gadu-Gadu 6.0.141 (1,01 MB)


 

Defragmenter Lite Plus 3.0

bogudus @ 16:44Defragmenter Lite Plus to aplikacja automatyzująca konieczne kroki dla skutecznego i bezproblemowego przeprowadzenia procesu defragmentacji dysku.

Aplikacja działa w następujących krokach:
1.Czyści dysk z niepotrzebnych plików
2.Usuwa plik wymiany
3.Wyłącza działające aplikacje
4.Uruchamia ScanDisk
5.Uruchamia defragmentatora
6.Przywraca plik wymiany
7.Przywraca działanie wyłączonych aplikacji
8.Uruchamia ponownie system

Licencja: Shareware $25.00

Download: Defragmenter Lite Plus 3.0 (0,65 MB)


 

BearShare 4.5.0 beta 24

bogudus @ 8:09BearShare to, jak możemy przeczytać na stronie producenta programu "najbardziej wyszukana na świecie aplikacja do współdzielenia plików typu P2P działająca w sieci Gnutella".
Pozwala na współdzielenie i wyszukiwanie każdego typu plików, takich jak .mp3, .avi, .jpg, .mpg, etc.. Posiada wbudowany mechanizm przyspieszający proces pozyskiwania pliku.

Licencja: Adware

Zmiany:
- program już nie instaluje na lokalnym komputerze oprogramowania spyware

Download: BearShare 4.5.0 beta 24 (2,83 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 22.04.2004

bogudus @ 7:51Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus. Jest on datowany na 22 kwietnia 2004 r.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 22.04.2004 (4,66 MB)


 

Fresh Download 6.90

bogudus @ 7:34Fresh Download to prosty w użytkowaniu, a jednocześnie bardzo efektywny menadżer pobierania plików z internetu. Program pobiera dany plik w kilku miejscach jednocześnie dzięki czemu wzrasta prędkość transferu. Podobnie jak inne tego typu aplikacje pozwala na przerywanie,wznawianie pobierania pliku w dowolnym momencie. Integruje się z przeglądarkami: Internet Explorer, Netscape Communicator, Opera, oraz Mozilla - użytkownik klika na link z plikiem a Fresh Download automatycznie rozpoczyna jego pobieranie. Aplikacja współpracuje z oprogramowaniem antywirusowym, dzięki czemu każdy pobierany plik zostaje natychmiast zeskanowany. Aby móc korzystać z aplikacji należy dokonać darmowej rejestracji pod tym adresem.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- wbudowana obsługa spakowanych plików ZIP

Download:
Fresh Download 6.90 (1,39 MB)


 

Power Project 1.52

Mash @ 5:30Ukazała się nowa wersja Power Project. Najnowsze wydanie oznaczone jest numerkiem 1.52. PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masą innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowa wersja Gadacza (0.93)
- Rozszerzono dokumentacje wtyczek
- Uaktualniona została wtyczka Skrytuś (oraz dodano parę innych skryptów)
- Nowe logo startowe.

Download: Power Project 1.52 (1,70 MB)


 

K-MP3 5.6.1.75

Imperator @ 5:14K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: K-MP3 5.6.1.75 (1 MB)


 

Mozilla 1.7 RC1

Imperator @ 5:12Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Mozilla 1.7 RC1 (11,7 MB)


 

SpyBot-Search & Destroy 1.3 RC4

Imperator @ 5:10Aplikacja skanująca dyski twarde, wpisy w rejestrze oraz pamięć podręczną w poszukiwaniu keyloggerów, dialerów, szpiegów, plików cookies i tym podobnych. Program po przeskanowaniu systemu wyświetla wyniki i umożliwia usunięcie podejżanych obiektów. Przy każdej pozycji wyświetlane są informacje, jakie zagrożenie niesie ze sobą dany obiekt. Możliwa jest także edycja samostartujących aplikacji czy pliku hostów. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: SpyBot-Search & Destroy 1.3 RC4 (4,11 MB)


 

HDCleaner 2.357

Imperator @ 5:06HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.357 (0,83 MB)


 

Oxygen Phone Manager II

Mash @ 4:47Oxygen Phone Manager II jest programem, który umożliwia szybką wymianę danych pomiędzy komputerem a telefonem GSM firmy Nokia.
Pozwala na: zarządzanie książką telefoniczną, smsami, galerją zdjęć, aplikacjami i grami Java, dzwonkami mono- jak i polifonicznymi oraz wiele więcej.

Oxygen Phone Manager II obsługuje następujące modele:
1100, 2100, 3100, 3200, 3210, 3300, 3310, 3320, 3330, 3350, 3360, 3390, 3410, 3510, 3510i, 3530, 3560, 3570, 3585, 3585i, 3586, 3586i, 3588i, 3589i, 3590, 3595, 3610, 5100, 5110, 5130, 5190, 5210, 5510, 6100, 6108, 6110, 6130, 6150, 6190, 6200, 6210, 6220, 6225, 6230, 6250, 6310, 6310i, 6320, 6340i, 6360, 6370, 6385, 6510, 6560, 6585, 6590, 6610, 6800, 6820, 7110, 7190, 7200, 7210, 7250, 7250i, 7600, 8210, 8250, 8290, 8310, 8390, 8810, 8850, 8855, 8890, 8910, 8910i.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $34.50

Download: Oxygen Phone Manager II (8,3 MB)
Download: Spolszczenie (0,2 MB)


 

SolidShare 2.6.6

Mash @ 1:35SolidShare 2.6.6 jest to program łączący w sobie narzędzie służące do współdzielenia łącza internetowego oraz rozbudowaną zaporę ogniową (firewall). Dzięki niemu wszyscy użytkownicy sieci lokalnej mogą bezpiecznie korzystać z jednego łącza internetowego (poprzez modem analogowy, ISDN, kablówkę lub DSL). Program posiada zdefiniowane przez producenta wsparcie dla protokołów i aplikacji (DNS, HTTP/HTTPS, FTP, Telnet, SMTP, POP3, NNTP, PPTP, ping, Trace Route) oraz dla usług szczególnie przydatnych fanom gier komputerowych i multimediów (m.in. MSN Game Zone, DirectX game, Battle.net, Westwood online, Quake, Half-life, Kali II, Unreal, Real Player, QuickTime, ICQ, Napster, IRC). Użytkownicy w ramach zapory ogniowej mają możliwość definiowania reguł filtrowania pakietów, dla ich wygody program tworzy również plik tekstowy zawierający szczegóły każdej sesji.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware: 3 osoby $39.95, 6 osób $89.95, 10 osób $139.95, 25 osób $249.95, bez limitu osób w sieci LAN $399.95

Zmiany:
- Wyeleminowano błąd z wersji 2.6.5

Download: SolidShare 2.6.6 (3,74 MB)


Czwartek, 22 kwietnia 2004


 

European Union Flags Screensaver

GreGM @ 21:39Microsoft przygotował specjalny wygaszacz z okazji rozszerzenia Unii Europejskiej 1.maja br. o nowe kraje, do których zalicza się też Polska. Umożliwia on wyświetlanie flag narodowych wszystkich obecnych państw UE, jak i przyszłych jej członków.

Wymagania systemowe :
- Windows XP,
- Pentium II 300 MHz lub szybszy,
- Microsoft DirectX 8.1 lub nowszy,
- karta graficzna wspierająca Direct3D 8.1 lub nowszy
.

Download: EU2004.MSI


 

Opera 7.50 Beta 1

Imperator @ 13:57Jest to najnowsza wersja prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware €29.00

Zmiany (ENG)
Download: Opera 7.50 Beta 1 (bez Javy) (3,52 MB)
Download: Opera 7.50 Beta 1 (z Javą) (15,9 MB)


 

Avant Browser 9.02 Build 021

Imperator @ 13:51Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Błąd stron AvantFind został usunięty

Download: Avant Browser 9.02 Build 021 (0,98 MB)


 

LimeWire Basic 3.9.4

Imperator @ 13:49LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.9.4 (14,2 MB)


 

Tlen 5.00.3.2

Imperator @ 3:36Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Import/eksport kontaktów do pliku
- Pomoc offline

Download: Tlen 5.00.3.2 (1,37 MB)


 

Windows Media Player Update (KB832353)

GreGM @ 2:41Opis : Po zainstalowaniu 'Aktualizacji działania poleceń skryptu' w programie Windows Media Player (KB828026) niektóre skrypty URL odpowiadają w nieprawidłowy sposób. Ten pakiet rozwiązuje ten problem. Dodatkowo rozwiązuje on problem z instalatorem, który może powodować, że w niektórych przypadkach poziom wykorzystania procesora wynosi 100%.

Oprogramowanie : Windows Media Player (wszystkie wersje) dla systemów Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003

Obsługiwane systemy operacyjne : Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows Server 2003, Windows XP

Download: WindowsMedia-KB832353-ENU.exe
Download: WindowsMedia-KB832353-PLK.exe


 

Update for MIS Server 2003 (KB838876)

GreGM @ 2:25Microsoft wypuścił poprawkę do Microsoft Identity Integration Server (MIIS) 2003, Enterprise Edition.

Download: Update for MIS Server 2003 (KB838876)


Środa, 21 kwietnia 2004


 

ICQ Lite 4.0 Build 1646

Imperator @ 21:59Uproszczona wersja znanego komunikatora internetowego. Zajmuje ona dużo mniej miejsca w pamięci operacyjnej, dzięki czemu doskonale się nadaje do zastosowania w słabszych systemach operacyjnych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowe Centrum ICQ Xtraz
- Dodano Super Wiadomość ICQ
- Dodano Galerie Obrazów ICQ
- Dodano zawiadomienia w trayu
- Dodano Przypominanie o Urodzinach
- Nowy wygląd
- Poprawiono użyteczność programu

Download: ICQ Lite 4.0 Build 1646 (2,79 MB)


 

Skype 0.97.0.40 Beta

Imperator @ 21:55Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Skype 0.97.0.40 Beta (7 MB)


 

Total Commander 6.03a

Imperator @ 21:54Jest to najlepszy menedżer plików dla Windows. Oferuje on obsługę w parunastu językach (również polski), wyszukiwanie, kompresję plików, synchronizacje katalogów, szybki podgląd plików, edycję, wsparcie dla FTP, HTTP, proxy, obsługę archiwów: ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE.

Licencja: Shareware $30.00

Zmiany:
- Naprawiono błąd, powodujący ciągłe wyświetlanie się komunikatu o błędzie numer 5, podczas połączeń równoległych (wysyłania/odbierania)

Download: Total Commander 6.03a (1,41 MB)


 

Opera 7.50 Preview 4 Build 3714

Imperator @ 21:48Jest to najnowsza wersja prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware €29.00

Zmiany (ENG)
Download: Opera 7.50 Preview 4 Build 3714 (bez Javy) (3,55 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1245

Imperator @ 21:47RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1245 (5,38 MB)


 

Avant Browser 9.02 Build 018

Imperator @ 21:46Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Ulepszono zarządzanie pamięcią oraz GDI
- Ulepszono rysowanie dla okna głównego (szybsze rysowanie)
- Ulepszono address box

Download: Avant Browser 9.02 Build 018 (0,98 MB)


 

Exchange 2000 / 2003 Patches

GreGM @ 7:35Microsoft wypuścił zbiorcze poprawki dla Exchange 2000 i 2003.

Download: Exchange 2000 Post-Service Pack 3 (SP3) Rollup Patch 6556.4
Download: Exchange 2003 Store Patch 6980.72


Wtorek, 20 kwietnia 2004


 

Zoom Player 4.00 beta 3

Imperator @ 0:42Zoom Player jest to bardzo dobry odtwarzacz plików multimedialnych, który z powodzeniem może zastąpić standardowy Windows Media Player. Posiada wiele filtrów poprawiających jakość filmów wyświetlanych głównie przez wyjście TV-Out. Można również zmieniać w pełni jego wygląd.

Licencja: Freeware (Standard)/Shareware $19.95 (Professional)

Zmiany (ENG)
Download: Zoom Player Standard 4.00 beta 3 (0,91 MB)
Download: Zoom Player Professional 4.00 beta 3 (1 MB)


 

WinGuard Pro 2004 5.6.6.8

Imperator @ 0:39WinGuard Pro Free jest to program, który pozwala na zablokowanie pewnych funkcji w systemie, dzięki czemu nikt niepowołany nie może z nich korzystać. Ustawia się w aplikacji hasło i wybiera z wielu opcji co chcemy zablokować, na przykład narzędzie do przeszukiwania dysku, pulpit, edytor rejestru etc. Wszystkie opcje są w jednym oknie i nie wymagają one zagłębiania się w rejestr. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $29.99

Download: WinGuard Pro 2004 5.6.6.8 (0,75 MB)


Poniedziałek, 19 kwietnia 2004


 

Windows vs Linux : kto bezpieczniejszy?

GreGM @ 23:50Z analizy podanej przez Forrester Research można wnioskować, że system Windows jest bezpieczniejszy od Linuxa. Badaniom poddany został okres jednego roku (1.06.2002 - 31.05.2003). Przy ocenie pod uwagę wzięto nie tylko ilośc dziur, ale także procent załatanych w tym czasie dziur oraz średni czas wydawania poprawek.

Najmniej dziur odkryto w tym okresie w systemach Windows (128), zaś najwięcej w dystrybucjach Debiana (286). Wszystkie wykryte luki zostały ponadto załatane przez firmę Microsoft, podczas gdy ok.4% dziur w Debianie pozostało nienaprawione.

Średni czas publikacji poprawek :
> Windows : ~25 dni
> Debian / RedHat : ~57 dni

Całkowita ilość dziur / procent poprawionych :Info: Więcej...


 

WinGate 5.2.3b.901

Imperator @ 4:22Jest to program pozwalający na umożliwienie jednoczesnego dostępu do Internetu komputerom tej samej sieci, uzywając tylko jednego połączenia jakiegokolwiek typu. Zawiera on także firewall, dzięki czemu pozwala na ochronę sieci przed atakami z zewnątrz.

Licencja: Shareware $40.00

Zmiany (ENG)
Download: WinGate 5.2.3b.901 (6,94 MB)


 

FFDShow build 20040418

Imperator @ 3:42Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: FFDShow build 20040418 (1,17 MB)


 

WinHex 11.26 SR-6

Imperator @ 3:39Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.26 SR-6 (0,73 MB)


 

GX::Transcoder 1.84.1289 Beta

Imperator @ 3:39GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano dekodowanie i enkodowanie AMR
- Naprawiono pewne małe błędy

Download: GX::Transcoder 1.83.1289 (15,7 MB)


Niedziela, 18 kwietnia 2004


 

WPKontakt 3.0 RC1

Imperator @ 17:52WPKontakt jest to multimedialny komunikator umożliwiający rozmowy głosowe i video, wysyłanie SMSów, e-maili i plików. Kontakt porozumiewa się z innymi komunikatorami: GG i ICQ oraz światową siecią Jabber. Zawiera też bardzo ciekawą funkcję – System Syntezy Mowy.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Ulepszone okienko subskrypcji kanałów (menu Kontakty opcja "Lista kanałów"),
- Dodawanie kanałów do grupy Subskrypcja,
- Możliwość wyłączenia archiwizowania wiadomości z kanałów informacyjnych (Ustawienia/Archiwum wiadomości),
- Możliwość wyłaczenia migania ikonki dla wiadomości na kanałach informacyjnych (Ustawienia/Nowa wiadomość).

Download: WPKontakt 3.0 RC1 (3,73 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 7.0.5.2

Imperator @ 17:50Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Easy CD-DA Extractor 7.0.5.2 (4,43 MB)


 

Download Accelerator Plus 7.1.0.1

Imperator @ 17:48Download Accelerator Plus jest programem do przyspieszania ściągania plików (max 300% szybciej) używając sieci serwerów. Program pozwala także na wznawianie przerwanych transferów. Program w pełni integruje się z przeglądarkami, wspiera proxy, ma opcje rozłączania się po zakończeniu ściągania i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Download: Download Accelerator Plus 7.1 (2,65 MB)


 

Nero InCD 4.2.4.1

Imperator @ 17:47Nero InCD firmy Ahead jest produktem przeznaczonym dla nosników wielkrotnego uzytku (RW). W programie został zostosowany stabilny i prosty w użyciu system UDF. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Commercial Demo

Download: Nero InCD 4.2.4.1 (8,31 MB)


 

Slim Browser 3.96 Build 002

Imperator @ 17:46Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano nową funkcję w menu "Tools->ActiveX Filter->Auto-detect ActiveX controls". Służy ona do automatycznego wykrywania denerwujących kontrolek activex i informowania nas o tym.

Download: Slim Browser 3.96 Build 002 (1,44 MB)


 

MyIE2 0.9.26

Imperator @ 17:41Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: MyIE2 0.9.26 Lite (0,68 MB)
Download: MyIE2 0.9.26 Combo (3,5 MB)


 

TV Tool 9.63

Imperator @ 17:35TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17). Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Demo

Download: TV Tool 9.63 (1 MB)


 

SpyBot-Search & Destroy 1.3 RC3

Imperator @ 17:33Aplikacja skanująca dyski twarde, wpisy w rejestrze oraz pamięć podręczną w poszukiwaniu keyloggerów, dialerów, szpiegów, plików cookies i tym podobnych. Program po przeskanowaniu systemu wyświetla wyniki i umożliwia usunięcie podejżanych obiektów. Przy każdej pozycji wyświetlane są informacje, jakie zagrożenie niesie ze sobą dany obiekt. Możliwa jest także edycja samostartujących aplikacji czy pliku hostów. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: SpyBot-Search & Destroy 1.3 RC3 (4,11 MB)


 

BearShare 4.5.0 beta 21

Imperator @ 17:30BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.5.0 beta 21 (2,82 MB)


 

Fresh UI 7.06

Imperator @ 17:29Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano więcej ukrytych ustawień dla Procesorów
- Dodano więcej ukrytych ustawień dla Płyt głónych
- Dodano więcej ukrytych ustawień dla Kart graficznych
- Ulepszono plik pomocy

Download: Fresh UI 7.06 (8,02 MB)


 

BlackICE PC Protection 3.6 cci

Imperator @ 17:28Jest to bardzo dobry firewall skanujący połączenie Internetowe w poszukiwaniu aktywności hakera. Gdy program wykryje atak, wstrzymuje ruch wyłącznie wrogich pakietów, natomiast transmisja neutralnych danych będzie się nadal odbywać bez przeszkód. Po zablokowaniu ataku program uruchamia funkcję back tracing i identyfikuje hakera. Program nie zwalnia pracy komputera oraz nie zmniejsza przepustowości łącza. Składa się z trzech modułów: Events, Intruders oraz History. Aplikację można łatwo zainstalować oraz nie wymaga ona dużej wiedzy od użytkownika.

Licencja: Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: BlackICE PC Protection 3.6 cci (6,06 MB)


 

LimeWire Basic 3.9.3

Imperator @ 17:26LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.9.3 (14,2 MB)


 

Auto Gordian Knot 1.18 Beta

Imperator @ 17:25Jest to bardzo rozbudowana aplikacja do rippowania, obróbki, kodowania materiału z płyt DVD. Program ma dodatkowo wiele innych narzędzi, które mu są potrzebne przy pracy co czyni go prawdziwym kombajnem.

Licencja: Freeware

Download: Auto Gordian Knot 1.18 Beta (1,41 MB)


 

X-Setup Pro ALPHA Version 6.6.030

Imperator @ 17:22Jest to bardzo rozbudowany program do tuningowania systemów operacyjnych Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, ME, XP oraz 2003 Server. Pozwala on na zmianę aż 1500 ukrytych ustawień w tych systemach. Ponieważ wiele ustawień zmienia się często i szybko, X-Setup korzysta z systemu bardzo małych wtyczek (2-4 KB), dzięki czemu ich aktualizowanie przy pomocy strony X-Setup jest bardzo proste. Dodatkowo można obejżeć kod źródłowy każdej wtyczki lub stworzyć własną przy pomocy X-Setup Pro SDK. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: X-Setup Pro ALPHA Version 6.6.030 (4,44 MB)


 

Tłok na WindowsUpdate

GreGM @ 4:40Serwery witryny Windows Update miały problemy z obsłużeniem wszystkich użytkowników chcących ściągnąć wydane we wtorek 4 poprawki, z których 3 określono jako krytyczne. Aktualizacje naprawiały łącznie 20 luk we wszystkich wersjach systemów Windows. Najwięcej problemów mieli (jak zwykle) użytkownicy korzystający z modemów. W sieci pojawiły się sugestie, że Microsoft powinien zwiększyć przepustowość witryny Windows Update stawiając więcej serwerów. Być może oczekiwany Windows Update v5 przyniesie jakąś poprawę...


Sobota, 17 kwietnia 2004


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 17.04.2004

kraluk @ 19:53Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 86937 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 17.04.2004 (6,23 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 16.04.2004

kraluk @ 19:48Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus. Jest on datowany na 16 kwietnia 2004 r.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 16.04.2004 (4,65 MB)


Piątek, 16 kwietnia 2004


 

Security Update for Exchange 5.0 (KB834130)

GreGM @ 7:58Microsoft wypuścił zbiorczą poprawkę zabezpieczeń dla Exchange 5.0, naprawiającą dziury omówione w biuletynach MS03-046, MS00-082, MS01-041.

Nazwa pliku : Exchange5.0-KB834130-x86-enu.EXE
Wymagania : Exchange 5.0 SP2

Info: MS KB834130
Download: Security Update for Exchange 5.0 (KB834130)


Środa, 14 kwietnia 2004


 

Microsoft Security Bulletin MS04-014

GreGM @ 10:16Tytuł : Usterka w MS Jet Database Engine może zezwolić na wywołanie kodu (837001)

Rodzaj zagrożenia :  Zdalne wywołanie kodu
Maksymalny poziom zagrożenia : ważny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zaaplikować patch przy najbliższej okazji.

Info: Microsoft Security Bulletin MS04-014
Download: Windows 2000 Patch
Download: Windows XP Patch
Download: Windows 2003 Patch


 

Microsoft Security Bulletin MS04-013

GreGM @ 10:15Tytuł : Zbiorcza poprawka zabezpieczeń dla Outlook Express (837009)

Rodzaj zagrożenia : Zdalne wywołanie kodu
Maksymalny poziom zagrożenia : krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zaaplikować patch natychmiast.

Info: Microsoft Security Bulletin MS04-013
Download: OE 6 Patch
Download: OE 6 SP1 Patch
Download: OE 6 dla Windows Server 2003 Patch


 

Microsoft Security Bulletin MS04-012

GreGM @ 10:13Tytuł : Zbiorcza poprawka dla Microsoft RPC/DCOM (828741)

Rodzaj zagrożenia :  Zdalne wywołanie kodu
Maksymalny poziom zagrożenia : krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zaaplikować patch natychmiast.

Info: Microsoft Security Bulletin MS04-012
Download: Windows 2000 Patch
Download: Windows XP Patch
Download: Windows 2003 Patch


 

Microsoft Security Bulletin MS04-011

GreGM @ 10:03Tytuł : Poprawka zabezpieczeń dla Microsoft Windows (835732)

Rodzaj zagrożenia : Zdalne wywołanie kodu
Maksymalny poziom zagrożenia : krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zaaplikować patch natychmiast.

Info: Microsoft Security Bulletin MS04-011
Download: Windows 2000 Patch
Download: Windows XP Patch
Download: Windows 2003 Patch


Wtorek, 13 kwietnia 2004


 

Kolejna dziura w przeglądarce Internet Explorer

GreGM @ 19:23Wykryta została kolejna dziura w przeglądarce Internet Explorer. Luka występuje w implementacji protokołu ITS wykorzystywanego m.in. do wyświetlania plików pomocy w formacie CHM.
Złośliwy hacker może wykorzystać lukę do uruchomienia dowolnego programu z prawami użytkownika lokalnego poprzez stronę sieci Web lub za pomocą specjalnie spreparowanego listu e-mail.
W obecnej chwili nie istnieje oficjalna poprawka usuwająca tą przypadłość. W celu zmniejszenia ryzyka ataku zalecana jest tymczasowa zmiana nazwy lub usunięcie z rejestru klucza:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\
PROTOCOLS\Handler\{ms-its,ms-itss,its,mk}

Wskazany jest przy tym eksport powyższego klucza w celu późniejszego przywrócenia.

Źródło: benchmark.pl


 

Nero CD-DVD Speed 2.20

Imperator @ 16:03Program do pomiaru prędkości oraz innych mozliwości napędu CD-ROM oraz DVD-ROM.
Program testuje:
- Szybkość transferu
- Opóźnienia
- Użycie procesora
- Szybkość nagrywania
- Jakość DAE
- Czas dostępu

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Ulepszono test prędkości nagrywania
- Ulepszono wsparcie dla DVD+R DL
- Małe poprawki i ulepszenia

Download: Nero CD-DVD Speed 2.20 (0,47 MB)


 

Alchemy Eye 5.8.6

Imperator @ 15:55Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Zmiany (ENG)
Download: Alchemy Eye 5.8.6 (1,9 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.8.6 (2,17 MB)


 

AutoPatcher XP 4.5 March Update

Imperator @ 15:53AutoPatcher XP jest to zestaw 221 łatek dla Windows XP dzięki któremu system będzie zawierać wszystkie uaktualnienia wydane przez Microsoft. Program posiada wygodny w obsłudze GUI, który umożliwia użytkownikowi instalację wybranych elementów. Zestaw wymaga zainstalowanego SP1.

Info: Więcej...
Download: AutoPatcherXP_Feb04_Full.exe (254 MB)


 

WinXP Manager 4.8.2.6

Imperator @ 15:48WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Szybsze wyszukiwanie śmieci
- Dodano inne funkcje

Download: WinXP Manager 4.8.2.6 (1,63 MB)


 

Samurize 1.40

Imperator @ 15:45Jest to bardzo rozbudowany program do monitorowania zasobów systemowych w komputerze. Zabiera on bardzo mało zasobów, może pokazywać w dowolnym miejscu na pulpicie informacje o wykorzystaniu procesora, pamięci, wolnego miejsca na dysku, ruchu w sieci, temperaturach, procesach i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Samurize 1.40 (4,40 MB)


 

CPUCooL 7.2.12

Imperator @ 15:42CPUCooL jest programem, który monitoruje temperaturę, szybkość wiatraków oraz napięcia na wielu płytach głównych. Program działa pod Win9x/2000/XP/NT. Pozwala na zmienianie FSB, optymalizację pamięci i CPU.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.00

Zmiany:
- Dodano nowe procesory Intela

Download: CPUCooL 7.2.12 (1,74 MB)


 

Style XP 2.03

Imperator @ 15:40Style XP jest to narzędzie pozwalające na dowolne zmienianie wyglądu systemów Windows XP, Tablet PC oraz Windows Server 2003. Można między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Download: Style XP 2.03 Update (5,17 MB)
Download: Style XP 2.03 Ladies (12,7 MB)
Download: Style XP 2.03 Men (8,47 MB)


 

Outpost Firewall Pro 2.1.303.3314

Imperator @ 15:39Osobista zapora ogniowa (tzw. personal firewall). Aplikacja charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością, dobrą skutecznością ochrony systemu oraz dużą elastycznością. Po uruchomieniu programu w lewej części jego okna widać aktualne połączenia wraz z informacjami o stanie używanych portów, transferze itp. Monitorowane aplikacje potwierdzają swoją autentyczność dzięki zastosowaniu kodu MD5, a tworzenie dla nich reguł dostępu do Sieci jest bardzo łatwe. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG, format PDF)
Download: Outpost Firewall Pro 2.1.303.3314 (7,83 MB)


 

ZoneAlarm 4.5.594.000

Imperator @ 15:37Firma ZoneLabs wypusciła najnowsza wersję firewalla ZoneAlarm chroniącego nasz komputer przed niepowołanym dostępem z poziomu internetu i sieci lokalnej. Firewall pracuje pod systemami Windows 98/Me/NT/2000/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware (Free) lub Trial - 30 dni/Shareware $39.95/$49.95 (Plus/Pro)

Download: ZoneAlarm Free 4.5.594.000 (4,78 MB)
Download: ZoneAlarm Pro 4.5.594.000 (4,78 MB)
Download: ZoneAlarm Plus 4.5.594.000 (4,59 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 78

Imperator @ 15:34Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 78 (2,68 MB)


 

Microsoft poprawia Windows XP SP2 RC1

GreGM @ 6:33Przygotowując się do wypuszczenia drugiej wersji Release Candidate dodatku Service Pack 2 dla Windows XP, Microsoft poprawia błędy odkryte przez beta-testerów oraz w testach wewnętrznych w wersji RC1. Gigant z Redmond w zeszłym tygodniu wypuścił 3 krytczne aktualizacje do XP SP2 RC1 poprzez witrynę Windows Update. Dwie z nich dotyczą zapory Windows Firewall, zaś trzecia rozwiązuje problem z połaczeniami VPN. Końcowa wersja dodatku Service Pack 2 zapowiadana jest na czerwiec.

Źródło : BetaNews


Niedziela, 11 kwietnia 2004


 

AI RoboForm 5.6.5

Imperator @ 16:19Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.5 (1,67 MB)


 

Konnekt 0.6.19.111

Imperator @ 5:41Konnekt z założenia jest tylko niewielką aplikacją udostępniającą dopiętym do niej wtyczkom system komunikacyjny, obsługę profili, plików oraz podstawową obsługę kolejki wiadomości i listy kontaktów. Dzięki temu, użytkownik dobierając wtyczki, może stworzyć narzędzie, odpowiadające jego potrzebom.
W tej chwili na przykład, Konnekt może być albo komunikatorem, umożliwiającym prowadzenie szyfrowanych rozmów (w sieci GaduGadu i na sieci lokalnej) lub być tylko niewielkim programikiem do wysyłania SMSów. Oczywiscie, może być obydwoma (i wieloma innymi) na raz.

Licencja: Freeware

Zmiany
Download: Konnekt 0.6.19.111 - duża paczka (4,64 MB)
Download: Konnekt 0.6.19.111 - mini paczka (1,13 MB)


 

GX::Transcoder 1.83.1280

Imperator @ 5:36GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano tagowanie MP4, M4P z FAAC 1.24 Beta
- Dodano wsparcie dla Compaact! MP$4 Audio-Encoder
- Naprawiono pewne małe błędy

Download: GX::Transcoder 1.83.1280 (18,3 MB)


 

XP SysPad 6.0.1

Imperator @ 5:34XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd powodujący, że przy podwójnym kliknięciu nie działało zamykanie procesu

Download: XP SysPad 6.0.1 (0,67 MB)


 

SpamPal 1.5391 Beta

Imperator @ 5:31SpamPal jest narzędziem do wielowątkowej analizy i klasyfikacji przychodzącej poczty, które może pomóc w odsianiu spamu od wartościowych przesyłek.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: SpamPal 1.5391 Beta (0,59 MB)


 

CPU-Z 1.22

Imperator @ 5:29CPU-Z jest programem, który pokazuje inforamacje o komputerze takie jak:
- Dane procesora
- Szyna FSB i mnożnik
- Napięcie
- Szybkości zewnętrznych i wewnętrznych zegarów i mnożniki
- Wykrywacz overclockingu
- Informacje o pamięci L1 i L2
- Informacje o płycie głównej (BIOS, chipset, pamięć, AGP)

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla pamięci DDR2 (SPD)
- Gdy aplikacja jest w ikonie, wyświetla rzeczywistą szybkość procesora

Download: CPU-Z 1.22 (0,23 MB)


Sobota, 10 kwietnia 2004


 

Deploying Windows Firewall Settings for Microsoft Windows XP with Service Pack 2

Imperator @ 23:56Tytuł : Deploying Windows Firewall Settings for Microsoft® Windows XP with Service Pack 2
Data wydania : 27.03.2004

Wersja : 2.0
Wielkość pliku : 895 KB

Opis : Ten dokument opisuje, jak poprawnie skonfigurować zaporę ogniową wbudowaną w system Windows XP SP2. Jest on w języku angielskim.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows Server 2003, Windows XP

Wymagane oprogramowanie :
Microsoft Word lub Word Viewer

Download: WF_XPSP2.doc


 

Ad-aware Reference File 01R282 10.04.2004

Imperator @ 23:52Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 22558 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Dialer Platform
- Uaktualniono sygnatury: AdBlaster, Adtomi, BookedSpace, ClearSearch, CoolWebSearch (15 wariantów), CnsMin, istbar, PromulGate (3 warianty), Roings, Softomate Toolbar

Download: Ad-aware Reference File 01R282 10.04.2004 (0,49 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 10.04.2004

Imperator @ 23:50Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 85820 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 10.04.2004 (4,15 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 09.04.2004

Imperator @ 23:50Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66337 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 09.04.2004 (4,62 MB)


 

Kerio WinRoute Firewall 6.0.0 RC1

Imperator @ 19:17Aplikacja zabezpieczająca pojedynczy komputer przed włamaniami z Internetu. Została ona tak zaprojektowana, by chronić komputer użytkownika przed atakami z zewnątrz oraz ze strony innych komputerów należących do tej samej sieci. Program kontroluje przepływ danych w obu kierunkach - z Internetu do komputera i odwrotnie - i może zablokować wszelkie próby komunikacji, przepuszczając tylko to, co zostało dozwolone. Czyni to Kerio Personal Firewall idealnym rozwiązaniem dla komputerów typu notebook korzystających z Internetu zarówno z sieci firmowej, jak i z zewnątrz. Dzięki przyjaznemu interfejsowi obsługa programu nie sprawia kłopotów. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $149

Download: Kerio WinRoute Firewall 6.0.0 RC1 (25,5 MB)


 

OpenOffice.org 1.1.2 RC

Imperator @ 19:11Darmowa alternatywa pakietu StarOffice 6.0, zawierająca edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a nawet moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Od StarOffice'a 6.0 aplikacja różni się brakiem narzędzia do baz danych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: OpenOffice.org 1.1.2 RC (63 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 77

Imperator @ 19:10Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 77 (2,68 MB)


 

WINner Tweak SE2 2.5.1

Imperator @ 19:09WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: WINner Tweak SE2 2.5.1 (2,15 MB)


 

HDCleaner 2.356

Imperator @ 19:08HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.356 (0,82 MB)


 

Omega ATi Drivers 2.5.36a

Imperator @ 19:07OmegaCorner wydała nowe sterowniki dla użytkowników kart graficznych ATi Radeon. Sterowniki bazują na oficjalnych driverach ATi Catalyst 4.4 i są one przeznaczone dla systemów Windows XP/2000(/2003).

Info: Zmiany (ENG)
Download: Omega ATi Drivers 2.5.36a (16,8 MB)


 

nVidia Forceware 60.72 Beta

Imperator @ 19:02NVidia wydała nowe sterowniki w wersji beta dla kart graficznych GeForce w wersji 60.72 dla Windows 2000/XP.

Download: nVidia Forceware 60.72 Beta (12,6 MB)


 

Avant Browser 9.02 Build 012

GreGM @ 5:11Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Download: Avant Browser 9.02 Build 012


Czwartek, 8 kwietnia 2004


 

Skype 0.97.0.32 Beta

Imperator @ 23:19Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Skype 0.97.0.32 Beta (7 MB)


 

Tlen 5.00.2.2

Imperator @ 16:30Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono błąd przy ignorowaniu użytkownika z loginem @tlen.pl
- Usprawnienia w formatowaniu tekstu


Download: Tlen 5.00.2.2 (1,35 MB)


 

ATI Catalyst 4.4

Imperator @ 16:26ATI wydało sterowniki Catalyst 4.4 o numerze 8.00 dla kart Radeon.

Wersje oprogramowania:
RADEON™ display driver 8.00
MULTIMEDIA CENTER™ 9.0
HydraVision™ 3.25.0006
HydraVision™ Basic Edition 3.25.9006
Remote Wonder 2.3
WDM version 4.03


Obsługiwane karty:
RADEON 9800XT
RADEON 9800
RADEON 9700
RADEON 9600
RADEON 9500
RADEON 9200
RADEON 9100
RADEON 9000
RADEON 8500
RADEON 7500
RADEON 7200
RADEON 7000


Zmiany (ENG)
Download: ATI Catalyst 4.4 dla Windows XP/2000/(2003) (27,7 MB)
Download: ATI Catalyst 4.4 dla Windows XP/2000/(2003) - Display Driver 6.14.10.6436 (8,96 MB)
Download: ATI Catalyst 4.4 dla Windows - Control Panel 6.14.10.5097 (12,9 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R280 07.04.2004

Imperator @ 4:35Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 22365 sygnatur.

Zmiany:
- Uaktualniono sygnatury: BargainBuddy, ClickSpring (2 warianty), CoolWebSearch, eAcceleration, istbar, Jeired, PrecisionPOP, SahAgent, SCBAR, VirtuMonde (2 warianty), Virtumundo, Visicom Media, VX2.BetterInternet, WhenU, WinFavorites, Winpup32.

Download: Ad-aware Reference File 01R280 07.04.2004 (0,48 MB)


 

Eudora 6.1

Imperator @ 4:10Jeden z najbardziej rozbudowanych, a jednocześnie najpopularniejszych programów pocztowych. Wyposażony jest między innymi w funkcje automatycznego uzupełniania nazw odbiorców poczty elektronicznej oraz oferuje możliwość odczytywania za pomocą karty dźwiękowej nadawcy i tematu wiadomości. Ponadto dzięki ustalonym przez użytkownika regułom aplikacja pozwala filtrować pocztę.

Licencja: Adware/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Eudora 6.1 (8,08 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 07.04.2004

Imperator @ 0:19Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 85597 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 07.04.2004 (4,15 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 06.04.2004

Imperator @ 0:19Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66308 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 06.04.2004 (4,61 MB)


 

Desktop Sidebar 1.04 Build 62

Imperator @ 0:12Desktop Sidebar to użyteczny 'pasek' systemowy, którego pomysł wziął się wprost z Windows Longhorn. Desktop Sidebar jest ściśle zintegrowany z Outlook, Windows Messenger i Windows Media Player. Dostępne są następujące panele: Clock Panel, Calendar Panel, Task Panel, Inbox Panel, Notes Panel, Messenger Panel, Newsroom Panel, Performance Panel, Disk Monitor Panel, Media Player Panel, Toolbar Panel, Weather Panel, Search Bar Panel/Calculator i inne. Program jest przeznaczony dla systemów Windows 2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zmiany wymagane przez weather.com
- Przyspieszono start programu
- Ulepszono znakowanie pamięci
- Wiele nowych skinów

Download: Desktop Sidebar 1.04 Build 62 (9,67 MB)


 

Power Project 1.51b

Imperator @ 0:09PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowy Cougar CloneGG

Download: Power Project 1.51b (1,69 MB)


 

BlindWrite Suite 5.1.6

Imperator @ 0:02Jest to pakiet, dzięki któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Zmiany:
- Zaaktualizowano silnik nagrywania
- Naprawiono informacje o powłoce w rozpakowywaniu obrazu DVD

Download: BlindWrite 5.1.6 (2,18 MB)


Środa, 7 kwietnia 2004


 

WhereIsIt? 3.58 Build 406

Imperator @ 23:58WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany:
- Naprawiono powolne skanowanie dysków w niektórych systemach

Download: WhereIsIt? 3.58 Build 406 (3,25 MB)


 

ASUS PCProbe 2.22.06

Imperator @ 23:56Program do monitorowania temperatury, szybkości wiatraków oraz napięć na płytach głównych Asusa.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla nowych modeli płyt głównych

Download: ASUS PC Probe 2.22.06 (3,91 MB)


 

HMonitor 4.1.4.1

Imperator @ 23:53Hmonitor jest rozszerzoną wersją programu MotherBoard Monitor, pozwala na kontrole temperatur różnych urządzeń (również czujników na COM), szybkości wiatraków, wysokości napięcia.

Licencja: Shareware $29.00

Zmiany: Zmiany (ENG)
Download: HMonitor 4.1.4.1 (0,79 MB)


 

WCPUID 3.30

Imperator @ 23:51WCPUID jest to program pokazujący informacje o Twoim komputerze, takie jak szybkość CPU, szybkość FSB, ilośc cache, informacje o AGP i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: WCPUID 3.30 (0,26 MB)


 

DVD Region-Free 3.50

Imperator @ 23:46DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.50 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.50 Lite (0,66 MB)


 

DVDIdle 3.50

Imperator @ 23:45Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.50 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.50 PRO (0,72 MB)


 

BMExtreme 2.26

Imperator @ 23:44Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $24.95 (Professional)

Download: BMExtreme 2.26 (0,33 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 76

Imperator @ 23:43Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 76 (2,68 MB)


 

VIA Envy24 driver 3.02d

Imperator @ 23:42VIA wydała nowe sterowniki audio dla urządzeń Envy24. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Download: VIA Envy24 driver 3.02d (12,1 MB)


 

foobar2000 0.8.1

Imperator @ 23:40Ukazała się nowa wersja beta jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8.1 Lite (0,79 MB)
Download: foobar2000 0.8.1 Normal (1,21 MB)
Download: foobar2000 0.8.1 Special (2,04 MB)
Download: SDK (0,4 MB)


 

Keygen dla Windows Server 2003

Imperator @ 0:23Serwis Neowin podał, że w sieci pojawił się generator kluczy (keygen) dla Windows Server 2003 Volume Licensed Editions. Keygen generuje działające klucze dla Windows Server 2003/XP PRO oraz Office XP. Dopiero pierwszy raz udało się komuś złamać algorytm generujący kody dla Windows Server 2003. Co ważne keygen generuje klucze w zaledwie pare sekund.


Wtorek, 6 kwietnia 2004


 

Koepi's XviD Codec 1.0 RC4

Imperator @ 3:22Ukazała się nowa wersja kodeka XviD Koepi, będącego rozwinięciem standardu MPEG4.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Koepi's XviD Codec 1.0 RC4 (0,57 MB)


 

Advanced Outlook Express Password Recovery 1.20

Imperator @ 2:37Advanced Instant Messengers Password Recovery jest programem do odzyskiwania haseł chroniących pliki Personal Storage Files (*.pst) wykorzystywanych przez Microsoft Outlook (wersje: 97, 98, 2000, XP, 2003) do przechowywania poczty, adresów etc.

Licencja: Shareware $30.00

Zmiany (ENG)
Download: Advanced Outlook Express Password Recovery 1.20 (0,79 MB)


 

Advanced Internet Explorer Password Recovery 1.20

Imperator @ 2:36Advanced Internet Explorer Password Recovery jest to narzędzie do odzyskiwania haseł podawanych na różnych stronach www podczas korzystania z przeglądarki Microsoft Internet Explorer z lokalnych plików z hasłami oraz z pól. Program może także zresetować wszystkie hasła. Aplikacja obsługuje Internet Explorera od wersji 3 do 6.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $30.00

Zmiany (ENG)
Download: Advanced Internet Explorer Password Recovery 1.20 (0,82 MB)


 

X-Setup Pro ALPHA Version 6.6.010

Imperator @ 2:33Jest to bardzo rozbudowany program do tuningowania systemów operacyjnych Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, ME, XP oraz 2003 Server. Pozwala on na zmianę aż 1500 ukrytych ustawień w tych systemach. Ponieważ wiele ustawień zmienia się często i szybko, X-Setup korzysta z systemu bardzo małych wtyczek (2-4 KB), dzięki czemu ich aktualizowanie przy pomocy strony X-Setup jest bardzo proste. Dodatkowo można obejżeć kod źródłowy każdej wtyczki lub stworzyć własną przy pomocy X-Setup Pro SDK. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: X-Setup Pro ALPHA Version 6.6.010 (4,47 MB)


 

RightMark Memory Analyzer 3.0

Imperator @ 2:30RightMark Memory Analyzer testuje pamięć zainstalowaną w komputerze badając:
- Średnią i najwyższą przepustowość pamięci
- Średnie i minimalne opóźnienia pamięci oraz cache'u L1/L2
- Asocjacje cache'u L1/L2
- Przepustowość cache'u L1/L2
- Rozmiar i asocjacje D-TLB (każdego poziomu)
- Rozmiar instrukcji cache'u L1 (włączając rozmiar "efektywny") oraz asocjacje
- Wydajność przy dekodowaniu pojedyńczych instrukcji x86 (ALU/FPU/MMX)
- Rozmiar i asocjacje I-TLB (każdego poziomu)

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: RightMark Memory Analyzer 3.0 (0,73 MB)


 

ATI Driver Catalyst 7.992

Imperator @ 2:24W sieci ukazały sie nieoficjalne sterowniki ATI Catalyst 7.992. Są one przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME oraz XP/2000. Nie jest to oficjalne wydanie, zatem ze sterowników korzystamy na własną odpowiedzialność.

Download: ATI Driver Catalyst 7.992 dla Windows 9X/ME (9,08 MB)
Download: ATI Driver Catalyst 7.992 dla Windows XP/2000 (8,47 MB)


 

VIA LAN drivers 1.25

Imperator @ 2:20VIA wydała nowe sterowniki 1.25 dla chipsettów LAN VT6110/VT6120/VT6121/VT6122. Posiadają one certyfikat WHQL i są przeznaczone dla wszystkich wersji systemu Windows.

Download: VIA LAN drivers 1.25 (10,5 MB)


Poniedziałek, 5 kwietnia 2004


 

coverXP Pro 1.65

Imperator @ 6:28CoverXP to bardzo dobry i prosty program do tworzenia okładek dla płyt CD. Aplikacja obsługuje skórki, dzięki którym użytkownik może skorzystać zmienić interfejs, usługę drag & drop, daje możliwość zastosowania prostych efektów na plikach graficznych, oferuje zoom 1x/2x/4x/8x oraz dynamiczne odświeżanie. CoverXP umożliwia również wyszukiwania okładek dzięki integracji z serwisem cdcovers.cc, a także skorzystanie z podłączonego do komputera skanera.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $19.95

Zmiany:
- Poprawiono szablony DVD
- Poprawiono powłokę programu

Download: coverXP Pro 1.65 (2,92 MB)


 

Power Project 1.50

Imperator @ 3:31PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- PGG-config 2.1.2
- Nowy semsms 0.99i [2.7.27]
- Skryptuś 2.0 updated + zestaw skryptów
- Rex info 1.5
- Statusek 0.9 + ponad 200 ascii
- Stabilny cougar clone gg 0.7.1 - powinien raz na zawsze rozwiązać problem wykładania explorera
- Autostarter 2.4.1 z nowymi wyexportowanymi opcjami (tworzenie skrótu, splashscreen itd.)
- Liczne zmiany i poprawki w instalatorze (splashscreen, duże okno wyboru wtyczek, ikonka w 32 bitach, nieaktywne wtyczki instalują się do pgg-configu z ; na przodzie - czyli jako wyłączone itd.)
- Alternatywny serwer do autoupdate z aktualizowanymi na bieżąco plikami
- Poprawki w opisach wtyczek

Download: Power Project 1.50 (1,69 MB)


 

WhereIsIt? 3.58 Build 404

Imperator @ 3:23WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: WhereIsIt? 3.58 Build 404 (3,22 MB)


 

Tlen 5.00.1.1

Imperator @ 3:22Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Czaty w komunikatorze
- Drobne poprawki

Download: Tlen 5.00.1.1 (1,35 MB)


 

Nie będzie systemu Longhorn Beta w 2004 roku

Imperator @ 3:09Podczas serii spotkań z Microsoftem, Paul Thurrott (Windows Network Magazine) odkrył, że ten nie wyda systemu Longhorn Beta 1 w tym roku, tak jak się spodziewano. Microsoft planuje teraz wydać tą wersję na początku 2005 roku. Stało się tak, ponieważ Microsoft chce przedewszystkim wydać Windows XP Service Pack 2, w którym szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo systemu. Spowodowało to opóźnienia w pracach nad Longhornem. Microsoft wyda w tym roku przejściową wersję Longhorna na początku przyszłego miesiąca podczas Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) 2004. Wersja ta, podobnie jak build 4051 przedstawiony podczas Professional Developers Conference (PDC) 2003, nie będzie zawierać żadnych nowych funkcji.


 

Registry Defragmentation 5.0e

Imperator @ 2:59Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 5.0e (0,95 MB)


Niedziela, 4 kwietnia 2004


 

Microsoft Virtual Server 2005 Beta Program

Imperator @ 5:49Microsoft rozpoczął akceptowanie nominacji do programu Microsoft Virtual Server 2005 Beta.

Zarejestruj się i zobacz jak Virtual Server 2005 może pomóc Tobie w zwiększeniu wydajności sprzętu oraz w zwiększaniu produktywności administratora. Oprogramowanie jest przeznaczone dla systemu Windows Server 2003.

Info: Microsoft Virtual Server 2005 Beta Program


Sobota, 3 kwietnia 2004


 

GAIM 0.76

Imperator @ 17:18Gaim jest komunikatorem typu "wszystko w jednym" pozwalającym na komunikowanie się z użytkownikami AIM, ICQ, Yahoo, MSN, IRC, Jabber, Zephyr oraz Gadu-Gadu. Jest to program całkowicie niezależny od wymienionych sieci.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: GAIM 0.76 (5,35 MB)


 

System Mechanic 4.0i

Imperator @ 17:14Jest to aplikacja, która zrobi porządek w Twoim systemie, a ściślej - na Twoim dysku. Narzędzie usunie niepotrzebne pliki pozostawione przez uruchamiane programy i instalatory. Naprawi także skróty w menu Start oraz znajdzie duplikaty zbiorów. Pozwala również na bezpieczne usuwanie plików i folderów - niepowołane osoby nie będą miały później możliwości ich odzyskania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95 lub $69.95

Download: System Mechanic 4.0i (5,31 MB)
Download: System Mechanic Professional 4.0i (33,3 MB)


 

TVTool 9.62

Imperator @ 17:12TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17). Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Demo

Download: TV Tool 9.62 (1 MB)


 

Tray Helper 4.1

Imperator @ 17:10Ukazała się nowa wersja programu autorstwa Ireneusza Zielińskiego - Tray Helper. Aplikacja jest w całości po polsku. Jest ona kompatybilna z systemami Windows 95/98/Me/2K/NT/XP.

Aplikacja potrafi:
- przypominać o ważnych wydarzeniach
- sprawdzać konta e-mail w tle (do 50 kont)
- automatycznie kasować spam
- przesyłać ważne emaile na telefon komórkowy
- pilnować przeglądarkę WWW (zamyka niechciane okienka z reklamami)

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware PLN 56,12

Zmiany:
- Możesz zdefiniować ciąg znaków który będzie automatycznie dodawany do tematów wychodzących wiadomości e-mail.
- Kolumny na listach wiadomości e-mail można teraz dowolnie włączać / wyłączać.
- Dodano linie siatki na kontrolkach list aplikacji (można je wyłączyć w: zakładka Ustawienia / Ustawienia wspólne / Wygląd aplikacji).
- Uruchomienie zewnętrznego programu do czytania poczty spowoduje automatyczne schowanie Tray Helper'a.
- Znacznie przyspieszono dekodowanie załączników wiadomości e-mail.
- Przesyłanie dalej wiadomości z załącznikami jest możliwe teraz za pomocą pojedynczego kliknięcia.
- Zwiększono liczbę obsługiwanych kont e-mail do 100.
- Usunięto kilka pomniejszych błędów i dodano kilka usprawnień

Download: Tray Helper 4.1 (1,48 MB)


 

Tweak-XP Pro 3.0.3

Imperator @ 17:06Tweak-XP Pro jest zbiorem 48 małych programów, które umożliwiają przyspieszenie i optymalizację Windows XP. Wszystko można ustawić nie posiadając dużej wiedzy na temat systemu.

Licencja: Trial - 30 uruchomień/Shareware $30.00

Zmiany:
- Dodano opcję wyłączania dźwięków przycisków
- Naprawiono błąd z aplikacją PopUp Blocker
- Ulepszono kilka funkcji oraz modułów do optymalizacji
- Naprawiono pare mniejszych błędów
- Kilka wewnętrznych optymalizacji i zmian
- Zaaktualizowano pliki językowe
- Zaaktualizowano plik pomocy

Download: Tweak-XP Pro 3.0.3 (4,21 MB)


 

GX::Transcoder 1.82.1274 Beta

Imperator @ 16:59GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano enkodowanie MP4, M4P oraz AAC za pomocą FAAC.EXE
- Dodano dekodowanie M4P za pomocą FAAD.EXE
- Naprawiono błąd w APE 2.0 podczas odczytywania plików MPC/MP+
- Dodano wsparcie dla ładowania PLS do NetPlayer'a

Download: GX::Transcoder 1.82.1274 Beta (17,5 MB)


 

FlashFXP 2.2.983 Beta

Imperator @ 5:09FlashFXP jest bardzo dobrym programem do obsługi serwerów FTP. Posiada intuicyjny interfejs, który nie sprawi nikomu problemu. Uzywając protokołu FTP umożliwia transfer z serwerów na Twój komputer. Ważniejsze cechy to możliwość wznowienia tranferu, synchronizacja katalogów, planowanie zadań i wiele innych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany:
- Naprawiono wyświetlanie KBps w pasku postępu
- Dodano opcję ujawnia hasła w polach Proxy oraz Quick Connect
- Małe poprawki w wewnętrznym edytorze

Download: FlashFXP 2.2.983 Beta (0,81 MB)


 

Tlen 4.90.5.1

Imperator @ 5:04Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Formatowanie tekstu
- Kolorowanie nicków

Download: Tlen 4.90.5.1 (1,35 MB)


 

eMule 0.42e

Imperator @ 5:02eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: eMule 0.42e (3,87 MB)


Piątek, 2 kwietnia 2004


 

Fresh UI 7.04

Imperator @ 20:25Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla Procesorów
- Dodano ukryte ustawienia dla Płyt głónych
- Dodano ukryte ustawienia dla Kart graficznych

Download: Fresh UI 7.04 (0,71 MB)


 

NetLimiter 1.30

Imperator @ 6:18NetLimiter jest to program do zarządzania przepustowością łącza internetowego. Aplikacja została napisana dla systemów Windows NT4/98/ME/2000/XP/2003. Program monitoruje aplikacje, które korzystają z Internetu kontrolując ich dostęp do niego. NetLimiter może ustawić limit na prędkość wysyłania i odbierania dla każdej oddzielnej aplikacji lub dla całego łącza.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Poprawiono wydajność programu
- Naprawiono mały błąd w silniku programu (Błąd połączenia Pegasus Mail)
- Naprawiono błąd w silniku programu, powodujący jego zawieszanie się
- Inne małe poprawki

Download: NetLimiter 1.30 (0,54 MB)


 

BootSkin 1.33

Imperator @ 4:37Narzędzie służące do zmiany ekranu bootowania w systemach Windows 2000 i XP, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek błędów. Program zawiera w sobie kilka nowych ekranów, a dodatkowe można pobierać za darmo ze strony producenta. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: BootSkin 1.33 (0,94 MB)
Dodatkowe ekrany


 

nVidia ForceWare 56.72 WHQL

Imperator @ 4:25NVidia wydała nowe sterowniki z certyfikatem WHQL dla kart graficznych GeForce w wersji 56.72 dla Windows 2000/XP.

Zmiany (ENG, format PDF)
Download: nVidia ForceWare 56.72 WHQL dla Windows 2000/XP International (17,7 MB)
Download: nVidia ForceWare 56.72 WHQL dla Windows 2000/XP English (10,9 MB)


 

nVidia nForce Audio driver 4.31

Imperator @ 2:46NVidia wydała nowe sterowniki audio dla płytch głównych układami nForce. Są one przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME/XP/2000.

Zmiany (ENG)
Download: nVidia nForce Audio driver 4.31 dla Windows XP/2000 (6,63 MB)
Download: nVidia nForce Audio driver 4.31 dla Windows 9X/ME (6,4 MB)


 

nVidia IDE driver 4.12

Imperator @ 2:42NVidia wydała nowe sterowniki dla kontrolerów IDE na płytach z układami nForce. Sterowniki są przeznaczone dla systemów Windows 2000/XP.

Zmiany (ENG)
Download: nVidia IDE driver 4.12 (3,32 MB)


 

PortTunnel 2.0.1.255

Imperator @ 2:35Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Download: PortTunnel 2.0.1.255 (0,74 Mb)


 

Logitech iTouch Software 2.22 Build 289

Imperator @ 2:32Logitech przygotował nową wersję oprogramowania iTouch do swoich klawiatur. Jest ono przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME/NT/2000/XP.

Zmiany:
- Naprawiono błąd, który powodował, że po instalacji program nie uruchamiał się

Download: Logitech iTouch Software 2.22 Build 289 (4,22 MB)


 

Windows Server 2003 System Services Reference

Imperator @ 0:13Tytuł : Windows Server 2003 System Services Reference
Data wydania : 30.03.2004

Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 2381 KB

Opis : Ten dokument zawiera spis wszystkich usług dostępnych dla systemów operacyjnych z serii Windows Server 2003. Usługi zostały opisane w alfabetycznej kolejności według ich nazw. Każda usługa jest szczegółowo opisana, a pod opisem znajduje się tabela z kluczowymi informacjami. Dokument jest w angielskiej wersji językowej i zawiera prawie 100 stron tekstu.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows Server 2003

Wymagane oprogramowanie :
Microsoft Word lub Word Viewer, Adobe Acrobat Reader 5.0 lub nowszy

Download: SPTCG_SSS.doc


 

NVIDIA System Utility 1.08.5

Imperator @ 0:02Ukazała się nowa wersja narzędzia do chipsetów - NVIDIA System Utility. Służy ono do monitorowania temperatur i napięć oraz dostrajania komponentów systemu np. magistrali FSB bezpośrednio z systemu Windows.

Wspierane produkty :
NVIDIA nForce™2 Ultra 400
NVIDIA nForce2 400
NVIDIA nForce3 Pro 150
NVIDIA nForce3 150


Wspierane systemy operacyjne :
Windows XP/2000/ME/98SE/2003

Wspierane płyty główne :
ASUS A7N8X-E
Biostar M7NCG
Epox EP-8RDA+
Epox EP-8RDA3+
ABIT NF7-S
Gigabyte K8NNXP
Shuttle AN50


Oficjalnych zmian nie podano, jednak z opinii użytkowników wynika, że usunięto nieużyteczne menu, wszystko zostało "oczyszczone" oraz poprawiono skrypty. Od siebie dodam, że program działa teraz pod Windows Server 2003.

Uwaga: Niektóre płyty główne muszą mieć najnowszy BIOS, żeby wspierać obsługę NSU.

Download: NVIDIA System Utility 1.08.5 (11,5 MB)


Czwartek, 1 kwietnia 2004


 

FlashGet 1.60

Imperator @ 23:53Ukazała się pełna wersja bardzo dobrego menedżera pobierania plików z sieci. Program potrafi m.in. dzielić plik nawet na dziesięć części i ściągać wszystkie naraz, co często daje spory przyrost transferu, wznawiać zerwane połączenie oraz pozwala tworzyć kategorie, do których dany rodzaj pliku ma być ściągany. Aplikacja posiada polski interface.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla protokołu RTSP
- Pewne małe zmiany
- Generalne poprawki

Download: FlashGet 1.60 (1,73 MB)


 

Download Accelerator Plus 7.1

Imperator @ 23:49Download Accelerator Plus jest programem do przyspieszania ściągania plików (max 300% szybciej) używając sieci serwerów. Program pozwala także na wznawianie przerwanych transferów. Program w pełni integruje się z przeglądarkami, wspiera proxy, ma opcje rozłączania się po zakończeniu ściągania i wiele innych.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Download: Download Accelerator Plus 7.1 (2,65 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1228

Imperator @ 23:46RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1228 (5,38 MB)


 

XP-AntiSpy 3.80

Imperator @ 3:52XP-AntiSpy jest małym programem który pozwala na wyłączenie pewnych wbudowanych funkcji w WindowsXP. Na przykład można wyłączyć usługę "Automatic Upadtes". Wkońcu nie wiadomo co tak narpawdę system wysyła z naszego komputera do innego w internecie. Więc aby być pewnym bezpieczeństwa można wylaczyc tą funkcję. Można również wyłączyć wiele innych bardziej zaawansowanych funkcji w systemie.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano funkcję, która nakazuje Eksploratorowi Plików pokazywanie rozszerzeń również przy znanych plikach
- Dodanp funkcję, która umożliwia włączanie/wyłączanie skryptów Java oraz kontrolek ActiveX w Internet Explorerze.
- Dodano funkcje dla Service Pack 2: Kontrola Firewalla, usługa Firewalla, Centrum Bezpieczeństwa, Popup Blocker
- Lekko zmieniono interface użytkownika

Download: XP-AntiSpy 3.80 (0,03 MB)


 

Kerio Personal Firewall 4.0.14

Imperator @ 0:10Kerio Personal Firewall jest małym i prostym w użyciu programem stworzonym do chronienia komputerów przed atakami hakerów etc. Bazuje on na technologii użytej w WinRoute firewall.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano języki: włoski, francuski oraz węgierski
- Naprawiono wyłączanie grup IP
- Pare małych poprawek w edytorze filtra zaawansowanych pakietów

Download: Kerio Personal Firewall 4.0.14 (5,01 MB)


 

 

 


 
 
All rights reserved. Windows2002.prv.pl © 2001 ^Do góry^