Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum cgi-bin/newsproxpykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Archiwum z miesiąca marca 2004 

Środa, 31 marca 2004


 

Wersja pilotażowa Longhorna już w tym roku

Imperator @ 23:26Microsoft wyda wersję pilotażową swojego nowego systemu operacyjnego następnej generacji w tym roku - informuje Wall Street Journal. System ten, nazwany tymczasowo "Longhorn", będzie następcą aktualnie panującego na rynku systemu Windows XP, który zadebiutował w 2001 roku. Zgodnie ze starymi praktykami, Microsoft planuje zaprezentować wersję pilotożową Longhorna w tym roku, zanim zostanie on wydany na rynek. Analitycy spekulują, że Longhorn nie będzie dostępny przed 2006 rokiem (a nawet 2007), co potwierdza sam Microsoft.


 

Winamp 5.03a

Imperator @ 17:37Nullsoft wydał kolejną wersję Winampa z serii 5. Winamp jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, może odtwarzać formaty MP3, CD, Audiosoft, Audio Explosion, MOD, WAV oraz inne. Program obsługuje wszystkie skórki przeznaczone dla Winamp 1, 2 i 3.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd związany z przyciskiem "Repeat", który występował gdy użytkownik korzystał z innego skina niż standardowy

Download: Winamp 5.03a Lite (0,62 MB)
Download: Winamp 5.03a Full (4,2 MB)
Download: Winamp 5.03a Pro (4,2 MB)


 

Slim Browser 3.95 Build 003

Imperator @ 15:58Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd, przez który przeglądarka otwarta w drugim oknie nie mogła połączyć się z żadną stroną
- Naprawiono poważny błąd, występujący przy zamykaniu przeglądarki

Download: Slim Browser 3.95 Build 003 (1,42 MB)


 

Tlen 4.90.4.1

Imperator @ 15:55Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Dodano możliwość ustawiania linków otwierających okna rozmowy z przeglądarki www
- Dodany przycisk Tlen.Czaty w standardowej skórce

Download: Tlen 4.90.4.1 (1,34 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 75

Imperator @ 15:50Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 75 (2,62 MB)


 

ICQ Lite Edition 4.0 Beta

Imperator @ 15:49Uproszczona wersja znanego komunikatora internetowego. Zajmuje ona dużo mniej miejsca w pamięci operacyjnej, dzięki czemu doskonale się nadaje do zastosowania w słabszych systemach operacyjnych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: ICQ Lite Edition 4.0 Beta (2,75 MB)


 

Windows Media Services Management Pack

GreGM @ 5:04Windows Media Services Management Pack dla Microsoft Operations Manager (MOM) umożliwia monitorowanie usług Windows Media Services 9 Series na systemach z rodziny Windows Server™ 2003.

Podstawowe funkcje pakietu obejmują :
- zbieranie informacji o wewnętrznych zdarzeniach serwera Windows Media, generowanych przez Windows Management Instrumentation (WMI)
- monitorowanie wydajności Windows Media Services 9 Series
- pomoc w rozwiązywaniu problemów wydajnościowych i konfiguracyjnych.

Wymagania :
- MOM 2000 + Service Pack 1
- Windows Media Services 9 Series
- Windows Server 2003, Standard Edition, Enterprise Edition lub Datacenter Edition.


Download: Windows Media Services Management Pack


 

WinXP Manager 4.8.2.5

Sobiech @ 1:28WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Registry Cleaner może znajdować i usuwać więcej wadliwych wpisów
- Poprawki w niektórych funkcjach

Download: WinXP Manager 4.8.2.5 (1,63 MB)


Wtorek, 30 marca 2004


 

Trojan Remover 6.2.1

Sobiech @ 14:43Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.2.1 (2,98 MB)


 

Tlen.pl 4.90.3.1

Imperator @ 7:04Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Rejestracja własnych nicków na czatach
- Wykrywanie zewnętrznego IP (dla userów Neostrady)
- Poprawka dotycząca wiszących osób - przy braku zamknięcia okna czata i wyłączeniu tlenu osoba czasem nie znikała z listy obecnych
- Przy wiadomościach z historii pokazuje się prawdziwy czas wypowiedzi
- Poprawione banowanie osób ze specyficznymi nickami
- Drobne poprawki

Download: Tlen 4.90.3.1 (1,34 MB)


 

Longhorn przewidywany na rok 2006/2007

GreGM @ 6:18Jak poinformował w jednym z wywiadów wiceprezes Microsoftu - Bob Muglia, Longhorn - oczekiwany przez wszystkich następca Windows XP - nie pojawi się wcześniej niż w roku 2006.
Rok 2006 jest najwcześniejszym przedziałem czasowym, o którym możemy mówić w kontekście Longhorna - powiedział Muglia, sugerując tym samym, że bardziej realną datą wydaje się być rok 2007. Dodał także, że wersja serwerowa zostanie wypuszczona na rynek jeszcze później, gdyż potrzebuje więcej czasu na testowanie niż wersja desktopowa. Potwierdził przy tym, że ogólna koncepcja Longhorna opiera się zasadniczo na trzech technologiach :
- Avalon - podstawowy zestaw interfejsów API do obsługi grafiki i prezentacji,
- Indigo - infrastruktura usług sieciowych nowej generacji: .NET Remoting + MSMQ + ASMX + .NET Enterprise Services (COM+),
- WinFS - nowy system plików oparty co prawda na NTFS, jednak korzystający z bazy danych opartej o SQL Server "Yukon".

Źródło : Windows & .NET Magazine via JM


 

Neowin Transformation Pack

Imperator @ 4:24Serwis Neowin wydał ciekawy dodatek do systemu Windows XP, który zmienia wygląd tego systemu, na nowy o nazwie Neowin. Dodatek aktualnie nie działa pod systemem z zainstalowanym Service Pack 2.

Licencja: Freeware

Info + Download: Neowin Transformation Pack


 

Eudora 6.1.0.5 Beta

Imperator @ 4:01Jeden z najbardziej rozbudowanych, a jednocześnie najpopularniejszych programów pocztowych. Wyposażony jest między innymi w funkcje automatycznego uzupełniania nazw odbiorców poczty elektronicznej oraz oferuje możliwość odczytywania za pomocą karty dźwiękowej nadawcy i tematu wiadomości. Ponadto dzięki ustalonym przez użytkownika regułom aplikacja pozwala filtrować pocztę.

Licencja: Adware/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Eudora 6.1.0.5 Beta (8,08 MB)


 

OpenOffice.org 1.1.1

Imperator @ 2:18Darmowa alternatywa pakietu StarOffice 6.0, zawierająca edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a nawet moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Od StarOffice'a 6.0 aplikacja różni się brakiem narzędzia do baz danych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: OpenOffice.org 1.1.1 (63,9 MB)


 

TZ Connection Booster 2.6.0.0

Imperator @ 2:14Connection Booster Wizzard może skonfigurować połączenia przez modem, ADSL, DSL, LAN oraz Kablowe pod kątem maksymalnej wydajności tak, aby szybciej chodziły strony WWW, gry online i szybciej ściągały się pliki. Program konfiguruje także Internet Explorera aby był bardziej stabilny. Aplikacja chroni połączenie podtrzymując je i zapobiegając automatycznym rozłączeniom. Program nie ma żadnych dodatkowych wymagań co do sprzętu sieciowego. Automatycznie wykrywa system operacyjny, dobierając najlepsze ustawienia dla niego. Ustawia między innymi MTU (Maximum Transmission Unit - Maksymalna Jednostka Transmisji), MSS (Maximum Segment Size - Maksymalny Rozmiar Segmentu) na podstawie ustawień całej sieci. Chroni przed atakami typu SYN Flood oraz ICMP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: TZ Connection Booster 2.6.0.0 (0,56 MB)


Poniedziałek, 29 marca 2004


 

Ad-aware Reference File 01R277 29.03.2004

Imperator @ 17:16Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 21949 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Adtomi (2 warianty).
- Uaktualniono sygnatury: Buddy Browser, CoolWebSearch (3 warianty), DyFuCA, EGroup Dialer, GetMirar, istbar, Jeired, Lop.com, Rads01.Quadrogram, SubSearch, TopMoxie, WinFavorites.

Download: Ad-aware Reference File 01R277 29.03.2004 (0,47 MB)


 

Media Player Classic 6.4.8.2

Imperator @ 5:53Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono źródła mono w dekoderze AAC
- Dodano odczytywanie źródeł PVA w MPEG
- Naprawiono chwilowe zacinanie w niektórych MPEG'ach

Download: Media Player Classic 6.4.8.2 dla Win 2k/XP (1,24 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.8.2 dla Win 9X/ME (1,24 MB)


 

CPUCooL 7.2.11

Imperator @ 4:04CPUCooL jest programem, który monitoruje temperaturę, szybkość wiatraków oraz napięcia na wielu płytach głównych. Program działa pod Win9x/2000/XP/NT. Pozwala na zmienianie FSB, optymalizację pamięci i CPU.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.00

Zmiany:
- Poprawki dla funkcji SMART
- Dodano nowe PLL'y
- Naprawiono błędy
- Program nie jest więcej w pełni funkcjonalny (została wyłączona opcja zapisywania ustawień, zostanie ona włączona ponownie gdy crack ReaL|sty na stronie grupy trsh nie będzie się ukazywać. Podziękowania można składać pod adresem http://zor.org/tsrhclub.)

Download: CPUCooL 7.2.11 (1,73 MB)


 

K-MP3 5.6.0.61

Imperator @ 3:53K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- K-MP3 Starter - pomoc z K-MP3 Expert / Free
- [Album Tag and Rename] - "pseudo"-kreator, który jest bardziej intuicyjny
- Dodano wsparcie dla Unicode
- FreeDB : teraz wsparcie dla protokołu poziomu 6
- Dodano "[Settings] : display glitches"
- Teraz "[Organizer] : Output directory structure" pasuje do wzorca
- Teraz komenda "[Name Cleaner] : Reset" działa poprawnie
- Naprawiono błąd z ID3v1.1
- Naprawiono poważny błąd z ID3v2 i wsparciem dla Unicode

Download: K-MP3 5.6.0.61 (0,98 MB)


 

Driver Cleaner 3.0

Imperator @ 3:42Ukazała się nowa wersja coraz bardziej popularnego narzędzia Driver Cleaner. Program pomaga w usuwaniu pozostałości po odinstalowanych wcześniej sterownikach do sprzętu z częściami firm nVidia, ATI, Creative, Turtle Beach, SIS Graphics oraz 3Dfx. Aplikacja w pełni obsługuje systemy Windows 95, 98, 98SE, ME, 2000, XP oraz powinna działać z Windows 2003, .NET, Longhorn. Program jest w polskiej wersji językowej (mojego autorstwa =]).

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Rozwinięto kolejne pozycje w Readme
- Rozwinięto plik czyszczący ATI
- Rozwinięto plik czyszczący ATI WDM
- Rozwinięto plik czyszczący ATI MMC
- Rozwinięto plik czyszczący nVidia
- Rozwinięto plik czyszczący Creative Audio
- Zoptymalizowano kod programu (wiele zmian)
- Naprawiono błędy w kodzie
- Naprawiono mały błąd w kreatorze
- Naprawiono mały błąd w dropdown boxach
- Naprawiono czarną ramkę naokoło przycisków z tematami pulpitu Windows
- Dodano Log Viewer'a
- Dodano opcje do tworzenia pełnej kopii zapasowej rejestru gdy rozpoczyna się oczyszczanie
- Dodano opcje czyszczenia
- Dodano plik czyszczący (w wersji beta) Creative Audio Lite
- Dodano języki: chiński, duński, węgierski, portugalski, rosyjski
- Zaktualizowano języki: angielski, niderlandzki, francuski, niemiecki, włoski, polski, hiszpański

Download: Driver Cleaner 3.0 (1,33 MB)


 

ZoneAlarm Pro 5.0.556.003 Beta

Imperator @ 3:34Firma ZoneLabs wypusciła najnowsza wersję firewalla ZoneAlarm chroniącego nasz komputer przed niepowołanym dostępem z poziomu internetu i sieci lokalnej. Firewall pracuje pod systemami Windows 98/Me/NT/2000/XP.

Licencja: Freeware (Free) lub Trial - 30 dni/Shareware $39.95/$49.95 (Plus/Pro)

Zmiany:
- Rozwinięto moduł AlertAdvisor z automatycznymi rekomendacjami praw
- Monitoring antywirusowy
- Nowe funckje w podglądzie Alert'ów

Download: ZoneAlarm Pro 5.0.556.003 Beta (6,19 MB)


 

Codename: Dashboard 2.0 Beta 3

Imperator @ 3:30Po wielu miesiącach można pobrać kolejną wersję programu imitującego panel, jaki będzie posiadał Windows Longhorn. Mamy tu zegar, info aktualnej pogodzie, podręczne notatki, wyszukiwarkę Google'a, obsługę kont e-mailowych, sterowanie odtwarzaczami multimedialnymi i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla inicjacji dwóch monitorów (dual)
- Rozwinięto obsługę błędów komponentów i aplikacji
- Program ma teraz prawo nadpisywać zainstalowane komponenty
- Gładsze animacje komponentów
- Wprowadzono zmiany DUL dla komponentów Dashboard'a
- Dodano funkcje automatycznego ukrywania

Download: Codename: Dashboard 2.0 Beta 3 (2,8 MB)


 

EAX 4.0 Advanced HD Driver Patch

GreGM @ 2:36EAX 4.0 Advanced HD Driver Patch Update zawiera dodatkowe funkcje oraz poprawia wydajność kart Creative Sound Blaster Audigy 2 i Audigy 2 ZS.

Download: EAX 4.0 Advanced HD Driver Patch dla Audigy 2 (ZS) (6,5MB)


Niedziela, 28 marca 2004


 

DC++ 0.401

Imperator @ 19:27Dostępna jest już kolejna wersja DC++, czyli alternatywnego klienta p2p dla Direct Connect napisanego w języku C++.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DC++ 0.401 (1,63 MB)


 

WinBoost 4.74

Imperator @ 16:56Pojawiła się nowa wersja znenego tweakera dla systemów z rodziny Windows. Program przeznaczony jest dla Windows 95/98(SE)/ME/2000/XP. Interfejs tego programu jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Oprogramowanie to umożliwia uaktywnienie ponad stu ukrytych funkcji Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Zmiany:
- Dodano sekretne ustawienia Windows

Download: WinBoost 4.74 (1,51 MB)


 

Real Alternative 1.22

Imperator @ 16:52Real Alternative pozwala na odtwarzanie plików w formatach RealAudio (.ra .rpm), RealVideo (.rm .ram .rmvb), RealText (.rt) oraz ReadPix (.rp). Nie ma pełnego wsparcia dla plików .smi oraz .smil. Dzięki niemu nie ma potrzeby instalować oficjalnego RealPlayera. Jako dodatek, Internet Explorer odtwarza filmy, które są na stronach www. Dołączony Media Player Classic doskonale współpracuje z tym programem.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zaaktualizowano Media Player Classic do wersji 6.4.8.1
- Zaaktualizowano kodeki RealMedia do wersji 6.0.12.857
- Zaaktualizowano wtyczkę RealMedia do przeglądarki do wersji 6.0.12.857
- Naprawiono błędy w playbacku
- Rozwinięto wtyczkę do przeglądarki
- Ustawienia Media Player Classic są teraz przechowywane w pliku .ini
- Usunięto opcję kompresowania zainstalowanych plików
- Małe poprawki i ulepszenia

Download: Real Alternative 1.22 (5,52 MB)


 

QuickTime Alternative 1.32

Imperator @ 16:44QuickTime Alternative pozwala na odtwarzanie plików w formacie QuickTime (.mov .qt). Dzięki niemu nie ma potrzeby instalować oficjalnego QuickTime Playera firmy Apple. Jako dodatek, Internet Explorer odtwarza filmy, które są na stronach www. Dołączony Media Player Classic doskonale współpracuje z tym programem.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zaaktualizowano Media Player Classic do wersji 6.4.8.1
- Rozwinięto wtyczkę do przeglądarki
- Ustawienia Media Player Classic są teraz przechowywane w pliku .ini
- Małe poprawki i ulepszenia

Download: QuickTime Alternative 1.32 (7,1 MB)


 

DC++ 0.400

Imperator @ 7:32Dostępna jest już kolejna wersja DC++, czyli alternatywnego klienta p2p dla Direct Connect napisanego w języku C++.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DC++ 0.400 (1,62 MB)


 

Office XP Service Pack 3 (SP3) PL

GreGM @ 7:32Microsoft wypuścił nareszcie dodatek Service Pack 3 dla Office XP w polskiej wersji językowej.

Opis : Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla pakietu Office XP zawiera najnowsze aktualizacje pakietu Microsoft Office XP. Dodatek ten zawiera ważne rozszerzenia zabezpieczeń oraz poprawia stabilność i wydajność. Jest przeznaczony dla wszystkich wersji pakietu Office XP. Oprócz aktualizacji wydanych po dodatku SP2 jego zawartość obejmuje wszystkie aktualizacje dołączane z dodatkami Service Pack 1 (SP1) i Service Pack 2 (SP2) dla pakietu Office XP.

Office XP SP3 odnosi się do następujących pakietów oraz aplikacji ::
- Microsoft Office XP Professional
- Microsoft Office XP Professional z programem Microsoft FrontPage®
- Microsoft Office XP Standard
- Microsoft Office XP Standard for Students and Teachers
- Microsoft Office XP Small Business Edition
- Microsoft Access 2002
- Microsoft Excel 2002
- Microsoft FrontPage® 2002
- Microsoft Outlook® 2002
- Microsoft PowerPoint® 2002
- Microsoft Word 2002
- Microsoft Publisher 2002
- Microsoft Office XP Web Components


Wymagania :
- Windows 2000, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP
- Instalator Microsoft Windows w wersji 2.0 lub nowszy.

Dostępne dodatki Office XP SP3 :
- OfficeXpSp3-kb832671-client-plk.exe : należy pobrać ten plik, jeśli posiadamy dostęp do źródła instalacyjnego pakietu Office XP.
- OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-plk.exe : należy pobrać ten plik, jeśli nie mamy dostępu do źródła instalacyjnego pakietu Office XP lub jeśli wystąpiły problemy z plikiem OfficeXpSp3-kb832671-client-plk.exe.

Download: OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-plk.exe (60MB)
Download: OfficeXpSp3-kb832671-client-plk.exe (16MB)
Link: Integracja Office XP z dodatkiem SP3 @ Strefasoftu

Źródło : e-mail by Taz40


 

Shareaza 1.8.10.9

Imperator @ 7:28Shareaza jest to system wymiany plików (peer-to-peer) oparty na Gnutelli, który pozwala na wymianę plików audio, video, obrazów, książek i innego software. Program jest całkowicie darmowy, nie zawiera żadnych szpiegów i reklam.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Shareaza 1.8.10.9 (2,79 MB)


 

Slim Browser 3.95 Build 002

Imperator @ 7:25Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Slim Browser 3.95 Build 002 (1,43 MB)


 

Tlen 4.90.2.2

Imperator @ 7:23Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Teraz program po zerwaniu połączenia z chatem łączy się z nim ponownie

Download: Tlen 4.90.2.2 (1,34 MB)


 

WINner Tweak SE2 2.5.0

Imperator @ 7:13WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: WINner Tweak SE2 2.5.0 (2,15 MB)


 

Alchemy Eye 5.8

Imperator @ 7:12Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Download: Alchemy Eye 5.8 (1,9 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.8 (2,17 MB)


Sobota, 27 marca 2004


 

Skype 0.97.0.27 Beta

Imperator @ 17:36Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Porty o numerze poniżej 1024 nie są więcej przydzielane jako domyślne
- Naprawiono błąd, powodujący zawieszenie się programu występujący, gdy Skype odbierał rozmowę/wiadomość od nieznanego użytkownika (wprowadzony w wersji 0.97.0.20)
- Naprawiono błąd, powodujący zawieszenie się programu na hoscie występujący, gdy jeden z członków konferencji dołączał się do niej (wprowadzony w wersji 0.97.0.20)
- Zdefiniowane przez użytkownika języki są teraz zapisywane/odczytywane poprawnie
- "Setupmigrator" teraz eksportuje wszystkie zdefiniowane profile
- Naprawiono problem z kalkulowaniem szerokością siatki w historii rozmów oraz w rezultatach szybkiego wyszukiwania
- Rozmowy z menu kontekstowego historii działają ponownie
- Statusbar nie jest aktualizowany niepotrzebnie
- Naprawiono pare błędów w oknie historii rozmów
- Naprawiono błędy w dynamicznie budowanym menu rozmów

Download: Skype 0.97.0.27 Beta (6,63 MB)


 

Style XP 2.02

Imperator @ 15:49Style XP jest to narzędzie pozwalające na dowolne zmienianie wyglądu systemów Windows XP, Tablet PC oraz Windows Server 2003. Można między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Download: Style XP 2.02 Update (5,17 MB)
Download: Style XP 2.02 Ladies (12,8 MB)
Download: Style XP 2.02 Men (8,47 MB)


 

Where Is It? 3.58

Imperator @ 15:46WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: WhereIsIt? 3.57 Build 305 (3,31 MB)


 

VisualRoute 8.0d

Imperator @ 15:43VisualRoute jest szybkim, wizualnym programem, ze zintegrowanym "ping", "who-is", pokazującym drogę pakietów i analizującym problemy z połączeniem. Wszystko jest wyświetlane na mapie świata. Jest to świetne narzędzie do namierzania i identyfikowania użytkowników internetu.

Licencja: Shareware $49.95

Zmiany:
- Naprawiono błąd występujących w systemach Windows z niektórymi wersjami Java, co obiawiało się wyświetleniem komunikatu "corrupt file" (uszkodzony plik).

Download: VisualRoute 8.0d (1,69 MB)


 

The Bat! 2.05 Beta 12

Imperator @ 15:40Ukazała się nowa wersja klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany:
- Oznaczanie wszystkich wiadomości jako przeczytane działa teraz dla wszystkich subfolderów oraz całych kont
- Teraz możliwe jest stworzenie Wirtualnych Folderów: "New|Virtual Folder" w drzewie folderów w pop-up menu lub przycisk "Virtual Folder" w "Message Finder"
- Naprawiono Błąd Odmowy Dostępu występujący, gdy użytkownik próbował obejżeć załącznik do poczty w oknie podglądu gdy korzystano z PTV
- Inne kosmetyczne zmiany

Download: The Bat! 2.05 Beta 12 (1,93 MB)


 

Google Toolbar 2.0.110

Imperator @ 15:32Google Toolbar rozszerza możliwości przeglądarki pojawiając się pod paskiem narzędziowym Internet Explorer. Pozwala on na proste i szybkie wyszukanie informacji za pomocą Google, bez potrzeby wchodzenia na ich stronę domową.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Rozwinięto funckje przycisku podświetlania i odnajdywania słów
- Poprawiono różne błędy
- Rozwinięto różne funkcje

Download: Google Toolbar 2.0.110 (0,46 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (26.03.2004)

GreGM @ 4:10Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 26. marca br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (26.03.2004) (4,6MB)


Piątek, 26 marca 2004


 

Avant Browser 9.01 Build 121

Imperator @ 21:34Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Rozwinięto moduł Popup Blocker
- Rozwinięto moduł AD Blocker
- Rozwinięto moduł Tab Button Drawing
- Rozwinięto moduł Address Box Drawing

Download: Avant Browser 9.01 Build 121 (2,68 MB)


 

SubEditPlayer build 3943

Sobiech @ 21:14Jeden z najlepszych polskich odtwarzaczy filmów. Posiada wiele przydatnych i niespotykanych w żadnym innym odtwarzaczu funkcji. W przypadku gdy podczas odtwarzania filmu zawiesi nam się komputer, to po ponownym uruchomieniu SubEditPlayer odtworzy film od ostatniego momentu. Ponadto istnieje możliwość ustawienia by po zakończeniu filmu komputer automatycznie się wyłączał i automatycznego wczytania drugiej części filmu. Program zawiera również mechanizmy ułatwiające tworzenie i edycję napisów.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodana możliwość wyłączenia dźwięku w filmie (mute). Skrót klawiszowy - Backspace lub kliknięcie na ikonie głośnika.
- Zmieniony sposób ustawiania poziomu głośności. Teraz zmianie podlega tylko otwarty plik a reszta źródeł dźwięku w systemie pozostaje bez zmian.
- Zmieniony mechanizm wyboru strumienia audio. Teraz do poprawnego wykrywania kilku strumieni audio nie ma potrzeby tworzenia pliku *.MSS, wystarczy zainstalowany filtr Morgan Stream Switcher (msswitch). Ostatnio wybrany strumień jest zapamiętywany w pliku ustawień filmu i przywracany po ponownym otwarciu tegoż pliku.

Download: SubEditPlayer build 3943 (0,81 MB)


 

MarBitTorrent V1.0 RC1

Sobiech @ 21:09Ukazała się nowa wersja programu do wymiany plików w sieci BitTorrent. Całość opiera się na innym tego typu programie - BitTorrent Experimental. MarBitTorrent jest bezpłatny, jednak autor zastrzega, że programu można używać jedynie do wymiany plików darmowych, za zgodą ich twórców. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: MarBitTorrent V1.0 RC1 (1,83 MB)


 

HWiNFO32 1.41

Imperator @ 20:50Wyszła nowa wersja Hardware Info (HWiNFO), który jest jednym z najlepszych narzędzi, służących do diagnozowania urządzeń zainstalowanych w komputerze. Program podaje szczegółowe informacje o systemie i jego poszczególnych podzespołach. HWiNFO posiada także funkcję benchmark-u głównych komponentów systemu.

Licencja: Shareware $27.00

Zmiany:
- Dodano raport o szerokości wynegocjowanego połączenia dla kart graficznych na PCI Express
- Rozszerzono wsparcie dla kontrolerów SATA
- Dodano detekcję 64-bitowych rozszerzeń dla technologi Intel IA-32e
- Dodano raport o Native Command Queuing dla urządzeń SATA
- Dodano rozpoznawanie procesorów AMD Opteron HE oraz EE
- Dodano raport o aktualnej temepraturze urządzeń ATA (wymaga S.M.A.R.T)
- Nowy wygląd na stronie ze statusami sensorów
- Dodano wsparcie dla 6300ESB SMBus
- Dodano wsparcie dla GeForce FX 5100, GeForce4 448 Go, GeForce FX Go5700 oraz Quadro FX Go1000.
- Dodano wsparcie dla ATI SB300C SMBus Host
- Rozszerzono info o aktualnych timingach pamięci (dodano tRCD-tRP-tRAS)
- Dodano rozpoznawanie nVidia nForce3 250

Download: HWiNFO32 1.41 (1,45 MB)


 

FlashFXP 2.2.981 Beta

Imperator @ 14:05FlashFXP jest bardzo dobrym programem do obsługi serwerów FTP. Posiada intuicyjny interfejs, który nie sprawi nikomu problemu. Uzywając protokołu FTP umożliwia transfer z serwerów na Twój komputer. Ważniejsze cechy to możliwość wznowienia tranferu, synchronizacja katalogów, planowanie zadań i wiele innych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany:
- Naprawiono błąd dzielenia przez zero w module pliku "FlashFXP.exe" pod adresem 004C4F77
- Przeglądanie okna "Mój Komputer", gdy zawierało ono odłączony dysk sieciowy, było bardzo wolne ponieważ program próbował odczytać informacje o wielkości tego dysku
- Kilka poprawek w lokalnym skrócie komponentu combobox

Download: FlashFXP 2.2.981 Beta (0,82 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 74

Imperator @ 13:54Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 74 (2,62 MB)


 

Windows SBS 2003: KB 831664

GreGM @ 7:37Poprawka ta rozwiązuje problem występujący podczas wykonywania kopii zapasowej narzędziem NTBackup, które niepoprawnie wykrywa typ taśmy w urządzeniu obsługującym kilka typów nośników.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows Small Business Server 2003

Download: Windows SBS 2003: KB 831664


 

Windows SBS 2003: KB 833992

GreGM @ 7:35Poprawka ta rozwiązuje problem z połaczeniem POP3 występujący podczas odbierania poczty na systemie Windows Small Business Server 2003. Błąd ten powoduje zawieszenie procesu IMBDOWNL.EXE ze zużyciem procesora na poziomie 25, 50 lub 100%.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Microsoft Windows Small Business Server 2003, Standard Edition
Microsoft Windows Small Business Server 2003, Premium Edition


Download: Windows SBS 2003: KB 833992


 

Tlen 4.90.2.1

Imperator @ 2:38Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Prezentacja ulubionych pokoi pod kontaktami
- Możliwość nadawania prawa moderatora w pokoju moderowanym
- Nadawanie praw osobom prawoklikiem

Download: Tlen 4.90.2.1 (1,34 MB)


 

Winamp 5.03

Imperator @ 2:29Nullsoft wydał kolejną wersję Winampa z serii 5. Winamp jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, może odtwarzać formaty MP3, CD, Audiosoft, Audio Explosion, MOD, WAV oraz inne. Program obsługuje wszystkie skórki przeznaczone dla Winamp 1, 2 i 3.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Winamp 5.03 Full (4,2 MB)
Download: Winamp 5.03 Lite (0,62 MB)


Czwartek, 25 marca 2004


 

Slim Browser 3.95 Build 001 PL

Sobiech @ 19:21Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Slim Browser 3.95 Build 001 PL (1,42 MB)


 

XP SysPad 6.0.0

Imperator @ 13:09XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano podgląd procesów
- Zreorganizowana pierwszy interface
- Dodano więcej wirtualnych folderów
- Przestawiono przycisk start menu
- Przestawiono URL launch do menu "Net"
- Przestawiono analogowoy zegar z cyfrowym wyświetlaczem
- Zredukowano wielkość pliku
- Usunięto nagłówek dla roll-up. W jego miejsce wstawiono opcje menu.
- Przestawiono kalendarz

Download: XP SysPad 6.0.0 (0,6 MB)


 

AIDA32 3.94.2

Imperator @ 13:05Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: AIDA32 3.94.2 (3,1 MB)

PS. Jest to ostatnie wydanie tego programu - jego twórcy postanowili z dniem 24 marca zakonczyć prace nad nim.


 

WinGuard Pro 2004 5.6.8

Imperator @ 13:02WinGuard Pro Free jest to program, który pozwala na zablokowanie pewnych funkcji w systemie, dzięki czemu nikt niepowołany nie może z nich korzystać. Ustawia się w aplikacji hasło i wybiera z wielu opcji co chcemy zablokować, na przykład narzędzie do przeszukiwania dysku, pulpit, edytor rejestru etc. Wszystkie opcje są w jednym oknie i nie wymagają one zagłębiania się w rejestr. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $29.99

Download: WinGuard Pro 2004 5.6.8 (1,65 MB)


 

AI RoboForm 5.6.4

Imperator @ 12:59Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.4 (1,67 MB)


 

Kerio WinRoute Firewall 6.0.0 Beta 2

Imperator @ 12:58Aplikacja zabezpieczająca pojedynczy komputer przed włamaniami z Internetu. Została ona tak zaprojektowana, by chronić komputer użytkownika przed atakami z zewnątrz oraz ze strony innych komputerów należących do tej samej sieci. Program kontroluje przepływ danych w obu kierunkach - z Internetu do komputera i odwrotnie - i może zablokować wszelkie próby komunikacji, przepuszczając tylko to, co zostało dozwolone. Czyni to Kerio Personal Firewall idealnym rozwiązaniem dla komputerów typu notebook korzystających z Internetu zarówno z sieci firmowej, jak i z zewnątrz. Dzięki przyjaznemu interfejsowi obsługa programu nie sprawia kłopotów. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $149

Download: Kerio WinRoute Firewall 6.0.0 Beta 2 (25,5 MB)


 

Media Player Classic 6.4.8.1

Imperator @ 2:43Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.8.1 dla Win 2k/XP (1,24 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.8.1 dla Win 9X/ME (1,23 MB)


 

Tlen 4.90.1.6

Imperator @ 2:38Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Możliwość dodania pokoju do ulubionych
- Pytanie o pseudonim przed wejściem do pokoju
- Wyświetlenie aktualnego tematu nad oknem rozmowy

Download: Tlen 4.90.1.6 (1,34 MB)


Środa, 24 marca 2004


 

Visio 2000/2002 Service Pack 2

GreGM @ 16:30Microsoft opracował dodatek Service Pack 2 dla aplikacji Visio 2000 oraz 2002. Aktualizacja poprawia znacząco zabezpieczenia, a także stabilność oraz wydajność aplikacji.

Visio 2002 Service Pack 2 :
Dodatek Service Pack 2 zawiera wszystkie wydane do tej pory poprawki do aplikacji Visio 2002, a w szczególności :
- Microsoft Security Bulletin MS03-037 Security Update for Microsoft
- Visual Basic for Applications (822715)
- Visio Standard 2002 Service Release 1 (SR1)
- Visio Professional 2002 Service Release 1 (SR1)
- Visio for Enterprise Architects 2002 Service Release 1 (SR1)
- Visio 2002 Security Update: KB822212
- Visio 2002 SR1 Update: GDI Plus

Visio 2000 Service Pack 2 :
Dodatek Service Pack 2 do aplikacji Visio 2000 zawiera wszystkie poprawki wydane po aktualizacji SR1.

Download: Visio 2000 Service Pack 2
Download: Visio 2002 Service Pack 2


 

foobar2000 0.8.1 beta 2 Special

Sobiech @ 13:37Ukazała się nowa wersja beta jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8.1 beta 2 Special (2,04 MB)


 

SubEditPlayer build 3939

Sobiech @ 13:06Jeden z najlepszych polskich odtwarzaczy filmów. Posiada wiele przydatnych i niespotykanych w żadnym innym odtwarzaczu funkcji. W przypadku gdy podczas odtwarzania filmu zawiesi nam się komputer, to po ponownym uruchomieniu SubEditPlayer odtworzy film od ostatniego momentu. Ponadto istnieje możliwość ustawienia by po zakończeniu filmu komputer automatycznie się wyłączał i automatycznego wczytania drugiej części filmu. Program zawiera również mechanizmy ułatwiające tworzenie i edycję napisów.

Licencja: Freeware

Zmiany
Download: SubEditPlayer build 3939 (0,80 MB)


 

Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla pakietu Office XP MUI

Imperator @ 2:20Tytuł : Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla pakietu Office XP dla dodatku Multilingual User Interface Pack
Data wydania : 23.03.2004

Wersja : 1
Wielkość pliku : 23254 KB

Opis : Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla pakietu Office XP dla dodatku Multilingual User Interface Pack zapewnia działanie wszystkich funkcji dodatku Service Pack 3 podczas korzystania z dodatku Multilingual User Interface Pack dla pakietu Office XP.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Do zainstalowania tej aktualizacji wymagane są następujące składniki :
Dodatek Multilingual User Interface Pack dla pakietu Microsoft Office XP. Instalator Microsoft Windows w wersji 2.0 lub nowszy.

Download: OfficeXpSp3Mui-kb832671-client-enu.exe


 

Project Server 2002 Service Pack 1 (SP1)

Imperator @ 2:17Tytuł : Project Server 2002 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1)
Data wydania : 23.03.2004

Wersja : 1
Wielkość pliku : 199 KB - 24730 KB

Opis : Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla programu Project Server 2002 obejmuje najnowsze aktualizacje programu Microsoft Project Server 2002. Dodatek SP1 zawiera znaczne ulepszenia zabezpieczeń, a także udoskonalenia dotyczące stabilności i wydajności produktu. Ten dodatek można zastosować do każdego poziomu programu Project Server 2002. Dodatek zawiera wszystkie uprzednio wydane aktualizacje programu Project Server 2002.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows Server 2003, Windows XP

Do zainstalowania tej aktualizacji wymagane są następujące składniki :
Project Server 2002

Info + Download: Project Server 2002 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1)


 

Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci Outlook 2003: KB835235

Imperator @ 2:14Tytuł : Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003: KB835235
Data wydania : 23.03.2004

Wersja : 2
Wielkość pliku : 2021 KB

Opis : Niniejsza opcjonalna aktualizacja zawiera aktualne definicje wiadomości-śmieci dla filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003. Dzięki jej zainstalowaniu filtr zapewnia wyższy stopień ochrony przed takimi wiadomościami.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows Server 2003, Windows XP

Niniejsza aktualizacja dotyczy następujących aplikacji :
Microsoft Office Outlook 2003

Download: office2003-kb835235-client-plk.exe


 

Aktualizacja programu Excel 2003: KB834691

Imperator @ 2:10Tytuł : Aktualizacja programu Excel 2003: KB834691
Data wydania : 23.03.2004

Wersja : 1
Wielkość pliku : 1267 KB

Opis : W niektórych okolicznościach luka w programie Microsoft Office Excel 2003 może powodować, że funkcje RAND(), RANDBETWEEN(), SLOPE(), INTERCEPT(), FORECAST() oraz STEYX() będą zwracać nieprawidłowe wartości. Ta aktualizacja eliminuje tę lukę, dzięki czemu te funkcje będą generować prawidłowe wyniki.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows Server 2003, Windows XP

Niniejsza aktualizacja dotyczy następujących aplikacji :
Microsoft Office Excel 2003

Download: office2003-kb834691-client-plk.exe


 

Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla programu Project Server 2002 MUI

Imperator @ 2:06Tytuł : Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla programu Project Server 2002 dla dodatku Multilingual User Interface Pack
Data wydania : 23.03.2004

Wersja : 1
Wielkość pliku : 8444 KB - 166805 KB

Opis : Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla programu Project Server 2002 dla dodatku Multilingual User Interface Pack zapewnia działanie wszystkich funkcji dodatku SP1 podczas korzystania z dodatku Multilingual User Interface Pack dla programu Project Server 2002.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Server, Windows Server 2003

Niniejsza aktualizacja dotyczy następujących aplikacji :
Dodatek Multilingual User Interface Pack dla programu Project Server 2002

Info + Download: Dodatek Service Pack 1 (SP1) dla programu Project Server 2002 dla dodatku Multilingual User Interface Pack


 

Tlen 4.90.1.5

Imperator @ 1:48Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Menu kontekstowe dla rozmowców
- Możliwość włączenia i wyłączenia powiadomień
- Obsługa i możliwość ustawienia osobnego stylu + przycisk wygląd
- Poprawki na priv i komunikacji priv
- Drobne poprawki

Download: Tlen 4.90.1.5 (1,33 MB)


 

Norton AntiVirus 2004 Professional 10.0.1.13

Imperator @ 1:46Symantec wydał nową wersję programu Norton AntiVirus 2004 Professional. Jest to bardzo popularna aplikacja antywirusowa. Chroni ona pocztę, komunikatory oraz pliki usuwając z nich wirusy. Program zawiera wiele zaawansowanych funkcji pozwalających użytkownikowi w pełni chronić swój system.

Licencja: $49.95

Zmiany:
- Rozwinięto system ochrony, który wykrywa spyware oraz keyloggery
- Program skanuje skompresowane archiwa

Download: Norton AntiVirus 2004 Professional 10.0.1.13 (27,4 MB)


Wtorek, 23 marca 2004


 

Daemon Tools 3.46

Imperator @ 17:41Jest to najlepszy emulator napędu CD/DVD, dzięki któremu możemy otworzyć obraz każdej płyty (CUE, ISO, CCD, BWT, CDI i MDS), emulować dowolne zabezpieczenie.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono mały błąd z zachowaniem wirutalnego napędu razem z Spellforce
- Naprawiono problemy z urządzeniami DVD-RAM pod Windows NT/2000/XP
- Naprawiono problemy z IAA (Intel Application Accelerator) pod Windows 9X
- Naprawiono niektóre "blacklisty"
- Małe ulepszenia pod Windows 9X
- Naprawiono niektóre problemy z ponownym załadowaniem obrazu
- Dodano pierwsze poprawki do problemów z urządzeniami Promise RAID
- Naprawiono problem z ładowaniem obrazów stowrzonych przez program Blindwirte 5 DVD
- Naprawiono problem z napędem ROXIO

Download: Daemon Tools 3.46 (0,49 MB)


 

GetRight 5.1

Imperator @ 14:00GetRight to jeden z najbardziej znanych programów ułatwiających ściąganie plików z internetu. Umożliwia poustawianie plików w kolejce, nadanie im priorytetu ściągania, ograniczenie szybkości transferu, wyszukanie innych miejsc w sieci, z których plik może się ściagnąć szybciej lub nawet ściągać z kilku miejsc na raz. A co najważniejsze, szczególnie przy dużych plikach, po zerwaniu połączenia lub wyłączeniu komputera, transfer niepełnego pliku kontunuowany jest od miejsca w którym został "ucięty".

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: GetRight 5.1 (2,65 MB)


 

Outlook 2003 Add-in: Video E-mail

GreGM @ 4:33Microsoft przygotował dodatek do programu Outlook 2003 umożliwiający wysyłanie wiadomości video e-mail do swoich przyjaciół z wykorzystaniem kamery internetowej.

Download: Outlook 2003 Add-in: Video E-mail (2MB)


 

Longhorn a wymagania sprzętowe

GreGM @ 3:11Głównym pytaniem dotyczącym przyszłych systemów operacyjnych Windows jest, jakie wymagania sprzętowe będzie posiadał Windows Longhorn planowany do wydania w roku 2006. Microsoft postara się dać odpowiedź w maju, kiedy to spotka się w Seattle z przedstawicielami firm produkujących sprzęt komputerowy.
Analitycy przewidują, że Longhorn będzie potrzebował pełnej mocy komputerów biurkowych na miarę roku 2006. Niektórzy twierdzą, że będzie to procesor z zegarem 5 GHz, 2GB pamięci RAM, szyna PCI Express oraz szerokokątny panel LCD. Do pełnego wykorzystania możliwości pulpitu Longhorna będzie najprawdopodobniej konieczne stałe połączenie z Internetem.
Wszystkim, którzy chcą mieć w przyszłości płynnie działającego Longhorna radzę już dziś zacząć odkładać pieniędze ;))


Poniedziałek, 22 marca 2004


 

CDCheck 3.1.0.12b

Sobiech @ 23:49CDCheck jest to narzędzie wykrywające i odzyskujące uszkodzone pliki z płyt CD z naciskiem na wykrywanie błędów. Program może sprawdzać Twoje płyty CD i informować Cię o tym które pliki są uszkodzone. Używając narzędzia możesz się upewnić, że Twoje dane na płytach są bezpieczne - zanim będzie za późno.

CDCheck posiada następujące funkcje:
- weryfikacja możliwości odczytu danych
- porównywanie binariów
- tworzenie plików CRC oraz ich weryfikacja
- odzyskiwanie plików

Licencja: Freeware/Shareware $50.00

Zmiany (ENG)
Download: CDCheck 3.1.0.12b (0,88 MB)


 

Your Uninstaller! 2004 3.9.516

Imperator @ 21:22Niewielki program, który umożliwia szybkie i łatwe usuwanie niechcianych aplikacji z systemu Windows. Program działa na zasadzie systemowej funkcji "Dodaj/Usuń programy". Oferuje przyjazny interfejs, który możemy skonfigurować według stopnia zaawansowania użytkownika (tryb: Basic i Pro). Zaletą aplikacji jest szybkość i łatwość usuwania programów z systemu. Dodatkowo program aktualizuje wpisy w rejestrze systemowym. Program jest kompatybilny z systemami Windows 95/98/ME/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Your Uninstaller! 2004 3.9.516 (2,63 MB)


 

Trojan Remover 6.2.0

Imperator @ 21:22Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.2.0 (2,97 MB)


 

AnyDVD 3.6.1.1

Sobiech @ 17:48Narzędzie służące do omijania zabezpieczeń znajdujących się na płytach DVD (CSS - Content Scrambling System i RPC - Region Code Protected). Dzięki niemu dostaniemy się do tak zabezpieczonej płyty bez konieczności zgrywania jej zawartości na dysk.

Licencja: Trial 21 dni/Shareware $39.00

Zmiany (ENG)
Download: AnyDVD 3.6.1.1 (0,87 MB)


 

foobar2000 0.8.1 beta 1 Special

Sobiech @ 3:21Ukazała się nowa wersja beta jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: foobar2000 0.8.1 beta 1 Special (2,03 MB)


 

Dziura w Norton Internet Security 2004

GreGM @ 1:57Jak informuje CNET najnowszy pakiet firmy Symantec, Norton Internet Security 2004, posiada dziurawy komponent, który może posłużyć jako tzw. tylne drzwi (backdoor) do naszego komputera. Za lukę w zabezpiczeniach odpowiedzialna jest kontrolka ActiveX, która umożliwia uruchomienie dowolnego kodu na atakowanym komputerze. Aby włamać się do systemu wystarczy spreparować specjalną stronę WWW lub list e-mail w formacie HTML, zawierający odpowiedni skrypt. Podobną lukę posiada oprogramowanie antyspamowe Norton AntiSpam, gdzie za dziurę również odpowiedzialna jest kontrolka ActiveX. Zaleca się wszystkim użytkownikom oprogramowania Symantec natychmiastową aktualizację poprzez usługę LiveUpdate.

Info: Norton AntiSpam Remote Buffer Overrun
Info: Norton Internet Security Remote Command Execution


Niedziela, 21 marca 2004


 

Power Project 1.48b

Imperator @ 18:45PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowa wersja AutoStarter'a do konfiguracji uruchamiania programu przy starcie systemu
- Kilka drobnych poprawek

Download: Power Project 1.48b (1,66 MB)


 

GuildFTPd 0.999.13

Imperator @ 17:38Jest to bardzo dobry darmowy serwer FTP. Posiada duże możliwości konfiguracyjne i jednocześnie nie jest trudny w obsłudze. Można nim zarządzać zdalnie, dodawać skrypty, ustawiać nazwy i porty serwera, limity użytkowników i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błędy powodujące zawieszanie się programu podczas jego startu
- Usunięto funkcję auto-update (na jakiś czas)
- Usunięto niektóre bezużyteczne liczniki czasu

Download: GuildFTPd 0.999.13 (1,75 MB)


 

ATI Omega Drivers 2.5.30

Sobiech @ 14:37OmegaCorner wydała nową wersję sterowników do kart graficznych z serii Radeon, bazujących na driverach Catalyst 4.3 i przeznaczoną dla systemów Windows 2000/XP.

Zmiany (ENG)
Download: ATI Omega Drivers 2.5.30 (16,4MB)


 

FFDShow build 20040319

Imperator @ 5:07Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: FFDShow build 20040319 (1,17 MB)


 

TV Tool 9.61

Imperator @ 5:03TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17).

Licencja: Demo

Zmiany:
- Naprawiono inicjalizację 768 x 576
- Dodano IDs dla nowych kart GeForce-FX
- Parametry linni poleceń dla rozdzielczości ponownie działają
- Dodano parametr linni poleceń /720576
- Parametr linni poleceń /zoom akceptuje koordynanty
- Nowa opcja "keep monitor resolution"
- Polaryzacja h-sync jest dostosowywana dla chipu TV oraz chipu VGA niezależnie
- Dodano szerokoekranowy sygnał dla PAL 720 x 576 oraz PAL 60
- Wsparcie dla Sconi może zostać wyłączone
- Funkcja "Toggle bitmask" może być wyłączona
- Zmieniono funkcję ikony przywracania

Download: TV Tool 9.61 (0,49 MB)


Sobota, 20 marca 2004


 

DVD Region-Free 3.39

Imperator @ 21:03DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.39 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.39 Lite (0,65 MB)


 

DVDIdle 3.39

Imperator @ 21:01Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.39 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.39 PRO (0,72 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 7

Sobiech @ 18:18Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Przedefiniowany interface
- Rozszerzone wsparcie dla zewnętrznych dekoderów linni poleceń
- Teraz jest możliwośc tworzenia audio CD z plików: MP4, Windows Media Audio, FLAC, Ogg Vorbis, AAC i Monkey's Audio files
- Wiele innych

Download: Easy CD-DA Extractor 7 (4,32 MB)


 

OpenOffice.org 1.1.1rc3

Imperator @ 18:16Darmowa alternatywa pakietu StarOffice 6.0, zawierająca edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a nawet moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Od StarOffice'a 6.0 aplikacja różni się brakiem narzędzia do baz danych.

Licencja: Freeware

Download: OpenOffice.org 1.1.1rc3 (ENG) (63,9 MB)


 

CDBurnerXP Pro 2.2.2

Sobiech @ 15:55CDBurnerXP Pro to darmowe narzędzie służące do zapisu płyt CD i DVD. Aplikacja wspiera technologię BURN-PROOF oraz umożliwia kopiowanie płyt w locie (bez koniczności tworzenia ich obrazu na dysku). Aplikacja sprawdza się także jako ripper płyt audio CD i zapis ich w formacie WAV, MP3, WMA oraz OGG Vorbis.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: CDBurnerXP Pro 2.2.2 (11,5 MB)


 

Konferencja: Bezpieczeństwo systemów Microsoft

Imperator @ 14:20Bezpłatne konferencje z cyklu „Bezpieczeństwo systemów Microsoft” przeznaczone są dla specjalistów IT mających bezpośredni lub pośredni wpływ na zagadnienia związane z bezpieczeństwem systemów komputerowych.

Seminaria odbędą się w 23 miastach i poprowadzone zostaną przez uznanych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa.

Zakres tematyczny obejmuje szereg technologii stosowanych przez firmę Microsoft mających na celu poprawę bezpieczeństwa małej lub średniej firmy.

Liczne przykłady oraz demonstracje techniczne prezentowane na sesjach pozwolą zrozumieć jak zabezpieczać się przed wirusami, robakami, włamywaczami oraz dostarczą wiedzę na temat tworzenia bezpiecznej infrastruktury w oparciu o rozwiązania Microsoft.

Link: Rejestracja


 

Quintessential Player Beta Build 73

Imperator @ 14:00Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 73 (2,62 MB)


 

Samurize 1.31

Imperator @ 13:58Jest to bardzo rozbudowany program do monitorowania zasobów systemowych w komputerze. Zabiera on bardzo mało zasobów, może pokazywać w dowolnym miejscu na pulpicie informacje o wykorzystaniu procesora, pamięci, wolnego miejsca na dysku, ruchu w sieci, temperaturach, procesach i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono pare problemów z zagnieżdzonymi folderami konfiguracyjnymi
- "Config Editor" ostrzega teraz, gdy użytkownik chce nadpisać pliki koniguracyjne
- Zaakutalizowano pluginy AMPI media (kudos do Tropics)

Download: Samurize 1.31 (3,34 MB)


 

Windows XP SP2 Technical Preview Program

GreGM @ 5:41Microsoft oficjalnie otworzył program technicznego przeglądu dodatku Service Pack 2 dla Windows XP, który obecnie znajduje się w fazie Realase Candidate.

Uwaga : XP SP2 Technical Preview Program nie posiada wsparcia technicznego ze strony Microsoftu i jest przeznaczny wyłącznie do celów testowych. Nie należy używać go w środowisku produkcyjnym.

Obsługiwane Systemy operacyjne :
Microsoft Windows XP Professional ENG
Microsoft Windows XP Home Edition ENG

Link: Windows XP SP2 Technical Preview
Info: Windows XP SP2 Release Notes
Download: Windows XP SP2 RC1 ENG (273MB)


Piątek, 19 marca 2004


 

Windows będzie chronić użytkowników przed nimi samymi?

Imperator @ 23:41Większość dziur w systemach oraz ataków wirusowych zostaje przeprowadzona pomyślnie ponieważ użytkownicy nie wiedzą jak samemu chronić się lub poprostu nie dbają o to. W ostatnim service packu dla Windows XP, Microsoft skupia się na pomocy użytkownikom w odpowiednim ustawieniu systemu, tak aby być bardziej odpornym na ataki.

Nowa wersja testowa Service Pack 2, nazwana Release Candidate 1, która została wczoraj wydana, zostanie ukończona w połowie roku.

W RC1, gdy ktoś otrzymuje email z załącznikiem o rozszerzeniu .exe, lub innym plikiem regularnie wykorzystywanym do zarażania komputerów, wiadomość zostane zidentyfikowana. Następnie zostanie ona automatycznie zablokowana lub odbiorca będzie musiał potwierdzić, że chce otworzyć tą przesyłke.

AES (Attachment Execution Services) API jest to publiczny interface programistyczny, który pozwala developerom na dodanie systemu bezpieczeństwa załączników do klientów poczty oraz przeglądarek. W Outlook Express, rodzaje plików, powszechnie uważane za niebezpieczne zostaną zablokowane a użytkownik otrzyma wyjaśnienie, dlaczego tak się stało. Użytkownik będzie miał możliwość otwarcia podejżanych, ale mniej niebezpiecznych rodzajów plików.

Developerzy innego oprogramowania, takiego jak Eudora e-mail software, mogą zdecydować się na blokowanie różnych rodzajów plików lub na nie blokowanie a jedynie ostrzeganie użytkowników o niebezpieczeństwie.

Outlook Express nie będzie więcej również domyślnie pobierać grafik oraz innych elemntów w HTML. Ale gdy użytkownik będzie miał nadawcę w swojej książce adresów, wówczas wszystkie elementy HTML będą mogły być załadowane - jeśli natomiast nadawcy nie będzie, email zostanie potraktowany jako niebezpieczny i elementy nie zostaną załadowane.

Wiele elementów zabezpieczeń zostało już wcześniej zawartych w Windows XP, jednak domyślnie były one wyłączone. Działo się tak, ponieważ wcześniej było przeprowadzanych o wiele mniej ataków.

Użytkownicy często sami próbowali się chronić, jednak nie zawsze przynosiło to oczekiwany skutek. Na przykład włączali automatyczne pobieranie aktualizacji, ale nie włączali automatycznego instalowania ich. Później nie instalowali pobranych poprawek samodzielnie. Działo sie tak na przykład przy wirusie Sobig - wiele osób pobrało aktualizację, ale nie zainstalowało jej. Aby rozwiązać ten problem, gdy użytkownicy będą konfigurować system, pokaże się przed nimi wyjaśnienie, jakie korzyści niesie ze sobą automatyczne pobieranie i instalowanie aktualizacji. W efekcie zachęci to ich do skorzystania z tego.

Usługa pobierania w tle została przystosowana do użytkowników o niskiej przepustowości łącz. Prędkość pobierania będzie odpowiednio dopasowana w zależności od tego co robi użytkownik. Gdy będzie on czytać emaile prędkość połączenia wzrośnie, tak aby wykorzystać je maksymalnie, natomiast gdy będzie on wykorzystywać intensywnie połączenie prędkość pobierania spadnie.

Zapora ogniowa będzie teraz domyślnie włączona a Windows Messenger wyłączony.

Jedną z innych nowości będzie Pop-Up blocker (o którym pisaliśmy wczoraj) blokujący reklamy. Będzie on domyślnie włączony. Narzędzie to było już obecne w pierwszej wersji beta Service Pack 2, ale było domyślnie wyłączone.

Skomentuj na forum!


 

Avant Browser 9.01 Build 120

Imperator @ 20:34Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Avant Browser 9.01 Build 120 (2,67 MB)


 

NeroMIX 1.4.0.20

Imperator @ 20:11NeroMIX z firmy Ahead tworzy lub kopiuje wszystkie rodzaje CD (dane, audio, video) w jak najprotszy sposób, wykorzystując najnowszą technlogię. Wszystko to jest dostępne przez bardzo prosty i praktyczny interface. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $30.00

Download: NeroMIX 1.4.0.20 (9,29 MB)


 

Mozilla for Windows 1.7 Beta

Imperator @ 20:10Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Mozilla for Windows 1.7 Beta (11,3 MB)


 

Fresh UI 7.02

Imperator @ 20:07Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla Drukarek

Download: Fresh UI 7.02 (0,71 MB)


 

XP SysPad 5.0.6

Imperator @ 20:06XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono problem z menu "My Menus"
- Dodano przycisk w belce nagłówka do przewijania
- Dodano napis "Browse Directory"

Download: XP Syspad 5.0.6 (0,7 MB)


 

Clone DVD 2.0.4.1

Imperator @ 20:03Program służący do tworzenia dokładnej kopii filmów zapisanych na płytach DVD razem z ich menu i napisami. Obsługuje on formaty DVD-R, DVD-RW, DVD+R i DVD+RW oraz posiada możliwość omijania zabezpieczeń typu CSS. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $99.95

Download: Clone DVD 2.0.4.1 (1,23 MB)


 

BMExtreme 2.25

Imperator @ 19:59Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $24.95 (Professional)

Download: Bandwidth Monitor Extreme 2.25 (0,33 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.07

Sobiech @ 2:42Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.07 (3,79 MB)
Download: AntiVir.vdf (1,59 MB)


 

Wielojęzykowy Windows z prawdziwego zdarzenia?

Imperator @ 0:14Microsoft rozpoczął we wtorek projekt mający na celu stworzenie wersji systemów Windows oraz innych programów w mniej popularnych wersjach językowych, takich jak Amharski, Kataloński, Gujaranti oraz Walijski. Dzięki temu oprogramowanie Microsoftu dotrze do wszystkich zakątków Świata.

Local Language Program (Projekt języków lokalnych) dąży do podwojenia liczby 40 języków, aktualnie obecnych w oprogramowaniu Microsoftu, przy pomocy lokalnych rządów.

Magie Wilderotter, starsza vice-prezydent Microsoftu do współpracy z rządami, stwierdziła, że zlokalizowane wersje systemu Windows oraz programy takie jak Office, mogły by zachęcić lokalnych programistów i biznesmanów do tworzenia programów bazujących na systemie Windows oraz zakładania lokalnych firm programistycznych.

Microsoft stawia czoła zwiększającej się konkurencji ze strony Linuxa na świecie oraz w Stanach Zjednoczonych. Linux to system, który może być modyfikowany przez developerów oraz użytkowników bez zgody autorów.

Wilderotter stwierdziła, że lokalne rządy oraz instytucje naukowe zostaną zaangażowane przy ustanawianiu standardów, budowaniu tak zwanego glosarium (listy specjalnych słów i niecodziennych zwrotów) oraz w rozwijanie systemów Windows w różnych językach.

Nowe wersje językowe będa dodawane jako oprogramowanie do Windows XP, najnowszego systemu Windows, przeznaczonego do domu.

Microsoft podał, że już współpracował z rządami lokalnymi w Kataloni, która rozciąga się od Hiszpani przez Francję i Andorę do Włoch, aby stworzyć lokalną wersję systemu Windows. Po katalońsku mówi 11 milionów ludzi.

Walijski, język w którym mówi Walia będąca częścią Wielkiej Brytani, również jest w trakcie realizacji projektu.

Microsoft podał, że planuje wydać lokalną wersję systemu w Etiopi - język Amharski, oraz planuje stworzyć wersje w 9 następnych językach Indiańskich (poza Hindi) takich jak Tamil, Telugu, Kannada oraz Gujarati.

Skomentuj na forum!


Czwartek, 18 marca 2004


 

Windows XP Service Pack 2 RC1 build 2096

Imperator @ 23:57Nazwa: Windows XP Service Pack 2 Release Candidate 1 build 2096
Data wydania: 18.03.2004

Wersja: Express Install
Wielkość pliku: 1 031 912 bajtów

Opis: Przeznaczony dla użytkowników łącz o niskiej przepustowości.

Systemy operacyjne:
Microsoft Windows XP Professional
Microsoft Windows XP Home Edition


Komentarz:
* Windows XP Service Pack 2 RC1 build 2096 nie jest wspierany przez Microsoft!
* Windows XP Service Pack 2 RC1 build 2096 jest przeznaczony tylko dla angielskiej wersji systemu.
* Windows XP Service Pack 2 RC1 build 2096 używacie na własne ryzyko.


Download: Windows XP Service Pack 2 RC1 build 2096 - Express Install (0,99 MB)


 

Windows XP SP2 RC1

Imperator @ 23:39Microsoft obiecywał na początku tego tygodnia rozszerzenie grona beta testerów Windows XP Service Pack 2 Release Candidate. Możlwiość jego przetestowania otrzyma więcej osób.

Wersja Release Candidate oferuje sporo nowych funkcji, które nie znalazły się w pierwszej wersji beta Service Pack 2, wydanej w grudniu. Znajdziemy w niej Windows Security Center dostępne z panelu sterowania w systemie, domyślnie włączonego Pop-Up Blocker'a oraz Windows Update V5 Release Candidate 1.

Security Center (Centrum Bezpieczeństwa), jeden z wielu nowych elementów w Windows XP SP2 RC1 zademonstrowany przez Szefa Centrum Bezpieczeństwa w Microsoft - Mike'a Nasha, monitoruje dane przepływające przez firewalle, zawiera narzędzie do Automatycznych Aktualizacji oraz zawiera oprogramowanie antywirusowe niezależnego producenta.

Pop-Up Blocker, nowość w SP2 RC1, również został zademonstrowany. Pozwala on użytkownikowi zablokować automatycznie pokazujące się niechciane okienka oraz umożliwia użytkownikowi wybranie stron, które będą mogły wyświetlać pop-up'y.

Kod Windows Update V5 został rozwinięty w SP2 RC1 tak, aby jeszcze łatwiejsze i prostsze było wyszukiwanie biuletynów bezpieczeństwa oraz uaktualnień systemu. Będzie można również łatwiej włączyć funkcję Automatycznych Aktualizacji.

Microsoft dostarczy oficjalnie SP2 RC1, zgodnie z daną obietnicą, większemu gronu beta testerów jako część nowo powstałego projektu nazwanego Windows XP Service Pack 2 Technical Program. Windows XP SP2 RC1 zgodnie z harmonogramem będzie można pobrać z portalu TechNet w piątek. Znajdziemy go pod tym adresem www.microsoft.com/sp2preview.

Mircosoft ogłosił, że udostępnił Windows Upadate Services, znane jako Software Update Services 2.0, beta testerom. Wydanie SUS 2.0 dla serwerowych systemów Windows zaplanowano na drugą połowę 2004 roku. Co dla zwykłych użytkowników istotne, przy okazji Mike Nash ujawnił, że Service Pack 2 dla Windows XP zostanie wydana pod koniec pierwszej połowy roku.

Windows XP SP2 - nazwany przez Steve'a Ballgera service packiem na sterydach - jest uznawany za coś więcej niż typowy service pack.

Microsoft poraz pierwszy ogłosił swoje plany o rozwinięciu systemów bezpieczeństwa w Service Pack 2 w grudniu podczas Microsoft Momentum Partner Show.

Screeny: - 1 - | - 2 - | - 3 - | - 4 - | - 5 -

Skomentuj na forum!


 

MyIE2 0.9.18

Imperator @ 23:20Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono czasami występujący błąd powodujący niemożność otwierania adresów URL z ze znakiem comma.
- Dodano wsparcie dla wtyczki Net Snippets
- Dodano wsparcie dla wtyczki ActiveX type
- Dodano klucz UseTheme w pliku skin.ini, pod sekcjami [TOPBAR], [TAB] oraz[STATUSBAR_STYLE]
- Rozwiniętu UI w Opcjach i w Setup Center
- Nowa strona wyboru skinów w opcjach
- Dodano wsparcie dla styli skinów. Więcej styki powinno być w skin1.ini, skin2.ini etc.
- Dodano datę pliku w "About dialog"
- Dodano specjalne komendy zamknięcia w przycisku zamknięcia systemu
- Procesy pobierania nie zostaną zamknięte przy wychodzeniu z programu
- Inne małe poprawki błędów

Download: MyIE2 0.9.18 Lite (0,7 MB)
Download: MyIE2 0.9.18 Combo (3,52 MB)


 

AI RoboForm 5.6.3

Sobiech @ 20:19Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.3 (1,68 MB)


 

Płyta CD z aktualizacjami za darmo!

GreGM @ 5:28Dysk CD z aktualizacją zabezpieczeń zawiera wszystkie krytyczne uaktualnienia wydane przez Microsoft do października 2003 roku.

Obsługiwane systemy operacyjne : Windows XP PL, ME PL, 2000 PL, 98 PL i 98SE PL

Zamawianie :
• za pośrednictwem strony msinfo.pl/secup/
• telefonicznie : 0-801 308 801 lub (0-22) 594 19 99 (9.00-17.00; PON-PT).

Przewidywany czas dostawy to 3-4 tygodnie.

Info: Więcej

Źródło : e-mail; thanks Davka!


 

NeroVision Express 2.1.2.0

Imperator @ 4:46NeroVision Express z firmy Ahead jest programem, który przeprowadzi użytkownika przez proces tworzenia płyt DVD, VCD i SVCD w bardzo prosty i inowacyjny sposób. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $49.00

Download: NeroVision Express 2.1.2.0 (19,1 MB)


 

Nero Burning Rom 6.3.1.6

Imperator @ 4:44Pojawiła się nowa wersja jednego z najlepszych programów do nagrywania płyt. Pakiet składa się z:
- Nero StartSmart
- Nero Burning ROM 6
- Nero Express 6
- Nero BackItUp
- Nero Cover Designer
- Nero Wave Editor
- Nero SoundTrax
- Nero Toolkit
- Nero Image Drive

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $59.99

Download: Nero Burning Rom 6.3.1.6 (25,5 MB)


 

BootSkin 1.02

Sobiech @ 3:19Narzędzie służące do zmiany ekranu bootowania w systemach Windows 2000 i XP, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek błędów. Program zawiera w sobie kilka nowych ekranów, a dodatkowe można pobierać za darmo ze strony producenta. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: BootSkin 1.02 (0,89 MB)
Dodatkowe ekrany


 

Dziurawe oprogramowanie Symanteca i ISS

GreGM @ 3:03Firma eEye Digital Security odkryła dziury w w oprogramowaniu korporacji Symantec, które pozwalają w skrajnych przypadkach na przeprowadzenie ataku typu DoS. Na listę dziurawych produktów trafiły b.popularne pakiety Norton Internet Security 2004, Norton Internet Security 2004 Professional i Norton Personal Firewall 2004.
eEye zobowiązało się nie podawać szczegółów swojego odkrycia do momenetu wydania przez Symantec odpowiednich aktualizacji. Zaznaczyło jednak, że błędy dotyczą tylko domyślnej instalacji oprogramowania.

Drugą firmą wziętą pod lupę jest ISS. eEye odkryło luki we wszystkich wersjach programu RealSecure i pakietu BlackICE, pozwalające hakerom na uzyskanie w systemie praw dostępu wysokiego poziomu.

Źródło : benchmark.pl


 

Windows Server 2003 R2

GreGM @ 1:57Microsoft jeszcze przed premierą systemów Longhorn oraz Blackcomb wypuści wypuści Windows Server 2003 R2 (Release 2). Będzie to Windows Server 2003 z pakietem Service Pack 1 (SP1) i innymi dodatkami, zwanymi 'Feature Packs'. Będą to między innymi:
- Active Directory Application Mode (ADAM)
- Automated Deployment Services (ADS)
- DSML Services for Windows (DSML)
- Group Policy Management Console (GPMC)
- Identity Integration Feature Pack (IIFP)
- Remote Control Add-on for Active Directory Users and Computers
- Services for NetWare 5.02 SP2
- Shadow Copy Client
- Software Update Services (SUS) 2.0
- Windows Rights Management Services (Windows RMS)
- Windows Rights Management Services Client
- Windows SharePoint Services
- Windows System Resource Manager (WSRM).
Windows Server 2003 R2 będzie również zawierało nową wersję ('Whidbey') silnika Microsoft .NET, a także kilka innych nowych funkcji.
Dokładna data wypuszczenia drugiej wersji Windows Server 2003 na rynek nie jest znana. Orientacyjnie będzie to połowa roku 2005.


 

DVDIdle 3.38

RolRain @ 1:43Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.38 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.38 PRO (0,7 MB)


 

HD_Speed 1.4.0.42

RolRain @ 1:36HD_Speed mierzy prędkość odczytu i zapisu na dyskach twardych, czytnikach cd/dvd oraz stacjach dysków. Wszystko jest obrazowane przez wykres. Program jest przeznaczony dla systemów Windows NT4/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HD_Speed 1.4.0.42 (0,1 MB)


Środa, 17 marca 2004


 

Matrox Parhelia/Millenium driver 1.06.009b

Imperator @ 22:12Matrox wypuścił nowe sterowniki dla Windows 2000/XP do kart z serii Parhelia 128MB/256MB, włączając w to karty Millennium P650/P750. Należy odinstalować poprzednie sterowniki przy użyciu apletu 'Dodaj/usuń'. Nie należy odinstalowywać sterowników w przypadku posiadania zainstalowanego jednego z podanych produktów : Matrox RT2500, Matrox DigiSuite lub Matrox Imaging.

Download: Matrox Parhelia/Millenium driver 1.06.009b Win2k/XP (9,46 MB)


 

VIA Audio Driver Update 5.10b

Imperator @ 22:09Firma VIA wydała nowe sterowniki dla chipsetów audio AC97, zainstalowanych na płytach głównych z mostkami południowymi VT686A, VT686B, VT8231, VT8233, VT8233A, VT8233C oraz VT8235.

Zmiany:
- Naprawiono małe błędy
- Dokonano zmian w ustawieniach systemowych

Download: VIA Audio Driver Update 5.10b (3,77 MB)


 

MUI Pack do Rights Management Add-on dla IE

GreGM @ 14:57Pakiet Multilingual User Interface Pack do dodatku Rights Management Add-on dla przeglądarki Interent Explorer umożliwia użytkownikom pracującym pod kontrolą systemów Windows XP/2000 z wielojęzycznym interfejsem użytkownika (MUI) przełączanie interfejsu zarządzania prawami RMA z jednego języka na inny.

Wymagania :
- Windows XP lub Windows 2000 Multilingual User Interface Pack
- Internet Explorer 6 SP1


Download: MUI Pack dla Rights Management Add-on dla IE


 

Port Reporter

GreGM @ 14:50Port Reporter to usługa zapisująca dane o użyciu portów TCP i UDP na lokalnym komputerze. Na systemach Windows XP/2003 usługa może logować, który proces używa danego portu, jeśli proces jest usługą, jakie moduły załadował oraz jaki użytkownik go uruchomił. Pod systemem Windows 2000 możliwości są ograniczone do logowania, który port i kiedy został otwarty.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Download: PortRptr.exe (0,15MB)


 

Azureus 2.0.8.4

Sobiech @ 12:57Ukazała się kolejna wersja jednego z lepszych klientów sieci BitTorrent. Program ma prosty w obsłudze interfejs i bardzo duże możliwości np. stawianie własnego serwera BitTorrent, szczegółowe "podglądanie" torrentów, zaawansowane zarządzanie pobieraniem (kolejkowanie, nadawanie priorytetów) i inne.

Licencja: Freeware

Wymagania :
- Sun Java 1.4.2 lub nowsza

Zmiany (ENG)
Download: Azureus 2.0.8.4 (3,09 MB)
Download: Sun Java 1.4.2 (14,5MB)


 

WinHex 11.26 SR-3

Imperator @ 2:34Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.26 SR-3 (0,73 MB)


 

Media Player Classic 6.4.8.0

Imperator @ 2:31Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.8.0 dla Win 2k/XP (1,23 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.8.0 dla Win 9X/ME (1,23 MB)


 

ASUS Smartdoctor 4.21

Imperator @ 2:28ASUS SmartDoctor2 jest programem pozwalającym na monitorowanie kart graficznych ASUSa (szybkość wiatraków, błędy, przegrzewanie, napięcie na AGP). Możemy dzięki niemu również, inteligentnie chłodzić naszą kartą (gdy nie jest używana, predkość wiatraka spadnie). Ostatnia ciekawa funkcja jest mozliwość podkręcania karty. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: ASUS Smartdoctor 4.21 (7,5 MB)


 

WinXP Manager 4.8.2.4

Sobiech @ 0:50WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Zaktualizowano Windows Utilities do wersji 1.1
- Dodano i poprawiono niektóre funkcje

Download: WinXP Manager 4.8.2.4 (1,62 MB)


Wtorek, 16 marca 2004


 

Tlen.pl 4.90.1.2 Beta

Imperator @ 22:21Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono błąd z 'access violation' przy wchodzeniu do pokojów

Download: Tlen 4.90.1.2 Beta (1,33 MB)


 

Power Project 1.48

Imperator @ 22:18PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowy PGG Config 2.1.1 z dodaną nową zakładką w oknie głównym - 'Dodatki'. A w niej dodano edycję ustawień automatycznego uruchamiania PowerGG/Gadu-Gadu i na życzenie powitanie graficzne (Splash screen) przy starcie PowerGG
- Cougar Clone GG 0.5 - z możliwością konfiguracji dodawania skrótów w trayu/na liście kontaktów
- Łatka dla uruchom przy starcie systemu 2.0 (z małym GUI konfiguracyjnym]
- Banner Killer 2 1.5

Download: Power Project 1.48 (1,67 MB)


 

Outpost Firewall Pro 2.1.297

RolRain @ 21:48Osobista zapora ogniowa (tzw. personal firewall). Aplikacja charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością, dobrą skutecznością ochrony systemu oraz dużą elastycznością. Po uruchomieniu programu w lewej części jego okna widać aktualne połączenia wraz z informacjami o stanie używanych portów, transferze itp. Monitorowane aplikacje potwierdzają swoją autentyczność dzięki zastosowaniu kodu MD5, a tworzenie dla nich reguł dostępu do Sieci jest bardzo łatwe. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $39.95

Download: Outpost Firewall Pro 2.1.297 (7,82 MB)


 

F-Prot Antivirus 3.14d

RolRain @ 18:24Ukazała sie nowa wersja antywirusa F-Prot, który ma w swojej bazie ponad 100 000 wirusów plików, boot-sektorów, makr i skryptów, robaków, koni trojańskich oraz programów sabotażowych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Download: F-Prot Antivirus 3.14d (7,06 MB)


 

Microsoft vs. Komisja UE

GreGM @ 15:55Grupa ekspertów jednomyślnie poparła przygotowany przez Komisję Europejską plan działania przeciwko korporacji Microsoft.
Microsoft, poprzez nałożenie stosownych kar, zostanie zmuszony do udostępniania konkurencji kluczowych danych o oprogramowaniu i opracowania specjalnej wersji systemu Windows ograniczonej do podstawowych elementów. Dzięki temu konkurenci będą mogli stworzyć zestaw własnego oprogramowania i wkomponowywać go w owe ubogie 'Okienka'.
Obecne zarzuty wobec firmy Microsoft to m.in. czynienie własnych rozwiązań integralną częścią systemu operacyjnego, a co za tym idzie niedopuszczanie do powstania konkurencyjnego oprogramowania multimedialnego oraz nieudostępnianie podstawowych informacji o funkcjonowaniu systemu Windows.
Microsoft będzie najprawdopodobniej zmuszony do sprzedaży oprogramowania Windows w dwóch wersjach : z własnym oprogramowaniem multimedialnym i bez niego. Oprócz tego Komisja UE może wymierzyć gigantowi z Redmond wysoką grzywnę.

Źródło : BBC via e-mail


 

Azureus 2.0.8.2

Sobiech @ 12:59Azureus to jeden z lepszych klientów sieci BitTorrent. Ma prosty w obsłudze interfejs i bardzo duże możliwości np. stawianie własnego serwera BitTorrent, szczegółowe "podglądanie" torrentów, zaawansowane zarządzanie pobieraniem (kolejkowanie, nadawanie priorytetów) i inne.

Licencja: Freeware

Wymagania :
- Sun Java 1.4.2 lub nowsza

Zmiany (ENG)
Download: Azureus 2.0.8.2 (2,99 MB)
Download: Sun Java 1.4.2 (14,5MB)


 

WinBoost 4.72

kraluk @ 1:28Pojawiła się nowa wersja znenego tweakera dla systemów z rodziny Windows. Program przeznaczony jest dla Windows 95/98(SE)/ME/2000/XP. Interfejs tego programu jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Oprogramowanie to umożliwia uaktywnienie ponad stu ukrytych funkcji Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Download: WinBoost 4.72 (1,51 MB)


 

nVidia ForceWare 56.64 WHQL dla Windows 2000/XP

RolRain @ 0:52NVidia wydała nowe sterowniki z certyfikatem WHQL dla kart graficznych GeForce w wersji 56.64 dla Windows 2000/XP.

Update by GreGM :
- dodano support dla kart GeForce 5700 (Ultra)
- obsługa Microsoft® DirectX® 9 / OpenGL® 1.5
- profile aplikacji (oddzielne ustawienia jakości obrazu / wydajności)
- technologia NVIDIA nView 3.5 Multi-display
- rozszerzony blokada wyskakujących okienek w Microsoft® Internet Explorer® (popup blocker)
- technologia 'Display Gridlines'
- poprawione wsparcie dla formatów 480i, 480p, 720p, and 1080i.


Zmiany (ENG, format PDF)
Download: nVidia ForceWare 56.64 WHQL dla Windows 2000/XP International (14,5 MB)
Download: nVidia ForceWare 56.64 WHQL dla Windows 2000/XP English (10,7 MB)


 

Registry Defragmentation 5.0d

Imperator @ 0:15Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 5.0d (0,95 MB)


Poniedziałek, 15 marca 2004


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (14.03.2004)

GreGM @ 16:06Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 14.marca br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (14.03.2004) (4,55MB)


 

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 ENG UPDATE

Imperator @ 15:07Microsoft nigdy nie wydał service packa dla Windows 98 SE. Jednak został on stworzony przez Alpera Coskuna.

W jego skład wchodzą:
- 66 łatek (wydane oficjalnie przez Microsoft, dostępne na Windows Update)
- Rozwiązano problem z 512MB pamięci RAM
- 256 kolorowy pasek systemowy (niektóre ikony w pasku takie jak Winampa lepiej wyglądają)
- Lepszy defragmentator oraz Scandisk (Szybsze, zastosowane w Windows ME)
- Lepszy Notatnik (taki sam jak standardowy z większą ilością skrótów klawiszowych)
- Zoptymilizowany plik wymiany (Windows nie będzie korzystać z pliku wymiany dopóki nie zostanie wykorzystana cała pamięć RAM)
- Lepsze wsparcie dla WDM/USB (większość problemów ze sterownikami WDM oraz urządzeniami USB zostało rozwiązanych)
- Windows Scripting Host 5.6 (najnowsza wersja narzędzia Scripting Host, która wspiera VBScript oraz JScript)
- DCOM98 1.3
- OLE Automation Libraries 2.40.4522
- Dial-Up Networking 1.4
- Microsoft Installer 2.0
- Biblioteki Visual Basic 6.0 SP5 (można włączać programy napisane w Visual Basic 6.0)
- Ikony na pulpicie zaczerpnięto z Windows ME
- Kolor pulpitu zaczerpnięto z Windows 2000
- Wprowadzono wiele poprawek usprawniających system

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 jest przeznaczony dla angielskiej wersji systemu.

Zmiany:
- Naprawiono błędy w instalatorze
- Dokonano małych zmian

Download: Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 ENG UPDATE (9 MB)


 

GX::Transcoder 1.80.1246

Imperator @ 15:04GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Importowanie list m3u ze stacjami na netradio
- Naprawiono błąd w regulatorze czasowym dla nagranych plików

Download: GX::Transcoder 1.80.1246 (17,4 MB)


 

UXTheme Multi-Patcher 1.5.1 - SP2 Reload

Imperator @ 15:01Program narzędziowy umożliwiający instalowanie dodatkowych tematów pulpitu Windows XP oraz Windows Server 2003.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla Windows XP SP2 Beta build 2082

Download: UXTheme Multi-Patcher 1.5.1 - SP2 Reload (0,56 MB)


 

Dreamweaver MX 2004 7.01 Update

Imperator @ 14:55Dreamweaver jest jednym z najbardziej znanych narzędzi do tworzenia stron WWW. Program ten jest doskonałym narzędziem dla każdego - zarówno dla profesjonalisty, jak i dla natchnionego amatora. Dreamweaver jest nie tylko pierwszym narzędziem umożliwiajacym wizualna edycję strony, ale także czołowym pod względem łatwości wykorzystania na stronie skryptów napisanych w JavaScript.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware 479.00 €

Zmiany:
- Poprawiona stabilność oraz wydajność programu na wszystkich platformach (szczególnie na Macintoshach)
- Poprawiono błędy
- Przywrócono funkcje linni czasowych

Download: Dreamweaver MX 2004 7.01 (98,5 MB)
Download: Dreamweaver MX 2004 7.01 Update (20,1 MB)


 

AnyDVD 3.5.3.1

Sobiech @ 13:48Narzędzie służące do omijania zabezpieczeń znajdujących się na płytach DVD (CSS - Content Scrambling System i RPC - Region Code Protected). Dzięki niemu dostaniemy się do tak zabezpieczonej płyty bez konieczności zgrywania jej zawartości na dysk.

Licencja: Trial 21 dni/Shareware $39.00

Zmiany (ENG)
Download: AnyDVD 3.5.3.1 (0,87 MB)


 

DVD Decrypter 3.2.1.0

Imperator @ 3:20DVD Decrypter jest to darmowe narzędzie pozwalające na dekodowanie oraz kopiowanie płyt DVD na dysk twardy komputera. Następnie można wybrany film oglądać przez PowerDVD i WinDVD lub przekodować do formatu MPEG1 (VCD) lub DivX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Decrypter 3.2.1.0 (0,76 MB)


Niedziela, 14 marca 2004


 

LimeWire Basic 3.9.2

Imperator @ 22:14LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.9.2 (14,4 MB)


 

BlindWrite 5.1.5

Imperator @ 22:08Jest to pakiet dzięki, któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Zmiany:
- Naprawiono pare małych problemów
- Zaaktualizowano plik pomocy

Download: BlindWrite 5.1.5 (2,19 MB)


 

DVD Shrink 3.1.7

Imperator @ 22:05Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany: DVD Shrink 3.1.7
Download: DVD Shrink 3.1.7 (0,8 MB)


 

FFDShow build 20040312

Imperator @ 0:22Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: FFDShow build 20040312 (1,21 MB)


Sobota, 13 marca 2004


 

Tlen 4.62.2.3

Imperator @ 21:59Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono błąd związany z niedokładnym wyliczaniem czasu przy przechodzeniu na automatyczne zaraz-wracam

Download: Tlen 4.62.2.3 (1,32 MB)


 

IECookiesView 1.60

Imperator @ 16:48IECookiesView jest to małe i funkcjonalne narzędzie do wyświetlania informacji o wszytkich "ciasteczkach" (cookies), które przechowuje Internet Explorer na dysku twardym. Ciasteczka można usuwać, segregować zapisywać do plików tekstowych. Można dodatkowo oglądać ciasteczka przechowywane na innych komputerach w sieci (o ile mamy do tego prawa) oraz obejżeć listę usuniętych już ciasteczek, która jest przechowywana w pliku index.dat. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: IECookiesView 1.60 (0,08 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R267 12.03.2004

Imperator @ 15:17Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 20875 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Bizonio.
- Uaktualniono sygnatury: ClickSpring (4 warianty), eUniverse, GMSoft Dialer, Golden Palace Casino, JRaun (2 warianty), Lop.com, NetPal, OrbitExplorer, PrecisionPOP, SahAgent, VX2.BetterInternet (2 warianty), Win32.Spybot.B, WinPup32.

Download: Ad-aware Reference File 01R267 12.03.2004 (0,45 MB)


 

WinGuard Pro 2004 5.6.5

Imperator @ 15:12WinGuard Pro Free jest to program, który pozwala na zablokowanie pewnych funkcji w systemie, dzięki czemu nikt niepowołany nie może z nich korzystać. Ustawia się w aplikacji hasło i wybiera z wielu opcji co chcemy zablokować, na przykład narzędzie do przeszukiwania dysku, pulpit, edytor rejestru etc. Wszystkie opcje są w jednym oknie i nie wymagają one zagłębiania się w rejestr.

Licencja: Freeware/Shareware $29.99

Zmiany:
- Naprawiono błąd z wieloma użytkownikami systemu. Teraz tylko administrator może zamknąć program, odblokować zablokowany program itd.

Download: WinGuard Pro 2004 5.6.5 (0,7 MB)


 

Windows XP Themes 2.0c

Imperator @ 15:04Windows XP Themes jest to prosty w użyciu program umożliwiający zmianę wyglądu systemów Windows 95/98/NT tak aby wyglądały jak system Windows XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Windows XP Themes 2.0c (3,7 MB)


 

GX::Transcoder 1.80.1241

Imperator @ 14:57GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd powodujący zawieszenie się programu, gdy korzystano ze złego urządzenia wyjściowego
- Naprawiono błąd przy występujący przy dodawaniu rozgłośni internetowych
- Teraz program zapisuje ustawienia paska w trayu
- Przywrócono brakujący profil wma

Download: GX::Transcoder 1.80.1244 (17,4 MB)


 

BearShare 4.4.1

Sobiech @ 14:51BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.4.1 (2,98 MB)


 

BitSpirit 2.0 RC2

Imperator @ 14:51BitSpirit jest to rozbudowany oraz prosty w użyciu klient sieci BitTorrent. Posiada on rozwinięte mechanizmy zarządzania plikami, stronami, cachem. Program integruje się z IE. Nie podano jakie zmiany zaszły. BitTorrent jest to sieć wymiany plików w której rozwiązano problem: więcej klientów - mniejsza przepustowość. Dzięki pomysłowi Brama Cohena im więcej jest klientów sieci tym większa jest jej przepustowość - każdy klient pomaga innemu.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)

Download: BitSpirit 2.0 RC2 (2,83 MB)


 

Active Key Logger 2.2

Imperator @ 14:47Key Logger zapisuje wszystkie kliknięcia: normalne, scpejalnymi klawiszami, tytuły okien, użytkowników, emaile, chaty i wiele innych oraz czasy kiedy to nastąpiło w systemie Windows. Program jest prosty w użyciu i pracuje w tle systemu. Programu nie może wyłączyć nieautoryzowany użytkownik poprzez Ctrl+Alt+Delete ponieważ program nie jest wyświetlany na liście procesów. Program posiada własny, rozbudowany panel kontrolny, który pozwala na oglądanie logów. Key Logger moze startować razem z Windows, używa poniżej 1% CPU. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $29.00

Download: Active Key Logger 2.2 (0,51 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1200

Imperator @ 14:41RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1200 (5,38 MB)


 

BMExtreme 2.22

Imperator @ 14:39Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim.

Licencja: Freeware/Shareware $24.95 (Professional)

Zmiany:
- Kilka małych poprawek

Download: Bandwidth Monitor Extreme 2.22 (0,33 MB)


 

Your Uninstaller! 2004 3.9.515

Imperator @ 14:37Niewielki program, który umożliwia szybkie i łatwe usuwanie niechcianych aplikacji z systemu Windows. Program działa na zasadzie systemowej funkcji "Dodaj/Usuń programy". Oferuje przyjazny interfejs, który możemy skonfigurować według stopnia zaawansowania użytkownika (tryb: Basic i Pro). Zaletą aplikacji jest szybkość i łatwość usuwania programów z systemu. Dodatkowo program aktualizuje wpisy w rejestrze systemowym. Program jest kompatybilny z systemami Windows 95/98/ME/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Your Uninstaller! 2003 3.9.515 (2,65 MB)


 

MSJVM Removal Tool 1.0a

GreGM @ 7:08Narzędzie Microsoft JVM Removal Tool służy do usuwania Wirtualnej Maszyny Java (Java Virtual Machine - MSJVM) z systemu.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows 95, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Nieobsługiwane systemy operacyjne :
- Windows 95 OSR 2.5
- Windows NT Workstation 4.0 SP6a


Obsługiwane wersje MSJVM :
- Build 3810
- Build 3809
- Build 3805
- Build 3802


Download: MSJVM Removal Tool 1.0a (0,35MB)


 

Windows Application Compatibility Toolkit 3.0

GreGM @ 7:05Wersja : 3.0
Data wydania : 12.03.2004
Wielkość pliku : 23882 KB

Opis : Application Compatibility Toolkit (ACT) to kolekcja wielu przydatnych narzędzi i artykułów, która ułatwia poradzenie sobie z problemami kompatybilności aplikacji pod Windows 2000/XP/2003. Zestaw może nam pomóc wówczas, gdy jakiś program napisany dla Windows 9x nie chce się uruchomić.

Skład pakietu :
Windows Application Compatibility Analyzer
Application Verifier
Compatibility Administrator

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 SP3, Windows XP, Windows 2003 Server

Download: ACT30pkg.exe


Piątek, 12 marca 2004


 

Informacja

Imperator @ 23:23Dzisiaj w nocy nastąpi przeniesienie naszego serwisu na nowy serwer. Z tego powodu w nocy i jutro w ciągu dnia mogą wystąpić problemy z funkcjonowaniem strony. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!


 

Tlen.pl 4.62.2.2

Imperator @ 20:05Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: Tlen 4.62.2.2 (1,32 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 72

Imperator @ 20:01Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 72 (2,61 MB)


 

Windows Messenger 5.0.0482

GreGM @ 18:03Microsoft wypuścił nową wersję programu do komunikacji online Windows Messenger 5.0.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows Server 2003, Windows XP, Windows XP Media Center Edition

Download: Windows Messenger 5.0.0482 (PL; 8,5MB)


 

Office XP Alternative User Input Update: KB832668

GreGM @ 17:59Microsoft Office XP Alternative User Input Update: KB832668 aktualizuje framework, który jest używany do obsługi zaawansowanych usług tekstowych w Office XP.

Wymagania :
- Windows 2000, Windows 98, Windows ME, Windows NT
- Microsoft Windows Installer w wersji 2.0 lub nowszej
- Office XPInfo: MS KB832668
Download: OfficeXP-kb832668-client-enu.exe (0,8MB)


 

Sejm zwolnił z VAT

Imperator @ 3:49Usługi dostępu do internetu dla osób indywidualnych, placówek oświatowych i kulturalnych zostaną zwolnione z podatku VAT - zdecydował Sejm, odrzucając poprawkę Senatu do ustawy o VAT. Senat wnioskował wcześniej nałożenie na internet 22 proc. podatku VAT.

Skomentuj na forum!

Źródło: IAR/PAP


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (10.03.2004)

GreGM @ 3:33Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 10.marca br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (10.03.2004) (4,5MB)


 

Media Player Classic 6.4.7.9

Imperator @ 3:03Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.7.9 dla Win 2k/XP (1,06 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.7.9 dla Win 9X/ME (1,06 MB)


 

Power Project 1.47

Imperator @ 2:53PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowy PowerGG Config 2.1 z poprawnym wykrywaniem autoryzacji wtyczek oraz z SYSTEMEM AUTOUPDATE. Ta wersja ma zaimplementowany kod do obsługi plików ZIP wewnątrz wtyczki. Nie potrzeba już zewnętrznego modułu ZLIB.DLL, jak to miało miejsce do tej pory.
- Nowy cougar clone gg - w pełni kompatybilny z windows 98
- Pełna obsługa Windows Blinds
- Łatka dla uruchom przy starcie systemu 1.0 - teraz poprawnie działa uruchamianie Power Project przy starcie Windows (gdy chcemy z tego skorzystać - trzeba włączyć w zwykłym Gadu-Gadu - uruchom przy starcie)
- Links otwiera linki w nowym okienku

Download: Power Project 1.47 (1,68 MB)


 

XP Syspad 5.0.5

Imperator @ 1:15XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Można teraz w kalendarzu wpisywać dowolne notatki na dany dzień
- Dodano możliwość automatycznego włączenia się pliku lub otwarcia folderu po podniesieniu i upuszczeniu na XP Syspad

Download: XP Syspad 5.0.5 (0,69 MB)


Czwartek, 11 marca 2004


 

GX::Transcoder 1.80.1241

Imperator @ 23:08GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd w module vbr z dużą skalą, np 32-320 vbr mp3
- Dodano informację o piosence w trayu (tak jak alerty w msn messanger)
- Naprawiono id tag transfer dla źródeł wma
- Naprawiono 2 błędy przy zapisywaniu rozgłośni internetowych
- Naprawiono małe błędy

Download: GX::Transcoder 1.80.1241 (17,4 MB)


 

AIDA32 3.93.9

Imperator @ 23:01Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: AIDA32 3.93.9 (3,12 MB)


 

Windows Server 2003 : Troubleshooting Stop Errors

GreGM @ 16:53Microsoft przygotował ciekawy, ponad 50-stronicowy artykuł techniczny opisujący jak radzić sobie z błędami typu STOP (tzw. BSoD) w systemie Windows Server 2003. Sporą część z tych informacji można również wykorzystać do radzenia sobie z błędami tego typu w systemach Windows 2000/XP.

Download: Windows Server 2003 : Troubleshooting Stop Errors (ENG; 0,8MB)


 

Poprawka zabezpieczeń programu Outlook 2002: KB828040

GreGM @ 15:47Data wydania : 10.03.2004
Rozmiar pliku : 1286 KB - 5110 KB
Wersja : 1

Opis : Poprawka zabezpieczeń programu Outlook 2002: KB828040 zapewnia najwyższy poziom stabilności i bezpieczeństwa programu Microsoft Outlook 2002. Poprawka zabezpieczeń eliminuje również lukę, która umożliwia atakującemu pominięcie funkcji blokujących parametry wiersza polecenia programu Outlook. Po zainstalowaniu poprawki będzie się pojawiać odpowiednie okno dialogowe z ostrzeżeniem.
Microsoft zaleca skorzystanie z witryny Office Update w celu stwierdzenia, czy dany komputer wymaga aktualizacji.

Wymagania :
- Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows XP
- Outlook 2002
- dodatek Service Pack 2 do pakietu Office XP
- Microsoft Windows Installer 2.0 lub nowszy (zawarty w Windows 2000 SP3 / Windows XP)


Info : Microsoft wydał też zaktualizowaną wersję Biuletyn zabezpieczeń MS04-009, w której zmieniono maksymalny poziom zagrożenia na krytyczny.

Info: Microsoft Security Bulletin MS04-009
Info: Microsoft Security Bulletin MS04-009 (PL)
Link: OfficeUpdate
Download: OfficeXP-kb828040-client-ENU.exe
Download: OfficeXP-kb828040-client-PLK.exe (1,25MB)


 

ACDSee 6.0.3

Imperator @ 13:48ACDSee to wysokiej jakości przeglądarka plików graficznych. Aplikacja obsługuje ponad 40 formatów graficznych pozwalając na oglądanie cyfrowych obrazków w wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy programu mogą tworzyć archiwa graficzne, zarządzać nimi czy też wysyłać najciekawsze pliki poprzez email. Program umożliwia również, przy wykorzystaniu technologii QuickTime, odtwarzanie plików multimedialnych, m.in. MPEG, MP3. Szereg opcji konfiguracyjnych pozwalających dostosować aplikację do własnych wymagań czyni z niej bardzo popularne narzędzie pracy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.99 (PowerPack $79.99)

Download: ACDSee 6.0.3 (11,6 MB)
Download: ACDSee PowerPack 6.0.3 (15,8 MB)


 

ATI Catalyst 4.3

Imperator @ 5:42ATI wydało sterowniki Catalyst 4.3 o numerze 7.991 dla kart Radeon.

Wersje oprogramowania:
RADEON display driver 7.991
MULTIMEDIA CENTER 8.9
HydraVision 3.25.0006
HydraVision Basic Edition 3.25.9006
Remote Wonder 2.3
WDM version 3.11


Obsługiwane karty:
RADEON 9800XT
RADEON 9800
RADEON 9700
RADEON 9600
RADEON 9500
RADEON 9200
RADEON 9100
RADEON 9000
RADEON 8500
RADEON 7500
RADEON 7200
RADEON 7000


Zmiany (ENG)
Download: ATI Catalyst 4.3 dla Windows 98/ME (24,9 MB)
Download: ATI Catalyst 4.3 dla Windows XP/2000/(2003) (24,3 MB)
Download: ATI Catalyst 4.3 dla Windows 98/ME - Display Driver 4.14.01.9138 (9,36 MB)
Download: ATI Catalyst 4.3 dla Windows XP/2000/(2003) - Display Driver 6.14.10.6430 (8,75 MB)
Download: ATI Catalyst 4.3 dla Windows - Control Panel 6.14.10.5090 (9,98 MB)


 

DC++ 0.307

Imperator @ 3:49Dostępna jest już kolejna wersja DC++, czyli alternatywnego klienta p2p dla Direct Connect napisanego w języku C++.
Nowa wersja zawiera bardzo dużo zmian w kodzie - program może przez to zawierać sporo błędów.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DC++ 0.307 (1,62 MB)


 

TV Tool 9.6

Imperator @ 3:32TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17).

Licencja: Demo

Zmiany:
- Dodano nową rozdzielczość 720 x 576 w systemie PAL dla chipsetów Conexant oraz Chrontel

Download: TV Tool 9.6 (0,48 MB)


Środa, 10 marca 2004


 

Windows XP SP2 = Problemy z kompatybilnością

GreGM @ 16:37Windows XP Service Pack 2 (SP2), który obecnie znajduje się w fazie beta-testów, może doprowadzić do niekompatybilności z wieloma starszymi aplikacjami. W związku z tym Microsoft przygotował specjalną stronę oraz wiele dokumentów, które opisują zmiany jakie wniesie Windows XP Service Pack 2. Informacje te przeznaczone są głównie dla developerów - zawierają szczegółowe opisy technologii, które uległy/ulegną największym zmianom.

W dodatku Service Pack 2 dla Windows XP Microsoft wprowadzi nowe technologie zabezpieczeń, które mają na celu odparcie ataków ze strony wirusów i innych złośliwych robaków. Technologie te to przede wszystkim: zwiększona ochrona sieciowa, ochrona pamięci, bezpieczniejsze przeglądanie stron WWW oraz obsługa poczty, a także poprawione serwisowanie komputera.

Link: Windows XP Service Pack 2 - Informacje dla Developerów (ENG)
Info: Zmiany w funkcjonalności w Windows XP SP2 (ENG)
Info: Nowe technologie zabezpieczeń w Windows XP SP2 (ENG)
Download: Windows XP SP2 White Paper.doc (ENG; 1,5MB)


 

Trojan Remover 6.1.9

Sobiech @ 13:56Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.1.9 (2,96 MB)


 

Microsoft Security Bulletin MS04-010

GreGM @ 6:28Tytuł : Vulnerability in MSN Messenger Could Allow Information Disclosure (838512)
Data wydania : 9.03.2004

Rodzaj zagrożenia : wyciek informacji
Max.poziom zagrożenia : średni

Zalecenia : Użytkownicy powinni przemyśleć instalację poprawki.

Zainfekowane oprogramowanie :
• Microsoft MSN Messenger 6.0
• Microsoft MSN Messenger 6.1


Niezainfekowane oprogramowanie :
• Windows Messenger (wszystkie wersje)

Info: MS Security Bulletin MS04-010
Download: Messenger.MSN.com


 

Microsoft Security Bulletin MS04-009

GreGM @ 6:22Tytuł : Vulnerability in Microsoft Outlook Could Allow Code Execution (828040)
Data wydania : 9.03.2004

Rodzaj zagrożenia : zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : ważne

Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować patch jak najszybciej.

Opis : Poprawka ta likwiduje błąd umożliwiający hackerowi obejście funkcji blokujących aplikacji Microsoft® Outlook® 2002/XP.

Zainfekowane oprogramowanie :
• Microsoft Office XP Service Pack 2
• Microsoft Outlook 2002 Service Pack 2


Niezainfekowane oprogramowanie :
• Microsoft Office 2000 Service Pack 3
• Microsoft Office XP Service Pack 3
• Microsoft Office 2003
• Microsoft Outlook 2000 Service Pack 3
• Microsoft Outlook 2002 Service Pack 3
• Microsoft Outlook 2003


Info: MS Security Bulletin MS04-009
Download: OfficeXP-kb828040-fullfile-ENU.exe (3,8MB)
Download: OfficeXP-kb828040-fullfile-PLK.exe (3,8MB)


 

Microsoft Security Bulletin MS04-008

GreGM @ 5:53Tytuł : Vulnerability in Windows Media Services Could Allow a Denial of Service (832359)
Data wydania : 9.03.2004

Rodzaj zagrożenia : Denial of Service
Max.poziom zagrożenia : średni

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni przemyśleć konieczność instalacji tej poprawki na systemach Windows 2000 Server z zainstalowanym Windows Media Services 4.1 .

Opis : Poprawka ta likwiduje błąd umożliwiający hackerowi spowodowanie niedostępności usługi Windows Media Services.

Zainfekowane oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 2, Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 3, Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 4

Niezainfekowane oprogramowanie :
• Microsoft Windows NT® Workstation 4.0 Service Pack 6a
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Service Pack 6a
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
• Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 2, Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 3, Microsoft 2000 Professional Service Pack 4
• Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP Service Pack 1
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
• Microsoft Windows Server™ 2003
• Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition


Info: MS Security Bulletin MS04-008
Download: WindowsMedia41-KB832359-ENU.exe (387 KB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 09.03.2004

Imperator @ 3:25Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 83620 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 09.03.2004 (4,09 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 09.03.2004

Imperator @ 3:23Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66105 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 09.03.2004 (4,52 MB)


 

The Bat! 2.05.1 Beta

Imperator @ 3:16Ukazała się nowa wersja klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.05.1 Beta (1,92 MB)


 

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 ENG

Imperator @ 2:39Microsoft nigdy nie wydał service packa dla Windows 98 SE. Jednak został on stworzony przez Alpera Coskuna.

W jego skład wchodzą:
- 66 łatek (wydane oficjalnie przez Microsoft, dostępne na Windows Update)
- Rozwiązano problem z 512MB pamięci RAM
- 256 kolorowy pasek systemowy (niektóre ikony w pasku takie jak Winampa lepiej wyglądają)
- Lepszy defragmentator oraz Scandisk (Szybsze, zastosowane w Windows ME)
- Lepszy Notatnik (taki sam jak standardowy z większą ilością skrótów klawiszowych)
- Zoptymilizowany plik wymiany (Windows nie będzie korzystać z pliku wymiany dopóki nie zostanie wykorzystana cała pamięć RAM)
- Lepsze wsparcie dla WDM/USB (większość problemów ze sterownikami WDM oraz urządzeniami USB zostało rozwiązanych)
- Windows Scripting Host 5.6 (najnowsza wersja narzędzia Scripting Host, która wspiera VBScript oraz JScript)
- DCOM98 1.3
- OLE Automation Libraries 2.40.4522
- Dial-Up Networking 1.4
- Microsoft Installer 2.0
- Biblioteki Visual Basic 6.0 SP5 (można włączać programy napisane w Visual Basic 6.0)
- Ikony na pulpicie zaczerpnięto z Windows ME
- Kolor pulpitu zaczerpnięto z Windows 2000
- Wprowadzono wiele poprawek usprawniających system

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 jest przeznaczony dla angielskiej wersji systemu.

Zmiany:
- 13 nowych poprawek
- Rozwiązano problem z 512MB pamięci RAM
- Dodano Dial-Up Networking 1.4
- Dodano Microsoft Installer 2.0
- Wprowadzono ikony na pulpicie zaczerpnięte z Windows ME
- Naprawiono pewne błędy

Download: Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1 1.2 ENG (9 MB)


 

Opera 7.50 Preview 3 Build 3658

Imperator @ 1:56Jest to najnowsza wersja prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware €29.00

Zmiany (ENG)
Download: Opera 7.50 Preview 3 Build 3658 (bez Javy) (3,63 MB)


Wtorek, 9 marca 2004


 

Office XP Service Pack 3 (SP3)

GreGM @ 21:56Microsoft wypuścił dodatek Service Pack 3 dla Office XP w wersjach m.in. angielskiej i niemieckiej (chwilowo brak wersji polskiej).
Office XP Service Pack 3 (SP3) zawiera najnowsze aktualizacje do pakietu Microsoft Office XP - wprowadza znaczące rozszerzenia zabezpieczeń oraz dodatkowo podnosi stabilność i wydajność platformy. Ten dodatek Service Pack można zainstalować na dowolnej wersji Office XP. Zawiera on zarówno poprawki z dodatków Office XP Service Pack 1 (SP1) oraz Office XP Service Pack 2 (SP2), a także poprawki wydane po SP2.

Office XP SP3 odnosi się do następujących pakietów oraz aplikacji :
- Microsoft Office XP Professional
- Microsoft Office XP Professional with Microsoft FrontPage®
- Microsoft Office XP Standard
- Microsoft Office XP Standard for Students and Teachers
- Microsoft Office XP Small Business edition
- Microsoft Access 2002
- Microsoft Excel 2002
- Microsoft FrontPage® 2002
- Microsoft Outlook® 2002
- Microsoft PowerPoint® 2002
- Microsoft Word 2002
- Microsoft Publisher 2002
- Microsoft Office XP Web Components


Wymagania :
- Windows 2000, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP
- Microsoft Windows Installer w wersji 2.0 lub nowszy


- OfficeXpSp3-kb832671-client-enu.exe : należy pobrać ten plik, jeśli posiadamy dostęp do źródła instalacyjnego pakietu Office XP.
- OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-enu.exe : należy pobrać ten plik, jeśli nie mamy dostępu do źródła instalacyjnego pakietu Office XP lub jeśli wystąpiły problemy z plikiem OfficeXpSp3-kb832671-client-enu.exe.

Info: Lista poprawek
Download: OfficeXpSp3-kb832671-client-enu.exe (16MB)
Download: OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-enu.exe (59MB)


 

SpamPal 1.538 Beta

Imperator @ 21:50SpamPal jest narzędziem do wielowątkowej analizy i klasyfikacji przychodzącej poczty, które może pomóc w odsianiu spamu od wartościowych przesyłek.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: SpamPal 1.538 Beta (0,42 MB)


 

GuildFTPd 0.999.12

Imperator @ 21:37Jest to bardzo dobry darmowy serwer FTP. Posiada duże możliwości konfiguracyjne i jednocześnie nie jest trudny w obsłudze. Można nim zarządzać zdalnie, dodawać skrypty, ustawiać nazwy i porty serwera, limity użytkowników i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano szyfrowanie MIME dla nazwy użytkownika, IP, grupy oraz hasła w pliku konfiguracyjnym
- Prawy-klik w oknie SPY automatycznie kopiuje tekst z niego do zasobnika systemowego
- Nowe opcje dla przycisków _ oraz X w pasku narzędziowym
- Naprawiono wsparcie dla FXP
- Naprawiono małe błędy
- Zmieniono w małym stopniu wygląd GUI
- Odświeżono pomoc programu

Download: GuildFTPd 0.999.12 (1,76 MB)


 

HDCleaner 2.354

Imperator @ 21:24HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.354 (0,82 MB)


 

Gainward Expert Tools 3.15

Imperator @ 19:31Ukazała się nowa wersja oprogramowania dla kart graficznych firmy Gainward. Pozwala ono na podkręcanie GPU oraz pamięci i zmianę wielu innych rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Gainward Expert Tools 3.15 (0,64 MB)


 

Realtek ALC AC97 Audio Driver v3.56

Imperator @ 19:29Realtek wydał sterowniki do wszystkich układów dźwiękowych AC97. Pracują na chipsetach Alc-101/201/202/203/250/650/655/658. Są one przeznaczone dla systemu Windows 9X/2000/XP.

Download: Realtek ALC AC97 Audio Driver v3.56 (9,07 MB)


 

SiS Xabre drivers 3.57.53 WHQL

Imperator @ 19:26Ukazały się nowe sterowniki SiS Xabre dla kart graficznych. Posiadają one certyfikat WHQL i są przeznaczone dla systemów Windows 2000/XP.

Zmiany:
- Podniesiono ogólną wydajność

Download: SiS Xabre drivers 3.57.53 WHQL (9,47 MB)


 

BlindWrite 5.1.3

Sobiech @ 13:49Jest to pakiet dzięki, któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Download: BlindWrite 5.1.3 (2,76 MB)


 

Slim Browser 3.94 Build 001 PL

Sobiech @ 13:42Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Slim Browser 3.94 Build 001 PL (1,37 MB)


 

Azureus 2.0.8.0

Sobiech @ 13:19Azureus to jeden z lepszych klientów sieci BitTorrent. Ma prosty w obsłudze interfejs i bardzo duże możliwości np. stawianie własnego serwera BitTorrent, szczegółowe "podglądanie" torrentów, zaawansowane zarządzanie pobieraniem (kolejkowanie, nadawanie priorytetów) i inne.

Licencja: Freeware

Wymagania :
- Sun Java 1.4.2 lub nowsza

Zmiany (ENG)
Download: Azureus 2.0.8.0 (2,97 MB)
Download: Sun Java 1.4.2 (14,5MB)


 

FFDShow 20040304

GreGM @ 5:28Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Download: FFDShow 20040304 (1,2MB)


 

NVidia Forceware 56.56 W2K/XP

GreGM @ 4:35W sieci pojawiły się nieoficjalne sterowniki z certyfikatem WHQL przeznaczone głównie dla posiadaczy kart GeForce FX. Poprawiono m.in. współpracę kart NVidii z następującymi pozycjami : Tomb Raider Angel of Darkness, Command and Conquer Zero Hour, Flight Simulator 2004, Jedi Knight 2, NASCAR 2003 Season, Splinter Cell, Star Wars Knights of the Old Republic. Dodano też nowe opcje w panelu sterowania.

Info: Recenzja Forceware 56.56 (ENG)
Download: NVidia Forceware 56.56 W2K/XP (16,5MB)


 

Robak Sober.D udaje patch Microsoftu

GreGM @ 2:45Najnowszy wariant robaka pocztowego Sober podaje się jako patch Microsoftu przeciwko robakowi MyDoom. Sober.D jest technicznie podobny do swojego poprzednika z końcówką .C, który używał własnego 'silnika' SMTP do wysyłania zainfekowanych wiadomości z zarażonego komputera. Najnowsza odmiana udaje, że wyświetla ostrzeżenia oraz informacje o błędach podobne do tych, które spotykamy w produktach firmy Microsoft.

Robak przychodzi w liście podając się jako patch przeciwko robakowi MyDoom. Sober.D rozprzestrzenia się jako załącznik w postaci pliku EXE lub zabezpieczonego archiwum ZIP. Gdy osoba kliknie na pliku, robak skanuje komputer i sprawdza czy został on już zainfekowany. Jeśli system jest czysty pojawia się okienko : This patch has been successfully installed. (Ta poprawka została już wcześniej zainstalowana.) Jeśli natomiast system był już zarażony przez Sober.D, otrzymujemy komunikat: This patch does not need to be installed on this system. (Ta poprawka nie musi być zainstalowana na tym systemie.)

Sober.D jest na tyle sprytny, że zmienia język w zależności od tego na jaki adres e-mail został wysłany. Jeśli odbiorca posiada adres e-mail kończący się na "de," "ch," "at," "li," "nl" lub "be", temat wiadomości pojawi się po niemiecku : Microsoft Alarm: Bitte Lesen. W przeciwnym razie temat brzmi : Microsoft Alert: Please Read!.

UWAGA : Microsoft już niejednokrotnie oświadczał, że nie wysyła poprawek poprzez pocztę e-mail!


 

Group Policy Management Pack for MOM

GreGM @ 2:10Microsoft wypuścił narzędzie 'Group Policy Management Pack for Microsoft Operations Manager (MOM)' dla Windows Server 2003, które monitoruje infrastrukturę Polityki Grupowej oraz zapewnia dodatkową pomoc w przypadku wystapienia problemów z PG.

Wymagania :
MOM 2000 Service Pack 1 (SP1) + Windows Server 2003

Download: Group Policy Management Pack for MOM (0,2MB)


 

eMule 0.42d

Imperator @ 1:34eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: eMule 0.42d (3,84 MB)


 

Registry Defragmentation 5.0c

Imperator @ 1:33Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 5.0c (0,95 MB)


 

K-MP3 5.5.0.53

Imperator @ 1:32K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: K-MP3 5.5.0.53 (0,97 MB)


 

WINner Tweak SE2 2.5.0b Beta 4

Imperator @ 1:29WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: WINner Tweak SE2 2.5.0b Beta 4 (2,57 MB)


 

DVDIdle 3.35

Imperator @ 1:26Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.35 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.35 PRO (0,72 MB)


 

DVD Region-Free 3.35

Imperator @ 1:25DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.35 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.35 Lite (0,65 MB)


 

Nero Burning Rom 6.3.0.6c

Imperator @ 1:23Pojawiła się nowa wersja jednego z najlepszych programów do nagrywania płyt. Pakiet składa się z:
- Nero StartSmart
- Nero Burning ROM 6
- Nero Express 6
- Nero BackItUp
- Nero Cover Designer
- Nero Wave Editor
- Nero SoundTrax
- Nero Toolkit
- Nero Image Drive

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $59.99

Download: Nero Burning Rom 6.3.0.6c (35,5 MB)


 

Nero InCD 4.1.5.10

Imperator @ 1:20Nero InCD z firmy Ahead jest produktem przeznaczonym dla nosników wielkrotnego uzytku (RW). W programie został zostosowany stabilny i prosty w użyciu system UDF. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Commercial Demo

Download: Nero InCD 4.1.5.10 (8,21 MB)


Poniedziałek, 8 marca 2004


 

Dzień Kobiet

GreGM @ 23:01Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim odwiedzającym nas Paniom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pogody ducha, powodzenia u facetów :) oraz spełniania najskrytszych marzeń!

GreGM


 

Dr.WEB 4.31b

Sobiech @ 13:32Jest to rosyjska aplikacja antywirusowa składająca się z dwóch elementów: interfejsu zorientowanego do pracy w konkretnym środowisku oraz z jądra. Wszystkie programy należące do rodziny DrWeb32, wykorzystują ten sam zestaw przełączników wiersza poleceń. Wersja dla systemu Windows, posiadająca interfejs okienkowy, umożliwia łatwy i intuicyjny wybór metod testowania. Wersja ta zawiera również mechanizm automatycznej aktualizacji poprzez Internet. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Licencja: Shareware 146,4 zł

Zmiany
Download: Dr.WEB 4.31b (4,56 MB)


 

AutoPatcher 4.5.00 Final - February Update

GreGM @ 6:13AutoPatcher XP jest to zestaw 221 łatek dla Windows XP dzięki któremu system będzie zawierać wszystkie uaktualnienia wydane przez Microsoft. Program posiada wygodny w obsłudze GUI, który umożliwia użytkownikowi instalację wybranych elementów. Zestaw wymaga zainstalowanego SP1.

Info: Więcej...
Download: AutoPatcherXP_Feb04_Full.exe (240MB)


Niedziela, 7 marca 2004


 

MSJVM Removal Tool 1.0

GreGM @ 4:12Narzędzie Microsoft JVM Removal Tool służy do usuwania Wirtualnej Maszyny Java (Java Virtual Machine - MSJVM) z systemu.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows 95, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Nieobsługiwane systemy operacyjne :
- Windows 95 OSR 2.5
- Windows NT Workstation 4.0 SP6a


Obsługiwane wersje MSJVM :
- Build 3810
- Build 3809
- Build 3805
- Build 3802


Download: MSJVM Removal Tool 1.0 (350KB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (5.03.2004)

GreGM @ 4:05Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 5.marca br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (5.03.2004) (4,5MB)


 

eMule 0.42c

Sobiech @ 2:52eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: eMule 0.42c (3,84 MB)


 

AVG Free Edition 6.0 Build 614

Sobiech @ 2:43Prosty w obsłudze i nie pochłaniający wiele pamięci komputera program antywirusowy. Użytkownik w każdej chwili może uruchomić skanowanie. Program posiada funkcję skanowania poczty elektronicznej oraz aktualizacji bazy wirusów.

Licencja: Freeware

Download: AVG Free Edition 6.0 Build 614 (6,24 MB)
Bezpłatna rejestracja (w celu uzyskania klucza)


 

Zoom Player 4.00 beta 2

Sobiech @ 2:34Zoom Player jest to bardzo dobry odtwarzacz plików multimedialnych, który z powodzeniem może zastąpić standardowy Windows Media Player. Posiada wiele filtrów poprawiających jakość filmów wyświetlanych głównie przez wyjście TV-Out. Można również zmieniać w pełni jego wygląd.

Licencja: Freeware (Standard)/Shareware $19.95 (Professional)

Zmiany (ENG)
Download: Zoom Player Standard 4.00 beta 2 (0,93 MB)
Download: Zoom Player Professional 4.00 beta 2 (1,03 MB)


 

Power Project 1.46

Sobiech @ 2:24PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Wprowadzono poprawki związane z Windows Blinds
- Dodano Clone GG 0.3.1
- Zablokowano dodawanie przez Power Project zbędnych kluczy do rejestru

Download: Power Project 1.46 (1,64 MB)


 

Slim Browser 3.93 Build 004 PL

Sobiech @ 2:13Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Slim Browser 3.93 Build 004 PL (1,35 MB)


Piątek, 5 marca 2004


 

HMonitor 4.1.3.5

Imperator @ 22:07Hmonitor jest rozszerzoną wersją programu MotherBoard Monitor, pozwala na kontrole temperatur różnych urządzeń (również czujników na COM), szybkości wiatraków, wysokości napięcia.

Licencja: Shareware $29.00

Zmiany:
- Dodano obsługę monitoringu temperatury procesora dla niektórych notebooków
- Dodano temperaturę dysku twardego do logów
- Dodano obsługę sensora Philips NE1619
- Dodano obsługę sensorów NS LM63, LM64

Download: HMonitor 4.1.3.5 (0,79 MB)


 

WhereIsIt? 3.57 Build 305

Imperator @ 22:02WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany:
- Szybkie wyszukiwanie akceptuje teraz kombinacje wyrażenia w cudzysłowiu i zamaskanowane w tym samym parametrze wyszukiwania
- Zmieniono wewnętrzny proces ASPI, aby program lepiej wspierał uszkodzone/niefunkcjonujące urządzenia ASPI

Download: WhereIsIt? 3.57 Build 305 (3,31 MB)


 

Fresh UI 7.0

Imperator @ 21:57Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla Drukarek i Komunikacji

Download: Fresh UI 7.0 (0,71 MB)


 

Eudora 6.1 Beta 3

Imperator @ 13:48Jeden z najbardziej rozbudowanych, a jednocześnie najpopularniejszych programów pocztowych. Wyposażony jest między innymi w funkcje automatycznego uzupełniania nazw odbiorców poczty elektronicznej oraz oferuje możliwość odczytywania za pomocą karty dźwiękowej nadawcy i tematu wiadomości. Ponadto dzięki ustalonym przez użytkownika regułom aplikacja pozwala filtrować pocztę.

Licencja: Adware/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Eudora 6.1 Beta 3 (8,14 MB)


 

Total Commander 6.02

Imperator @ 6:13Jest to najlepszy menedżer plików dla Windows. Oferuje on obsługę w parunastu językach (również polski), wyszukiwanie, kompresję plików, synchronizacje katalogów, szybki podgląd plików, edycję, wsparcie dla FTP, HTTP, proxy, obsługę archiwów: ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE.

Licencja: Shareware $30.00

Zmiany (ENG)
Download: Total Commander 6.02 (1,41 MB)


 

Power Project 1.45 Final

Sobiech @ 0:34PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano Bkiler 1.0
- Dodano nową wersję CloneGG
- Dodano możliwość sprawdzenia listy wtyczek poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonce GG w tray'u

Download: Power Project 1.45 Final (1,65 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (3.03.2004)

GreGM @ 0:14Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 3.marca br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (3.03.2004) (4,5MB)


Czwartek, 4 marca 2004


 

Wojna wirusów

Imperator @ 23:38Twórcy wirusów wykorzystują Internet do wojny słów.

Autorzy robaków Netsky, MyDoom oraz Bagle, które rozprzestrzeniają się za pomocą poczty elektronicznej, zaczeli wzajemnie się obrażać. Wygląda to na wojnę słów rywalizujących ze sobą hakerów, którzy zamieszczają różne wiadomości w kodzie wirusów - stwierdzili eksperci.

Jedną stronę stanowią twórcy wirusów MyDoom oraz Bagle, którzy prawdopodobnie są spamerami lub grupą spamerów. Wiele wariantów ich wirusów zostawia tzw. Backdoory (czyli tylne wyjścia) na zainfekowanych komputerach. Mogą one zostać wykorzystane do zmiany komputera w tzw. spam zombies (spam zombies zalewają komputery reklamami) - stwierdził Chris Belthoff, analityk bezpieczeństwa w firmie antywirusowej Sophos Inc.

Po drugiej stronie jest osoba lub grupa odpowiedzialna za wirusa Netsky, która nie ma żadnej motywacji finansowej w tym co robi.

"To prawie wygląda tak, jakby wypowiedzieli oni wojnę." - powiedział Belthoff. "Mogą być oni zazdrośni o rozgłos w mediach, który uzyskują inni."

Wersje trzech komputerowych wirusów, wszystkie samorozprzestrzeniające się robaki emailowe, spowodowały zamieszanie w komputerach podłączonych do Internetu w tym roku.

Zaktualizowane oprogramowanie antywirusowe może wykryć i zablokować wirusy.

Ostatnia wersja wirusa Netsky, nazwana Netsky.F, zawiera w kodzie wiadomość o takiej treści "Bagle - you are a looser!!!! (sic)" (PL: "Bagle - jesteś frajerem!!!! (sic)") a wcześniejsza wersja zawierała taką oto wiadomość "MyDoom.F is a thief of our idea!" (PL: MyDoom.F jest złodziejem naszego pomysłu!").

Kod w MyDoom.F, Bagle.I oraz Bagle.J jest zaadresowany wprost do autora Netsky. Jedna z wiadomości to: "don't ruine our bussines, wanna start a war?" (PL: "nie rujnuj naszego biznesu, chcesz rozpocząć wojnę?").

Bagle.K, najnowsza wersja Bagle, jako swój adres email podaje adres departamentu firmy informacji technologicznych - powiedział Belthoff.

Najświeższy wariant wirusa MyDoom - MyDoom.G otwiera zainstalowanego wcześniej backdoora i nakazuje zainfekowanym komputerom rozpoczęcie ataku na stronę internetową firmy antywirusowej Symantec Corp. SYMC.O.

Netsky.F, najnowsza odmiana Netsky, próbuje wyłączyć wszystkie warianty wirusa MyDoom i Bagle.

Pięć ostatnich wersji wirusów zostało wydanych w przeciągu zaledwie trzech godzin w środę rano, podała Rosyjska firma antywirusowa Kaspersky Labs.

"Trudno sobie wyobrazić bardziej komiczną sytuację: twórcy wirusów uznawani powszechnie za negatywne postacie bawią się bezkarnie Internetem i żaden członek społeczności internetowej nie może powstrzymać tego bezprawia." - oznajmił Eugene Kaspersky, szef badań antywirusowych w Kaspersky Labs.

Skomentuj na forum!

Źródło: Reuters


 

WinXP Manager 4.8.2.3

Imperator @ 22:58WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Dodano generator haseł
- Zaaktualizowano Share Manager do wersji 1.1
- Dodano funkcję Prefect Auto Shutdown
- Dodano funkcję File Security
- Dodano inne opcje

Download: WinXP Manager 4.8.2.3 (1,61 MB)


 

Windows Update V5

GreGM @ 20:07Jak już kiedyś informowaliśmy Microsoft prowadzi właśnie testy nowej wersji witryny z aktualizacjami - Windows Update - o numerze 5. Niebawem dostępna będzie wersja RC1, a stąd już niedługa droga do wersji finalnej. Poczynając od Windows Update V5 RC1, testowanie nie będzie ograniczone do systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 2. Stałym adresem wirtyny Windows Update V5 RC1 będzie w okresie testowym : http://test.v5.windowsupdate.microsoft.com. Wszystkie build'y Windows XP SP2 Beta poczynając od 2082 aż do RC1 będą używały powyższego adresu URL podczas łączenia z usługą Windows Update. Dla betatesterów używających innych systemów operacyjnych Windows, adres URL będzie zmodyfikowany poprzez proces instalacyjny.

Źródło : Windows Update Team via NeoWin


 

Counter 2.0.0.8

Imperator @ 5:48Jest to licznik podający dane na temat pracy systemu:
- Czasu pracy od jego startu (uptime)
- Czasu pracy w aktualnym dniu oraz w poprzednich
- Czasu pracy w aktualnym miesiącu oraz w poprzednich
- Całkowitego czasu pracy
- Można wyliczyć, ile prądu zużył komputer w danym dniu, miesiącu

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Counter 2.0.0.8 (0,59 MB)


 

mIRC 6.14

Imperator @ 5:47Prosty w użyciu program do IRC. Wystarczy tylko nacisnąć Connect i wybrać kanał, aby rozmawiać, ile się chce. Proces konfiguracji jest uproszczony do granic możliwości, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby program skonfigurować jeszcze bardziej dla naszych potrzeb. Można zmieniać kolory, czcionki, dźwięki, klawisze funkcyjne, skrypty i wiele innych.

Licencja: Shareware $20

Zmiany (ENG)
Download: mIRC 6.14 (1,23 MB)


 

AIDA32 3.93.5

Imperator @ 5:21Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.93.5 (3,1 MB)


 

GetRight 5.1 beta 3

Imperator @ 4:28GetRight to jeden z najbardziej znanych programów ułatwiających ściąganie plików z internetu. Umożliwia poustawianie plików w kolejce, nadanie im priorytetu ściągania, ograniczenie szybkości transferu, wyszukanie innych miejsc w sieci, z których plik może się ściagnąć szybciej lub nawet ściągać z kilku miejsc na raz. A co najważniejsze, szczególnie przy dużych plikach, po zerwaniu połączenia lub wyłączeniu komputera, transfer niepełnego pliku kontunuowany jest od miejsca w którym został "ucięty".

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: GetRight 5.1 beta 3 (2,65 MB)


 

WPKontakt 2.8.2

Sobiech @ 2:11WPKontakt pozwala na rozmowę zarówno z użytkownikami Gadu-Gadu, ICQ, AIM i MSN. Program posiada wiele opcji podobnych do tych spotykanych w Gadu-Gadu m.in. wysyłanie sms-ów i przesyłanie pomiędzy użytkownikami komunikatora plików. Program ponadto pozwala na obsługę poczty elektronicznej i zawiera bardzo ciekawą funkcję – System Syntezy Mowy.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Możliwość zaznaczenia wielu osób na liście kontaktów (zaznaczanie z klawiszem Shift lub Ctrl)
- Nowa, sympatyczna mordka wpkontaktu
- Obsługa autoryzacji proxy http przy wysyłaniu SMS
- Możliwość zdefiniowania w schemacie osobnych ikonek dla kontaktów GG i ICQ
- Poprawiona obsługa statusów GG

Download: WPKontakt 2.8.2 (3,72 MB)
Download: WPKontakt 2.8.2 (dla Neostrady) (3,74 MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 118

Sobiech @ 2:04Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Wyeliminowano dwa błędy, powodujące zawieszenie się przeglądarki
- Dodano nowe gesty myszy

Update by GreGM : dodałem nowy link, poprzedni prowadził do wersji 9.01 b.116

Download: Avant Browser 9.01 Build 116 (2,68 MB)
Download: Avant Browser 9.01 Build 118 (2,68 MB)


 

AI RoboForm 5.6.2

Sobiech @ 2:01Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.2 (1,69 MB)


Środa, 3 marca 2004


 

Nero Burning Rom 5.5.10.56

Imperator @ 23:29Pomimo, że dostępna jest 6 wersja Nero Burning Rom, firma AHead Software wydała kolejną edycję 5 serii tego programu. AHead zamierza równolegle rozwijać obie edycje Nero, zarówno 5 jak i 6. Nie wiadomo jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $49.00

Download: Nero Burning Rom 5.5.10.56 (18,7 MB)


 

WinHex 11.26

Imperator @ 22:39Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.26 (0,72 MB)


 

Your Uninstaller! 2003 3.9.512

Imperator @ 22:38Niewielki program, który umożliwia szybkie i łatwe usuwanie niechcianych aplikacji z systemu Windows. Program działa na zasadzie systemowej funkcji "Dodaj/Usuń programy". Oferuje przyjazny interfejs, który możemy skonfigurować według stopnia zaawansowania użytkownika (tryb: Basic i Pro). Zaletą aplikacji jest szybkość i łatwość usuwania programów z systemu. Dodatkowo program aktualizuje wpisy w rejestrze systemowym. Program jest kompatybilny z systemami Windows 95/98/ME/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Your Uninstaller! 2003 3.9.512 (2,63 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (2.03.2004)

GreGM @ 18:38Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 2.marca br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaków internetowych zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (2.03.2004) (4,5MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 116

Imperator @ 14:42Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Wyeliminowano dwa błędy, powodujące zawieszenie się przeglądarki

Download: Avant Browser 9.01 Build 116 (2,66 MB)


 

Sonique 2.0 Beta Build 103

Sobiech @ 12:52Obsługiwany za pomocą unikatowego interfejsu odtwarzacz muzyki zapisanej w plikach audio MP3, MP2, WAV, MOD, XM, IT, S3M, CD audio oraz wszystkich formatach MS Windows Media audio. Interfejs programu można modyfikować za pomocą "skór". Aplikacja oferuje wbudowany equalizer, edytor list plików przeznaczonych do odtwarzania oraz moduł służący do wizualizacji muzyki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Sonique 2.0 Beta Build 103 (3,20 MB)


 

Trojan Remover 6.1.8

Sobiech @ 12:47Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.1.8 (3,02 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.06 (Update)

Sobiech @ 12:44Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.06 (Update) (3,96 MB)
Download: AntiVir.vdf (1,59 MB)


 

Style XP 2.01

Imperator @ 3:27Style XP jest to narzędzie pozwalające na dowolne zmienianie wyglądu systemów Windows XP, Tablet PC oraz Windows Server 2003. Można między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Download: Style XP 2.01 Update (5,15 MB)
Download: Style XP 2.01 Ladies (12,6 MB)
Download: Style XP 2.01 Men (8,45 MB)


 

Longhorn 4053

Imperator @ 2:49W Internecie pojawił się nowy build systemu o nazwie kodowej "Longhorn", który ma być następcą Windows XP. Jest to informacja potwierdzona przez niezależne źródła. Nie są znane dokładne zmiany w tej wersji systemu. Z pierwszych doniesień wynika, że system jest bardzo podobny do wersji 4051 PDC, którą opisaliśmy na łamach naszego serwisu.

Sześć screenów z nowej wersji systemu udostępnił kanał irc.BetasIRC.net #betas.
Oto one: - 1 - | - 2 - | - 3 - | - 4 - | - 5 - | - 6 -

Link: Recenzja Windows Longhorn build 4051 (PDC)

Skomentuj na forum!


 

eTrust EZ Armor Security Suite za darmo!

GreGM @ 2:31Microsoft we współpracy z firmą Computer Associates przygotował darmowy pakiet do zabezpieczenia komputera przed wirusami i atakami z zewnątrz - eTrust EZ Armor Security Suite. Aby móc ściągnąć i używać za darmo przez rok ww. pakiet należy:
1. Wypełnić formularz rejestracyjny (link poniżej).
2. Odebrać 'powitalny' e-mial z krótką instrukcją, jak zainstalować oprogramowanie.
3. Pobrać odpowiedni plik z podanej w mailu strony.

Link: Formularz rejestracyjny


Wtorek, 2 marca 2004


 

Windows Antywirus

Imperator @ 23:07W Windows XP Service Pack 2 pojawi się duża ilość nowych narzędzi, mających znacznie poprawić bezpieczeństwo w systemie. Jest jednak jeden wyjątek - Bill Gates podczas Konferencji RSA nie wymienił wśród nich narzędzia antywirusowego.

SP2 ma się pojawić mniej więcej w połowie tego roku, rok po tym jak Microsoft nabył antywirusową technologię od rumuńskiej firmy GeCad srl. Jednak oprogramowanie GeCad nie pojawi się w tym dodatku.

"Podczas, gdy SP2 zawiera sporo nowych technologii, które pomogą systemowi Windows być bardziej odpornym na ataki, wśród nich nie będzie technologii antywirusowej" - stwierdzono. "Klienci nadal wolą korzystać z oprogramowania antywirusowego firm niezależnych".

SP2, według Microsoftu, zawiera nowy element "Security Center" ("Centrum Bezpieczeństwa"), który dostarczy użytkownikom informacje oraz dostęp do ustawień zabezpieczeń, włączając w to nowy Windows Firewall oraz oprogramowanie antywirusowe firm niezależnych.

Kiedy Microsoft kupił oprogramowanie od GeCad'a w czerwcu, szefowie powiedzieli, że początkowy planem było rozprowadzanie subskrypcji o aktualizacjach baz antywirusowych, ale decyzja jak dostarczyć oprogramowanie użytkownikom nie zapadła.

Jeśli Microsoft planował dostarczyć program antywirusowy jako część systemu Windows, przed opóźnionym wydaniem systemu Longhorn, powinni go włączyć w skład SP2 lub powinnien się on pojawić w systemie nazwanym "XP Reloaded", którego wydanie jest planowane w następnym roku.

Dołączenie programu antywirusowego do systemu Windows napewno wzbudzi zainsteresowanie firm niezależnych, tworzących konkurencyjne programy. Aktualnie rynek jest zdominowany przez takie firmy jak Symantec czy Network Associates, którym urośnie teraz bardzo duży konkurent, wbudowany w system Windows.

Aktualnie Microsoft promuje oprogramowanie antywirusowe firm niezależnych, poprzez swoją stronę "Virus Information Alliance", na które znajdują się wszystkie dobrze znane programy antywirusowe jak i również pare mniej znanych.

Skomentuj na forum!

Link: Rzut okiem na Windows XP SP2 build 2082

Źródło: CBR


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (1.03.2004)

GreGM @ 22:16Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 1.marca br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaków internetowych zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (1.03.2004) (4,5MB)


 

AVG Free Edition 6.0 Build 601

Sobiech @ 13:55Prosty w obsłudze i nie pochłaniający wiele pamięci komputera program antywirusowy. Użytkownik w każdej chwili może uruchomić skanowanie. Program posiada funkcję skanowania poczty elektronicznej oraz aktualizacji bazy wirusów.

Licencja: Freeware

Download: AVG Free Edition 6.0 Build 601 (6,59 MB)
Bezpłatna rejestracja (w celu uzyskania klucza)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update)

GreGM @ 6:10Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update) (4MB)
Download: AntiVir.vdf


 

Informacja

GreGM @ 6:05Z powodów niezależnych od nas serwis XP.net.pl bywa ostatnio często niedostępny. Jak informuje nasz provider sytuacja ta ma ulec znacznej poprawie po zmianie serwera, która ma nastąpić w tym tygodniu. Czekamy z niecierpliwością i przepraszamy za wszelkie utrudnienia!!!


 

LAME MP3 Encoder 3.96

Imperator @ 6:02LAME MP3 Encoder jest to najlepszy enkoder plików mp3. Aby w pełni wykorzystać możliwości LAME zaleca się jego stosowanie razem z programem typu AudioGrabber.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono problemy z dekodowaniem
- Zmieniono wewnętrzną obsługę ReplayGain
- Naprawiono pewne błędy, występujące gdy ReplayGain był używany z resamplingiem
- Naprawiono błędy w adresowaniu tablic
- ReplayGain analizuje powtórne wejścia
- Naprawiono błąd, powodujący zawieszenie się programu, w quantize_xrpow
- Naprawiono błąd, powodujący zawieszenie się programu, podczas korzystania z 8kHz

Download: LAME MP3 Encoder 3.96 (0,58 MB)


Poniedziałek, 1 marca 2004


 

DVD Decrypter 3.2.0.0

Imperator @ 22:20DVD Decrypter jest to darmowe narzędzie pozwalające na dekodowanie oraz kopiowanie płyt DVD na dysk twardy komputera. Następnie można wybrany film oglądać przez PowerDVD i WinDVD lub przekodować do formatu MPEG1 (VCD) lub DivX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Decrypter 3.2.0.0 (0,75 MB)


 

OpenOffice.org for Windows 1.1.1rc

Imperator @ 21:43Darmowa alternatywa pakietu StarOffice 6.0, zawierająca edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a nawet moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Od StarOffice'a 6.0 aplikacja różni się brakiem narzędzia do baz danych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono wiele błędów

Download: OpenOffice.org 1.1.1rc (ENG) (64 MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 114

Imperator @ 21:39Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Próba wyeliminowania błędów, powodujących zawieszenie się przeglądarki
- Dodano 9 gestów myszy

Download: Avant Browser 9.01 Build 114 (2,66 MB)


 

Codename: Dashboard 2.0 Beta 2

Imperator @ 21:34Po wielu miesiącach można pobrać kolejną wersję programu imitującego panel, jaki będzie posiadał Windows Longhorn. Mamy tu zegar, info aktualnej pogodzie, podręczne notatki, wyszukiwarkę Google'a, obsługę kont e-mailowych, sterowanie odtwarzaczami multimedialnymi i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Drastycznie poprawiono stabilność programu
- Większe możliwości wyboru komponentów
- Kompletny "Component Development Kit" z całą dokumentacją

Download: Codename: Dashboard 2.0 Beta 2 (2,71


 

DVD Shrink 3.1.7 Beta 3

Imperator @ 21:26Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano możliwość odczytu/zapisu plików ISO

Download: DVD Shrink 3.1.7 Beta 3 (0,47 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (29.02.2004)

GreGM @ 20:31Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 29.lutego br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka W32.Netsky Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (29.02.2004) (4,5MB)


 

TZ Connection Booster 2.5.0.0

GreGM @ 20:23TZ Connection Booster pozwala skonfigurować połączenie z Internetem przez modem, ADSL, DSL oraz sieć LAN pod kątem maksymalnej wydajności. Program optymalizuje także przeglądarkę Internet Explorer tak, aby strony ładowały się szybciej. "Czarodziej" po wybraniu typu połączenia ustawia odpowiednie wartości m.in. MTU (Maximum Transmission Unit) oraz MSS (Maximum Segment Size). Odpowiednie ustawienie chroni także przed atakami typu SYN Flood oraz ICMP. Nie podano jakie zmiany zaszły. Polecam!

Download: TZ Connection Booster 2.5.0.0 (0,61MB)


 

Power Project 1.44 SE

Imperator @ 14:54PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono błąd w wersji 1.44, przez który program nie tworzył niezbędnych katalogów
- Dodano AutoStatus 3.02, który jest kompatybilny z Foobarem
- Dodano Access Denide 0.02

Download: Power Project 1.44 SE (1,65 MB)


 

Koepi's XviD Codec 1.0 RC3

Imperator @ 14:35Ukazała się nowa wersja kodeka XviD Koepi, będącego rozwinięciem standardu MPEG4.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono kalkulator Bitrate
- Poprawiono okna stanu (-> ramki GMCed są zliczane)
- Poprawiono dekoder
- Prace nad enkodowaniem dev-api-3 non-mod 16
- Poprawiono dekodowanie rozdzielczości w Mod4 / YV12
- Wielojęzyczny instalator

Download: Koepi's XviD Codec 1.0 RC3 (0,58 MB)


 

Trojan Remover 6.1.7

Imperator @ 14:26Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.1.7 (3,01 MB)


 

Slim Browser 3.93 Build 003 PL

Sobiech @ 13:44Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Slim Browser 3.93 Build 003 PL (1,38 MB)


 

 

 


 
 
All rights reserved. Windows2002.prv.pl © 2001 ^Do góry^