Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum cgi-bin/newsproxpykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Archiwum z miesiąca lutego 2005 

Poniedziałek, 28 lutego 2005


 

Od jutra wyższy VAT na Internet

Imperator @ 17:48Od jutra wchodzi w życie 22-proc. stawka podatku VAT na usługi internetowe dla klientów indywidualnych. Stawkę podwyższono, gdyż wymagało tego dostosowanie polskiego prawa do unijnych przepisów.

Jednocześnie osoby fizyczne mogą odliczyć w ciągu roku 760 zł za korzystanie z sieci - pisze "Gazeta Prawna".

Dostawcy usług internetowych, choć nie są specjalnie zadowoleni ze zmiany, uspokajają. Nie będzie wstrzymania rozwoju Internetu w Polsce. - Musieliśmy pogodzić się z decyzją ustawodawcy, nie mieliśmy wyjścia - tłumaczy Barbara Górska, rzecznik Telekomunikacji Polskiej, największego polskiego telekomu. - Nie będziemy podwyższać cen netto, doliczymy do nich tylko 22-proc. VAT - mówi.

Podobnie zamierza uczynić inny duży operator - Netia. Barbara Górska dodaje jednak, że w związku z tym oferta będzie zmieniana tak, aby abonenci nie odczuli boleśnie podwyżki podatku. - Na pewno nie możemy zejść poniżej granicy opłacalności, ale obniżki są cały czas.

Niektórzy dostawcy już zaczęli dopasowywać ofertę do sytuacji po wprowadzeniu VAT. Telewizja Kablowa UPC, dostawca usługi Chello, tak zmodyfikowała propozycję, że najmniej wymagający abonenci praktycznie nie odczują zmiany w kieszeni. Do dwóch oferowanych dotąd rodzajów przepustowości zaoferowano dwa kolejne - o niższej przepustowości, ale o znacznie niższej cenie.

Źródło: Onet.pl


Niedziela, 27 lutego 2005


 

xpy 0.88

Imperator @ 22:52Narzędzie xpy służy do wyłączenia wielu niepotrzebnych funkcji w Windows XP/2000/2003 takich jak raportowanie błędów, indeksowanie, automatyczne aktualizacje systemu, dziurę w RPC wykorzystywaną przez robaki, wiele zbędnych rzeczy w Internet Explorer, MSN Messenger, Outlook Express i wiele innych. Dzięki różnym zabiegom zwiększa się bezpieczeństwo w systemie oraz jego wydajność.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano tłumaczenia do nowych tekstów
- Naprawiono błędy w makrach RegDWORD i RegStr
- Naprawiono opcję icf/ics

Link: Strona producenta
Download: xpy 0.88 (0,05 MB)


 

CCleaner 1.17.094

Imperator @ 22:50CCleaner (Crap Cleaner) jest to darmowe narzędzie do optmilizacji systemu. Usuwa ono niewykorzystywane i tymczasowe pliki tworzone przez programy takie jak Internet Explorer, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Opera, Paint Shop Pro, Mozilla, Office XP, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wiele innych. Przy zastosowaniu zaawansowanego skanera oczyszcza ono rejestr systemu ze zbędnych wpisów zawierające informacje o niepotrzebnych rozszerzeniach plików, kontrolkach ActiveX, tzw. ClassID i ProgID, deinstalatorach, bibliotekach DLL, czcionkach, plikach pomocy, ikonach, skrótach i innych. Przed wyczyszczeniem rejestru można stworzyć jego kopię zapasową.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: CCleaner 1.17.094 (0,4 MB)


 

Mozilla 1.8 Beta 1

Imperator @ 22:47Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: Mozilla 1.8 Beta 1 (11,6 MB)


Sobota, 26 lutego 2005


 

Maxthon 1.2.000

Imperator @ 17:53Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Możliwość dowolnego dostosowywania menu i pasku stanu
- Dodano moduł czytania RSS
- Przyspieszono wczytywanie stron

Link: Strona producenta
Download: Maxthon 1.2.000 Standard (1,95 MB)
Download: Maxthon 1.2.000 Combo (4,86 MB)


 

Gaim 1.1.4

Imperator @ 15:13Gaim jest komunikatorem typu "wszystko w jednym" pozwalającym na komunikowanie się z użytkownikami AIM, ICQ, Yahoo, MSN, IRC, Jabber, Zephyr oraz Gadu-Gadu. Jest to program całkowicie niezależny od wymienionych sieci.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: Gaim 1.1.4 (6,29 MB)


 

K-MP3 5.12.0.100

Imperator @ 5:38K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: K-MP3 5.12.0.100 (1,25 MB)


 

Aktualizacja dla Windows XP (KB884883)

Imperator @ 5:21Tytuł : Aktualizacja dla Windows XP (KB884883)
Data wydania : 25 luty 2005

Wersja : 884883
Wielkość pliku : 1232 KB

Opis : Podczas korzystania z programu, który w systemie Microsoft Windows XP ładuje bibliotekę Comctl32.dll zarówno w wersji 5, jak i w wersji 6, program może przestać odpowiadać, a w bibliotece Comctl32.dll może wystąpić naruszenie zasad dostępu.

Uwaga! W przypadku wystąpienia tego problemu okna mogą być wyświetlane w różnych stylach. Jeśli w programie wybrana zostanie biblioteka Comctl32.dll w wersji 6, program może zostać wyświetlony w oknie w stylu systemu Windows XP (biblioteka Comctl32 w wersji 6). Jeśli jednak wystąpi ten problem, program może być wyświetlany w oknach w stylu systemu Windows XP i w stylu klasycznym systemu Windows (biblioteka Comctl32 w wersji 5).

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP Service Pack 2

Link: Artykuł w bazie wiedzy
Link: Strona aktualizacji
Download: WindowsXP-KB884883-v2-x86-PLK.exe
Download: WindowsXP-KB884883-v2-x86-ENU.exe


Piątek, 25 lutego 2005


 

Tlen 5.23.4.3

Imperator @ 23:09Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono bezpieczeństwo
- Drobne poprawki

Link: Strona producenta
Download: Tlen 5.23.4.3 (1,47 MB)


 

Opera 8.0 Beta 2

Imperator @ 20:02Jest to najnowsza wersja beta prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware/Shareware $11.50

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Opera 8.0 Beta 2 (3,55 MB)


Czwartek, 24 lutego 2005


 

Koniec aktywacji OEM przez Internet

GreGM @ 22:01Od dnia 28 lutego br. Microsoft zablokuje możliwość aktywacji systemów Windows XP z wykorzystaniem kluczy produktów zamieszczanych na naklejkach certyfikatów autentyczności (COA) rozprowadzanych przez największe firmy OEM.
Jeśli użytkownik będzie próbował aktywować system z wykorzystaniem klucza znajdującego się na liście zablokowanych, zostanie poinformowany, że aby pomyślnie aktywować produkt, musi zadzwonić pod podany numer telefonu. Wówczas telefonista zada mu kilka pytań mających na celu potwierdzenie autentyczności produktu.
Ma to na celu zmniejszenie piractwa polegającego na wykorzystaniu kluczy produktów z certyfikatów autentyczności dołączanych do nowych komputerów.

Źródło: NeoWin


 

Mozilla Firefox 1.0.1

Imperator @ 20:56Firefox to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X (a także innych). Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości: przeglądanie w panelach, blokowanie wyskakujących okienek, zaawansowane możliwości wyszukiwania, dostosowywalne paski narzędzi, łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń, większe bezpieczeństwo i wiele innych!

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Display hostname in title bar when address bar is hidden, to reduce the impact of the fact that web sites are allowed to spoof address bars
- Security and download dialogs can be spoofed by covering them partially using popup windows
- Secunia background tab security issues (SA12712)
- Download dialog source spoofing (SA13599)
- Image drag and drop allows to create executable files
- When dropping a javascript link to a tab, the script runs in the security context of the site currently displayed in the tab
- "New Updates Avail" popup in bottom right-hand corner pops up endlessly / excessive hits on update service
- Using Flash and the -moz-opacity filter you can get access to about :config and make the user silently change values
- Display IDN URLs as punycode by default (controlled by a hidden pref)

Link: Strona producenta
Download: Mozilla Firefox 1.0.1 PL (5,23 MB)
Download: Mozilla Firefox 1.0.1 ENG (4,59 MB)


 

GetRight 5.2d

Imperator @ 7:21GetRight to jeden z najbardziej znanych programów ułatwiających ściąganie plików z internetu. Umożliwia poustawianie plików w kolejce, nadanie im priorytetu ściągania, ograniczenie szybkości transferu, wyszukanie innych miejsc w sieci, z których plik może się ściagnąć szybciej lub nawet ściągać z kilku miejsc na raz. A co najważniejsze, szczególnie przy dużych plikach, po zerwaniu połączenia lub wyłączeniu komputera, transfer niepełnego pliku kontunuowany jest od miejsca w którym został "ucięty".

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany:
- Naprawiono błąd powodujący przenoszenie plików tymczasowych do kosza zamiast je usuwać
- Naprawiono błąd występujący podczas dodawnia plików z przeglądarki GetRight
- Ulepszono algorytm automatycznie dodający poprawny typ pliku, gdy nie podawana jest jego nazwa
- Naprawiono błąd powodujący czasami problemy podczas korzystania z proxy HTTP do ściągania z serwerów FTP

Link: Strona producenta
Download: GetRight 5.2d (3,17 MB)


 

Fraps 2.5.2

Imperator @ 7:16Fraps to niewielki program umożliwiający zmierzenie ilości klatek (FPS) w każdej niemal grze Direct3D/OpenGL. Daje on także możliwość zapisywania danych do pliku oraz robienia screenów z gier.

Licencja: Shareware $24.95

Zmiany:
- Naprawiono wykrywanie dźwięku z Intel HD Audio (Realtek HD)
- Naprawiono problem z kompatybilnością z grami chronionymi przez nProtect (Gunbound)
- Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się programu podczas korzystania z wielu klientów gier jednocześnie

Link: Strona producenta
Download: Fraps 2.5.2 (0,68 MB)


 

IncrediMail Beta Build 1846

Imperator @ 5:50Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano Centrum Emotikonów w podpisie
- Naprawiono błąd związany z rozmiarem okna Centrum Emotikonów

Link: Strona producenta
Download: IncrediMail Beta Build 1846 (0,38 MB)


Środa, 23 lutego 2005


 

Nero CD-DVD Speed 3.70

Imperator @ 22:34Program do pomiaru prędkości oraz innych mozliwości napędu CD-ROM oraz DVD-ROM.
Program testuje:
- Szybkość transferu
- Opóźnienia
- Użycie procesora
- Szybkość nagrywania
- Jakość DAE
- Czas dostępu

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano obsługę nośników DVD-R DL
- Dodano opcję umożliwającą ukrycie etykiety teście jakości dysku
- Naprawiono błąd powodujący kontynuowanie testu pomimo wystąpienia błędu w teście jakości dysku
- Małe poprawki i usprawnienia

Link: Strona producenta
Download: Nero CD-DVD Speed 3.70 (0,52 MB)


 

nLite 0.99.8 Beta

Imperator @ 22:28Czy kiedykolwiek denerwowała Cię instalacja nieprzydatnych dla Ciebie komponentów wraz z systemem Windows? Jeśli tak ten program jest idealny do rozwiązania Twojego problemu! Aplikacja umożliwia usunięcie wielu nieprzydatnych dla nas narzędzi i utworzenie płyty instalacyjnej. Program daje nam mozliwość zrezygnowania z m.in. z Media Playera, Internet Explorera, Outlook Expressa, MSN Explorera, Messengera a także niektórych usług systemowych! Dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiał instalować ich razem z systemem. Po usunięciu zbędnych komponentów system zyskuje na prędkości i bezpieczeństwie. Program umożliwia stworzenie płyty startowej ISO wraz z dodatkiem Service Pack. Klucz instalacyjny możemy wprowadzić w opcjach programu, dzięki czemu nie będziemy musieli wpisywać go przy każdej instalacji.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: nLite 0.99.8 Beta (1,16 MB)

Program do poprawnego działania wymaga pakietu redystrybucyjnego systemu Microsoft® .NET Framework
Download: Framework 1.1 (23 MB)


 

FirePanel XP 1.5.8.0

Imperator @ 22:26FirePanel XP jest to narzędzie, dzięki któremu można skonfigurować i monitorować zaporę ogniową w Windows XP SP2 oraz w Windows Server 2003 SP1. Można określać reguły dla IP i portów, filtrować pakiety, przeglądać logi, co zwiększy bezpieczeństwo systemu.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $10.00

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: FirePanel XP 1.5.8.0 (0,16 MB)


 

Koniec Windows XP z i bez Service Pack 1?

Imperator @ 22:2212 kwietnia br. każdy system Microsoft Windows XP bez oraz z zainstalowanym Windows XP Service Pack 1 zostanie automatycznie zaktualizowany do wersji Windows XP Service Pack 2, niezależnie od woli użytkownika.

Przypomnijmy, że aktualnie każdy, kto nie chciał mieć zainstalowanego najnowszego Service Packa, mógł zablokować jego pobieranie podczas korzystania z Automatycznych Aktualizacji bądź z witryny Windows Update. Zmieni się to z dniem 12 kwietnia, kiedy to skończy się okres przejściowy i Microsoft niejako na siłę zafunduje każdemu systemowi najnowszego SP. Użytkownikom, którzy jednak nie będą chcieli korzystać z dobrodziejstw najnowszej Zbiorowej Aktualizacji pozostanie omijać z daleka stronę Windows Updateoraz całkowicie wyłączyć Automatyczne Aktualizacje w systemie.

Źródło: Neowin/własne


 

jv16 PowerTools 2005 1.5.0.269

Imperator @ 16:40Jest to zestaw narzędzi do dbania o dobrą kondycję Twojego komputera. Najbardziej rozbudowanym modułem jest część pozwalająca na zarządzanie Rejestrem systemowym. Za jej pomocą możesz automatycznie lub ręcznie usunąć wpisy z Rejestru, sprawdzić samouruchamiające się programy, zarejestrowane pliki itp. Następne narzędzia umożliwiają pozbycie się z dysku plików tymczasowych, zerowych i zdublowanych, a także zarządzanie siecią oraz wykonywanie kopii zapasowych. Program jest również w polskiej wersji językowej.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- AI (Artificial Intelligence) improved search features and Registry Cleaner
- Downloadable on-the-fly updates to the Registry Cleaner engine that further increase the security of the product
- Expanded registry search options
- History/Most Recently Used Cleaner allows unwanted history items of many common applications to be flushed
- History Manager lets users control which web browser history items are stored on the computer, or to clear them all
- Cookie Manager helps organize cookies and automatically removes unwanted cookies
- File Cleaner function now finds many new unused files, including unused fonts

Link: Strona producenta
Download: jv16 PowerTools 2005 1.5.0.269 (0,99 MB)


 

Microsoft obawia się nieuleczalnych szpiegów i wirusów

Imperator @ 16:38Analitycy z Microsoft obawiają się rootkits, które unieszkodliwiają antywirusy i firewalle. Rootkits, wchodzące w skład programów szpiegujących i wkompilowane w jądro systemu, można usunąć tylko poprzez ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego na czystym twardym dysku.
Rootkits – to instrument wykorzystywany do uzyskania uprawnień root (konto administratora systemowego) i ukrycia swoich działań. Istnieją już ponad 10 lat. Początkowo były tworzone dla systemów Unix, a później, wraz z pojawieniem się Windows NT, zaczęły atakować i ten system. Obecnie programy i moduły z rootkits coraz częściej stosowane są w wirusach i oprogramowaniu szpiegującym dla Windows. Zdaniem ekspertów, niebezpieczeństwo wzrasta i rootkits jądra (kernel rootkits) staną się masowym zjawiskiem w oprogramowaniu wirusowym.
Programy modyfikujące pliki jądra lub przechwytujące procesy systemowe, mogą funkcjonować w systemie zupełnie niezauważalnie, kontrolować pracę z plikami i siecią, przetwarzać dane, pracować w Internecie, obchodząc firewalle, oraz ukrywać swoją obecność na liście procesów. O działalności rootkits napisano wiele. Rosyjscy analitycy przestrzegali przed nimi już w grudniu 2004 roku, szczególnie zwracający uwagę na praktycznie zupełną bezużyteczność w tym zakresie, antywirusów i programów kontrolujących połączenia sieciowe.
W Microsoft dopiero teraz zrozumiano realne zagrożenie jakie niesie ze sobą działanie rootkits. Programiści „giganta” stworzyli specjalny program-detektor Strider Ghostbuster. Program ten pozwala na sprawdzenie czy spośród plików systemowych Windows nie znajdują się zmodyfikowane warianty. Program porównuje oryginalną wersję instalacyjną z podejrzaną, a następnie informuje o różnicach. W przypadku wykrycia infekcji, eksperci z Microsoft radzą użytkownikom natychmiastowe pełne przeinstalowanie systemu, po uprzednim oczyszczeniu twardego dysku. Jednakże podczas tego nie trzeba usuwać dokumentów tekstowych oraz takich, które zawierają obrazy.

Źródło: DrWeb32.pl


 

Aktualizacja dla BITS 2.0 i WinHTTP 5.1 - Windows 2000/2003 Update (KB842773)

GreGM @ 3:49Tytuł : Aktualizacja dla Usługi inteligentnego transferu w tle (BITS) 2.0 i składnika WinHTTP 5.1 systemu operacyjnego Windows Server 2003 / Windows 2000 (KB842773)
Data wydania : 22 luty 2005

Wersja : 842773
Wielkość pliku : 714 KB

Opis : To oprogramowanie aktualizuje Usługę inteligentnego transferu w tle (BITS) do wersji 2.0 oraz aktualizuje składnik WinHTTP. Te aktualizacje gwarantują prawidłowość procesu pobierania za pomocą przyszłych wersji funkcji Aktualizacje automatyczne, rozszerzenia Windows Update i innych programów wykorzystujących usługę BITS do transferu plików przy użyciu niewykorzystanej przepustowości sieci.

Obsługiwane systemy operacyjne:
Windows Server 2003, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Professional Edition , Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4

Download: Windows 2000: BITS 2.0 & WinHTTP 5.1 Update (KB842773)
Download: Windows Server 2003: BITS 2.0 & WinHTTP 5.1 Update (KB842773)


 

Winamp 5.08e

Imperator @ 2:51Nullsoft wydał kolejną wersję Winampa z serii 5. Winamp jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, może odtwarzać formaty MP3, CD, Audiosoft, Audio Explosion, MOD, WAV oraz inne. Program obsługuje wszystkie skórki przeznaczone dla Winamp 1, 2 i 3.

Licencja: Freeware/Shareware $14.95 (wersja Pro)

Zmiany:
- Zaktualizowano Windows Media DRM License

Link: Strona producenta
Download: Winamp 5.08e Lite (0,74 MB)
Download: Winamp 5.08e Full (4,36 MB)
Download: Winamp 5.08e Bundle (7,88 MB)
Download: Winamp 5.08e Pro (4,36 MB)


Wtorek, 22 lutego 2005


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (21.02.2005)

GreGM @ 17:28Symantec przygotował noworoczne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 21 lutego 2005. Zalecamy wszystkim użytkownikom programów Symanteca aktualizację co ~tydzień, góra dwa lub korzystanie z funkcji automatycznych aktualizacji (LiveUpdate).

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (21.02.2005) (6,05MB)


 

Nero Media Player 1.4.0.29

Imperator @ 5:45Nero Media Player jest to odtwarzacz audio niemieckiej firmy Ahead. Dzięki niemu posłuchamy płyt CD oraz pliki MP3, MP4, WMA, AIFF, WAV etc. Zawiera on ciekawe funkcje oraz ciekawy i intuicyjny wygląd.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Nero Media Player 1.4.0.29 (7,79 MB)


 

Nero Burning Rom 6.6.0.8

Imperator @ 3:30Pojawiła się nowa wersja jednego z najlepszych programów do nagrywania płyt. Pakiet składa się z:
- Nero StartSmart
- Nero Burning ROM 6
- Nero Express 6
- Nero BackItUp
- Nero Cover Designer
- Nero Wave Editor
- Nero SoundTrax
- Nero Toolkit
- Nero Image Drive

Licencja: Shareware $49.95

Zmiany:
- Fixed a DVD 'On the Fly' copy problem
- Booktype settings explanation is added in the GUI
- Fixed a problem with copying a DVD video over image
- Re-encoding of MPEG-1 files to (S)-VCD is improved
- Fixed failure to fully erase DVD-RAM
- Burning some ASF files caused "Unknown error in the Video MPEG encoder"
- Switching to NeroExpress did not close the preview
- The save track operation (save as image) did not warn if there was not enough hard disc drive - space and no image file was created
- Changing the volume creation date caused an error
- If an audio CD is created and the source file names are long, the print function can now print all pages

Link: Strona producenta
Download: Nero Burning Rom 6.6.0.8 (30,1 MB)


Sobota, 19 lutego 2005


 

Style XP 3.01

Imperator @ 22:32Style XP jest programem, za pomocą którego możemy w prosty sposób odmienić wygląd naszego systemu. Możemy między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Program działa pod kontrolą systemów Windows XP/2oo3 oraz tablet PC. Wersja Men zawiera skórki: panther, eclipse, 521, gem, watercolor, phenom, natomiast Ladies zawiera m. in. skórki: gucci, pearl i wiele innych.

Licencja: Shareware $19.95

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Style XP Update 3.01 (3,12 MB)
Download: Style XP Ladies 3.01 (15,1 MB)
Download: Style XP Men 3.01 (11,2 MB)


 

SpeedFan 4.21

Imperator @ 22:30SpeedFan jest to darmowym program, który monitoruje prędkość wiatraków, temperatury i napięcia w komputerach. Ponadto potrafi on odczytywać informację S.M.A.R.T. o dysku twardym oraz pokazywać jego temperaturę. Można nim zmieniać FSB na niektórych płytach głównych oraz zmieniać prędkość wiatraków. Wybraną temperaturę program wyświetla w trayu. SpeedFan działa pod Windows 9X/ME/2000/XP/2003.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano pełną obsługę dysków twardych podłączanych do interfejsu SCSI (pomiar temperatury, pełny odczyt statusu S.M.A.R.T.)
- Dodano obsługę dla ATI SB400 SMBus
- Dodano obsługę dla SMSC DME1737
- Dodano obsługę dla GMT G768B
- Dodano obsługę dla GMT G768D
- Automatyczna prędkość wiatraków jest teraz zapisywana
- Naprawiono ustawienie PWM3 MODE dla Winbond W83627THF
- Dodano /NOSCSISCAN
- Naprawiono dzielniki wiatraków dla Winbond W83697HF
- Naprawiono problem podczas badania temperatur ACPI
- Dodano tłumaczenie indonezyjskie i rumuńskie
- Naprawiono odczyty z lokalnego i zdalnego LM90 (odczyty były na odwrót)
- Poprawna identyfikacja nowej edycji National Semiconductor LM85B
- Dodadno wstępne wsparcie dla National Semiconductor LM93
- Lepsza obsługa funkcji wzbudzania z uśpienia

Link: Strona producenta
Download: SpeedFan 4.21 (1,47 MB)


 

Aktualizacja dla Windows XP SP2 (KB886716)

GreGM @ 3:32Tytuł : Aktualizacja dla Windows XP SP2 (KB886716)
Data wydania : 18 luty 2005

Wersja : 886716
Wielkość pliku : 779 KB

Opis : Podczas próby konwersji pilku video w Adobe Premiere Pro do formatu MPEG-2, plik .mp2 nie jest poprawnie konwertowany, zaś aplikacja Adobe Premiere Pro lub system Windows XP może przestać odpowiadać.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP Service Pack 2

Download: AAktualizacja dla Windows XP (KB886716)


Czwartek, 17 lutego 2005


 

WINner Tweak SE2 2.9.0

Imperator @ 19:39WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $21.95

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: WINner Tweak SE2 2.9.0 (2 MB)


 

xpy 0.87

Imperator @ 19:38Narzędzie xpy służy do wyłączenia wielu niepotrzebnych funkcji w Windows XP/2000/2003 takich jak raportowanie błędów, indeksowanie, automatyczne aktualizacje systemu, dziurę w RPC wykorzystywaną przez robaki, wiele zbędnych rzeczy w Internet Explorer, MSN Messenger, Outlook Express i wiele innych. Dzięki różnym zabiegom zwiększa się bezpieczeństwo w systemie oraz jego wydajność.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: xpy 0.87 (0,05 MB)


 

Google Toolbar 3.0.119.6 Beta

Imperator @ 19:36Najnowsza odsłona paska narzędziowego dla przeglądarki Internet Explorer. Google Toolbar pozwala nam uzyskać szybki dostęp do zasobów wyszukiwarki Google. Pasek umożliwia również blokowanie okienek pop-up, szybkie wypełnianie formularzy na stronach internetowych i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowa funkcja SpellCheck sprawdzająca pisownie podczas wypełniania forumalrzy na stronach
- Nowa funkcja WordTranslator tłumacząca język angielski na inne języki
- Nowa funkcja AutoLink (tylko USA)

Link: Strona producenta
Download: Google Toolbar 3.0.119.6 Beta (0,67 MB)


 

WinXP Manager 4.89.1

Imperator @ 19:33WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $34.95

Zmiany:
- Ulepszono narzędzie do czyszczenia rejestru
- Ulepszono pewne funkcje

Link: Strona producenta
Download: WinXP Manager 4.89.1 (2,39 MB)


 

HijackThis 1.99.1

Imperator @ 19:31HijackThis to skaner obiektów które mogą bez naszej wiedzy dodawać różnego typu komponenty do przeglądarki internetowej - np. dodatkowe paski narzędziowe, nową, niechcianą stronę startową itp.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd powodujący zawieszenie się programu w metodzie O23
- Poprawiono wiele innych błędów
- Wprowadzono wiele ulepszeń

Link: Strona producenta
Download: HijackThis 1.99.1 (0,2 MB)


 

Trojan Remover 6.3.5

Imperator @ 19:28Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Trojan Remover 6.3.5 (3,47 MB)


 

Avant Browser 10.0 Build 131

GreGM @ 17:29Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża zbytnio komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- naprawiono problem z uruchamianem przeglądarki z kont z ograniczonym prawami pod Windows 2000/XP,
- poprawiono błędy w przeglądarce,
- ulepszono Popup Blocker,
- poprawiono kilka drobnych błędów.

Download: Avant Browser 10.0 Build 131 (1,3MB)


 

MS Windows AntiSpyware (Beta)

GreGM @ 17:25Microsoft Windows AntiSpyware to nowe narzędzie, pozwalające chronić użytkowników systemów Windows przed aplikacjami typu spyware i innymi groźnymi programami. Oprócz możliwości ręcznego przeskanowania systemu w poszukiwaniu tego typu programów, Windows AntiSpyware oferuje dodatkowo ciągłe monitorowanie systemu. Jest to w dalszym ciągu wersja Beta z najnowszymi definicjami v5687 z dnia 10.02.2005.

Nazwa pliku: MicrosoftAntiSpywareInstall.exe
Data wydania: 16.02.2005
Wersja: 1.0.509 (Beta)
Wielkość pliku: 6374 KB

Obsługiwane systemy operacyjne:
Windows 2000, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Professional Edition , Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows Server 2003, Windows XP, Windows XP Home Edition , Windows XP Media Center Edition, Windows XP Professional Edition , Windows XP Service Pack 1, Windows XP Service Pack 2, Windows XP Tablet PC Edition

Download: MS Windows AntiSpyware (Beta)


Środa, 16 lutego 2005


 

Internet Explorer 7 + darmowy AntiSpyware

GreGM @ 17:57Bill Gates zapowiedział wczoraj na konferencji RSA w San Francisco, że Microsoft wypuści nową wersję przeglądarki Internet Explorer niezależnie od przyszłej wersji systemu Windows (Longhorn). Wcześniej Microsoft informował, że z nowejwersji IE, będzie można korzystać dopiero w Windows Longhorn.
Wersja testowa IE7 (beta?) zostanie udostępniona w lecie bieżącego roku i będzie współpracować tylko z Windows XP z dodatkiem Service Pack 2. Nie została sprecyzowana data wypuszczenia finalnej wersji IE7, jednak Mike Nash z Microsoftu powiedział, że będzie to prawdopodobnie wcześniej niż data wypuszczenia Longhorn'a. Zapowiedziano też, że zostanie wydany dodatek Service Pack 3 dla Windows XP (co nie powinno być zaskoczeniem), jednak jak się to będzie miało do IE7 jeszcze nie wiadomo.
Wiadomo natomiast, że wypuszczenie IE7, to odpowiedź na odkrywanie coraz większej ilości dziur w IE6 oraz szerzącą się popularność przeglądarek innych firm (jak FireFox czy Opera). Tak więc siódma wersja IE będzie zawierała przede wszystkim nowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci. Czy zaimplementowane zostanie także poprawione wsparcie dla CSS i PNG - na chwilę obecną szczegóły nie są znane.
Dobrą informacją dla użytkowników Windows jest z kolei fakt, iż Microsoft nie planuje wprowadzenia opłaty za korzystanie z wypuszczonego niedawno narzędzia MS AntiSpyware, które wszystkim polecamy.

Źródło: CNET/eWeek


 

Aktualizacja dla odtwarzaczy z obsługą DRM (KB891122)

GreGM @ 17:37Tytuł : Aktualizacja dla odtwarzaczy multimedialnych z obsługą technologii DRM (KB891122)
Data wydania : 15 luty 2005

Wersja : 891122
Wielkość pliku : 6066 KB

Opis : Te aktualizacje zwiększają niezawodność platformy Windows Media DRM oraz powodują dodanie dodatkowych narzędzi sprawdzania integralności w systemie zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) przez instalację dwóch składników na komputerach użytkowników końcowych. Wystawcy licencji mogą sprawdzić, czy wszystkie komputery użytkowników zostały zaktualizowane przed wystawieniem lub odnowieniem licencji.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP

Download: Aktualizacja dla odtwarzaczy z obsługą DRM (KB891122)


 

Windows Media Player 10.00.00.3802

Imperator @ 16:28Tytuł : Windows Media Player 10.00.00.3802
Data wydania : 15 luty 2005

Wersja : 10
Wielkość pliku : 12538 KB

Opis : Program Windows Media Player 10 to wszechstronny odtwarzacz multimedialny gwarantujący najlepsze wrażenia przy odkrywaniu, odtwarzaniu i korzystaniu z cyfrowej rozrywki w dowolnym miejscu - na komputerach PC z systemem Windows XP i na dostępnych w szerokiej gamie urządzeniach przenośnych.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP

Link: Strona aktualizacji
Download: MP10Setup.exe


Wtorek, 15 lutego 2005


 

GetRight 5.2c

Imperator @ 16:52GetRight to jeden z najbardziej znanych programów ułatwiających ściąganie plików z internetu. Umożliwia poustawianie plików w kolejce, nadanie im priorytetu ściągania, ograniczenie szybkości transferu, wyszukanie innych miejsc w sieci, z których plik może się ściagnąć szybciej lub nawet ściągać z kilku miejsc na raz. A co najważniejsze, szczególnie przy dużych plikach, po zerwaniu połączenia lub wyłączeniu komputera, transfer niepełnego pliku kontunuowany jest od miejsca w którym został "ucięty".

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany:
- Added to Download Status, Options menu so if you are using Exact ordering you can set to add new downloads as either first or last in the list
- Added some things for FlashGot integration with Firefox.
- Added so the GetRight Browser shows any of your Server Synchronizer items in the Go menu
- Fix so some HTTP sites with a login will prompt right.
- Fix so URLs using the user:pass@server format in the Save/Open window shows the server name right
- Fix so detects other browsers better if a limited user account (so some settings not there)
- A bunch of other minor fixes

Link: Strona producenta
Download: GetRight 5.2c (3,17 MB)


 

Nowy wygląd witryny Microsoft Polska

Imperator @ 2:29Polski oddział Microsoftu zmienił wygląd swojej witryny. Zmiany możemy podziwiać pod podanym poniżej adresem.

Link: Microsoft Polska


 

IncrediMail Beta Build 1836

Imperator @ 2:27Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd w funkcji "Show\Hide Emoticon Bar"
- Naprawiono błąd powodujący otwieranie się programu dwukrotnie
- Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie pustych okienek ze statusem

Link: Strona producenta
Download: IncrediMail Beta Build 1836 (0,38 MB)


Sobota, 12 lutego 2005


 

eMule 0.45b

Imperator @ 16:08eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: eMule 0.45b (4,07 MB)


 

CPU-Z 1.27

Imperator @ 16:07CPU-Z jest programem, który pokazuje inforamacje o komputerze takie jak:
- Dane procesora
- Szyna FSB i mnożnik
- Napięcie
- Szybkości zewnętrznych i wewnętrznych zegarów i mnożniki
- Wykrywacz overclockingu
- Informacje o pamięci L1 i L2
- Informacje o płycie głównej (BIOS, chipset, pamięć, AGP)

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano obsługę procesorów Intel Pentium 4 6xx
- Nowy mechanizm sprawdzania wyników
- Naprawiono wiele błędów

Link: Strona producenta
Download: CPU-Z 1.27 (0,26 MB)


 

BlackICE PC Protection 3.6.coa

Imperator @ 16:05Jest to bardzo dobry firewall skanujący połączenie Internetowe w poszukiwaniu aktywności hakera. Gdy program wykryje atak, wstrzymuje ruch wyłącznie wrogich pakietów, natomiast transmisja neutralnych danych będzie się nadal odbywać bez przeszkód. Po zablokowaniu ataku program uruchamia funkcję back tracing i identyfikuje hakera. Program nie zwalnia pracy komputera oraz nie zmniejsza przepustowości łącza. Składa się z trzech modułów: Events, Intruders oraz History. Aplikację można łatwo zainstalować oraz nie wymaga ona dużej wiedzy od użytkownika.

Licencja: Shareware $39.95

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: BlackICE PC Protection 3.6.coa (6,25 MB)


 

VMware Workstation 4.5.2.8848

Imperator @ 16:04Pojawiła się nowa wersja aplikacji VMware Workstation, która umożliwia stworzenie 'wirtualnego komputera' w naszym obecnym systemie. Wersja ta jest całkowicie kompatybilna z: Microsoft Windows Server 2003, Red Hat 8.0, Red Hat Enterprise Linux AS, SuSE 8.0, 8.1, Enterprise Server 8, Mandrake 9.0 i wieloma innymi.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $189

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: VMware Workstation 4.5.2.8848 (51,5 MB)


 

Kerio Personal Firewall 4.2.0 Beta 2

Imperator @ 16:01Kerio Personal Firewall jest łatwym w użyciu programem, zawierającym zaawansowana technolię, która w pełni chroni komputery osobiste przed hakerami. Ponadto ułatwia użytkownikom kontrolę nad wymianą danych ich komputerów z innymi komputerami w Internecie lub sieci lokalnej oraz wiele innych rzeczy.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Added possibility to define apllication exceptions for HIPSs code injection
- Fixed double logging of closed port connections
- Improved buffer overflow detection routine
- Fixed collision with AMD64s NX bit
- Fixed crash of new HIPS driver during its loading

Link: Strona producenta
Download: Kerio Personal Firewall 4.2.0 Beta 2 (5,87 MB)


 

Windows Server 2003 SP1 RC2

GreGM @ 0:15Kilka dni temu informowaliśmy o dodatku Service Pack 1 RC2 dla Windows Server 2003. Jeśli wystąpią problemy z jego instalacją, należy usunąć/zmienić nazwę pliku 'SPUpdSvc.inf' znajdującego się w katalogu systemoweym Windows (%WINDIR%) i zrestartować komputer przed kontynuowaniem instalacji dodatku SP1 RC2. Jeśli to nie pomoże i dalej będzie pojawiał się komunikat o błędzie, należy odinstalować poprzednią wersję Service Pack 1.

Info: Lista poprawek zawarta w Windows Server 2003 SP1 RC2
Info: Windows Server 2003 Service Pack 1 RC2 Technical Preview Program
Download: Windows Server 2003 Service Pack 1 Readme
Download: Windows Server 2003 Operating Systems with Service Pack 1 (SP1) Release Notes
Download: Windows Server 2003 SP1 RC2


Piątek, 11 lutego 2005


 

DirectX 9.0c Redistributable (Update)

GreGM @ 21:04Microsoft wypuścił uaktualnioną wersję dystrybucyjną bibliotek DirectX 9.0c (wielojęzyczną).

Nazwa pliku : directx_9c_Feb05sdk_redist.exe
Wersja : 9.0c
Data wydania : 10.12.2004
Wielkość pliku : 34708 KB

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Professional Edition , Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows XP, Windows XP 64-bit, Windows XP Home Edition , Windows XP Media Center Edition, Windows XP Professional Edition , Windows XP Service Pack 1, Windows XP Service Pack 2, Windows XP Tablet PC Edition

Download: DirectX 9.0c Redistributable (Luty 2005)


Czwartek, 10 lutego 2005


 

ATI Catalyst Beta 4 dla Windows XP 64-Bit Edition

Imperator @ 18:20ATI wydało sterowniki Catalyst Beta 4 dla kart graficznych Radeon pracujących na systemach Windows XP 64-Bit Edition.

Wersje oprogramowania:
Catalyst Beta 4

Obsługiwane karty:
RADEON X800
RADEON X700
RADEON X600
RADEON X300
RADEON 9800XT
RADEON 9800
RADEON 9700 PRO
RADEON 9600 TX
RADEON 9550
RADEON 9500


Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: ATI Catalyst Beta 4 dla Windows XP 64-Bit Edition (19,7 MB)


 

ATI Catalyst 5.2 dla Windows 98/ME/2000/XP/2003

Imperator @ 6:02ATI wydało sterowniki Catalyst 5.2 o numerze 8.10 dla kart Radeon.

Wersje oprogramowania:
RADEON™ display driver 8.10
MULTIMEDIA CENTER™ 9.03
CATALYST CONTROL CENTER 5.2
HydraVision™ 3.25.0006
HydraVision™ Basic Edition 3.25.9006
Remote Wonder 2.5.1
WDM version 4.07
Southbridge/IXP Driver


Obsługiwane karty:
RADEON X850
RADEON X800
RADEON X700
RADEON X600
RADEON X300
RADEON 9800
RADEON 9700
RADEON 9600
RADEON 9500
RADEON 9200
RADEON 9100
RADEON 9000
RADEON 8500
RADEON 7500
RADEON 7200
RADEON 7000


Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows XP/2000/(2003) (23,5 MB)
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows XP/2000/(2003) - zawiera CATALYST Control Center (29,1 MB)
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows XP/2000/(2003) - Display Driver 6.14.10.6512 (8,49 MB)
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows - Control Panel 6.14.0.5140 (10,9 MB)
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows - CATALYST Control Center 1.1.1845.43072 (14,8 MB)
Download: ATI Catalyst 5.2 dla Windows 98/ME (19,7 MB)


Środa, 9 lutego 2005


 

Windows Server 2003 SP1 RC2

Imperator @ 21:07Tytuł : Windows Server 2003 Service Pack 1 Release Candidate 2 Build 1433
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : SP1RC2
Wielkość pliku : 343025 KB

Opis : MS aktualnie pracuje nad pierwszą zbiorową aktualizacją dla systemu Windows Server 2003. Nosi ona nazwę Service Pack 1, czyli tak samo jak analogiczne aktualizacje dla innych systemów z rodziny Microsoft Windows. Service Pack 1 dla Windows Server 2003 będzie zawierać wiele nowych elemntów oraz ulepszeń zawartych w Service Pack 2 dla systemu Windows XP, takich jak Remote Procedure Call (RPC), Distributed Component Object Model (DCOM), ulepszoną zaporę ogniową, zabezpieczenia związane z obsługą sieci oraz nowe funkcje związane z obsługą serwera. Generalnie system ma chodzić aż o 10% szybciej. Aktualne wydanie jest przeznaczone dla angielskiej i niemieckiej wersji systemu.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows Server 2003

Link: Strona o Windows Server 2003 SP1
Link: Strona aktualizacji
Download: WindowsServer2003-KB889101-SP1-x86-ENU.exe
Download: WindowsServer2003-KB889101-SP1-x86-DEU.exe
Download: WindowsServer2003-KB889101-SP1-ia64-ENU.exe
Download: WindowsServer2003-KB889101-SP1-ia64-DEU.exe


 

Longhorn Beta w czerwcu?

Imperator @ 6:37Przedstawiciele Microsoftu nieoficjalnie potwierdzili, że pierwsza pełna - choć jeszcze nie ostateczna - wersja systemu operacyjnego Longhorn powinna być gotowa przed końcem czerwca. Wynika z tego, że wersja beta będzie gotowa o pół roku wcześniej, niż zapowiadano. Oficjalna data premiery Longhorna to połowa roku 2006.

Dostęp do pierwszej bety będą mieć z założenia tylko współpracujący z Microsoftem developerzy. Dzięki niej będą oni mogli zapoznać się ze zmianami, dokonanymi w stosunku do wczesnych wersji systemu rozsyłanych do partnertów koncernu z Redmond. Z Longhorna "wyleciały" nowy system tworzenia grafiki Avalon oraz Indigo - rozwiązanie umożliwiające wprowadzenie nowych rodzajów usług sieciowych. Komponenty te będą prawdopodobnie udostępniane oddzielnie, nie tylko użytkownikom Longhorna, ale i starszych wersji systemu Windows. Wiadomo też, że przed premierą Longhorna, Microsoft nie zdąży ukończyć prac nad nowym systemem plików WinFS.

Nie ujawniono jakie innowacje znajdą się w czerwcowej "becie". Prawdopodobnie będzie to nowe rozwiązanie związane ze sterownikami sprzętu i nowa metoda instalacji systemu w sieciach firmowych.

Źródło: HACKING.pl


 

Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania (KB890830)

Imperator @ 6:34Tytuł : Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania (KB890830)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.1
Wielkość pliku : 256 KB - 535 KB

Opis : To narzędzie umożliwia usuwanie występujących powszechnie, konkretnych złośliwych programów z zainfekowanych systemów. Ponieważ zainfekowane komputery na pierwszy rzut oka mogą działać normalnie, firma Microsoft radzi korzystać z tego narzędzia nawet w przypadku bezproblemowej pracy komputera. Oprócz tego narzędzia zalecane jest używanie aktualnego programu antywirusowego w celu ochrony komputera przed innym złośliwym oprogramowaniem. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz witrynę Chroń swój komputer.

Nowa wersja tego narzędzia jest publikowana w każdy drugi wtorek miesiąca. Te zaktualizowane wersje będą dostępne w Centrum pobierania firmy Microsoft (na tej stronie) oraz w witrynie Windows Update i w ramach usługi aktualizacji automatycznych. Dostępna jest także wersja w trybie online tego narzędzia. W przypadku użytkowników systemu Windows XP zaleca się pobranie narzędzia z witryny Windows Update lub za pomocą usługi aktualizacji automatycznych. Jeśli korzystasz z innej wersji systemu Windows obsługującej to narzędzie, pobierz je z tej strony lub uruchom wersję w trybie online co najmniej raz w miesiącu, aby mieć pewność, że używasz jego najnowszej wersji.

Po uruchomieniu narzędzia i zaakceptowaniu umowy licencyjnej użytkownika oprogramowania nastąpi automatyczne sprawdzenie systemu pod kątem występującego powszechnie, konkretnego złośliwego oprogramowania, a następnie usunięcie znalezionych programów. Gdy proces wykrywania/usuwania zostanie zakończony, narzędzie wyświetli komunikat opisujący wynik jego działania (m.in. czy znaleziono i usunięto złośliwe oprogramowanie). Po zakończeniu działania narzędzia można je bezpiecznie usunąć. Dodatkowo tworzony jest plik dziennika o nazwie mrt.log w folderze
%WINDIR%\debug.

W artykule KB890830 znajdziesz listę złośliwych programów usuwanych przez bieżącą wersję narzędzia, a także instrukcję obsługi. Informujemy także, że to narzędzie przekazuje do firmy Microsoft anonimowe informacje w przypadku wykrycia infekcji lub wystąpienia błędu. W powyższym artykule bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base opisano, jak wyłączyć tę funkcję oraz jakie informacje są przesyłane do firmy Microsoft.

Stanowczo zalecamy zapoznanie się z artykułem KB891716 przed przystąpieniem do rozmieszczania tego narzędzia w środowisku przedsiębiorstwa.

Uruchomienie narzędzia wymaga uprawnień administratora. To narzędzie nie jest obsługiwane w żadnej wersji systemu Windows 98, Windows ME ani Windows NT 4.0.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP
• Windows 2000
• Windows Server 2003


Link: Strona oprogramowania
Link: Strona aktualizacji oprogramowania
Download: Windows-KB890830-PLK.exe
Download: Windows-KB890830-V1.1-ENU.exe


 

Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB891067)

Imperator @ 6:29Tytuł : Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB891067)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1
Wielkość pliku : 3508 KB

Opis : Niniejsza opcjonalna aktualizacja dodaje do filtru wiadomości-śmieci programu Microsoft® Office Outlook® 2003 aktualną definicję wiadomości-śmieci. Po jej zainstalowaniu filtr wiadomości-śmieci zapewnia wyższy poziom ochrony przed wiadomościami tego typu.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows XP
• Windows 2000 Service Pack 3
• Windows Server 2003


Obsługiwane produkty:
• Microsoft Office Outlook 2003

Link: Artykuł w bazie wiedzy
Link: Strona oprogramowania
Download: office2003-KB891067-fullfile-PLK.exe
Download: office2003-KB891067-fullfile-ENU.exe


 

Aktualizacja dla Office 2003 (KB887980)

Imperator @ 6:24Tytuł : Aktualizacja dla Office 2003 (KB887980)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1
Wielkość pliku : 271 KB - 1316 KB

Opis : Ta aktualizacja dla Microsoft Office 2003 pozwala na wyświetlanie tureckiej liry w nowym i starym formacie w Microsoft Office FrontPage 2003.

Obsługiwane systemy operacyjne:
• Windows 2000 Service Pack 3
• Windows Server 2003
• Windows XP


Obsługiwane produkty:
• Microsoft Office Outlook 2003

Link: Strona aktualizacji
Download: office2003-kb887980-client-ENU.exe
Download: office2003-kb887980-fullfile-ENU.exe
Download: office2003-kb887980-client-TRK.exe
Download: office2003-kb887980-fullfile-TRK.exe


 

SpeedFan 4.21 Beta 15

Imperator @ 6:13SpeedFan jest to darmowym program, który monitoruje prędkość wiatraków, temperatury i napięcia w komputerach. Ponadto potrafi on odczytywać informację S.M.A.R.T. o dysku twardym oraz pokazywać jego temperaturę. Można nim zmieniać FSB na niektórych płytach głównych oraz zmieniać prędkość wiatraków. Wybraną temperaturę program wyświetla w trayu. SpeedFan działa pod Windows 9X/ME/2000/XP/2003.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: SpeedFan 4.21 Beta 15 (0,99 MB)


 

Co drugi internauta wykorzystuje sieć do zawierania znajomości

Imperator @ 5:41Co drugi internauta (51 proc.) wykorzystuje sieć do zawierania znajomości, ale większość korzystających z internetu jest dość ostrożna przy ujawnianiu swoich prawdziwych danych - wynika z udostępnionego PAP we wtorek badania "Seks w internecie" opracowanego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, a zrealizowanego przez TNS OBOP.
70 proc. ankietowanych podczas internetowych kontaktów nigdy nie podało swojego adresu zamieszkania, 64 proc. - stacjonarnego numeru telefonu, a 58 proc. - nazwiska.

Badanie wykazało, że częściej internauci skłonni są ujawnić numer telefonu komórkowego (nie ujawniło go 43 proc.) oraz adres mailowy (nie podało go 31 proc badanych).

Najmniej strzeżoną tajemnica jest imię - nie podało go tylko 14 proc. badanych.

Internauci ukrywają swoje dane personalne, a korzystając z możliwości, jakie daje sieć, często podają fałszywe dane, najczęściej dotyczące wieku. Co drugi badany skłamał w tej sprawie przynajmniej raz; 42 proc. badanych skłamało podając miejsce zamieszkania, 35 proc. nie podało prawdy opisując swój wygląd, a 29 proc. - opowiadając o swych zainteresowaniach.

Stosunkowo rzadko internauci podają nieprawdziwe informacje odnośnie swojej orientacji seksualnej (11 proc.)

Z badań wynika, że młodzi ludzie (15-19 lat) są bardziej skryci i ostrożni niż starsi użytkownicy internetu. Częściej też kłamią.

Badanie "Seks w internecie" TNS OBOP zrealizował na zlecenie firmy Schering Polska. Przeprowadzono je w ośmiu edycjach, od stycznia do lipca 2004, na reprezentatywnej próbie około 1000 internautów w wieku powyżej 15 lat.

Źródło: PAP


 

MS Security Bulletin MS04-035 (aktualizacja)

Imperator @ 5:35Tytuł : Błąd w w komponencie SMTP może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (885881)
Data wydania : 12 grudnia 2004
Data aktualizacji : 8 luty 2005

Wersja : 2.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Na komputerach z systemem Windows Server 2003 wykorzystujących składnik protokołu SMTP systemu Windows stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Microsoft Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition
• Microsoft Exchange Server 2003 i Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1 gdy jest zainstalowany na systemie Microsoft Windows Server 2003 (wykorzystuje komponent SMTP Windows 2003)
• Microsoft Exchange Server 2003 gdy jest zainstalowany na systemie Windows 2000 Service Pack 3 lub Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3


Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Service Pack 6a
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 lub Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)
• Microsoft Exchange Server 5.0 Service Pack 2
• Microsoft Exchange Server 5.5 Service Pack 4
• Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1 gdy jest zainstalowany na systemie Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 lub Microsoft Windows 2000 Service Pack 4

Link: MS Security Bulletin MS04-035


 

MS Security Bulletin MS05-015

Imperator @ 5:19Tytuł : Błąd w Hyperlink Object Library może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (888113)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)

Link: MS Security Bulletin MS05-015


 

MS Security Bulletin MS05-014

Imperator @ 5:17Tytuł : Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer (867282)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)

Link: MS Security Bulletin MS05-014


 

MS Security Bulletin MS05-013

Imperator @ 5:15Tytuł : Błąd w kontrolce ActiveX komponentu odpowiadającego za edycję DHTML może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (891781)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)

Link: MS Security Bulletin MS05-013


 

MS Security Bulletin MS05-012

Imperator @ 5:10Tytuł : Błąd w OLE i COM może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (873333)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Exchange Server 2003 i Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Exchange Server 5.0 Service Pack 2 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Exchange Server 5.5 Service Pack 4 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)
• Microsoft Office XP Service Pack 3 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Office XP Service Pack 2 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Office 2003 Service Pack 1 (wykorzystuje komponent OLE)
• Microsoft Office 2003 (wykorzystuje komponent OLE)

Link: MS Security Bulletin MS05-012


 

MS Security Bulletin MS05-011

Imperator @ 5:05Tytuł : Błąd w protokole Server Message Block może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (885250)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium

Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)

Link: MS Security Bulletin MS05-011


 

MS Security Bulletin MS05-010

Imperator @ 4:58Tytuł : Błąd w usłudze logowania licencji może umożliwić uruchomienie kodu (885834)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Service Pack 6a
• Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
• Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 4
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium

Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (ME)


Link: MS Security Bulletin MS05-010


 

MS Security Bulletin MS05-009

Imperator @ 4:50Tytuł : Błąd w przetwarzaniu PNG może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (890261)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę natychmiast

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows Media Player 9 Series (zainstalowane na systemach Windows 2000, Windows XP Service Pack 1 i Windows Server 2003)
• Microsoft Windows Messenger version 5.0
• Microsoft MSN Messenger 6.1
• Microsoft MSN Messenger 6.2
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (Me)

Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows Messenger version 4.7.0.2009 (zainstalowane na systemie Windows XP Service Pack 1)
• Microsoft Windows Messenger version 4.7.0.3000 (zainstalowane na systemie Windows XP Service Pack 2)


Link: MS Security Bulletin MS05-009


 

MS Security Bulletin MS05-008

Imperator @ 4:46Tytuł : Błąd w powłoce Windows może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (890047)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Ważny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę przy najbliższej okazji

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 i Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (Me)

Link: MS Security Bulletin MS05-008


 

MS Security Bulletin MS05-007

Imperator @ 4:40Tytuł : Błąd w Windows może umożliwić ujawnienie informacji (888302)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Ujawnienie informacji
Maksymalny wskaźnik ważności : Ważny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę przy najbliższej okazji

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej zdalne odczytanie informacji o komputerze z systemem Windows. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows XP Service Pack 1 and Microsoft Windows XP Service Pack 2
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1 (Itanium)


Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 i Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
• Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 (Itanium)
• Microsoft Windows Server 2003
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition (SE) i Microsoft Windows Millennium Edition (Me)

Link: MS Security Bulletin MS05-007


 

MS Security Bulletin MS05-006

Imperator @ 4:26Tytuł : Błąd w usługach SharePoint i SharePoint Team może umożliwić ataki typu "spoofing" i poprzez skrypty na stronie (887981)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Średni
Zalecenia : Użytkownicy powinni rozważyć instalację poprawki

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Windows i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft.

Podlegające oprogramowanie :
• Usługi Windows SharePoint dla Windows Server 2003
• Usługi SharePoint Team


Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Windows Server 2003 dla systemów bazujących na platformie Itanium
• SharePoint Portal Server 2003 (wszystkie wersje)
• SharePoint Portal Server 2001 (wszystkie wersje)

Link: MS Security Bulletin MS05-006


 

MS Security Bulletin MS05-005

Imperator @ 3:29Tytuł : Błąd w Microsoft Office XP może umożliwić zdalne uruchomienie kodu (873352)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Wpływ usterki : Zdalne uruchomienie kodu
Maksymalny wskaźnik ważności : Krytyczny
Zalecenia : Użytkownicy powinni natychmiast zainstalować poprawkę

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z oprogramowaniem Microsoft Office XP i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft Office XP Service Pack 3
• Microsoft Office XP Service Pack 2


Oprogramowanie Microsoft Office XP:
• Word 2002
• PowerPoint 2002
• Microsoft Project 2002
• Microsoft Visio 2002
• Microsoft Work Suite 2002
• Microsoft Work Suite 2003
• Microsoft Work Suite 2004


Niepodlegające oprogramowanie :
• Microsoft Office 2000
• Microsoft Office 2003

Link: MS Security Bulletin MS05-005


 

MS Security Bulletin MS05-004

Imperator @ 3:03Tytuł : Błąd w usłudze sprawdzania poprawności ścieżek w ASP.NET (887219)
Data wydania : 8 luty 2005

Wersja : 1.0

Maksymalny wskaźnik ważności : Ważny
Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować poprawkę przy najbliższej okazji

Opis : Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z Microsoft .NET Framework i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój komputer, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft.

Podlegające oprogramowanie :
• Microsoft .NET Framework 1.0
• Microsoft .NET Framework 1.1

Link: MS Security Bulletin MS05-004


 

IncrediMail Build 1788

Imperator @ 1:07Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się programu podczas dodawania nowych kont

Link: Strona producenta
Download: IncrediMail Build 1788 (7,55 MB)


 

K-MP3 5.11.3.98

Imperator @ 1:06K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: K-MP3 5.11.3.98 (1,25 MB)


 

Tweak-XP Pro 4.0.4

Imperator @ 1:04Tweak-XP Pro jest zbiorem wielu małych programów, które umożliwiają przyspieszenie i optymalizację Windows XP. Wszystko można ustawić nie posiadając dużej wiedzy na temat systemu. W programie istnieje między innymi możliwość monitorowania portów, tuningu systemu i usług, zmiany wyglądu pulpitu, monitorowania wykorzystania łącz sieciowych, sprawdzenia dokładnych informacji o systemie, sprawdzenia kluczu instalacji Windows XP i Office, modyfikacji i przywracania plików konfiguracyjnych systemu i wielu innych.

Licencja: Trial - 4 godziny/Shareware $39.95

Zmiany:
- Naprawiono kilka błędów w tweakach połączeń
- Wiele optymilizacji w tweakch połączeń
- Ulepszono dekoder kluczy produtków Microsoft Office i Microsoft Windows
- Pewne zmiany w File Shredder
- Pewne zmiany w generatorze haseł
- Ulepszono PopUp Blocker
- Ulepszono aplikację Transparent Taskbar
- Kilka aktualizacji do niektórych funkcji w sekcji Windows Tweaks
- Wiele innych opmilizacji i zmian

Link: Strona producenta
Download: Tweak-XP Pro 4.0.4 (5,67 MB)


Wtorek, 8 lutego 2005


 

Radeon Omega Drivers 2.6.05a

Imperator @ 4:49OmegaCorner wydała nową wersję sterowników do kart graficznych z serii Radeon, bazujących na sterownikach Catalyst 5.10 i przeznaczoną dla systemów Windows XP/2000/2003.

Zmiany:
- Usunięto problem występujący podczas instalacji sterowników w wersji 2.6.0.5
- Dodano obsługę dla kilku nowych kart graficznych PCI-X *
- Oddzielono softmody dla modeli 9700 i 9800, niektórzy użytkownicy korzystający z kart 9500 mieli problemy podczas korzystania z trybu "unified" *
- Zaktualizowano Multires do wersji 1.49 *
- Zaktualizowano Driver Cleaner Omega Edition do najnowszej wersji *

* - zmiany dokonano już w wersji 2.6.0.5

Link: Strona producenta
Download: Radeon Omega Drivers 2.6.05a (14,8 MB)


Poniedziałek, 7 lutego 2005


 

Longhorn Transformation Pack 9

Imperator @ 19:04Jest to ciekawy zestaw, który zmienia całkowicie GUI (powłokę graficzną) w systemie na zawartą w Longhorn M5. Jest on przeznaczony dla Windows XP (z i bez SP1/SP2) oraz dla Windows Server 2003.

Niektóre zmiany wprowadzane przez program:
- Dodaje styl wizualny z Longhorna "Plex Style" z UXTheme
- Dodaje wygaszacz ekranu z Longhorna
- Dodaje tapetę pulpitu z Loghorna
- Zmienia standardowy Boot Screen na Boot Screena z Longhorna
- Zmienia panel "Logoff" na ten z Longhorna w standardowym stylu
- Zmienia panel "LogonUI" na ten z Longhorna w standardowym stylu
- Zmienia screena podczas wylączania systemu na ten z Longhorna
- Zmienia "Start Panel" na ten z Longhorna w standardowym stylu
- Zmienia pasek narzędzi na ten z Longhorna
- Zmienia flagę Windows na tą z Longhorna w różnych miejscach systemu
- Zmienia napis "Windows XP's" na "Longhorn XP Professional" w różnych miejscach systemu
- Zmienia tzw. "Working screen" (np. podczas wyłączania systemu) na ten z Longhorna

Program w poprzednich wersjach bardzo często całkowicie unieruchamiał system!!!
Program ściągacie i używacie na własne ryzyko!!!


Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: Longhorn Transformation Pack 9 (16,6 MB)


 

Zapowiedź 13 biuletynów

GreGM @ 17:04Microsoft zapowiada na jutro (tj. 8 luty) wypuszczenie 13 biuletynów zabezpieczeń, w tym:
• 9 dotyczących Microsoft Windows (największy szacowany poziom zagrożenia: krytyczny)
• 1 dotyczący Microsoft SharePoint Services oraz Office (średni),
• 1 dotyczący Microsoft .NET Framework (ważny),
• 1 dotyczący Microsoft Office (krytyczny),
• 1 dotyczący Microsoft Windows, Windows Media Player oraz MSN Messenger (krytyczny).
Niektóre z aktualizacji będą wymagały restartu systemu.

Link: Microsoft Security Bulletin Advance Notification


 

PortTunnel 2.0.2.284

Imperator @ 4:57Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: PortTunnel 2.0.2.284 (0,75 MB)


 

eMule 0.45a

Imperator @ 2:07eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: eMule 0.45a (4,07 MB)


 

Download Accelerator Plus 7.4

Imperator @ 2:03Download Accelerator Plus jest programem do przyspieszania ściągania plików (max 300% szybciej) używając sieci serwerów. Program pozwala także na wznawianie przerwanych transferów. Program w pełni integruje się z przeglądarkami, wspiera proxy, ma opcje rozłączania się po zakończeniu ściągania i wiele innych.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Download Accelerator Plus 7.4 (3 MB)


Niedziela, 6 lutego 2005


 

Radeon Omega Drivers 2.6.05 A

Imperator @ 2:40OmegaCorner wydała nową wersję sterowników do kart graficznych z serii Radeon, bazujących na sterownikach Catalyst 5.10 Beta i przeznaczoną dla systemów Windows 2000/XP.

Zmiany:
- Dodano obsługę dla kilku nowych kart graficznych PCI-X
- Oddzielono softmody dla modeli 9700 i 9800, niektórzy użytkownicy korzystający z kart 9500 mieli problemy podczas korzystania z trybu "unified"
- Zaktualizowano Multires do wersji 1.49
- Zaktualizowano Driver Cleaner Omega Edition do najnowszej wersji

Update by GreGM (7.02.2005):
Pobieranie sterowników Omega bazujących na Catalystach 5.1 zostało wznowione.

Link: Strona producenta
Download: Radeon Omega Drivers 2.6.05 A (14,9 MB) (wznowione!)


Sobota, 5 lutego 2005


 

DC++ 0.670

Imperator @ 17:08Dostępna jest kolejna wersja DC++, czyli alternatywnego klienta p2p dla Direct Connect napisanego w języku C++.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: DC++ 0.670 (2,37 MB)


 

nVidia nForce 6.39 WHQL

Imperator @ 9:45Pojawiły się nowe oficjalne sterowniki dla płyt głównych opartych o chipset nForce4 (działają również na nForce/nForce2/nForce3) dla systemów Windows XP/2000.

Wersje oprogramowania:
Audio driver 4.60
Audio utilities 4.51
Ethernet driver 4.68
Network management tools version 4.68
SMBus driver 4.45 z zaktualizowanymi plikami deinstalatora
Installer 4.60
IDE NVIDIA driver 5.07


Obsługiwane chipsety:
nForce4 SLI
nForce4 Ultra
nForce4
nForce3 Ultra *
nForce3 Pro 250 *
nForce3 Pro *
nForce3 250 *
nForce3 250Gb *
nForce3 *
nForce2-S *
nForce2 *
nForce *


* - producent nie informuje o tym na stronie

Zmiany:
- Obsługa chipsetów nForce4, włączając w to platformy dwu-procesorowe
- Dodano obsługę dla NVIDIA Disk Alert System
- Poprawki zwiększające kompatybilność

Link: Strona producenta
Download: nVidia nForce 6.39 - wersja angielska (31,3 MB)
Download: nVidia nForce 6.39 - wersja międzynarodowa (38,6 MB)


 

Real Alternative 1.30

Imperator @ 9:31Real Alternative pozwala na odtwarzanie plików w formatach RealAudio (.ra .rpm), RealVideo (.rm .ram .rmvb), RealText (.rt) oraz ReadPix (.rp). Nie ma pełnego wsparcia dla plików .smi oraz .smil. Dzięki niemu nie ma potrzeby instalować oficjalnego RealPlayera. Jako dodatek, Internet Explorer odtwarza filmy, które są na stronach www. Dołączony Media Player Classic doskonale współpracuje z tym programem.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zwiększono kompatybilność StreamRipper'a z Real Alternative
- Małe zmiany

Link: Strona producenta
Download: Real Alternative 1.30 (5,77 MB)


 

QuickTime Alternative 1.40

Imperator @ 9:29QuickTime Alternative pozwala na odtwarzanie plików w formacie QuickTime (.mov .qt). Dzięki niemu nie ma potrzeby instalować oficjalnego QuickTime Playera firmy Apple. Jako dodatek, Internet Explorer odtwarza filmy, które są na stronach www. Dołączony Media Player Classic doskonale współpracuje z tym programem.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono problem z Ir50_qc.dll

Link: Strona producenta
Download: QuickTime Alternative 1.40 (7,97 MB)


 

K-Lite Mega Codec pack 1.18

Imperator @ 9:24K-Lite Mega Codec Pack zawiera w sobie K-Lite Codeck Pack Full będący zestawem filtrów i kodeków pozwlających odtwarzać filmy zakodowane w formatach Divx3, Divx4, Divx5, XVid, mpeg1, mpeg2 i innych. Ponadto są w nim QuickTime Alternative, Real Alternative, BSplayer, Bink i Smacker.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Zaktualizowano BSplayer do wersji 1.10.814
- Zaktualizowano DivX Pro (enkodowanie) do wersji 5.2.1
- Ulepszono AC3: kanał dźwiękowy jest teraz głośniejszy
- Zwiększono kompatybilność StreamRipper'a z Real Alternative
- Naprawiono problem z Ir50_qc.dll
- Małe zmiany

Link: Strona producenta
Download: K-Lite Mega Codec pack 1.18 (20,3 MB)


 

Teleport Pro 1.29.2091

Imperator @ 9:18Bardzo dobry program do pobierania pojedyńczych witryn jak i całych serwisów internetowych na lokalny dysk twardy.

Licencja: Shareware $39.95

Zmiany:
- Ulepszono interfejs
- Naprawiono błędy
- Zaktualizowano pliki pomocy

Link: Strona producenta
Download: Teleport Pro 1.29.2091 (0,66 MB)


 

Total Commander 6.51

Imperator @ 9:14Jest to najlepszy menedżer plików dla Windows. Oferuje on obsługę w parunastu językach (również polski), wyszukiwanie, kompresję plików, synchronizacje katalogów, szybki podgląd plików, edycję, wsparcie dla FTP, HTTP, proxy, obsługę archiwów: ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE.

Licencja: Shareware $32.00

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: Total Commander 6.51 (1,53 MB)


Piątek, 4 lutego 2005


 

SpeedFan 4.21 Beta 10

Imperator @ 15:26SpeedFan jest to darmowym program, który monitoruje prędkość wiatraków, temperatury i napięcia w komputerach. Ponadto potrafi on odczytywać informację S.M.A.R.T. o dysku twardym oraz pokazywać jego temperaturę. Można nim zmieniać FSB na niektórych płytach głównych oraz zmieniać prędkość wiatraków. Wybraną temperaturę program wyświetla w trayu. SpeedFan działa pod Windows 9X/ME/2000/XP/2003.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano pełną obsługę dysków twardych SCSI

Link: Strona producenta
Download: SpeedFan 4.21 Beta 10 (0,99 MB)


 

Opera 7.54 u2

Imperator @ 15:20Jest to najnowsza wersja prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware/Shareware $11.50

Zmiany:
- Poprawiono znalezione błędy w zabezpieczeniach przeglądarki

Link: Strona producenta
Download: Opera 7.54 u2 (z Javą) (16,6 MB)
Download: Opera 7.54 u2 (bez Javy) (3,5 MB)


 

EVEREST Home Edition 2.00.260 Beta

Imperator @ 15:13Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Dane podawane przez program są bardzo szczegółowe i zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aplikacja jest to dostępna w ponad 30 językach.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: EVEREST Home Edition 2.00.260 Beta (2,99 MB)


 

IBM - Hitachi Drive Fitness Test 4.01

Imperator @ 15:12Aplikacja tworzy samobootującą się dyskietkę z narzędziem IBM - Hitachi Drive Fitness Test. Drive Fitness Test (DFT) szybko i wiarygodnie testuje dyski twarde, podłączone pod kontrolery IDE oraz SCSI firmy IBM (Hitachi).

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: IBM - Hitachi Drive Fitness Test 4.01 (2,07 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 8.0

Imperator @ 15:11Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, Media Windows Audio, WAV, AIFF i Monkey's Audio. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: Easy CD-DA Extractor 8.0 (5,77 MB)


 

Obejście zabezpieczeń DEP w XP SP2

GreGM @ 3:49Rosyjska firma Maxpatrol odkryła w listopadzie 2004, jak oszukać ochronę sterty oraz mechanizm zapobiegania wykonywaniu danych DEP w Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (więcej o DEP można przeczytać w naszej recenzji dodatku XP SP2). Szczegółowy artykuł techniczny opisujący to odkrycie opublikowała jednak dopiero w ostatnich dniach stycznia, dając Microsoftowi nieco ponad miesiąc na reakcję.
Rosjanie twierdzą, że pomimo uaktywnionych miechanizmów ochrony możliwy jest zapis do dowolnego obszaru pamięci (o rozmiarze <=1016 bajtów), wykonanie kodu oraz ominięcie zabezpieczeń DEP. W artykule opublikowane zostały nawet przykładowe fragmenty kodu w języku C, które dowodzą powyższych stwierdzeń. Udostępniono także proste narzędzie o nazwie PTmsHORP, które umożliwia rozwiązanie opisywanego problemu. Firma powiadomiła Microsoft 22 grudnia 2004, jednak do tej pory nie ma na ten temat żadnej oficjalnej odpowiedzi.

Link: Art.: "Defeating Microsoft Windows XP SP2 Heap protection and DEP bypass" (ENG)
Download: PTmsHORP (21kB)


 

Microsoft vs UE

GreGM @ 3:14Komisja Europejska nakazała firmie Microsoft zmianę nazwy okrojonego systemu "Windows XP Reduced Media Edition", gdyż uważa, że może ona zniechęcić ludzi do kupowania tej wersji Okienek. Nowa nazwa nie jest jeszcze znana. Obecnie Microsoft współpracuje w tej sprawie z reprezentantami UE.

Wprowadzenie okrojonej wersji Windows XP zostało zaplanowane na luty br. Microsoft wcześniej zaakceptował decyzję UE o konieczności wprowadzenia do sprzedaży systemu Windows XP bez odtwarzacza Windows Media Player oraz o udostępnienieniu dokumentacji swoich interfejsów API konkurencyjnym firmom takim jak RealPlayer czy Apple.

Źródło: NeoWin


 

ACDSee 7.0 Build 62

Imperator @ 0:38ACDSee to wysokiej jakości przeglądarka plików graficznych. Aplikacja obsługuje ponad 40 formatów graficznych pozwalając na oglądanie cyfrowych obrazków w wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy programu mogą tworzyć archiwa graficzne, zarządzać nimi czy też wysyłać najciekawsze pliki poprzez email. Program umożliwia również, przy wykorzystaniu technologii QuickTime, odtwarzanie plików multimedialnych, m.in. MPEG, MP3. Szereg opcji konfiguracyjnych pozwalających dostosować aplikację do własnych wymagań czyni z niej bardzo popularne narzędzie pracy.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.99

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: ACDSee 7.0 Build 62 (14,8 MB)


 

Fresh UI 7.28

Imperator @ 0:33Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Ukryte opcje dla Ikon i Paska Zadań

Link: Strona producenta
Download: Fresh UI 7.28 (0,8 MB)


Środa, 2 lutego 2005


 

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 2.0 RC1 ENG

Imperator @ 18:50Microsoft nigdy nie wydał service packa dla Windows 98 SE. Jednak został on stworzony przez Alpera Coskuna.

W jego skład wchodzą:
- Ponad 80 łatek
- Rozwiązano problem z 512MB pamięci RAM
- 256 kolorowy pasek systemowy (niektóre ikony w pasku takie jak np. Winampa lepiej wyglądają)
- Lepszy Notatnik (taki sam jak standardowy z większą ilością skrótów klawiszowych)
- Lepszy defragmentator oraz Scandisk (szybsze, zastosowane w Windows ME)
- Zoptymilizowany plik wymiany (Windows nie będzie korzystać z pliku wymiany dopóki nie zostanie wykorzystana cała pamięć RAM)
- Lepsze wsparcie dla WDM/USB (większość problemów ze sterownikami WDM oraz urządzeniami USB zostało rozwiązanych)
- Generalne wsparcie dla "USB 1.x Mass Storage Device"
- Sterowniki Adaptec ASPI 4.60.1021
- Windows Scripting Host 5.6 (najnowsza wersja narzędzia Scripting Host, która wspiera VBScript oraz JScript)
- DCOM98 1.3
- OLE Automation Libraries 2.40.4522
- Dial-Up Networking 1.4
- Microsoft Installer 2.0
- Microsoft Layer dla Unicode
- Biblioteki Visual Basic 5.0 SP2
- Biblioteki Visual Basic 6.0 SP5 (można włączać programy napisane w Visual Basic 6.0)
- Biblioteki Visual C++ 6.0 SP6
- Zaktualizowano pliki JET 3.5 do wersji JET 3.5 SP3
- Wsparcie dla 98lite 4.7 Chubby i Overweight
- Ikony na pulpicie zaczerpnięto z Windows ME
- Kolor pulpitu zaczerpnięto z Windows 2000
- Wsparcie dla niestandardowych katalogów "Program Files"
- Wprowadzono wiele poprawek usprawniających system

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 2.0 Beta jest przeznaczony dla angielskiej wersji systemu.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 2.0 RC1 ENG (15,1 MB) @ SoftPedia


 

Tray Helper 4.7

Imperator @ 16:39Ukazała się nowa wersja programu autorstwa Ireneusza Zielińskiego - Tray Helper. Aplikacja jest w całości po polsku. Jest ona kompatybilna z systemami Windows 95/98/Me/2K/NT/XP.

Aplikacja potrafi:
- przypominać o ważnych wydarzeniach
- sprawdzać konta e-mail w tle (do 50 kont)
- automatycznie kasować spam
- przesyłać ważne emaile na telefon komórkowy
- pilnować przeglądarkę WWW (zamyka niechciane okienka z reklamami)

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware PLN 56,12

Zmiany:
- Usprawniono moduły śledzenia i odbijania wiadomości
- Zmniejszono zapotrzebowanie aplikacji na pamięć RAM i zasoby procesora
- Wysyłane wiadomości e-mail są teraz w pełni zgodne ze standardami RFC
- Usprawniono proces przerywania sprawdzania kont w tle
- Poprawiono kilka pomniejszych błędów oraz dokonano kilkunastu usprawnień (głównie w interfejsie programu)

Link: Strona producenta
Download: Tray Helper 4.7 (0,03 MB)


 

Chello przyspiesza

Imperator @ 4:51UPC Polska ponownie zwiększa prędkości chello oraz wprowadza nową, tańszą usługę internetową "chello easy"
UPC Polska zwiększa od 1 lutego br. prędkość usługi internetowej: chello plus do 4 Mbps, chello classic do 2 Mbps, chello light do 1 Mbps. Ponadto spółka wprowadza od dzisiaj nową, tańszą usługę dostępu do Internetu "chello easy" - stały, szybki, szerokopasmowy Internet o prędkości do 256 kbps już za 59 zł miesięcznie. Tym samym UPC umacnia swoją pozycję lidera na rynku szerokopasmowych usług internetowych dla klientów indywidualnych.

UPC już po raz trzeci w ciągu ostatniego roku zwiększy prędkości dostępu do Internetu chello. chello plus przyspieszy z 3 Mpbs do 4 Mbps, chello classic z 1,5 Mbps do 2 Mpbs, a chello light z 512 kbps do1 Mbps. chello jest obecnie najszybszym dostępem do Internetu oferowanym klientom indywidualnym na polskim rynku. Proces zwiększania prędkości chello rozpocznie się jeszcze w lutym br., ma sukcesywnie obejmować kolejne grupy użytkowników i zakończyć się w maju br.

Z kolei wprowadzana w lutym nowa usługa chello easy to doskonała alternatywa dla tych dotychczasowych użytkowników dial-upu, sieci osiedlowych i innych wolniejszych łączy stałych, którzy pragną szybszego dostępu za stałą, atrakcyjną opłatą. Nowa usługa oferuje prędkość pobierania danych do 256 kbps i wysyłania do 64 kbps już za 59 zł miesięcznie.

„Stale udoskonalamy naszą usługę internetową, wychodząc naprzeciw różnym potrzebom klientów. Poszerzanie wyboru usług pozwala większej grupie użytkowników zapoznać się z zaletami szybkiego szerokopasmowego dostępu do Internetu, a zwiększane prędkości to coraz bardziej doceniany przez internautów komfort w korzystaniu z sieci. Cieszę się, że wraz z wprowadzeniem chello easy oferujemy użytkownikom najlepszą ofertę internetową w tej klasie” - powiedział Simon Boyd, dyrektor generalny UPC Polska.

Źródło: UPC


 

CCleaner 1.17.88 Beta

Imperator @ 4:39CCleaner (Crap Cleaner) jest to darmowe narzędzie do optmilizacji systemu. Usuwa ono niewykorzystywane i tymczasowe pliki tworzone przez programy takie jak Internet Explorer, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Opera, Paint Shop Pro, Mozilla, Office XP, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wiele innych. Przy zastosowaniu zaawansowanego skanera oczyszcza ono rejestr systemu ze zbędnych wpisów zawierające informacje o niepotrzebnych rozszerzeniach plików, kontrolkach ActiveX, tzw. ClassID i ProgID, deinstalatorach, bibliotekach DLL, czcionkach, plikach pomocy, ikonach, skrótach i innych. Przed wyczyszczeniem rejestru można stworzyć jego kopię zapasową.

Licencja: Freeware

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: CCleaner 1.17.88 Beta (0,37 MB)


 

Gadu-Gadu 6.1 build 157e

Imperator @ 4:31Ukazała się nowa wersja programu umożliwiającego komunikację w Internecie. Służy do przesyłania wiadomości tekstowych pomiędzy internautami, a także do użytkowników telefonów komórkowych (wiadomości SMS). Użytkownik ma możliwość formatowania tekstu, używania emotikonów, prowadzenia rozmów głosowych oraz ustawienia dźwięku powiadomienia dla każdego kontaktu z osobna.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono moduł Tele Gadu-Gadu

Link: Strona producenta
Download: Gadu-Gadu 6.1 build 157e (1,31 MB)


 

DU Meter 3.07 Build 200

Imperator @ 4:28DU Meter jest to bardzo dobry program podający aktualny transfer z i do komputera. Wynik może być pokazywany w czasie rzeczywistym na wykresie oraz numerologicznie. Program zawiera rozbudowany moduł logujący oraz spore możliwości konfiguracyjne. Aplikacja działa pod systemami Windows NT/9x/Me/2000/2003 i obsługuje łącza wszelkiego rodzaju takie jak modemy, DSL, połączenia kablowe, LAN, satelitarne i inne.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: DU Meter 3.07 Build 200 (0,92 MB)


 

Avant Browser 10.0 Build 121

Imperator @ 4:25Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża zbytnio komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowy pasek narzędziowy: Similar Websites Bar, któy pokazuje strony podobne do tej, która przeglądasz
- Nowa funkcja: Clear Auto-Complete Web Forms, która czyści jednym kliknięciem wszystkie pola automatycznie uzupełnianie przez przeglądarkę
- Poprawiono błędy w przeglądarce
- Ulepszono Popup Blocker
- Dodano obsługę UNICODE

Link: Strona producenta
Download: Avant Browser 10.0 Build 121 (1,32 MB)


 

FlashFXP 3.1.10.1067 Beta

Imperator @ 4:19FlashFXP jest bardzo dobrym programem do obsługi serwerów FTP. Posiada intuicyjny interfejs, który nie sprawi nikomu problemu. Uzywając protokołu FTP umożliwia transfer z serwerów na Twój komputer. Ważniejsze cechy to możliwość wznowienia tranferu, synchronizacja katalogów, planowanie zadań i wiele innych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany:
* Lista (ENG)

Link: Strona producenta
Download: FlashFXP 3.1.10.1067 Beta (2,22 MB)


 

BlindWrite Suite 5.2.10.142

Imperator @ 4:13Jest to pakiet, dzięki któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $39.99

Zmiany:
- Zaktualizowano silnik nagrywania
- Dodano informacje w logu

Link: Strona producenta
Download: BlindWrite Suite 5.2.10.142 (3,14 MB)


 

Realtek ALC AC97 Audio Driver 3.69

Imperator @ 4:00Realtek wydał sterowniki do wszystkich układów dźwiękowych AC97. Pracują na chipsetach Alc-101/201/202/203/250/650/655/658. Są one przeznaczone dla systemów Windows 9X/2000/XP.

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: Realtek ALC AC97 Audio Driver 3.69 (10,6 MB)


 

SiS AGP Driver 1.19a

Imperator @ 3:58Firma SiS wydała nowe sterowniki AGP. Posiadają one certyfikat WHQL i są przeznaczone dla systemów Windows ME/2000/XP.

Zmiany:
* Nie podano

Link: Strona producenta
Download: SiS AGP Driver 1.19a (3,19 MB)


Wtorek, 1 lutego 2005


 

Port Reporter

GreGM @ 22:52Port Reporter to usługa zapisująca dane o użyciu portów TCP i UDP na lokalnym komputerze. Na systemach Windows XP/2003 usługa może logować, który proces używa danego portu, jeśli proces jest usługą, jakie moduły załadował oraz jaki użytkownik go uruchomił. Pod systemem Windows 2000 możliwości są ograniczone do logowania, który port i kiedy został otwarty.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows Server 2003, Windows XP

Download: Port Reporter


 

 

 


 
 
All rights reserved. Windows2002.prv.pl © 2001 ^Do góry^