Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum cgi-bin/newsproxpykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Archiwum z miesiąca lutego 2004 

Niedziela, 29 lutego 2004


 

Bezpieczeństwo w Windows Longhorn

Imperator @ 17:19Microsoft pracuje nad nowymi technologiami bezpieczeństwa, które znajdą się w Windows Longhorn. Będą one chronić użytkowników przeciwko wszelkim niebezpieczeństwom, dzięki monitoringowi zachowań systemu oraz sieci tak samo dobrze, jak łaty wydane przez Microsoft.

Nowe technologie pozwolą systemowi wykrywać jego nieregularne zachowania w następujących płaszczyznach: ruch w sieci, wykorzystanie pamięci oraz odwołania systemu i automatycznie odpowiedzi na nie - stwierdził szef Microsoftu, Bill Gates podczas prezentacji na Konferencji RSA w San Francisco.

W wyniku rozowoju, do którego Microsoft odnosi się jako "aktywne technologie ochrony", system powinnien być zabezpieczony przeciwko jakimkolwiek robakom oraz wirusom poprzez zapobieganie i powstrzymywanie ataków.

Element systemu ochrony, nazwany "dynamiczną ochroną systemu", będzie sprawdzać, które łaty bezpieczeństwa użytkownik zainstalował. Element ten zmieni firewalla wbudowanego w system, tak aby chronił on system przed atakami, które będa wykorzystywać nowo wykryte dziury w nim, do których użytkownicy nie zainstalowali jeszcze łatek bezpieczeństwa.

Na przykład, jeśli Microsoft wyda łatę na znalezioną dziurę w systemie, która wykorzystuje kontrolki ActiveX, dynamiczny system ochrony zablokuje kontrolki ActiveX do czasu, gdy system będzie miał zainstalowaną łatę.

Inne części aktywnej ochrony zmniejszają prawdopodobieństwo pomyślnego ataku poprzez automatyczne dostosowanie ustawień ochrony do rodzaju łącza sieciowego, na przykład gdy notebook zostanie przełączony z sieci firmowej do publicznej sieci Wi-Fi.

Microsoft przygotowuje Service Pack 2 (SP2) dla Windows XP, który jest nastawiony przedewszystkim na zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa. Zostanie on wydany w pierwszej połowie tego roku. Jednak technologie aktywnej ochrony nie będą częścią tego uaktualnienia.

Zamiast tego, Microsoft ma nadzieję, że dołączy nowe technologie bezpieczeństwa w następnym wydaniu systemu Windows, o nazwie kodowej Longhorn. Longhorn prawdopodobnie zostanie wydany koło 2006 roku.

Skomentuj na forum!

Źródło: InfoWorld


 

Kazaa Lite Resurrection 0.0.7

Imperator @ 6:33Ukazała sie nowa wersja najlepszej odmiany programu p2p Kazaa. Cechuje go brak szpiegów, reklam, limitów ściągania i wyszukiwania oraz wiele innych przydatnych funkcji. Ponadto program zawiera również dodatkowe aplikacje pozwalające na jeszcze lepszą obsługę plików.

Zmiany:
- Dodano język niderlandzki
- Dodano język polski
- Dodano VirtualDub 1.5.10
- Wszystkie jęzki są w jednym setupie
- Różne zmiany
- Narzędzia nie są pobierane podczas setupu
- Zaaktualizowano AVIPreview+ 0.01a do wersji 0.15a
- Zaaktualizowano MP3Shield 1.0 do wersji 1.1

Download: Kazaa Lite Resurrection 0.0.7 (3,34 MB)


 

DivX 5.1.1 Updated

Imperator @ 6:22DivX Labs wydało finałową wersję kodeka DivX Pro z oprogramowaniem następnej generacji. DivX jest to zestaw w którego skład wchodzą kodek DivX, odtwarzacz, narzędzia oraz dokumentacja. DivX bazuje na standardzie kompresji MPEG-4. Kodek ten może zredukować film w formacie MPEG-2 (DVD) aż o 90%.

Licencja: Freeware/Adware (Pro)

Zmiany:
- Teraz program używa instalatora NSIS
- Zaktualizowano filtr DivX DirectShow

Download: DivX 5.1.1 (3,97 MB)
Download: DivX Pro 5.1.1 (4,62 MB)


 

AVG Free Edition 6.0 Build 600

Sobiech @ 1:58Prosty w obsłudze i nie pochłaniający wiele pamięci komputera program antywirusowy, który posiada funkcję aktualizacji bazy wirusów.

Licencja: Freeware

Download: AVG Free Edition 6.0 Build 600 (6,59 MB)
Bezpłatna rejestracja (w celu uzyskania klucza)


Sobota, 28 lutego 2004


 

eMule 0.42b

Imperator @ 23:55eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: eMule 0.42b (1,66 MB)


 

Power Project 1.43

Sobiech @ 23:39PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano nową wersję CloneGG
- Inne drobne poprawki

Download: Power Project 1.43 (1,77 MB)


 

Tlen 4.62.2.1

Imperator @ 21:38Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawka z chowającym się buttonem Wygląd
- Poprawka łączenia się z serwerem Tlen.pl po zerwaniu połączenia z netem
- Mniejsza zasobożerność
- Poprawiony wygląd okienka rozmowy bez styli i emot

Download: Tlen 4.62.2.1 (1,32 MB)


 

DVD Region-Free 3.33

Imperator @ 21:29DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.33 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.33 Lite (0,65 MB)


 

DVDIdle 3.33

Imperator @ 21:28Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.33 (0,7 MB)
Download: DVDIdle 3.33 PRO (0,72 MB)


 

Registry Defragmentation 5.0b

Imperator @ 21:27Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 5.0b (0,86 MB)


 

Dziura w WinZip'ie

GreGM @ 20:33iDefense Inc. poinformowało wczoraj, że popularny paker plików WinZip posiada dziurę w zabezpieczeniach. Firma odkryła przepełnienie bufora w funkcji przetwarzania parametrów, który umożliwia atakującemu uruchomienie wybranego przez siebie kodu. Hacker może przygotować specjalnie spreparowane archiwum MIME (rozszerzenia : .mim, .uue, .uu, .b64, .bhx, .hqx, .xxe) i rozprowadzić ten plik wśród użytkowników. Otworzone archiwum oszukuje aplikację WinZip i uruchamia kod zawarty w pliku. Zainfekowany plik może być rozprowadzany poprzez e-mail, strony WWW lub sieci LAN. Pliki obsługiwane przez WinZip'a nie są normalnie wykonywalne, więc czujność użytkowników podczas otwierania tego typu plików może być nieco uśpiona, nawet jeśli pochodzą z nieznanych źródeł.

Rozwiązanie : Upgrade aplikacji do wersji 9.0. Można również wyłączyć automatyczną obsługę plików : .mim, .uue, .uu, .b64, .bhx, .hqx, .xxe przez WinZip'a : Mój komputer->Narzędzia->Opcje folderów->zakładka Typy plików-wybrać i usunąć niebezpieczne rozszernia.

Zainfekowane oprogramowanie :
WinZip 7, 8, 9 Beta
Niezainfekowane oprogramowanie :
WinZip 9 Final

Download: WinZip 9.0
Info: Więcej... (ENG)


 

Styczniowe wyniki BSA

GreGM @ 20:03Jak informuje BSA, w samym tylko miesiącu styczniu br. polska policja przejęła blisko 2500 płyt z nielegalnym oprogramowaniem, a także zlikwidowała 7 sklepów internetowych i 6 kopiarni. W sumie przeprowadzono 26 kontroli w różnych firmach. Nielegalny soft wykryto m.in. w kawiarenkach internetowych, agencjach reklamowych i studiach graficznych. Według BSA w co drugim komputerze w Polsce jest zainstalowane nielegalne oprogramowanie.

Skomentuj na forum!

Źródło : BSA


 

Z jakiego programu antywirusowego korzystasz???

Imperator @ 18:01Z jakiego programu antywirusowego korzystasz???
Dlaczego korzystasz właśnie z niego???
Jak oceniasz jego pracę???
Zapraszam do głosowania i dyskusji na Forum XP.


 

Ad-aware Reference File 01R263 27.02.2004

Imperator @ 15:40Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 20248 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Edipole (3 warianty), WinRes Hijacker.
- Uaktualniono sygnatury: CoolWebSearch, Edge Tech, GMSoft Dialer, Golden Palace Casino, Holystic-Dialer, JRaun, Virtumundo, VX2.BetterInternet, WildTangent (2 warianty), Win32.Spybot.B.

Download: Ad-aware Reference File 01R263 27.02.2004 (0,43 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 28.02.2004

Imperator @ 15:37Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 82900 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 28.02.2004 (4,06 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 27.02.2004

Imperator @ 15:36Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66056 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 27.02.2004 (4,5 MB)


 

FlashFXP 2.2.973 Beta

Imperator @ 5:44FlashFXP jest bardzo dobrym programem do obsługi serwerów FTP. Posiada intuicyjny interfejs, który nie sprawi nikomu problemu. Uzywając protokołu FTP umożliwia transfer z serwerów na Twój komputer. Ważniejsze cechy to możliwość wznowienia tranferu, synchronizacja katalogów, planowanie zadań i wiele innych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: FlashFXP 2.2.973 Beta (0,62 MB)


 

BlackICE PC Protection 3.6.ccb

Imperator @ 5:39Jest to bardzo dobry firewall skanujący połączenie Internetowe w poszukiwaniu aktywności hakera. Gdy program wykryje atak, wstrzymuje ruch wyłącznie wrogich pakietów, natomiast transmisja neutralnych danych będzie się nadal odbywać bez przeszkód. Po zablokowaniu ataku program uruchamia funkcję back tracing i identyfikuje hakera. Program nie zwalnia pracy komputera oraz nie zmniejsza przepustowości łącza. Składa się z trzech modułów: Events, Intruders oraz History. Aplikację można łatwo zainstalować oraz nie wymaga ona dużej wiedzy od użytkownika.

Licencja: Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: BlackICE PC Protection 3.6.ccb (6,01 MB)


 

Total Commander 6.02 Beta 3

Imperator @ 5:29Jest to najlepszy menedżer plików dla Windows. Oferuje on obsługę w parunastu językach (również polski), wyszukiwanie, kompresję plików, synchronizacje katalogów, szybki podgląd plików, edycję, wsparcie dla FTP, HTTP, proxy, obsługę archiwów: ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE.

Licencja: Shareware $30.00

Zmiany (ENG)
Download: Total Commander 6.02 Beta 3 (1,4 MB)


 

Google Toolbar 2.0.108

Imperator @ 5:22Google Toolbar rozszerza możliwości przeglądarki pojawiając się pod paskiem narzędziowym Internet Explorer. Pozwala on na proste i szybkie wyszukanie informacji za pomocą Google, bez potrzeby wchodzenia na ich stronę domową. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Google Toolbar 2.0.108 (0,46 MB)


Piątek, 27 lutego 2004


 

Gadu-Gadu 6.0.140

Sobiech @ 23:55Po długiej przerwie ukazała się nowa wersja programu umożliwiającego komunikację w Internecie. Służy do przesyłania wiadomości tekstowych pomiędzy internautami, a także do użytkowników telefonów komórkowych (wiadomości SMS). Użytkownik ma możliwość formatowania tekstu, używania emotikonów, prowadzenia rozmów głosowych oraz ustawienia dźwięku powiadomienia dla każdego kontaktu z osobna. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: Gadu-Gadu 6.0.140 (1,00 MB)


 

Windows XP Reloaded

GreGM @ 6:51Z najświeższych informacji wynika, że Microsoft, pomimo wielokrotnych zaprzeczeń, wypuści specjalną wersję Windows XP, która wypełni lukę pomiędzy obecnym systemem Windows XP a Windows Longhorn. Druga edycja Windows XP zostanie wydana jako nowy produkt (zastąpi obecną wersję na półkach sklepowych) oraz jako zestaw aktualizacji XP Reloaded, z którego będą mogli skorzystać dotychczasowi użytkownicy systemu. XP Reloaded będzie zawierało najprawdopodobniej wszystkie funkcje dodatku XP Service Pack 2 (SP2) oraz wiele innych, włączając w to Windows Media Player (WMP) 10.

Skomentuj na forum!

Info: Więcej... (ENG)


 

Creative PlayCenter Patch 3.02.71

GreGM @ 6:37Creative wypuścił nową wersję oprogramowania Creative PlayCenter.

Zmiany :
- rozwiązano problem z trybami 'Repeat' / 'Random' występujący na systemach z procesorami Intel P4 z włączoną obsługą HT pod Windows 2000.
- rozwiązano problem z odtwarzaniem pojawiający się po powrocie ze stanu uśpienia (Standby).


Wymagania :
- Windows 2000/XP,
- zainstalowane oprogramowanie Creative PlayCenter 3.02.67,
- karta Creative Sound Blaster Audigy.


Download: Creative PlayCenter Patch 3.02.71 (2,3MB)


 

CloneDVD 2.3

Sobiech @ 2:43Program służący do tworzenia dokładnej kopii filmów zapisanych na płytach DVD razem z ich menu i napisami. Obsługuje on formaty DVD-R, DVD-RW, DVD+R i DVD+RW oraz posiada możliwość omijania zabezpieczeń typu CSS.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $99.95

Download: CloneDVD 2.3 (1,23 MB)


 

PortTunnel 2.0.0.249

Imperator @ 2:04Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $29.00

Download: PortTunnel 2.0.0.249 (0,74 MB)


 

AIDA32 3.93.2

Imperator @ 2:03Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: AIDA32 3.93.2 (3,11 MB)


 

Kerio Personal Firewall 4.0.13

Imperator @ 1:58Kerio Personal Firewall jest małym i prostym w użyciu programem stworzonym do chronienia komputerów przed atakami hakerów etc. Bazuje on na technologii użytej w WinRoute firewall.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Kerio Personal Firewall 4.0.13 (4,97 MB)


 

FFDShow build 20040225

Imperator @ 1:47Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: FFDShow build 20040225 (1 MB)


 

AI RoboForm 5.6.1

Imperator @ 1:43Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.1 (1,69 MB)


 

LimeWire Basic 3.9.1

Imperator @ 1:42LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.9.1 (14,4 MB)


Czwartek, 26 lutego 2004


 

Athlon 64 + Windows XP SP2 = bezpieczeństwo

GreGM @ 21:23AMD ogłosiło, że w najnowszych procesorach Athlon 64 oraz Opteron zaimplementowano funkcje, które pomogą w walce z komputerowymi robakami i wirusami. Rozszerzenia zabezpieczające procesorów Athlon 64 / Opteron zostaną wykorzystane przez zawartą w dodatku Windows XP Service Pack 2 funkcję 'Data Execution Prevention' do zapobiegania exploitom bazującym na przepełnieniach bufora, które są częstą metodą ataków na komputery.
Microsoft ma wypuścić Service Pack 2 dla systemu Windows XP w drugim kwartale tego roku, podczas gdy procesory AMD Athlon 64 i Opteron są już dostępne. Oprócz wyżej wymienionej funkcji, w SP2 zostaną dodane także inne rozszerzenia zabezpieczeń m.in. rozbudowany firewall oraz blokada wyskakujących okienek w przeglądarce Internet Explorer.

Info: Więcej... (ENG)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update)

GreGM @ 17:10Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update) (4MB)
Download: AntiVir.VDF


 

Robak Mydoom.F kasuje pliki!

GreGM @ 16:55Najnowsza odmiana robaka Mydoom, odkryta w ubieły piątek, dalej się rozprzestrzenia i kasuje pliki z komputerów użytkowników na całym świecie. Ten wariant Mydoom.F, powołując się na korporację F-Secure, nie tylko próbuje wywołać atak typu DoS na serwery firm Microsoft oraz RIAA, ale także kasuje dokumenty (.XLS, .DOC) i obrazki (.JPG) z lokalnego dysku.
Zaleca się wszystkim użytkownikom aktualizację swoich definicji antywirusowych do najnowszej wersji! (linki w ramce 'Updates' po prawej)
Zaktualizowałem też swój artykuł pt. "Jak radzić sobie ze SPAMem oraz jak ustrzec się przed robakiem Mydoom ?". Zapraszam do lektury!

Download: MyDoom (A,B,F) Worm Removal Tool 1.0.6.0 (0,15 MB)
Link: Art. 'Filtrowanie SPAMu + usuwanie robaka MyDoom' (Update)


 

Inno Setup 4.1.8

RolRain @ 14:54Aplikacja służąca do tworzenia wersji instalacyjnych wszelkiego rodzaju oprogramowania. Program umożliwia stworzenie jednego, wygodnego pliku EXE, który będzie można uruchomić we wszystkich 32 bitowych wersjach systemu Windows. Wszystkie zamieszczone w nim pliki zostaną spakowane algorytmem stosowanym przy tworzeniu archiwów typu ZIP. Stworzony przez użytkownika instalator będzie zawierał wygodny kreator instalacji, który w czasie instalacji będzie mógł porównać wersje plików, zamieniać je, rejestrować pliki DLL/OCX oraz różne typy fontów.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Inno Setup 4.1.8 (0,89 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 25.02.2004

RolRain @ 14:43Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66041 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 25.02.2004 (7,39 MB)


 

Download Accelerator Plus 7.0.1.4

Sobiech @ 14:34Download Accelerator Plus jest programem do przyspieszania ściągania plików (max 300% szybciej) używając sieci serwerów. Program pozwala także na wznawianie przerwanych transferów. Program w pełni integruje się z przeglądarkami, wspiera proxy, ma opcje rozłączania się po zakończeniu ściągania i wiele innych.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Download: Download Accelerator Plus 7.0.1.4 (2,42 MB)


 

foobar2000 0.8

Sobiech @ 2:26Po długim oczekiwaniu ukazała się pełna wersja jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 Lite (0,77 MB)
Download: foobar2000 0.8 Normal (1,17 MB)
Download: foobar2000 0.8 Special (2,04 MB)
Download: SDK (0,67 MB)


 

AVG Free Edition 6.0 build 595

RolRain @ 2:07Program antywirusowy, prosty w obsłudze, posiadający funkcję aktualizacji bazy wirusów.

Licencja: Freeware

Download: AVG Free Edition 6.0 build 595 (6,58 MB)
Link: Bezpłatna rejestracja (w celu uzyskania klucza)


Środa, 25 lutego 2004


 

Kerio Personal Firewall 4.0.12

RolRain @ 22:38Kerio Personal Firewall jest małym i prostym w użyciu programem stworzonym do chronienia komputerów przed atakami hakerów etc. Bazuje on na technologii użytej w WinRoute firewall.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Kerio Personal Firewall 4.0.12 (4,96 MB)


 

Adobe Reader SpeedUp 1.15

RolRain @ 22:32Denerwuje Cię powolny start przeglądarki plików PDF? Adobe Reader SpeedUp to prosta w użyciu aplikacja, która przyspieszy kilkakrotnie czas ładowania Adobe Reader'a. Wystarczy uruchomić program, podać ścieżkę dostępu do aplikacji Adobe Reader (jeśli nie zostanie wykryta automatycznie), a następnie wybrać opcję SpeedUp i kliknąć Next. Sprawdzone - działa :) Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja : Freeware

Kompatybilne wersje :
- Adobe Acrobat 3.0 (eksperymentalnie)
- Adobe Acrobat 4.0
- Adobe Acrobat 4.0.5
- Adobe Acrobat 5.0
- Adobe Acrobat 5.1
- Adobe Acrobat 5.5
- Adobe Reader 6.0
- Adobe Reader 6.0.1

Download: Adobe Reader SpeedUp 1.15 (0,09 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1198

RolRain @ 21:59RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1198 (5,38 MB)


 

OffTopic : Colin McRae Rally 04

GreGM @ 16:28Codemasters wypuściło długo oczekiwane demo gry Colin McRae Rally 04. Dla fanów wyścigów pozycja obowiązkowa!

Wymagania (minimalne) :
- Windows 98SE/ME/2000/XP
- DirectX 9b
- Pentium III / Athlon 750MHz
- 256Mb RAM
- karta graficzna 32Mb
- karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9
- 220MB wolnego miejsca na dysku


Wymagania (zalecane) :
- Pentium III/4 / Athlon 1.4GHz
- 512Mb RAM
- karta graficzna : ATi Radeon 8xxx i nowsze, nVidia GeForce3 i nowsze
- karta dźwiękowa : Sound Blaster Audigy 2


Download: CMR04_pc_single_player_demo.zip (152MB)
Download: CMR04_pc_single_player_demo.zip


 

Cacheman XP 1.1

RolRain @ 14:21CachemanXP jest narzędziem do optymalizacji cache i RAM, co w efekcie powoduje zwiększenie wydajności systemu i bardziej stabilną pracę komputera.

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: Cacheman XP 1.1 (1,22 MB)


 

PcMedik 6.2.25.2004

RolRain @ 13:55Narzędzie do optymalizacji komputera. Jest bardzo prosty w obsłudze -użytkownik musi tylko potwierdzić, czy program poprawnie wykrył system operacyjny i procesor, oraz wyznaczyć głębokość ingerencji w ustawienia systemowe. Cała reszta dzieje się automatycznie. Po zakończeniu działania programu niezbędne jest zrestartowanie komputera i wtedy można sprawdzać, czy faktycznie wszystko działa lepiej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $9.31

Download: PcMedik 6.2.25.2004 (1,03 MB)


 

Office 2003 Update: Enterprise 'Setup.exe'

GreGM @ 6:30Microsoft wypuścił zastępczy instalator 'Setup.exe' dla administratorów planujących rozprowadzać pakiet Office 2003 z uaktywnioną opcją Local Installation Source (LIS).

Wymagania :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows XP + Microsoft Office 2003

Download: Office 2003 Update: Enterprise 'Setup.exe'


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (24.02.2004)

GreGM @ 6:23Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 24.lutego br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (24.02.2004) (4,5MB)


 

CDBurnerXP Pro 2.1.9

RolRain @ 3:29CDBurnerXP Pro to darmowe narzędzie służące do zapisu płyt CD i DVD. Aplikacja wspiera technologię BURN-PROOF oraz umożliwia kopiowanie płyt w locie (bez koniczności tworzenia ich obrazu na dysku). Aplikacja sprawdza się także jako ripper płyt audio CD i zapis ich w formacie WAV, MP3, WMA oraz OGG Vorbis.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: CDBurnerXP Pro 2.1.9 (12,9 MB)


 

WinZip 9 Final

RolRain @ 3:19Ukazała się długo oczekiwana finalna wersja najpopularniejszego archiwizera do obsługi plików w formacie ZIP.

Licencja: Trial - 29 dni/Shareware $29.00

Zmiany (ENG)
Download: WinZip 9 Final (2.26 MB)


 

WinXP Manager 4.8.2.2

Sobiech @ 1:36WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: WinXP Manager 4.8.2.2 (1,59 MB)


 

F-Prot Antivirus 3.14c

RolRain @ 1:30Ukazała sie nowa wersja antywirusa F-Prot, który ma w swojej bazie ponad 100 000 wirusów plików, boot-sektorów, makr i skryptów, robaków, koni trojańskich oraz programów sabotażowych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.00

Download: F-Prot Antivirus 3.14c (6,96 MB)


 

MyDoom (A,B,F) Worm Removal Tool 1.0.6.0

RolRain @ 1:15Firma Symantec udostępniła właśnie na swoim serwerze uaktualnione narzędzie do usuwania robaka MyDoom A,B,F. Narzędzie działa na wszystkich wersjach systemów operacyjnych, lecz aby uruchomić to narzędzie musisz mieć prawa administratora.

Licencja: Freeware

Download: MyDoom (A,B,F) Worm Removal Tool 1.0.6.0 (0,15 MB)


Wtorek, 24 lutego 2004


 

Save Flash 2.4.05

RolRain @ 22:51Narzędzie integrujące z przeglądarka Internet Explorer, dzięki któremu można zapisać pliki Flash (*.swf) ze stron internetowych na dysk twardy. Narzędzie dostepne jest z paska narzędzi. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $19.99

Download: Save Flash 2.4.05 (0,35 MB)


 

Shareaza 1.8.10.8

Imperator @ 22:44Shareaza jest to system wymiany plików (peer-to-peer) oparty na Gnutelli, który pozwala na wymianę plików audio, video, obrazów, książek i innego software. Program jest całkowicie darmowy, nie zawiera żadnych szpiegów i reklam.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Shareaza 1.8.10.8 (2,75 MB)


 

Windows XP SP2 build 2082 Express Install

Imperator @ 22:38Nazwa: Windows XP Service Pack 2 Beta 2082
Data wydania: 24.02.2003

Wersja: Express Install
Wielkość pliku: 1 056 232 bajty

Opis: Przeznaczony dla użytkowników łącz o niskiej przepustowości.

Systemy operacyjne:
Microsoft Windows XP Professional
Microsoft Windows XP Home Edition


Komentarz:
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2082 nie jest wspierany przez Microsoft!
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2082 jest przeznaczony tylko dla angielskiej wersji systemu.
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2082 używacie na własne ryzyko.


Download: Windows XP SP2 Beta 2082 - Express Install (0,99 MB)


 

Alchemy Eye 5.7

Imperator @ 22:30Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Download: Alchemy Eye 5.7 (1,83 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.7 (2,17 MB)


 

MyIE2 0.9.17

RolRain @ 21:48Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: MyIE2 0.9.17 Lite (0,74 MB)
Download: MyIE2 0.9.17 Combo (3,46 MB)


 

The Bat! 2.04.7

RolRain @ 21:30Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Download: The Bat 2.04.7 (3,41 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R261 24.02.2004

RolRain @ 17:34Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 19509 sygnatury.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Win32.MMail.B, Win32.Netsky.B

Download: Ad-aware Reference File 01R261 24.02.2004 (0,42 MB)


 

Slim Browser 3.93 Build 002 PL

Sobiech @ 15:41Przeglądarka internetowa, oparta o "silnik" Internet Explorer, posiadająca możliwość m.in. otwierania wielu stron w jednym oknie oraz blokowania wyskakujących reklam i bannerów. Zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, jest prosta i szybka w obsłudze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Slim Browser 3.93 Build 002 PL (1,37 MB)


 

Mozilla for Win32 1.7a Alpha

RolRain @ 15:30Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Mozilla for Win32 1.7a Alpha (11,7 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.02.2004

RolRain @ 15:08Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81833 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.02.2004 (4,05 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 23.02.2004

RolRain @ 15:05Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 66037 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 23.02.2004 (7,39 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.9

RolRain @ 15:01Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.9 (4,89 MB)


 

SpeedFan 4.11

RolRain @ 13:54SpeedFan jest to darmowym program, który monitoruje prędkość wiatraków, temperatury i napięcia w komputerach. Ponadto potrafi on odczytywać informację S.M.A.R.T. o dysku twardym oraz pokazywać jego temperaturę. Można nim zmieniać FSB na niektórych płytach głównych oraz zmieniać prędkość wiatraków. Wybraną temperaturę program wyświetla w trayu. SpeedFan działa pod Windows 9X/ME/2000/XP/2003.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: SpeedFan 4.11 (1,32 MB)


 

Skype 0.97.0.3 Beta

RolRain @ 13:47Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Skype 0.97.0.3 Beta ( (6,52 MB)


 

Krytyczna poprawka dla MS XML 4.0 SP4/2.6/2.5

GreGM @ 6:48Data wydania : 23.02.2004
Wersja : 4.0 / 2.6 / 2.5
Wielkość pliku : 300-600KB

Opis : Poprawka ta umożliwia poprawne działanie aplikacji korzystających z Microsoft XML (MSXML) po zainstalowaniu poprawki zabezpieczeń KB832894 dla przeglądarki Internet Explorer.

Wymagania :
- Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP
- MSXML 4.0 Service Pack 2 / MSXML 2.6 / MSXML 2.5


Download: KB832414_MSXML4.0_x86.exe
Download: KB832414_MSXML2.6_x86.exe
Download: KB832414_MSXML2.5_x86.exe


 

IncrediMail Build 1361

Imperator @ 4:56Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $30.00

Download: IncrediMail Build 1361 (5,96 MB)


 

SpyBot-Search & Destroy 1.3 Beta 6

Imperator @ 4:34Aplikacja skanująca dyski twarde, wpisy w rejestrze oraz pamięć podręczną w poszukiwaniu keyloggerów, dialerów, szpiegów, plików cookies i tym podobnych. Program po przeskanowaniu systemu wyświetla wyniki i umożliwia usunięcie podejżanych obiektów. Przy każdej pozycji wyświetlane są informacje, jakie zagrożenie niesie ze sobą dany obiekt. Możliwa jest także edycja samostartujących aplikacji czy pliku hostów.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: SpyBot-Search & Destroy 1.3 Beta 6 (4,69 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R260 23.02.2004

Imperator @ 3:34Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 19492 sygnatury.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Win32.Backdoor.Goweh.D, Win32.LolaWeb.Trojan.
- Uaktualniono sygnatury: BrowserAid, Coulomb Dialer, Dialer (PayDial), IELoader, Locators.com Toolbar, Lop.com, Rads01.Quadrogram (4 warianty), TIB Browser, WebDialer (2 warianty), WinlogonEXE (2 warianty), Winpup32 (2 warianty).

Download: Ad-aware Reference File 01R260 23.02.2004 (0,42 MB)


 

DVD Shrink 3.1.6

Imperator @ 3:31Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.6 (0,76 MB)


Poniedziałek, 23 lutego 2004


 

InfoPath 2003 SP1 Preview

GreGM @ 23:56Microsoft Office InfoPath™ 2003 Service Pack 1 (SP-1) Preview zapewnia przegląd poprawek i rozszerzeń, które będą dostarczone wraz z Microsoft Office 2003 Service Pack 1 (SP-1).

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows Server 2003, Windows XP

Opcjonalne wymagania :
- Microsoft® Visual Studio® .NET 2003
- InfoPath™ 2003 Toolkit dla Visual Studio .NET


Download: InfoPath 2003 SP1 Preview
Download: InfoPath™ 2003 Toolkit dla Visual Studio .NET


 

NVidia MAXtreme 6.00.04

GreGM @ 23:36Kilka dni temu NVidia wypuściła specjalny sterownik MAXtreme™ 3D w wersji 6 do graficznych z serii Quadro, zwiększający w znacznym stopniu wydajność aplikacji 3DS MAX™ 6 (w OpenGL nawet do 74%!).

System operacyjny : Windows 2000 / XP

Download: MAXtreme_6.00.04.exe (1,7MB)
Download: MAXtreme_Users_Guide_v6.00.04.pdf (0,4MB)


 

AIDA32 3.93

RolRain @ 22:52Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: AIDA32 3.93 (3,22 MB)


 

BootSkin 1.01

Sobiech @ 14:45Narzędzie służące do zmiany ekranu bootowania w systemach Windows 2000 i XP, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek błędów. Program zawiera w sobie kilka nowych ekranów, a dodatkowe można pobierać za darmo ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: BootSkin 1.01 (0,88 MB)
Dodatkowe ekrany


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 23.02.2004

RolRain @ 14:18Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81488 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 23.02.2004 (4,04 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update)

Sobiech @ 14:02Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (Update) (3,96 MB)
Download: AntiVir.vdf (1,58 MB)


 

Skype 0.97.0.1 Beta

RolRain @ 13:50Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Skype 0.97.0.1 Beta (6,52 MB)


 

SpeedFan 4.10

Imperator @ 7:08SpeedFan jest to darmowym program, który monitoruje prędkość wiatraków, temperatury i napięcia w komputerach. Ponadto potrafi on odczytywać informację S.M.A.R.T. o dysku twardym oraz pokazywać jego temperaturę. Można nim zmieniać FSB na niektórych płytach głównych oraz zmieniać prędkość wiatraków. Wybraną temperaturę program wyświetla w trayu. SpeedFan działa pod Windows 9X/ME/2000/XP/2003.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: SpeedFan 4.10 (1,32 MB)


 

LimeWire Basic 3.8.6

Imperator @ 4:00LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.8.6 (14,4 MB)


 

ZipGenius 5.5.1.320

RolRain @ 2:04Najnowsza wersja znakomitego archiwizjera plików. Oprócz standardowych opcji pakowania i rozpakowywania, program udostępnia możliwość szyfrowania plików, wysyłania ich pocztą elektroniczną oraz możliwość automatycznego uaktualniania zawartości serwisów FTP (dzięki dodatkowemu modułowi FTPGenius). Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: ZipGenius 5.5.1.320 (7,81 MB)


Niedziela, 22 lutego 2004


 

Sonique 2.0 Beta Build 102

Imperator @ 17:38Obsługiwany za pomocą unikatowego interfejsu odtwarzacz muzyki zapisanej w plikach audio MP3, MP2, WAV, MOD, XM, IT, S3M, CD audio oraz wszystkich formatach MS Windows Media audio. Interfejs programu można modyfikować za pomocą "skór". Aplikacja oferuje wbudowany equalizer, edytor list plików przeznaczonych do odtwarzania oraz moduł służący do wizualizacji muzyki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Sonique 2.0 Beta Build 102 (3,15 MB)


 

Z jakiej przeglądarki korzystasz???

Imperator @ 7:05Z jakiej przeglądarki korzystasz???
Dlaczego korzystasz właśnie z niej???
Zapraszam do głosowania i dyskusji na Forum XP.


 

Rights Management Add-on for IE

GreGM @ 6:31Dodatek 'Rights Management Add-on dla Internet Explorer' umożliwia wyświetlanie zabezpieczonej przez technologię DRM zawartości przy użyciu przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego funkcjonowania tego dodatku należy najpierw zainstalować klienta Windows Rights Management Client.

Wymagania :
Windows 2000 Service Pack 4, Windows ME, Windows Server 2003, Windows XP + Internet Explorer 6 SP1 / Internet Explorer 5.5 SP2 (Windows ME)

Info: Rights Managment Add-on for IE Homepage
Download: Rights Management Add-on for IE (ENG; 4,3MB)
Download: Windows Rights Management Client 1.0 (ENG/PL)


 

iMesh 4.2 Build 140

Imperator @ 6:20iMesh jest programem do wymiany plików między użytkownikami sieci. Jest on całkowicie darmowy, umożliwia wymianę zdjęć, filmów, programów, muzyki etc. Jego silnik wyszukuje pliki u innych użytkowników, serwerów FTP oraz www tak aby dany plik mógł zostać jak najszybciej ściągniety.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Kontrola prędkości transferu
- Wygodna zmiana języków
- Pobieranie plików od wielu użytkowników jednocześnie

Download: iMesh 4.2 Build 140 (3,33 MB)


 

PowerPoint Viewer 97

GreGM @ 6:13Program PowerPoint Viewer 97 umożliwia wyświetlanie w pełni funkcjonalnych prezentacji utworzonych w programach PowerPoint 95/97 oraz częściowo w wersjach nowszych. Do najnowszej wersji aplikacji PowerPoint 2003 przeznaczona jest osobna przeglądarka, do której link zamieszczam poniżej.

System operacyjny :
Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows NT
Obsługiwane formaty prezentacji :
PowerPoint 97/2000/2002

Download: PPView97.exe (ENG; 2,8MB)
Download: PowerPoint 2003 Viewer PL (PL; 2MB)


Sobota, 21 lutego 2004


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 21.02.2004

Imperator @ 21:47Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 8 Biosów ABIT
- 7 Biosów MSI
- 4 Biosy GIGABYTE
- 4 Biosy INTEL
- 3 Biosy IWILL
- 8 Biosów SHUTTLE
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 21.02.2004


 

Your Uninstaller! 2003 3.9.511

Imperator @ 21:42Niewielki program, który umożliwia szybkie i łatwe usuwanie niechcianych aplikacji z systemu Windows. Program działa na zasadzie systemowej funkcji "Dodaj/Usuń programy". Oferuje przyjazny interfejs, który możemy skonfigurować według stopnia zaawansowania użytkownika (tryb: Basic i Pro). Zaletą aplikacji jest szybkość i łatwość usuwania programów z systemu. Dodatkowo program aktualizuje wpisy w rejestrze systemowym. Program jest kompatybilny z systemami Windows 95/98/ME/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Your Uninstaller! 2003 3.9.511 (2,48 MB)


 

Zmiany w działaniu Microsoft Windows XP Service Pack 2 - Dokument

Imperator @ 15:39Tytuł : Changes to Functionality in Microsoft Windows XP Service Pack 2

Data wydania : 20.02.2004
Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 554 KB

Opis : Ten dokument skupia się na zmianach w Windows XP Service Pack 2 oraz ich znaczeniu dla developerów. Zostały przedstawione przykłady i szczegóły dla wielu technologii, tak aby poznać największe zmiany. Przyszłe wersje tego dokumentu przedstawią wszystkie nowe i zmienione technologie. Dokument jest dostępny tylko w języku angielskim.

Wymagania :
- Microsoft Word lub Word Viewer

Download: WinXPSP2_Documentation.doc


 

AI RoboForm 5.6.0

Imperator @ 15:19Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.6.0 (1,65 MB)


 

System Mechanic Pro 4.0h

Imperator @ 15:15Jest to aplikacja, która zrobi porządek w Twoim systemie, a ściślej - na Twoim dysku. Narzędzie usunie niepotrzebne pliki pozostawione przez uruchamiane programy i instalatory. Naprawi także skróty w menu Start oraz znajdzie duplikaty zbiorów. Pozwala również na bezpieczne usuwanie plików i folderów - niepowołane osoby nie będą miały później możliwości ich odzyskania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95 lub $69.95

Download: System Mechanic 4.0h (5,3 MB)
Download: System Mechanic Professional 4.0h (33,3 MB)


 

Najbardziej bezpieczne serwery online

Imperator @ 6:28Mac OS X firmy Apple został ogłoszony przez firmę mi2g (Eksperci od bezpieczeństwa z Londynu) jednym z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych na świecie.

Firma przebadała pod kątem bezpieczeństwa wiele systemów operacyjnych obecnych dziś na rynku. Wyniki były jednoznaczne: "Najbardziej bezpiecznym systemem operacyjnym online jest (według badań) BSD (Berkley Software Distrinution) oraz Mac OS X bazujący na Darwin."

Stwierdzono również poraz pierwszy, że Linux stał się najbardziej nieodpornym systemem online stosowanym w instytucjach rządowych i pozarządowych, podczas gdy liczba udanych ataków na serwery bazujące na systemach Windows spadła przez ostatnie 10 miesięcy.

Aby dojść do takich wniosków mi2g przeanalizowała 17074 udane ataki na serwery sieciowe. Stwierdzono: "Linux został skutecznie zaatakowany 13654 razy, Windows 2005 razy oraz BSD i Mac OS X 555 razy w styczniu 2004 roku."

Firma nie liczyła aktualnej fali robaków, wirusów i innych ataków, które były skierowane na systemy Windows w sieci. Badanie zostało ograniczone do jawnych ataków przeprowadzonych przez hackerów.

"Pierwszy raz liczba zarejestrowanych ataków na rządowe serwery będące pod kontrolą BSD lub Mac OS X wyniosła zero w styczniu 2004" - stwierdzili analitycy.

Skomentuj na forum i weź udział w ankiecie!

Źródło: Macworld


 

Skype 0.96.0.51 Beta

Imperator @ 5:46Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Skype 0.96.0.51 Beta (6,52 MB)


 

Dostęp do Internetu zwolniony z VAT

Imperator @ 5:41Sejm w całości przyjął ustawę o podatku VAT. Dla internautów najważniejszą informacją jest to, że całkowicie zwolniono z VAT-u dostęp do Internetu. Za głosowało 221 posłów, przeciw było 190, a dwóch wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu. Wcześniej wszystkie podwyżki VAT-u rząd uzasadniał koniecznością dostosowania naszego prawa do reguł unijnych i naszych zobowiązań wobec Brukseli.

Skomentuj na forum!

Źródło: PAP


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (20.02.2004)

Sobiech @ 3:36Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 20-go lutego.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (20.02.2004) (4,47 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.8

Sobiech @ 2:38Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.8 (4,94 MB)


Piątek, 20 lutego 2004


 

Motherboard Monitor 5.3.6.0

Imperator @ 21:50Motherboard Monitor jest programem do monitoringu płyt głównych. Pokazuje informacje na temat temperatur, napięć, szybkości wiatraków i innych. Program obsługuje następujące czujniki: LM75, LM78, LM78-j, LM79, LM80, WinBond W83781D, WinBond W83782D, WinBond W83783S, WinBond W83627HF, Asus AS99127F, GL518SM, GL520SM, ADM9240, ADM1021, ADM1020, MAX1016, MAX1016a, FMS2701, VIA686A, THMC10 i THMC50. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Motherboard Monitor 5.3.5.0 (1,92 MB)


 

Windows Server 2003 SP1 Build 1159 - Download

Imperator @ 21:39Microsoft udostępnił dla betatesterów nowy build 1159 dodatku Service Pack 1 dla Windows Server 2003. W mailu do betatesterów Microsoft wyjaśnia, że build 1159 zawiera poprawki, które nie zostały zamieszczone we wcześniejszych wersjach - Beta 1 (build 1069) i IDW build 1137 :
- Security Update (KB828028)
- Security Update for Microsoft Data Access Components (KB832483)
- Cumulative Security Update for Internet Explorer 6 SP1 (KB832894)

Zarejestrowani testerzy mają teraz dostęp zarówno do wersji dla procesorów 32-bitowych, jak i 64-bitowych.

Info: Pełna lista poprawek zawartych w Windows Server 2003 SP1 Build 1159
Info: Plik "Readme" dołączony do Windows Server 2003 SP1 Build 1159
Download: Windows Server 2003 SP1 Build 1159 ENG (212 MB) - via FlexBeta (wymaga prostej rejestracji)

Skomentuj na forum!


 

Nowy build Windows XP SP2 Beta już wkrótce

Imperator @ 21:19Jak podaje serwis Neowin, Microsoft planuje w najbliższym czasie wydać nowy build SP2 dla Windows XP. Będzie on oczywiście przeznaczony tylko dla betatesterów. Microsoft przeprowadził również spotkanie online dla testerów "Lonestar" (Tablet PC 2004), którzy mogli przyjżeć się nowemu buildowi XP SP2, zawierającemu kod z Tablet PC. Build ten miał oznaczenia 2600.xpsp.040213-1845(Service Pack 2, v.2081) co oznacza, że zostawał on skompilowany 13 lutego 2004. Źródła zbliżone do Microsoftu podają, że również nowy build SP2, który ma zostać wydany, będzie zawierał kod z "Lonestar" i zostanie wydany w następnym tygodniu.

Info: Pełna lista poprawek wydanych po SP1

Skomentuj na forum!

Źródło: Neowin


 

Fresh UI 6.95

Imperator @ 20:45Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla Modemów i Komunikacji

Download: Fresh UI 6.95 (0,77 MB)


 

Samurize 1.25

Imperator @ 14:35Jest to bardzo rozbudowany program do monitorowania zasobów systemowych w komputerze. Zabiera on bardzo mało zasobów, może pokazywać w dowolnym miejscu na pulpicie informacje o wykorzystaniu procesora, pamięci, wolnego miejsca na dysku, ruchu w sieci, temperaturach, procesach i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Samurize 1.25 (3,36 MB)


 

Power Project 1.42

Imperator @ 6:44PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano gadu gadu crypt 0.5 beta - do szyfrowania wiadomości
- Dodano Sleeper 1.0.1

Download: Power Project 1.42 (1,76 MB)


 

AIDA32 3.92.2

Imperator @ 3:53Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.92.2 (3,11 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (19.02.2004)

GreGM @ 3:46Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 19.lutego br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (19.02.2004) (4,5MB)


 

LimeWire Basic 3.8.5

RolRain @ 2:11LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Zmiany:
- Ulepszono wyszukiwarkę i download

Download: LimeWire Basic 3.8.5 (14,5 MB)


 

Inno Setup 4.1.6

RolRain @ 2:00Aplikacja służąca do tworzenia wersji instalacyjnych wszelkiego rodzaju oprogramowania. Program umożliwia stworzenie jednego, wygodnego pliku EXE, który będzie można uruchomić we wszystkich 32 bitowych wersjach systemu Windows. Wszystkie zamieszczone w nim pliki zostaną spakowane algorytmem stosowanym przy tworzeniu archiwów typu ZIP. Stworzony przez użytkownika instalator będzie zawierał wygodny kreator instalacji, który w czasie instalacji będzie mógł porównać wersje plików, zamieniać je, rejestrować pliki DLL/OCX oraz różne typy fontów.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Inno Setup 4.1.6 (1,07 MB)


 

foobar2000 0.8 beta 10 Special

Sobiech @ 1:32Kolejna wersja beta jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 10 Special (2,12 MB) - MIRROR LOKALNY


 

Windows Server 2003 Service Pack 1 b.1159

GreGM @ 0:26Microsoft udostępnił dla betatesterów nowy build 1159 dodatku Service Pack 1 dla Windows Server 2003. W mailu do betatesterów Microsoft wyjaśnia, że build 1159 zawiera poprawki, które nie zostały zamieszczone we wcześniejszych wersjach - Beta 1 (build 1069) i IDW build 1137 :
- Security Update (KB828028)
- Security Update for Microsoft Data Access Components (KB832483)
- Cumulative Security Update for Internet Explorer 6 SP1 (KB832894)

Zarejestrowani testerzy mają teraz dostęp zarówno do wersji dla procesorów 32-bitowych, jak i 64-bitowych.


Czwartek, 19 lutego 2004


 

Czy Twój komputer jest gotowy na Longhorna?

Imperator @ 23:30Microsoft oświadczył, że poda na majowej konferencji WinHEC (the Windows Hardware Engineering Conference), jakie wymagania sprzętowe będzie miał system Longhorn. W e-mailu informacyjnym na temat konferencji, Microsoft obiecał, że twórcy sprzętu komputerowego i sterowników będą mogli po raz pierwszy spojrzeć z bliska na Longhorna. Poza wymaganiami systemu zostanie opisane podczas konferencji, jak pisać sterowniki pod Longhorna. Microsoft określił Longhorna jako największy krok w rozwoju od czasu powstania systemu Windows 95.

Skomentuj na forum!

Link: Recenzja Windows Longhorn build 4051

Źródło: CNET


 

Azureus 2.0.7.0

GreGM @ 21:49Azureus to jeden z lepszych klientów sieci BitTorrent. Ma prosty w obsłudze interfejs i bardzo duże możliwości np. stawianie własnego serwera BitTorrent, szczegółowe "podglądanie" torrentów, zaawansowane zarządzanie pobieraniem (kolejkowanie, nadawanie priorytetów) i inne.

Wymagania :
- Sun Java 1.4.2 lub nowsza

Link: Strona domowa
Download: Azureus 2.0.7.0 (2,7MB)
Download: Java JRE 1.4.2 (~15MB)


 

Diagnostic Tool for the Microsoft VM 1.0

GreGM @ 21:12Data wydania : 18.02.2004
Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 5644 KB

Opis : Narzędzie diagnostyczne 'Diagnostic Tool for the Microsoft VM' może zostać użyte do przeskanowania jednego lub kilku komputerów w celu wykrycia obecności MSJVM oraz oprogramowania powiązanego z MSJVM.

Systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows 95, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Download: Diagnostic Tool for the Microsoft VM 1.0


 

Poważny błąd w jądrze Windows XP

GreGM @ 21:06Rodzaj zagrożenia : uruchomienie dowolnego kodu w trybie jądra na lokalnej maszynie
Dotyczy : Windows XP Pro SP1 + najnowsze aktualizacje; Windows 2003 także może posiadać tą usterkę

Opis : Zostało odkrytych kilka dziur w jądrze Windows XP w kilku funkcjach służących do debugowania. Lokalny użytkownik z prawami 'SeDebugPrivilege' może uruchomić dowolny kod w trybie jądra. Chodzi tu głównie o funkcję NtSystemDebugControl(), która jest eksportowana przez funkcję ZwSystemDebugControl() (w pliku 'ntdll.dll').

Użytkownik z odpowiednimi prawami może użyć instrukcji SYSENTER/SYSCALL (poprzez funkcję NtSystemDebugControl()) do zapisania IA32_SYSENTER_EIP model specific register (MSR) i zmienić MSR, tak aby wskazywał na kod użytkownika.

Użytkownik może także zmienić wpis w tabeli przerwań (interrupt dispatch table - IDT), tak aby wskazywał na kod użytkownika, a następnie wywołać przerwanie. Ma również możliwość zapisania danych do portu I/O, użycia metody typu 'exploit' do odczytania wartości, a następnie użycia jądra do zapisania dowolnego bajtu pod dowolnym adresem w pamięci.

Podobne błędy zostały znalezione w funkcjach DebugSysReadBusData() oraz DebugSysWriteBusData(), gdzie wartości BUS_STRUCT nie są weryfikowane. Lokalny użytkownik może więc użyć powłoki HAL do zmuszenia jądra do zapisania dowolnego bajtu pod dowolnym adresem w pamięci.

Rozwiązanie : Na chwilę obecną nie istnieje rozwiązanie tego problemu. Można przejść do Ustawienia zabezpieczeń lokalnych->Ustawienia zabezpieczeń->Zasady lokalne->Przypisanie praw użytkownika (secpol.msc), a następnie usunąć wszystkich użytkowników i grupy z uprawnień 'Analizowanie programów', po czym zrestartować system. Jednakże każdy użytkownik z prawami Administratora może przywrócić sobie w analogiczny sposób ww. prawa.

Stanowisko Microsoftu (wg BugTraq) : Microsoft twierdzi, że powyższe zachowanie systemu jest poprawne, jeśli użytkownik posiada prawa 'SeDebugPrivilege' i nie ma zamiaru tego poprawiać.

Link: Kod źródłowy - 'exploit'

Źródło : Securitytracker.com


 

Google Toolbar 2.0.107

RolRain @ 16:14Google Toolbar rozszerza możliwości przeglądarki pojawiając się pod paskiem narzędziowym Internet Explorer. Pozwala on na proste i szybkie wyszukanie informacji za pomocą Google, bez potrzeby wchodzenia na ich stronę domową. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Google Toolbar 2.0.107 (0,46 MB)


 

ZoneAlarm 4.5.538.001

RolRain @ 16:06Firma ZoneLabs wypusciła najnowsza wersję firewalla ZoneAlarm chroniącego nasz komputer przed niepowołanym dostępem z poziomu internetu i sieci lokalnej. Firewall pracuje pod systemami Windows 98/Me/NT/2000/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware (Free) lub Trial - 30 dni/Shareware $39.95/$49.95 (Plus/Pro)

Download: ZoneAlarm Free 4.5.538.001 (4,8 MB)
Download: ZoneAlarm Pro 4.5.538.001 (4,8 MB)
Download: ZoneAlarm Plus 4.5.538.001 (4,6 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (18.02.2004)

Sobiech @ 15:17Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 18-go lutego.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (18.02.2004) (4,46 MB)


 

MarBitTorrent V1.0 RC1

Sobiech @ 14:26Kolejna testowa wersja programu do wymiany plików w sieci Torrent. Jest on bezpłatny, jednak autor zastrzega, że programu można używać jedynie do wymiany plików darmowych, za zgodą ich twórców. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: MarBitTorrent V1.0 RC1 (1,82 MB)


 

XP SysPad 5.0.4

Imperator @ 4:15XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: XP Syspad 5.0.4 (0,71 MB)


Środa, 18 lutego 2004


 

Microsoft ostrzega!

Imperator @ 23:00Microsoft ostrzega społeczność internetową przed przywłaszczaniem sobie kodu źródłowego systemu Windows. MS we wtorek potwierdził, że wysłał ostrzeżenia do pewnych osób, które ściągneły skradziony kod z Internetu. Kod źródłowy Windows NT 4.0 i Windows 2000 przedostał się do Internetu we czwartek i MS rozpoczął wewnętrzne oraz zewnętrzne śledztwa. Serwis Bink.nu potwierdził, że MS ostrzegł przynamniej jedną osobę, która naruszyła prawa autorskie Microsoftu. Jednocześnie MS wymaga aby osoby w posiadaniu kodu źródłowego zniszczyły go i wszelkie jego kopie oraz informowały o źródle z którego kod został pobrany.

Skomentuj na forum!

Źródło: eWeek


 

Ad-aware Reference File 01R258 18.02.2004

Imperator @ 21:58Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 19355 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Dial Net (2 warianty), Masta Dialer, Win32.Bagle.B.
- Uaktualniono sygnatury: AsianRaw Dialer (3 warianty), Coulomb Dialer (2 warianty), GMSoft Dialer, HelpExpress, Rads01.Quadrogram (2 warianty), TIB Browser, Virtumundo, VX2.BetterInternet (2 warianty), WinpcNOW, Winpup32.

Download: Ad-aware Reference File 01R258 18.02.2004 (0,41 MB)


 

Zoom Player 3.31

Imperator @ 21:53Zoom Player jest to bardzo dobry odtwarzacz plików multimedialnych, który z powodzeniem może zastąpić standardowy Windows Media Player. Posiada wiele filtrów poprawiających jakość filmów wyświetlanych głównie przez wyjście TV-Out. Można również zmieniać w pełni jego wygląd.

Licencja: Freeware (Standard)/Shareware $19.95 (Professional)

Zmiany (ENG)
Download: Zoom Player Standard 3.31 (0,91 MB)
Download: Zoom Player Professional 3.31 (0,92 MB)


 

The Bat! 2.04.02 Final

Imperator @ 21:49Nowa, finalna klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.04.02 Final (3,41 MB)


 

Tray Helper 4.0

Imperator @ 21:47Ukazała się nowa wersja programu autorstwa Ireneusza Zielińskiego - Tray Helper. Aplikacja jest w całości po polsku. Jest ona kompatybilna z systemami Windows 95/98/Me/2K/NT/XP.

Aplikacja potrafi:
- przypominać o ważnych wydarzeniach
- sprawdzać konta e-mail w tle (do 50 kont)
- automatycznie kasować spam
- przesyłać ważne emaile na telefon komórkowy
- pilnować przeglądarkę WWW (zamyka niechciane okienka z reklamami)

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware PLN 56,12

Zmiany:
- Gdy wysyłasz wiadomość do wielu odbiorców jednocześnie z opcją śledzenia - Tray Helper może podzielić ją na kilka części i wysłać do każdego odbiorcy osobną kopie tak by możliwe było śledzenie kiedy poszczególne osoby odczytały wiadomość.
- Usprawniono przechowywanie i zarządzanie filtrami pocztowymi.
- Dodano możliwość przeniesienia wiadomości z serwera pocztowego do lokalnego folderu jedną komendą menu kontekstowego.
- Ułatwiono możliwość załączania plików do wiadomości e-mail. Można teraz stosując technikę drag & drop "upuścić" na oknie wysyłania poczty pliki zaznaczone w eksploratorze windows.
- Dokonano optymalizacji zasobów programu - ma on teraz mniejsze wymagania sprzętowe.
- Dokonano wielu usprawnień w interfejsie aplikacji - dzięki czemu znacznie łatwiej obsługiwać ja teraz klawiaturą.
- Postacie MS Agent mogą teraz czytać na głos treść wiadomości e-mail.
- Usunięto kilka pomniejszych błędów i dodano parę mniej istotnych usprawnień.

Download: Tray Helper 4.0 (1,46 MB)


 

WPKontakt 2.8.2 RC1

Sobiech @ 21:44WPKontakt pozwala na rozmowę zarówno z użytkownikami Gadu-Gadu, ICQ, AIM i MSN. Program posiada wiele opcji podobnych do tych spotykanych w Gadu-Gadu m.in. wysyłanie sms-ów i przesyłanie pomiędzy użytkownikami komunikatora plików. Program ponadto pozwala na obsługę poczty elektronicznej i zawiera bardzo ciekawą funkcję – System Syntezy Mowy .

Licencja: Freeware

Zmiany
Download: WPKontakt 2.8.2 RC1 Full (5,73 MB)
Download: WPKontakt 2.8.2 RC1 Standard (3,73 MB)
Download: WPKontakt 2.8.2 RC1 Light (2,17 MB)


 

WhereIsIt? 3.57 Build 218

Imperator @ 21:43WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Download: WhereIsIt? 3.57 Build 218 (3,21 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 71

Imperator @ 21:39Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 71 (2,52 MB)


 

BearShare 4.4.0

RolRain @ 18:41BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.4.0 (2,9 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (17.02.2004)

GreGM @ 14:53Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 17.lutego br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (16.02.2004) (4,5MB)


 

Adobe Reader SpeedUp 1.13

GreGM @ 14:51Denerwuje Cię powolny start przeglądarki plików PDF? Adobe Reader SpeedUp to prosta w użyciu aplikacja, która przyspieszy kilkakrotnie czas ładowania Adobe Reader'a. Wystarczy uruchomić program, podać ścieżkę dostępu do aplikacji Adobe Reader (jeśli nie zostanie wykryta automatycznie), a następnie wybrać opcję SpeedUp i kliknąć Next. Sprawdzone - działa:)

Licencja : Freeware

Kompatybilne wersje :
- Adobe Acrobat 3.0 (eksperymentalnie)
- Adobe Acrobat 4.0
- Adobe Acrobat 4.0.5
- Adobe Acrobat 5.0
- Adobe Acrobat 5.1
- Adobe Acrobat 5.5
- Adobe Reader 6.0
- Adobe Reader 6.0.1


Download: Adobe Reader SpeedUp 1.13 (70KB)


 

AntiVir Personal Edition 6.24.00.03

Sobiech @ 14:48Darmowy program antywirusowy, zajmujący mało miejsca na dysku i pamięci komputera przeznaczony do systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Działa w tle - na bieżąco sprawdza czy nasz system nie jest atakowany przez wirusy. Aplikacja pozwala na pobieranie uaktualnień ze strony producenta.

Licencja: Freeware

Download: AntiVir Personal Edition 6.24.00.03 (3,95 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.7

Sobiech @ 14:20Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.7 (5,05 MB)


 

Opera 7.50 Preview 2 Build 3613

Imperator @ 5:50Jest to najnowsza wersja prostej w obsłudze i szybkiej przeglądarki internetowej. Aplikacja ma możliwość pracy w trybie offline, obsługuje Javę, protokoły bezpieczeństwa SSL (w wersji 2 i 3), WML 1.3 i 2.0 i inne. Zawiera własnego klienta poczty elektronicznej i narzędzie do zarządzania hasłami.

Licencja: Adware €29.00

Zmiany (ENG)
Download: Opera 7.50 Preview 2 Build 3613 (bez Javy) (3,57 MB)


 

Nvidia 53.04 WDM Windows XP/2000

Imperator @ 5:25NVidia wydała nowe sterowniki o numerze 53.04 dla kart GeForce. Są one przeznaczone dla systemów Windows XP/2000.

Data wydania: 02-02-2004

Wersje oprogramowania:
Display Driver Version: 53.04
WDM Driver Version: 2.20
WHQL Certified


Obsługiwane karty:
Wszystkie z rodziny GeForce

Zmiany (ENG, format PDF)
Download: Nvidia 53.04 WDM Windows XP/2000 (13 MB) 

PortTunnel 2.0.0.246

Imperator @ 4:03Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $29.00

Download: PortTunnel 2.0.0.246 (0,74 MB)


 

Nero InCD 4.1.5.7

Imperator @ 3:04Nero InCD z firmy Ahead jest produktem przeznaczonym dla nosników wielkrotnego uzytku (RW). W programie został zostosowany stabilny i prosty w użyciu system UDF. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Commercial Demo

Download: Nero InCD 4.1.5.7 (8,01 MB)


Wtorek, 17 lutego 2004


 

PCMedik 6.2.17.2004

RolRain @ 23:42Narzędzie do optymalizacji komputera. Jest bardzo prosty w obsłudze - użytkownik musi tylko potwierdzić, czy program poprawnie wykrył system operacyjny i procesor, oraz wyznaczyć głębokość ingerencji w ustawienia systemowe. Cała reszta dzieje się automatycznie. Po zakończeniu działania programu niezbędne jest zrestartowanie komputera i wtedy można sprawdzać, czy faktycznie wszystko działa lepiej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $9.31

Download: PCMedik 6.2.17.2004 (1,03 MB)


 

FORCEWARE: 53.03 vs 56.55

Imperator @ 23:24Serwis Virtual Zone porównał wydane ostatnio sterowniki Forceware 56.55 z wersją 53.03.

Testy przeprowadzono na komputerze z procesorem Pentium 4 EE 3.2Ghz oraz kartą graficzną ABIT Siluro GeForce FX 5900.

Wyniki testów:

3DMark2001SE
53.03: 17408 PKT
56.55: 17182 PKT
3DMark2003
53.03: 5858 PKT
56.55: 5840 PKT
3DMark2003 Pixel Shader
53.03: 34.3 FPS
56.55: 43.5 FPS
Aquamark 3
53.03: 45857 FPS
56.55: 46117 FPS
UT2003 Demo (Flyby)
53.03: 251.8 FPS
56.55: 247.8 FPS
UT2004 Demo (ONS-Torlan)
53.03: 94.4 FPS
56.55: 91.6 FPS
SplinterCell 1.2b (1_1_1_Tbilisi)
53.03: 62.7 FPS
56.55: 60.3 FPS
Serious Sam SE 1.5b (VRZ Demo)
53.03: 113.7 FPS
56.55: 116.5 FPS
Quake III Arena (Demo004)
53.03: 473 FPS
56.55: 442 FPS

Virtual Zone: FORCEWARE 53.03 VS FORCEWARE 56.55

Skomentuj na forum!


 

K-lite Codec Pack 2.24 RC12

Imperator @ 23:09Nowa wersja zestawu filtrów i kodeków pozwlających odtwarzać filmy zakodowane w formatach Divx3, Divx4, Divx5, XVid, mpeg1, mpeg2 i innych.

Hasło instalacyjne: www.k-litecodecpack.com

Licencja: Freeware

Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Full RC12 (7,19 MB)
Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Standard RC12 (4,28 MB)
Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Basic RC12 (1,3 MB)


 

kX Project Drivers 3537 Beta

Imperator @ 23:07Pakiet sterowników kX Audio zawiera pliki systemowe i pliki konfiguracyjne, jak również potężną aplikację audio mixer (the kX Mixer), która działa jako Graphical User Interface, udostępniając wiele wewnętrznych funkcji sterowników. W obecnej wersji sterowników kX Audio Driver, w pełni lub częsciowo, obsługiwane sa następujace funkcje: Wave Recording & Playback, MIDI Synthesizer (Synth Engine), MIDI UART In/Out, DirectSound 2D, DirectSound 3D (programowa emulacja: tylko na 2 głosniki), Soundfonts, pełna obsługa ASIO, DSP Microcode Loading/Unloading, AC97 I/O, AC3 Software Decoding.

Zmiany (ENG)
Download: kX Project Drivers 5.10.0.3537 Beta FULL (4,11 MB)
Download: kX Project Drivers 5.10.0.3537 Beta UPDATE (2,83 MB)
Download: kX Project Drivers 5.10.0.3537 Beta SDK (0,3 MB)


 

Zaktualizuj swój system!

GreGM @ 22:42Użytkownicy, którzy nie uaktualnili swoich komputerów tydzień temu są narażeni na niebezpieczeństwo, ponieważ do sieci przeniknął kod wykorzystujący dziurę opisywaną w Biuletynie zabezpieczeń MS04-007.
10. lutego br. firma Microsoft wypuściła poprawkę, która rozwiązuje usterkę zabezpieczeń 828028 w systemach Windows XP, NT, 2000 oraz Windows Server 2003. Dziura jest spowodowana przez nieograniczony bufor w bibliotece Microsoft ASN.1 Library. W przypadku jej wykorzystania osoba atakująca może uzyskać uprawnienia w niezabezpieczonym systemie.
Firma ostrzegała użytkowników przed masowym atakiem (w stylu MSBlast), ponieważ usterka może być wykorzystana przez twórców robaków i wirusów. 4 dni po wypuszczeniu poprawki na francuskiej stronie internetowej opublikowano kod, który pozwala w zasadzie każdemu skorzystać z odkrytej dziury. Kod został przetestowany i na nieszczęście działa, co potwierdził Richard Starnes, dyrektor ds. zabezpieczeń Cable&Wireless: Uruchomiliśmy skompilowany kod przeciwko niezaktualizowanym systemom Windows XP oraz Windows 2000 SP3 i oba są narażone na atak. Kod powoduje przepełnienie bufora,co wprowadza komputer w fazę ponownego uruchomienia, z której nie można wyjść.

Zalecamy więc wszystkim użytkownikom systemów : Windows NT 4.0 SP6a, Windows 2000 SP2, SP3, SP4, Windows XP, Windows XP SP1, Microsoft Windows Server 2003 pobranie i zainstalowanie poprawki 828028 na swoich komputerach!

Info: Biuletyn zabezpieczeń firmy Microsoft MS04-007 (PL)
Download: Windows2000-KB828028-x86-ENU.EXE
Download: Windows2000-KB828028-x86-PLK.EXE
Download: WindowsXP-KB828028-x86-ENU.exe
Download: WindowsXP-KB828028-x86-PLK.exe
Download: WindowsServer2003-KB828028-x86-ENU.exe
Download: WindowsServer2003-KB828028-x86-PLK.exe
Download: Pozostałe systemy...

Jednocześnie zalecamy także aktualizacje przeglądarki Internet Explorer do wersji 6 SP1 (Instalator sieciowy) oraz instalację Zbiorczej aktualizacji zabezpieczeń dla programu Internet Explorer 5/6 (832894) opisanej w Biuletynie zabezpieczeń MS04-004.

Info: Biuletyn zabezpieczeń firmy Microsoft MS04-004 (PL)
Download: Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer 6 SP1
Download: Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer 6 (Windows Server 2003)
Download: Pozostałe wersje...


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (16.02.2004)

GreGM @ 21:05Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 16.lutego br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (16.02.2004) (4,5MB)


 

HWiNFO32 v1.40

RolRain @ 20:55Wyszła nowa wersja Hardware Info (HWiNFO), który jest jednym z najlepszych narzędzi, służących do diagnozowania urządzeń zainstalowanych w komputerze. Program podaje szczegółowe informacje o systemie i jego poszczególnych podzespołach. HWiNFO posiada także funkcję benchmark-u głównych komponentów systemu.

Licencja: Shareware $27.00

Zmiany (ENG)
Download: HWiNFO32 v1.40 (1,6 MB)


 

Agnitum Outpost Firewall Pro 2.1.292

RolRain @ 20:48Osobista zapora ogniowa (tzw. personal firewall). Aplikacja charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością, dobrą skutecznością ochrony systemu oraz dużą elastycznością. Po uruchomieniu programu w lewej części jego okna widać aktualne połączenia wraz z informacjami o stanie używanych portów, transferze itp. Monitorowane aplikacje potwierdzają swoją autentyczność dzięki zastosowaniu kodu MD5, a tworzenie dla nich reguł dostępu do Sieci jest bardzo łatwe.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: Agnitum Outpost Firewall Pro 2.1.292 (5,93 MB)


 

AnyDVD 3.5.1.1

Sobiech @ 17:15Narzędzie służące do omijania zabezpieczeń znajdujących się na płytach DVD (CSS - Content Scrambling System i RPC - Region Code Protected). Dzięki niemu dostaniemy się do tak zabezpieczonej płyty bez konieczności zgrywania jej zawartości na dysk.

Licencja: Trial 21 dni/Shareware $39.00

Zmiany (ENG)
Download: AnyDVD 3.5.1.1 (0,85 MB)


 

CloneCD 4.3.2.2

Sobiech @ 17:04CloneCD to narzędzie służące do tworzenia kopii płyt CD. Potrafi pracować w trybie RAW, co daje mu możliwość tworzenia idealnych kopii płyt zabezpieczonych. Program obsługuje niemal wszystkie najnowsze nagrywarki. Aplikacja wyposażona jest w polski interface.

Licencja: Trial 21 dni/Shareware $39.00

Zmiany (ENG)
Download: CloneCD 4.3.2.2 (2,25 MB)


 

NOD32 Antivirus System 1.625

Imperator @ 7:14Program antywirusowy zawierający skaner działający w tle, skaner poczty. Podstawową zaletą NOD32 jest zaawansowany mechanizm wykrywania wirusów, wykorzystujący m.in. moduł analizy heurystycznej oparty na technologii wirtualnego PC. Pozwala to na skuteczne wykrywanie nowych, jeszcze niezidentyfikowanych wirusów. Aplikacja pozwala na pobieranie definicji wirusów z Internetu, a także z dysków lokalnych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $39.00

Download: NOD32 Antivirus System 1.625 (6,08 MB)


 

Norton Password Manager 2004

Imperator @ 6:37Norton Password Manager 2004 to program do bezpiecznego zarządzania hasłami potrzebnymi do korzystania z różnych usług: sieci, aplikacji, serwisów WWW, kont poczty elektronicznej itd. Wszystkie hasła są przechowywane w zaszyfrowanych plikach.

Licencja: Shareware $39.95

Download: Norton Password Manager 2004 (17 MB)


 

Norton Personal Firewall 2004

Imperator @ 6:34Firma Symantec wydała nową wersję swoje firewalla. Program ten kontroluje wszystkie połączenia pomiędzy komputerem a Internetem, bazując na zestawie zdefiniowanych reguł, oraz automatycznie chroni komputer przed atakami z zewnątrz. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć indywidualne reguły oraz kontrolować każde połączenie na poziomie protokołów TCP/UDP/ICMP. Program może blokować aplety Javy i kontrolki ActiveX oraz zawiadamiać o każdej nieuprawnionej próbie dostępu. Moduł Norton Privacy Control chroni prywatne informacje przed wysłaniem oraz generuje obszerne statystyki.

Licencja: Shareware $49.95

Download: Norton Personal Firewall 2004 (20,1 MB)


 

Bluetooth Drivers @ WindowsUpdate

GreGM @ 5:08Jak informuje jeden z naszych Czytelników, dziś na WindowsUpdate pojawiły się sterowniki WHQL do modułów Bluetooth dla Windows XP.

Link: WindowsUpdate.com


 

IncrediMail 1358

RolRain @ 3:52Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $30.00

Download: IncrediMail Build 1358 (5,95 MB)


 

User Profile Hive Cleanup Service

GreGM @ 3:51Data wydania : 16.02.2004
Wersja : 1.5
Wielkość pliku : 284 KB

Opis : Jest to usługa, która pomaga wyeliminować problemy z wolnym wylogowywaniem użytkownika. Symptomy tych problemów są zapisane w Dzienniku zdarzeń aplikacji (źródło:Userenv; ID:1000/1517/1524).

Wymagania :
Windows 2000, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Download: UPHClean-Setup.msi


 

Pierwszy exploit bazujący na kodzie Windows...

GreGM @ 3:41Niedługo trzeba było czekać, żeby po wycieku kodu systemów Windows NT/2000 powstał pierwszy exploit na nim oparty. Dotyczy on przeglądarki Internet Explorer 5 : Zdalny użytkownik może utworzyć specjalnie spreparowaną mapę bitową, która po załadowaniu w IE, spowoduje przepełnienie i wywołanie dowolnego kodu. Internet Explorer 6 nie jest narażony na ten błąd.

Link: Skomentuj na Forum!
Info: Więcej... (ENG)


 

DirectX 9.0 Hotfix (KB831937)

GreGM @ 3:27Tytuł : Digital Video Decoder and Multiplexer Hotfix for DirectX 9.0, 9.0a, and 9.0b (KB831937)
Data wydania : 15.02.2004
Wersja : 9
Wielkość pliku : 407 KB

Opis : Zmiany wprowadzone w DirectX 9.0 mogą wywołać następujące problemy :
1) nagrywanie na taśmę korzystając z urządzenia DVCPro z użyciem innego enkodera niż MS DV może doprowadzić do utraty dźwięku.
2) dekodowanie strumienia DV z omyłkowo ustawionym bitem PAL w niektórych klatkach może doprowadzić do zawieszenia dekodowania.

Wymagania :
- Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows Server 2003, Windows XP
- DirectX 9.0/9.0a/9.0b

Download: DirectX9-KB831937-x86-PLK.exe
Download: DirectX9-KB831937-x86-ENU.exe


Poniedziałek, 16 lutego 2004


 

OpenOffice.org 1.1.1b

RolRain @ 17:17Darmowa alternatywa pakietu StarOffice 6.0, zawierająca edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a nawet moduł odpowiedzialny za tworzenie prezentacji. Oprócz tego pakiet ma wbudowany edytor dokumentów HTML, narzędzie do rysowania obrazków, a także moduł pozwalający na wpisywanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów matematycznych. Od StarOffice'a 6.0 aplikacja różni się brakiem narzędzia do baz danych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: OpenOffice.org 1.1.1b (ENG) (63 MB)


 

Media Player Classic 6.4.7.8

RolRain @ 17:09Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.7.7 dla Win 2k/XP (1,03 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.7.7 dla Win 9X/ME (1,02 MB)


 

FlashGet 1.50

Sobiech @ 14:30Ukazała się pełna wersja bardzo dobrego menedżera pobierania plików z sieci. Program potrafi m.in. dzielić plik nawet na dziesięć części i ściągać wszystkie naraz, co często daje spory przyrost transferu, wznawiać zerwane połączenie oraz pozwala tworzyć kategorie, do których dany rodzaj pliku ma być ściągany. Aplikacja posiada polski interface.

Licencja: Adware/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: FlashGet 1.50 (1,70 MB)

Update - wiadomość od Halliego:
przy instalacji full Licencja: Adware instalowane jest 10 podstawowych Adware.Cydoor wykrywalnych przez Ad-aware 6.0 lecz sam program nie wykrywa 3 pozostałych czyli [...]


 

NVidia Forceware 56.55 W2K/XP

GreGM @ 5:29Możecie pobrać z naszego serwisu świeżutkie sterowniki do kart graficznych NVidia GeForce w wersji 56.55 dla Windows 2000/XP/(2003). Posiadają one certyfikat WHQL oraz dodają nową opcję w panelu sterowania: 'Auto overclocking' (automatyczne podkręcanie).

Data wydania : 29.01.2004

Download: NVidia Forceware 56.55 W2K/XP (9,74 MB)
Link: Testy sterowników Forceware 56.55


 

Jak dużo SPAMU dostajesz???

Imperator @ 2:41Jak dużo spamu dostajecie???
Jak radzicie sobie z jego usuwaniem???
Zapraszam do głosowania i dyskusji na Forum XP.


Niedziela, 15 lutego 2004


 

Informacja / Aktualizacja art. Filtrowanie SPAMu+usuwanie MyDoom

GreGM @ 20:07Przez ostatnie kilka dni nie miałem niestety dostępu do Internetu, więc w mojej skrzynce nazbierało się sporo wiadomości od Was. Z przykrością zawiadamiam, że nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile (jest ich po prostu za dużo). Proszę więc wszystkich Czytelników, którzy mieli do mnie pilną sprawę o ponowne wysłanie swojej wiadomości (najlepiej z wysokim priorytetem), zaś wszystkich innych zapraszam do zadawania pytań na nasze nowe Forum XP.
Zaktualizowałem też mój ostatani artykuł 'Jak radzić sobie ze SPAMem oraz jak ustrzec się przed robakiem Mydoom ?'.

Link: Art.: Filtrowanie SPAMu+usuwanie robaka MyDoom
Link: Forum.XP.net.pl


 

Internet Explorer 6 SP1 Update (KB831167)

GreGM @ 19:53Data wydania : 7.02.2004
Wersja : 6 SP1
Wielkość pliku : 378-381 KB

Opis : Zidentyfikowano problem, który może powodować błędy, gdy Internet Explorer próbuje odnowić połączenie z serwerem. Powinieneś zaaplikować tę aktualizację, jeśli zaczniesz otrzymywać błędy (HTTP 500) łącząc się ze stronami sieci Web, po instalacji poprawki zabezpieczeń 832894 (zawarta w Biuletynie MS04-004) lub poprawki HotFix 821814 dla przeglądarki Internet Explorer.

Wymagania :
- Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows NT, Windows XP
- Internet Explorer 6 Service Pack 1 (SP1)

Info: MS KB831167
Download: Internet Explorer 6 SP1 ENG Update (KB831167)
Download: Internet Explorer 6 SP1 PL Update (KB831167)


 

ZipGenius 5.5.1.300

RolRain @ 19:52Najnowsza wersja znakomitego archiwizjera plików. Oprócz standardowych opcji pakowania i rozpakowywania, program udostępnia możliwość szyfrowania plików, wysyłania ich pocztą elektroniczną oraz możliwość automatycznego uaktualniania zawartości serwisów FTP (dzięki dodatkowemu modułowi FTPGenius).

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: ZipGenius 5.5.1.300 (6,44 MB)


 

MS Virtual PC 2004 : Problemy

GreGM @ 19:36Najnowszy emulator PeCeta - Virtual PC firmy Microsoft nie ustrzegł się błędów. Jednym z najbardziej drażniących jest częste zawieszenie się systemów zarówno gospodarza jak i gościa na komputerach z procesorami AMD. Microsoft już pracuje nad poprawką rozwiązującą ten problem. Na stronie poniżej znaleźć można opisy innych często spotykanych problemów, które można napotkać podczas używania VPC oraz ich rozwiązania.

Link: MS Virtual PC 2004 FAQ - Znane problemy


 

Tworzenie skór dla Windows Media Player 9 - Dokumentacja

Imperator @ 18:59Data wydania : 12.02.2004
Wersja : Seria 9
Wielkość pliku : 236 KB

Opis : Dokument opisuje jak zaplanować, zaprojektować i stworzyć skórę (skina) dla Windows Media Player 9 Series. Czytelnicy powinni przynamniej w stopniu podstawowym znać Microsoft JScript (lub podobny język) oraz XML. (25 stron)

Wymagania :
- Windows 2000, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows XP
- Windows Media Player 9 Series
- Word 2002


Download: Playskin.exe


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 15.02.2004

RolRain @ 18:55Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81833 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 15.02.2004 (3,9 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R257 15.02.2004

Imperator @ 18:45Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 19236 sygnatury.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: BuddyLinks, Sex Connect, WinpcNOW.
- Uaktualniono sygnatury: AdShooter, Adtomi traffic generator, AsianRaw Dialer, ClientMan, CommonName, Consul-info B.V Dialer, CoolWebSearch, Coulomb Dialer, EzuLa (2 warianty), InternetDelivery, ISTBar, Lop.com, Lycos Sidesearch, PowerScan, SearchIt, StatBlaster, TIB Browser, VX2.BetterInternet (2 warianty), WurldMedia (2 warianty).

Download: Ad-aware Reference File 01R257 15.02.2004 (0,41 MB)


 

Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1.1 ENG

Imperator @ 17:43Microsoft nigdy nie wydał service packa dla Windows 98 SE. Jednak został on stworzony przez Alpera Coskuna. W jego skład wchodzą:
- 52 łatki (wydane oficjalnie przez Microsoft, dostępne na Windows Update)
- 256 kolorowy pasek systemowy (niektóre ikony w pasku takie jak Winampa lepiej wyglądają)
- Lepszy defragmentator oraz Scandisk (Szybsze, zastosowane w Windows ME)
- Lepszy Notatnik (taki sam jak standardowy z większą ilością skrótów klawiszowych)
- Zoptymilizowany plik wymiany (Windows nie będzie korzystać z pliku wymiany dopóki nie zostanie wykorzystana cała pamięć RAM)
- Lepsze wsparcie dla WDM/USB (większość problemów ze sterownikami WDM oraz urządzeniami USB zostało rozwiązanych)
- Windows Scripting Host 5.6 (najnowsza wersja narzędzia Scripting Host, która wspiera VBScript oraz JScript)
- Biblioteki Visual Basic 6.0 SP5 (można włączać programy napisane w Visual Basic 6.0)
- Kolor pulpitu zaczerpnięto z Windows 2000
- Wprowadzono wiele poprawek usprawniających system

Windows 98 SE Service Pack 1.1 jest przeznaczony dla angielskiej wersji systemu.

Zmiany:
- Lepszy Scandisk
- Poprawiono mały błąd

Download: Nieoficjalny Windows 98 SE Service Pack 1.1 ENG (7,57 MB)


 

Media Player Classic 6.4.7.7

RolRain @ 16:22Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.7.7 dla Win 2k/XP (0,99 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.7.7 dla Win 9X/ME (0,98 MB)


Sobota, 14 lutego 2004


 

DVD Shrink 3.1.6 Beta 1

Imperator @ 20:24Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.6 Beta 1 (0,46 MB)


 

The Bat! 2.04 RC3

Sobiech @ 20:16Po 61 wersjach beta przyszedł czas na trzecią kandydatkę do wydania jako końcowa wersja klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.04 RC3 (1,91 MB)


 

ATI Omega Drivers 2.5.22

Sobiech @ 19:51OmegaCorner wydała nową wersję sterowników do kart graficznych z serii Radeon, bazujących na driverach Catalyst 4.2 i przeznaczoną dla systemów Windows 2000/XP.

Zmiany (ENG)
Download: ATI Omega Drivers 2.5.22 (16,3MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 13.02.2004

Imperator @ 5:44Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64991 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 13.02.2004 (4,45 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 13.02.2004

Imperator @ 5:43Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81720 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 13.02.2004 (3,99 MB)


 

ATI CATALYST: 3.10 vs 4.1 vs 4.2

Imperator @ 5:21Serwis OnlyNewz porównał wydane ostatnio sterowniki ATI Catalyst 4.2 z wersjami 3.10 oraz 4.1. Do testów wzięto sześć gier: jedna bazująca na DirectX 8 i pięć bazujących na DirectX 9.

Testy przeprowadzono na takim oto komputerze:
Procesor: AMD XP 3000+ ; Pamięć: 1024MB DDR333 ; Karta graficzna: ATI RADEON 9800 128MB AGP8x ; Płyta główna: ASUS nForce 2 ; Dysk twardy: 80GB 8MB Cache ; Monitor: 17" CRT 85Hz ; Mysza i klawiatura: Logitech; Windows XP SP1; DirectX 9.0b ; nForce 3.13 WHQL

Wyniki testów (w fps):

Unreal Tournament 2003 Demo
3.10: 154,91
4.1: 111,27
4.2: 158,82
Halo - Combat Evolved
3.10: 32,22
4.1: 32,47
4.2: 38,14
Max Payne - The Fall of Max Payne
3.10: 61,19
4.1: 51,6
4.2: 67,41
Need for Speed Underground Demo
3.10: 41,47
4.1: 40,44
4.2: 21,18
X2 - The Threat Demo
3.10: 25,92
4.1: 34,38
4.2: 34,48
Unreal Tournament 2004 Demo
3.10: 57,46
4.1: 61,18
4.2: 61,47

OnlyNewZ: ATI CATALYST 3.10 VS ATI CATALYST 4.1 VS ATI CATALYST 4.2

Skomentuj na forum!


 

AI RoboForm 5.5.9

Imperator @ 4:56Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.5.9 (1,64 MB)


Piątek, 13 lutego 2004


 

AVG Free Edition 6.0 build 587

Sobiech @ 22:59Program antywirusowy, prosty w obsłudze, posiadający funkcję aktualizacji bazy wirusów.

Licencja: Freeware

Download: AVG Free Edition 6.0 build 587 (6,53 MB)
Link: Bezpłatna rejestracja (w celu uzyskania klucza)


 

Open source Windows cd.

Imperator @ 22:43W czwartek Microsoft rozpoczął śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności wycieku do Internetu plików, zawierających chroniony kod systemu Windows 2000 i NT. Tajne dane Microsoftu pojawiły się na kilku kilkunastu witrynach i czatach.

Rzecznik firmy, Tom Pilla, wyjaśnił, że wyciek danych nie był rezultatem włamania do sieci komputerowej Microsoftu i zapewnił, że nie ma zagrożenia dla klientów firmy. Dodał także, że wykradzenie kodu nie niesie ze sobą zagrożenia w przyszłości, gdyż skradzione dane nie były kompletne, a kod nie był wykonywalny. Fakt ten potwierdził także Dragos Ruiu, konsultant ds. bezpieczeństwa i organizator konferencji CanSecWest, który powiedział – “203MB plik z kodem systemu operacyjnego Microsftu był ewidentnie niekompletny”. Ruiu dodał także: „Plik był dziś dostępny w sieciach peer-to-peer i IRC. Mieli go wszyscy; obecnie jest już rozpowszechniony”. Po rozpakowaniu pliku z 203MB robi się już 660MB, co w opinii Ruiu idealnie odpowiada pojemności standardowej płyty CD. Cały kod źródłowy to aż 40GB danych, co oznacza że plik krążący w czwartek po Sieci był jedynie niewielkim fragmentem całości.

Pojawienie się kodu Windowsów w Internecie nieco inaczej odebrali niezależni eksperci zajmujący się bezpieczeństwem. „Zdecydowanie nie jest dobrze, jeżeli hakerzy uzyskali kod źródłowy systemu” – powiedział Oliver Friedrichs z firmy Symantec. "Mając dostęp do kodu, będą mogli pierwsi odkryć miejsca podatne na ataki”. Microsoft nie planuje jednak wypuszczać z powodu wycieku żadnych nakładek na system. Firma wyjaśniła, że większą obawę wywołuje fakt, iż wśród pracowników jest złodziej, niż możliwość zagrożeń wynikających z upublicznienia kodu systemu operacyjnego.

Skomentuj na forum!

Źródło: 4press


 

K-Lite Mega Codec Pack 1.00 RC24 Full

Imperator @ 22:15Nowa wersja zestawu filtrów i kodeków pozwlających odtwarzać filmy zakodowane w formatach Divx3, Divx4, Divx5, XVid, mpeg1, mpeg2 i innych.

Hasło instalacyjne: www.megacodecpack.com

Licencja: Freeware

Download: K-Lite Mega Codec Pack 1.00 RC24 Full (16,6 MB)


 

Aktualizacja krytyczna dla systemu Windows KB833407

Imperator @ 18:45Data wydania : 10.02.2004
Wersja : 833407
Wielkość pliku : 310 KB

Opis : Ten element aktualizuje czcionkę Bookshelf Symbol 7 stosowaną w niektórych produktach firmy Microsoft. Stwierdzono, że czcionka ta zawiera niedopuszczalne symbole. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Wymagania :
- Microsoft Windows 2000
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 1
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 2
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
- Microsoft Windows XP
- Microsoft Windows XP Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 Service Pack 1
- Microsoft Windows Server™ 2003
- Microsoft Windows Server™ 2003 64-Bit Edition


Download: Windows-KB833407-x86-PLK.exe - 32 bit
Download: Windows-KB833407-x86-enu.exe - 32 bit
Download: Windows-KB833407-ia64-enu.exe - 64 bit


 

Open source Windows

Imperator @ 18:25Serwis Neowin opublikował bardzo szokującą wiadomość o pojawieniu się w Internecie źródeł systemu Windows NT i Windows 2000. Trudno w tym momencie potwierdzić, że do „szarej strefy” przedostały się pełne źródła, trudno też mieć pewność, czy nieoficjalną informację przekazaną Neowin można uznać za prawdziwą. Nie ma do tej pory żadnego komentarza w tej sprawie ze strony Microsoftu, ale można obawiać się, że pojawianie się ostatnich wirusów nie było przypadkowe, a intensywność powstawania i zgubne efekty ich działania mogą jeszcze wzrosnąć. W każdym razie jest szansa poznać ostateczną odpowiedź na temat jakości zamkniętego kodu, chętnych do szukania dziur z pewnością będzie wielu. Neowin zachęca do powiadomienia Microsoftu o wszelkich informacji z tym związanych, dla dobra całej branży IT, gdyż skutki przecieku mogą być nieobliczalne.

Microsoft oficjalnie potwierdził informację o wycieku części kodu Windows NT/2000 zaznaczając, że nie ma jeszcze żadnych przesłanek o włamaniu do sieci korporacyjnej, które mogłoby być tego przyczyną. Sprawa jest aktualnie badana we współpracy z organami prawnymi, monitorowane są wszelkie doniesienia. W oświadczeniu Microsoft przestrzega przed publikowaniem kodu źródłowego - jest to nielegalne i będzie traktowane niezwykle poważnie.

Skomentuj na forum!

Źródło: InfoJama.pl


 

GX::Transcoder 1.80.1182 Beta 8

Imperator @ 18:18GX::Transcoder (GermaniXEncoder) jest to program do konwersji plików audio oraz video z i do następujących formatów: MP3, MP2, AVI (MPEG 1,4 DivX, Cinepak, nieskompresowane + Audio MP3, ALF2CD PCM, ADPCM), RM, WMV, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, U-LAW, G.721, G.723, G.726, WMA, RAW, ADPCM wsparcie VBR dla MP3 i OGG. Zawiera także narzędzie do zgrywania płyt CD razem z pełnym wsparciem freecddb.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Naprawiono błąd przy zmianach nazw
- Dodano edycję internetowych stacji radiowych
- Naprawiono 3 błędy w odtwarzaczu
- Naprawiono małe błędy

Download: GX::Transcoder 1.80.1182 Beta 8 (16,8 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (12.02.2004)

Sobiech @ 18:10Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 12-go lutego.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (12.02.2004) (4,44 MB)


 

WinXP Manager 4.8.2.1

Sobiech @ 14:44WinXP Manager to narzędzie do optymalizacji pracy w Windows XP. Z jego pomocą możemy ustawić wiele ukrytych normalnie funkcji tak, że praca na naszym systemie będzie szybka i stabilna.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: WinXP Manager 4.8.2.1 (1,54 MB)


 

Po prostu okna!

Imperator @ 6:13Sąd okręgowy w Seattle uznał racje Lindows.com Inc., któremu Microsoft zarzuca podszywanie się pod markę Windows. Sędzia Coughenour stwierdził, że -- niezależnie od środków zainwestowanych w jej promocję -- słowo ,,windows'' jest terminem powszechnym i jako takie nie podlega ochronie.

To oznacza, że jeżeli decyzja sądu nie zostanie podważona przez wyższą instancję, Lindows może bez problemu sprzedawać w Stanach swój LindowsOS, komercyjną dystrybucję biurkowego Linuksa. A że Microsoft skorzysta z odwołania to praktycznie pewne -- na razie zrezygnował z procesu obstalowanego na 1 marca, najwidoczniej grając na zwłokę.

Lindows świętuje podwójne zwycięstwo: wtorkowy wyrok to zarazem przychylenie się do wniosku obrony, aby brać pod uwagę użycie słowa ,,windows'' nie w chwili obecnej lecz z okresu 1983-1985, oraz definitywne rozstrzygnięcie, że nie może ono podlegać żadnej ochronie. Jeśli tę decyzję uda się utrzymać, otworzy się droga do wykorzystywania także innych terminów promowanych przez Microsoft, takich jak ,,word'' czy ,,office'', bez obaw o ewentualne oskarżenie.

Skomentuj na forum!

Źródło: LinuxNews


 

The Bat 2.03 RC2

Imperator @ 6:05Po 61 wersjach beta przyszedł czas na drugą kandydatkę do wydania jako końcowa wersja klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat 2.03 RC2 (1,91 MB)


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 12.02.2004

Imperator @ 5:58Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 3 Biosy ABIT
- 8 Biosów GIGABYTE
- 3 Biosy AOPEN
- 6 Biosów ASUS
- 5 Biosów ECS
- 6 Biosów SHUTTLE
- 5 Biosów MSI
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 12.02.2004


 

PortTunnel 2.0.0.245

Imperator @ 5:54Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $29.00

Download: PortTunnel 2.0.0.245 (0,74 Mb)


 

MyDoom (A,B,C) Worm Removal Tool 3.0

Imperator @ 5:50Data wydania : 11.02.2004
Wersja : 3.0
Wielkość pliku : 110 KB

Opis : Narzędzie to pomoże Ci usunąć robaka MyDoom.A/MyDoom.B/MyDoom.C (Doomjuice.A/B) z zainfekowanych systemów Windows 2000, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows Server 2003 oraz Windows XP. Użytkownik musi mieć prawa administratora, aby uruchomić to narzędzie.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows Server 2003, Windows XP

Zmiany:
- Narzędzie wykrywa/usuwa Doomjuice.B

Download: DoomCln-KB836528-ENU.exe


 

ATI Catalyst 4.2

Imperator @ 5:41ATI wydało sterowniki Catalyst 4.2 o numerze 7.98 dla kart Radeon.

Wersje oprogramowania:
RADEON display driver 7.98
MULTIMEDIA CENTER 8.9
HydraVision 3.25.0006
HydraVision Basic Edition 3.25.9006
Remote Wonder 2.3
WDM version 3.11


Obsługiwane karty:
RADEON 9800XT
RADEON 9800
RADEON 9700
RADEON 9600
RADEON 9500
RADEON 9200
RADEON 9100
RADEON 9000
RADEON 8500
RADEON 7500
RADEON 7200
RADEON 7000


Zmiany (ENG)
Download: ATI Catalyst 4.2 dla Windows 98/ME (24,5 MB)
Download: ATI Catalyst 4.2 dla Windows XP/2000/(2003) (23,8 MB)
Download: ATI Catalyst 4.2 dla Windows 98/ME - Display Driver 4.14.01.9137 (9,29 MB)
Download: ATI Catalyst 4.2 dla Windows XP/2000/(2003) - Display Driver 6.14.10.6422 (8,63 MB)
Download: ATI Catalyst 4.2 dla Windows - Control Panel 6.14.10.5088 (9,94 MB)


 

SiSoftware Sandra 2004 9.104 SP1

Imperator @ 0:11SiSoftware Sandra jest narzędziem diagnostyczno-informacyjnym. Program potrafi pokazać większość informacji (również nieudokumentowanych) na temat Twojego komputera. W programie m.in. mamy testy:
- CPU Arithmetic Benchmark
- CPU Multi-Media Benchmark (wlaczajac MMX, MMX Enh, 3DNow!, 3DNow! Enh, SSE(2))
- File System Benchmark (media wymienialne, HDD, siec, ram)
- CD-ROM/DVD Benchmark
- Memory Bandwidth Benchmark (MP/MT support)
- Network/LAN Bandwidth Benchmark

Standardowa wersja składa sie z 55 pluginow, profesionalna wersja z 74.

Licencja: Freeware/Shareware €41.99

Download: SiSoftware Sandra 2004 9.104 SP1 (8,34 MB) - Lista mirrorów


 

Aida32 3.91.6

Imperator @ 0:05Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.91.6 (3,09 MB)


 

AI RoboForm 5.5.8

Imperator @ 0:04Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.5.8 (1,64 MB)


 

System Mechanic 4.0g

Imperator @ 0:02Jest to aplikacja, która zrobi porządek w Twoim systemie, a ściślej - na Twoim dysku. Narzędzie usunie niepotrzebne pliki pozostawione przez uruchamiane programy i instalatory. Naprawi także skróty w menu Start oraz znajdzie duplikaty zbiorów. Pozwala również na bezpieczne usuwanie plików i folderów - niepowołane osoby nie będą miały później możliwości ich odzyskania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95 lub $69.95

Download: System Mechanic 4.0g (5,65 MB)
Download: System Mechanic Professional 4.0g (33,3 MB)


Czwartek, 12 lutego 2004


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (11.02.2004)

Sobiech @ 21:06Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 11-go lutego.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (11.02.2004) (4,44 MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 113

Sobiech @ 19:34Ukazała się nowa wersja przeglądarki internetowej opartej o Internet Explorer, która posiada wiele przydatnych funkcji jak np. otwieranie wielu stron w jednym oknie, blokowanie wyskakujących reklam oraz prosty do opanowania interface. Ponadto zajmuje niewiele miejsca na dysku i nie obciąża bardzo komputera.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Avant Browser 9.01 Build 113 (2,63 MB)


 

Bezprawne 0-700

Imperator @ 17:14Telekomunikacja Polska SA nie ma prawa pobierać od abonentów opłat za usługi uzyskiwane za pośrednictwem numeru 0-700, realizowane w internecie przez firmy trzecie. Pobieranie takich opłat przez TP SA narusza zbiorowe interesy konsumentów - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Cezary Banasiński. Telekomunikacja Polska SA odwoła się od tej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa TP SA Barbara Górska.

Skomentuj na forum!

Źródło: PAP


 

Internet Explorer - Najbardziej bezpieczna przeglądarka?

Imperator @ 5:51Internet Explorer jest jedną z najbardziej bezpiecznych przeglądarek dostępnych na rynku, twierdzi Microsoft - ponieważ wiele "dziur" zostało załatanych.

W ostatnim tygodniu patch dla Internet Explorera uczynił tą przeglądarke przynajmniej tak bezpieczną, jeśli nie bardziej, jak przeglądarki konkurencyjne, twierdzi szef bezpieczeństwa Microsoft UK.

Microsoft wydał patch do Internet Explorera w ostatni piątek, który poprawił 3 krytyczne błędy. Niestety patch ten zmienił sposób w jaki przeglądarka tratkuje pewne adresy URL i zmusił wiele firm do przeprogramowania swoich systemów w celu przystosowania ich do zmian. Tak czy inaczej Microsoft ogłosił, że ta aktualizacja uczyniła Internet Explorera bezpieczniejszym niż wiele innych przeglądarek na rynku, co użytkownicy mogą uznać za ironię w kontekście znalezionych wcześniej dziur w tej przeglądarce w ostatnim roku.

Stuart Okin, szef bezpieczeństwa Microsoft UK oświadczył, że wiedział że "część" klientów może mieć problemy po zmianach w IE, ale ponieważ dziura w przeglądarce miała wysoki poziom ryzyka, MS zdecydował się na nie zwlekanie i wydał patch: "Tak właściwie nie wiemy, ilu użytkowników lub systemów lub administratorów stron WWW dotyczył ten problem, ale wiedzieliśmy, że pojawią się zawiadomienia w krótkim czasie" - stwierdził.

Skomentuj na forum oraz weź udział w ankiecie!

Źródło: Neowin


 

ICQ Lite Build 1302

Imperator @ 4:23Uproszczona wersja znanego komunikatora internetowego. Zajmuje ona dużo mniej miejsca w pamięci operacyjnej, dzięki czemu doskonale się nadaje do zastosowania w słabszych systemach operacyjnych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: ICQ Lite Build 1302 (1,81 MB)


Środa, 11 lutego 2004


 

DVD Shrink 3.1.5 Beta 5

Imperator @ 23:26Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.5 Beta 5 (0,46 MB)


 

Windows Server 2003 Optimize Tool 1.44 Build 333

Imperator @ 21:37Windows Server 2003 Optimize Tool to, jak sama nazwa wskazuje, narzędzie do optymalizacji Windows 2003. Posiada wiele opcji ułatwiających przystosowanie systemu serwerowego do pracy jako stacja robocza.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano Via4in1 4.51
- Poprawiono link do Java VM
- Poprawiono link do strony domowej

Download: Windows Server 2003 Optimize Tool 1.44 Build 333 (0,36 MB)


 

Microsoft OfficeXP SP3 build 10.6308.6403

Imperator @ 19:04Na sieci pojawił się Service Pack 3 build 10.6308.6403 dla Microsoft OfficeXP. Nie jest to oficjalne wydanie - Microsoft zapowiada, że wyda SP3 w kwietniu lub maju tego roku. Paczka jest przeznaczona dla angielskiej wersji pakietu.

Download: Microsoft OfficeXP SP3 build 10.6308.6403 (15,8 MB)


 

S3 ProSavage DDR 6.14.10.0020

Imperator @ 17:23S3 wydało nowe sterowniki przeznaczone dla chipu ProSavage DDR. Do wyboru mamy wersje dla Windows 9X/ME oraz Windows 2000/XP.

Download: S3 ProSavage DDR 6.14.10.0020 Win9X/ME (4,26 MB)
Download: S3 ProSavage DDR 6.14.10.0020 Win2k/XP (3,25 MB)


 

ASUS ATI Catalyst 7.97

Imperator @ 17:21ASUS wydał nowe sterowniki bazujące na ATI Catalyst 7.97. Są one przeznaczone dla następujących chipów: A7000, A9200LE, A9200SE, A9600LE, A9600SE, A9600XT, A9800PRO, A9800XT. Do wyboru mamy wersje dla Windows 9X/ME oraz Windows 2000/XP.

Download: ASUS ATI Catalyst 7.97 Win9X/ME (26,4 MB)
Download: ASUS ATI Catalyst 7.97 Win2k/XP (25,7 MB)


 

MyDoom (A,B,C) Worm Removal Tool

Imperator @ 17:09Data wydania : 9.02.2004
Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 110 KB

Opis : Narzędzie to pomoże Ci usunąć robaka MyDoom.A/MyDoom.B/MyDoom.C (Doomjuice.A) z zainfekowanych systemów Windows 2000, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows Server 2003 oraz Windows XP. Użytkownik musi mieć prawa administratora, aby uruchomić to narzędzie.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows Server 2003, Windows XP

Download: DoomCln-KB836528-ENU.exe


 

Windows Media Player Update : KB828026

Imperator @ 8:21Data wydania : 10.02.2004
Wersja : 828026
Wielkość pliku : 2851 KB

Opis : Kiedy właściciel zawartości tworzy strumień audio lub wideo, może dodać polecenia skryptu (na przykład polecenia skryptu URL i niestandardowe polecenia skryptu) w celu zakodowania ich w strumieniu. Podczas odtwarzania strumienia polecenia skryptu mogą wywołać zdarzenia we wbudowanym programie do odtwarzania lub otworzyć przeglądarkę, a następnie przejść do strony sieci Web. Jest to działanie specjalnie zaprojektowane.

Ta aktualizacja zmienia sposób, w jaki program Windows Media Player obsługuje polecenia skryptu URL osadzone w strumieniu.

Wymagania :
- Windows 2000, Windows Server 2003, Windows XP
- Windows Media Player (wszystkie wersje)


Download: WindowsMedia-Q828026-x86-ENU.exe
Download: WindowsMedia-Q828026-x86-PLK.exe


 

Microsoft Security Bulletin MS04-007

Imperator @ 7:32Tytuł : ASN.1 Vulnerability Could Allow Code Execution (828028)
Data wydania : 10.02.2004

Rodzaj zagrożenia : Zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : Krytyczne

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch natychmiast

Opis : Poprawka ta likwiduje błąd pozwalający na zdalne wywołanie kodu, poprzez wysyłanie odpowiednio spreprowanego kodu, wykorzystując błąd w bibliotece ASN.1 powodowany przez niesprawdzany bufor. Biblioteka ASN.1 jest wykorzystywana w wielu miejscach systemu Windows takich jak Internet Explorer, Outlook, Outlook Express i innych.

Zainfekowane oprogramowanie :
- Microsoft Windows NT® Workstation 4.0 Service Pack 6a
- Microsoft Windows NT Server 4.0 Service Pack 6a
- Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 2
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
- Microsoft Windows XP
- Microsoft Windows XP Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 Service Pack 1
- Microsoft Windows Server™ 2003
- Microsoft Windows Server™ 2003 64-Bit Edition


Info+Download: Microsoft Security Bulletin MS04-007


 

Microsoft Security Bulletin MS04-006

Imperator @ 7:23Tytuł : Vulnerability in the Windows Internet Naming Service (WINS) Could Allow Code Execution (830352)
Data wydania : 10.02.2004

Rodzaj zagrożenia : Zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : Ważne

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch przy najbliższej okazji

Opis : Poprawka ta likwiduje błąd pozwalający na zdalne wywołanie kodu przez atakującego lub złamanie usługi WINS poprzez wysyłąnie odpowiednio spreprowanego kodu.

Zainfekowane oprogramowanie :
- Microsoft Windows NT® Server 4.0 Service Pack 6a
- Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
- Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 2
- Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 3
- Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 4
- Microsoft Windows Server 2003
- Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition


Info+Download: Microsoft Security Bulletin MS04-006


 

Microsoft Security Bulletin MS04-005

Imperator @ 7:13Tytuł : Vulnerability in Virtual PC for Mac could lead to privilege elevation (835150)
Data wydania : 10.02.2004

Rodzaj zagrożenia : Podwyższenie uprzywilejowania
Max.poziom zagrożenia : Ważne

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch przy najbliższej okazji

Opis : Poprawka ta likwiduje błąd pozwalający na podwyższenie w systemie przywilejów atakującego i uzyskania całkowitej kontroli nad systemem.

Zainfekowane oprogramowanie :
- Microsoft Virtual PC for Mac version 6.0
- Microsoft Virtual PC for Mac version 6.01
- Microsoft Virtual PC for Mac version 6.02
- Microsoft Virtual PC for Mac version 6.1


Info: Microsoft Security Bulletin MS04-005
Download: Microsoft Virtual PC for Mac Version 6.1.1 Update


 

Microsoft Security Bulletin MS04-004 (uaktualniony)

Imperator @ 6:57Tytuł : Cumulative Security Update for Internet Explorer (832894)
Data wydania : 2.02.2004
Uaktualniono : 9.02.2004

Rodzaj zagrożenia : Zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : Krytyczne

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch natychmiast

Opis : Wykryte w programie Internet Explorer problemy dotyczące zabezpieczeń mogą umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Microsoft Windows. Osoba atakująca może na przykład uruchomić programy na komputerze użytkownika podczas przeglądania przez niego witryny sieci Web. Dotyczy to wszystkich komputerów z zainstalowanym programem Internet Explorer (nawet jeśli użytkownik nie wykorzystuje programu Internet Explorer jako przeglądarki sieci Web). Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Zainfekowane oprogramowanie :
- Microsoft Windows NT® Workstation 4.0 Service Pack 6a
- Microsoft Windows NT Server 4.0 Service Pack 6a
- Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 2
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
- Microsoft Windows 2000 Service Pack 4
- Microsoft Windows XP
- Microsoft Windows XP Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Service Pack 1
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
- Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003 Service Pack 1
- Microsoft Windows Server™ 2003
- Microsoft Windows Server™ 2003 64-Bit Edition


Info+Download: Microsoft Security Bulletin MS04-004


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 10.02.2004

Imperator @ 4:44Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81571 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 10.02.2004 (3,98 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 10.02.2004

Imperator @ 4:42Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64967 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 10.02.2004 (4,43 MB)


 

The Bat 2.03 RC1

Imperator @ 3:49Po 61 wersjach beta przyszedł czas na pierwszą kandydatkę do wydania jako końcowa wersja klienta poczty The Bat!. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat 2.03 RC1 (1,91 MB)


 

Windows 98 SE Service Pack 1

Imperator @ 2:52Microsoft nigdy nie wydał service packa dla Windows 98 SE. Jednak został on stworzony przez Alpera Coskuna. W jego skład wchodzą:
- 52 łatki (wydane oficjalnie przez Microsoft, dostępne na Windows Update)
- 256 kolorowy pasek systemowy (niektóre ikony w pasku takie jak Winampa lepiej wyglądają)
- Lepszy defragmentator (Szybszy, zastosowany w Windows ME)
- Lepszy Notatnik (taki sam jak standardowy z większą ilością skrótów klawiszowych)
- Zoptymilizowany plik wymiany (Windows nie będzie korzystać z pliku wymiany dopóki nie zostanie wykorzystana cała pamięć RAM)
- Lepsze wsparcie dla WDM/USB (większość problemów ze sterownikami WDM oraz urządzeniami USB zostało rozwiązanych)
- Windows Scripting Host 5.6 (najnowsza wersja narzędzia Scripting Host, która wspiera VBScript oraz JScript)
- Biblioteki Visual Basic 6.0 SP5 (można włączać programy napisane w Visual Basic 6.0)
- Kolor pulpitu zaczerpnięto z Windows 2000
- Wprowadzono wiele poprawek usprawniających system

Windows 98 SE Service Pack 1 jest przeznaczony dla angielskiej wersji systemu i nie był sprawdzany na jego polskiej wersji.

Download: Windows 98 SE Service Pack 1 (7,52 MB)


 

RightMark Memory Analyzer 2.5

Imperator @ 2:34RightMark Memory Analyzer testuje pamięć zainstalowaną w komputerze badając:
- Średnią i najwyższą przepustowość pamięci
- Średnie i minimalne opóźnienia pamięci oraz cache'u L1/L2
- Asocjacje cache'u L1/L2
- Przepustowość cache'u L1/L2
- Rozmiar i asocjacje D-TLB (każdego poziomu)
- Rozmiar instrukcji cache'u L1 (włączając rozmiar "efektywny") oraz asocjacje
- Wydajność przy dekodowaniu pojedyńczych instrukcji x86 (ALU/FPU/MMX)
- Rozmiar i asocjacje I-TLB (każdego poziomu)

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: RightMark Memory Analyzer 2.5 (0,38 MB)


Wtorek, 10 lutego 2004


 

LimeWire Basic 3.8.3

Imperator @ 19:08LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Zmiany:
- Nowy licznik
- Nowy pasek postępu
- Usprawniono wbudowany odtwarzacz MP3

Download: LimeWire Basic 3.8.3 (13,6 MB)


 

AIDA32 3.91.5

Imperator @ 18:48Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.91.5 (3,09 MB)


 

BlindWrite 5.1.1.128

Imperator @ 18:47Jest to pakiet dzięki, któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Download: BlindWrite 5.1.1.128 (2,24 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.5

Sobiech @ 17:16Easy CD-DA Extractor to narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.5 (4,96 MB)


 

MarBitTorrent V1.0 Beta5

Sobiech @ 15:04Firma MarBit wypuściła nowy program do wymiany plików w sieci Torrent. Jest on bezpłatny, jednak autor zastrzega, że programu można używać jedynie do wymiany plików darmowych, za zgodą ich twórców. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: MarBitTorrent V1.0 Beta5 (1,76 MB)


 

The Bat 2.03 Beta 61

kraluk @ 15:02Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat 2.03 Beta 61 (1,9 MB)


 

foobar2000 0.8 beta 8

Sobiech @ 14:41Kolejna wersja beta jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych, autorstwa Piotra Pawłowskiego. Obsługuje on formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 8 Lite (0,74 MB) - MIRROR LOKALNY
Download: foobar2000 0.8 beta 8 Normal (1,14 MB) - MIRROR LOKALNY
Download: foobar2000 0.8 beta 8 Special (2,13 MB) - MIRROR LOKALNY


 

Auto Gordian Knot 0.96 Beta Update

Imperator @ 14:24Jest to bardzo rozbudowana aplikacja do rippowania, obróbki, kodowania materiału z płyt DVD. Program ma dodatkowo wiele innych narzędzi, które mu są potrzebne przy pracy co czyni go prawdziwym kombajnem. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Auto Gordian Knot 0.96 Beta Update (2,68 MB)
Download: Auto Gordian Knot 0.8 Stable (5,46 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (9.02.2004)

Sobiech @ 14:16Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 9-go lutego.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (9.02.2004) (4,42 MB)


 

PCMedik/GameGain/PCBoost X.2.10.2004

Imperator @ 14:08Narzędzie do optymalizacji komputera. Jest bardzo prosty w obsłudze - użytkownik musi tylko potwierdzić, czy program poprawnie wykrył system operacyjny i procesor, oraz wyznaczyć głębokość ingerencji w ustawienia systemowe. Cała reszta dzieje się automatycznie. Po zakończeniu działania programu niezbędne jest zrestartowanie komputera i wtedy można sprawdzać, czy faktycznie wszystko działa lepiej. GameGain posiada takie same właściwości jak PCMedik, jednak z nastawieniem na gry. PCBost posiada takie same właściwości jak PCMedik, jednak z nastawieniem na aplikacje. PCMedik dodatkowo chroni komputer przed zawieszeniami. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $11.99-$12.99

Download: PCMedik 6.2.10.2004 (0,85 MB)
Download: GameGain 2.2.10.2004 (0,84 MB)
Download: PCBoost 3.2.10.2004 (0,98 MB)


 

Throttle 6.2.10.2004

Imperator @ 14:04Niewielka aplikacja, która według jej autorów przyśpieszy Twoje połączenie z Internetem. Jeśli jesteś niezadowolony z jakości swojego łącza możesz ją wypróbować, tym bardziej, że jej obsługa jest banalna. Wystarczy wybrać typ systemu i rodzaj używanego modemu, a program zrobi resztę. Program jest przeznaczony dla modemów 14.4/28.8/33.6/56k oraz kablowych i DSL. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $13.90

Download: Throttle 6.2.10.2004 (0,86 MB)


 

HDCleaner 2.353

Imperator @ 5:25HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.353 (0,82 MB)


 

Internet Explorer pre 6.05 build 0008

kraluk @ 5:24Z sieci można pobrać Microsoft Internet Explorer pre 6.05 build 0008. Jest to następna wersja tej popularnej przeglądarki, ale... jest ona zripowana z Windows Lonhorna i przeznaczona jest dla Windows XP/2003. Cała akcja została przeprowadzona amatorsko i bez wsparcia od strony MS. Tak więc zapraszam do pobierania na własną odpowiedzialność i dyskusji na forum. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Internet Explorer pre 6.05 build 0008 (1,93 MB)


Poniedziałek, 9 lutego 2004


 

Audiograbber 1.83

Imperator @ 19:11Jest to bardz dobry program do zgrywania dźwięku z płyt CD-Audio oraz innych źródeł poprzez kartę dźwiękową do plików MP3, WMA, WAV. Oferuje szereg przydatnych funkcji, m.in. obsługę bazy danych CDDB, możliwość obrobienia sampli. Program jest dostępny również w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Aplikacja jest od tej wersji całkowicie DARMOWA
- Wprowadzono małe poprawki i usprawnienia

Download: Audiograbber 1.83 (1,58 MB)


 

Direct Connect 2.20

Imperator @ 18:59Firma NeoModus wydała po bardzo długim okresie nową wersję programu P2P Direct Connect, działającego we własnej, zdecentralizowanej sieci. Na jego bazie powstał m.in. DC++. Aplikacja działa jedynie pod kontrolą Windows NT4/2000/XP. W nowej wersji wprowadzono prawie 100 nowości.

Licencja: Adware

Zmiany (ENG)
Download: Direct Connect 2.20 (0,97 MB)


 

Dr.WEB 4.31

Imperator @ 18:54Jest to rosyjska aplikacja antywirusowa składająca się z dwóch elementów: interfejsu zorientowanego do pracy w konkretnym środowisku oraz z jądra. Wszystkie programy należące do rodziny DrWeb32, wykorzystują ten sam zestaw przełączników wiersza poleceń. Wersja dla systemu Windows, posiadająca interfejs okienkowy, umożliwia łatwy i intuicyjny wybór metod testowania. Wersja ta zawiera również mechanizm automatycznej aktualizacji poprzez Internet. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Licencja: Shareware 146,4 zł

Zmiany
Download: Dr.WEB 4.31 (4,49 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 9.02.2004

Imperator @ 18:12Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81488 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 9.02.2004 (3,97 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R256 09.02.2004

Imperator @ 18:11Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 19085 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: HOT Dialer (2 warianty), Sex Farm Gmbx.
- Uaktualniono sygnatury: AsianRaw Dialer (3 warianty), CommonName, CoolWebSearch (2 warianty), Coulomb Dialer, GlobalCS Dialer, Holystic-Dialer, NiteLine Media, Rads01.Quadrogram (2 warianty), WebDialer (2 warianty), WurldMedia.

Download: Ad-aware Reference File 01R256 09.02.2004 (0,41 MB)


 

Mozilla Thunderbird 0.5

Imperator @ 18:04Darmowe narzędzie do obsługi kont pocztowych oraz grup dyskusyjnych, korzystające z interface typu XUL.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Mozilla Thunderbird 0.5 (7,5 MB)


 

MemMonster 4.55

Imperator @ 18:00Program do zarządzania pamięcią RAM. Pozwala na odzyskanie niepotrzebnie zajętych zasobów pamięci (automatycznie lub ręcznie). Dodatkowo program pozwala na tuning pamięci. Funkcja RAM defragmenter zapewnia lepszą obsługę pamięci cache L1 i L2. Pozwala również na zmianę ukrytych ustawień. Wszystko to ma na celu przyspieszenie uruchamiania się programów.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany:
- Dodano nowe opcje w ustawieniach zwiększania wolnych zasobów pamięci

Download: MemMonster 4.55 (0,81 MB)


 

K9 1.26

Imperator @ 17:55Jest to darmowe narzędzie do filtrowania spamu, który coraz częściej gości w skrzynkach użytkowników. Aplikacja współpracuje z większością klientów poczty elektronicznej. Podczas odbierania poczty, program rozpoczyna filtrowanie i zaznacza spam. Program działa w trybie nauki - na początku może więc popełniać błędy.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: K9 1.26 (0,11 MB)


 

FlashGet 1.50 Beta 1

Imperator @ 17:42Jest to bardzo dobry menedżer pobierania plików. Automatycznie przechwytuje ona ten proces z przeglądarki WWW. Pozwala na odłożenie transferu w czasie, pobieranie pliku z innych, szybszych serwerów i wiele innych. Jeden plik może być pobierany w kilku częściach jednocześnie (plik dzielony jest na mniejsze części pobierane równolegle, a następnie łączone ze sobą). Pozwala na stworzenie własnych kategorii i przyporządkowywania do nich określonych rodzajów plików. Program jest dostępny w ponad 30 językach (również w polskim).

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla protokołu MMS
- Dodano wsparcie dla linni poleceń
- Wprowadzono pewne ulepszenia
- Poprawiono błędy

Download: FlashGet 1.50 Beta 1 (1,7 MB)

PS. Otrzymałem wiadomość następującej treści od Halliego:
Przy instalacji programu, instalują się back doorsy, a wraz z nimi trojan sprawdzajaczy czy mamy mp3 celem uszkodzenia.


 

Power Project 1.41

Imperator @ 4:57PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na projekcie Ajrona - PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Aktualizacja Accepted for delivery do wersji 0.04
- Aktualizacja SeMSMS0.99i Beta do wersji 2.7.23
- Aktualizacja nieautoryzowanego Activity Checker do wersji 1.0.7.8

Download: Power Project 1.41 (1,64 MB)


 

FFDShow build 20040113

Imperator @ 4:51Nowa wersja zestawu filtrów pozwalających niezależnie od tego czy jest zainstalowany kodek czy nie, odtwarzać filmy zakodowane Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1 mpeg2 i innymi. Filtr umożliwia: usunięcie przeplotu, zmianę rozdzielczości, usunięcie czarnych pasków (cropping), wyświetlanie napisów, usunięcie szumów, dodanie szumów do obrazu, wyostrzenie obrazu i wiele innych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: FFDShow build 20040113 (1,17 MB)


Niedziela, 8 lutego 2004


 

File Audio Processor 3.3.12

Imperator @ 18:58Aplikacja ta jest rozbudowanym narzędziem do zarządzania plikami MP3, MP2, WMA, WAV PCM, VOX, RAW, G726, G723, G721 i Ogg Vorbis. Jest to połączenie menedżera plików, narzędzia do grupowej zmiany plików, edytora nagłówków ID3 Tags i ripera. Umieszczenie takich narzędzi w jednej aplikacji gwarantuje jednak naprawdę wygodną pracę przy zarządzaniu naszą kolekcją plików muzycznych.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $49.00

Zmiany (ENG)
Download: File Audio Processor 3.3.12 (12,7 MB)


 

Your Uninstaller! 2003 3.9.5

Imperator @ 18:47Niewielki program, który umożliwia szybkie i łatwe usuwanie niechcianych aplikacji z systemu Windows. Program działa na zasadzie systemowej funkcji "Dodaj/Usuń programy". Oferuje przyjazny interfejs, który możemy skonfigurować według stopnia zaawansowania użytkownika (tryb: Basic i Pro). Zaletą aplikacji jest szybkość i łatwość usuwania programów z systemu. Dodatkowo program aktualizuje wpisy w rejestrze systemowym. Program jest kompatybilny z systemami Windows 95/98/ME/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Download: Your Uninstaller! 2003 3.9.5 (2,38 MB)


 

Bandwidth Monitor Pro 1.29

Imperator @ 18:36Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Zmiany (ENG)
Download: Bandwidth Monitor Pro 1.29 (1,03 MB)


 

K-lite Codec Pack 2.24 RC8

Imperator @ 18:31Nowa wersja zestawu filtrów i kodeków pozwlających odtwarzać filmy zakodowane w formatach Divx3, Divx4, Divx5, XVid, mpeg1, mpeg2 i innych.

Licencja: Freeware

Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Full RC8 (7,48 MB)
Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Standard RC8 (4,01 MB)
Download: K-Lite Codec Pack 2.24 Basic RC8 (1,21 MB)


 

Bandwidth Controller 0.13 Beta

Imperator @ 18:18Bandwidth Controller posiada wiele funkcji pozwalających na kontrolę ruchu w sieci. Najważniejsze z nich to:
- Każda karta sieciowa może być kontrolowana oddzielnie (różne limity dla różnych użytkowników)
- Maksymalna prędkość może zostać bardzo dokładnie określona
- Pozwala na filtrowanie pakietów, np. można limitować pakiety TCP jednocześnie nie limitując UDP lub IPX
- Program nie wymaga zainstalowanych programów klienckich
- Można obejżeć dokładne statystyki
- Każdy numer IP może mieć przydzieloną inną, maksymalną prędkość
- Można samemu tworzyć nowe filtry
- Można kontrolować (limitować) poszczególne porty
- Można kontrolować (limitować) poszczególne adresy MAC

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Bandwidth Controller 0.13 Beta (1,30 MB)


 

Notatnik SP ver 4.0 alpha

SzeMol @ 16:19Notatnik SP to rozbudowany edytor HTML posiadający multum opcji i możliwości a wyglądem swoim przypomina standardowy, szybki notatnik. Niektóre możliwości: szybkość, multi schowek, kolorowanie składni różnych języków, auto korekta i wiele innych.

Licencja: Freeware

Download: Notatnik SP ver 4.0 alpha (1,12 MB)


 

MyIE2 Polish Pack 0.9.16.1

SzeMol @ 16:18Pliki spolszczające do MyIE2 0.9.16.1

Licencja: Freeware

Download: MyIE2 Polish Pack 0.9.16.1 (0,04 MB)


 

PowerStrip 3.49

Imperator @ 9:25Firma EnTech opublikowała nowa wersję znanego narzędzia, o nazwie PowerStrip. Program ten pozwala dostrajać ustawienia wyświetlania obrazu w karcie graficznej. Jest prosty w obsłudze i bardzo funkcjonalny.
Program potrafi:
- Zmieniać wielkosć pulpitu i rozdzielczości
- Kalibrować kolory i zmieniać ich głębię
- Podkręcać kartę graficzną
- Odnawiać zasoby pamięci
- Rozpoznać ponad 1000 monitorów
- Wiele innych rzeczy...

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $29.95

Download: PowerStrip 3.49 (0,72 MB)


 

Registry Defragmentation 4.0d Beta

Imperator @ 5:21Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 4.0d Beta (0,77 MB)


 

Koepi's XviD 1.0 RC2

Imperator @ 5:11Ukazała się nowa wersja kodeka XviD Koepi, będącego rozwinięciem standardu MPEG4.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Koepi's XviD 1.0 RC2 (0,61 MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 106

Imperator @ 5:06Jest to przeglądarka internetowa używająca silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje ona mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Avant Browser 9.01 Build 106 (2,77 MB)


 

MarBitTorrent V1.0 Beta4

Sobiech @ 0:10Firma MarBit wypuściła nowy program do wymiany plików w sieci Torrent. Jest on bezpłatny, jednak autor zastrzega, że programu można używać jedynie do wymiany plików darmowych, za zgodą ich twórców.

Licencja: Freeware

Download: MarBitTorrent V1.0 Beta4 (1,76 MB)


Sobota, 7 lutego 2004


 

Alchemy Network Monitor 5.6

Imperator @ 20:31SmartLine przygotowało kolejną wersję Beta narzędzia pozwalającego szybko i sprawnie monitorować komputery podłączone do sieci - Active Network Monitor dla Windows NT/2000/XP.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Download: Alchemy Network Monitor 5.6 (1,82 MB)


 

The Bat! 2.03 Beta 59

Imperator @ 20:25Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.59 Beta (1,9 MB)


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 06.02.2004

Imperator @ 20:24Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 10 Biosów ABIT
- 10 Biosów GIGABYTE
- 3 Biosy TYAN
- 2 Biosy ASUS
- 2 Biosy ECS
- 5 Biosów LITE-ON
- 1 Bios MSI
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 06.02.2004


 

Ad-aware Reference File 01R255 06.02.2004

Imperator @ 20:19Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 18748 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: AdPartner, TDS - Traffic Direct System.
- Uaktualniono sygnatury: 180Solutions, CoolWebSearch, Dial XS, DyFuCA, eUniverse_KeenValue, GlobalCS Dialer, HotBar (3 warianty), JRaun, Virtumundo (2 warianty), VX2.BetterInternet (2 warianty)
WinPup32.
- Usunięto sygnatury: Kontiki.

Download: Ad-aware Reference File 01R255 06.02.2004 (0,4 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (6.02.2004)

Sobiech @ 16:11Najnowsze definicje wirusów do produktów firmy Symantec, datowane na 6-go lutego.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (6.02.2004) (4,42 MB)


 

HDCleaner 2.352

Imperator @ 14:13HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.352 (0,82 MB)


 

X-Setup Pro 6.5

Imperator @ 14:12Jest to bardzo rozbudowany program do tuningowania systemów operacyjnych Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, ME, XP oraz 2003 Server. Pozwala on na zmianę aż 1500 ukrytych ustawień w tych systemach. Ponieważ wiele ustawień zmienia się często i szybko, X-Setup korzysta z systemu bardzo małych wtyczek (2-4 KB), dzięki czemu ich aktualizowanie przy pomocy strony X-Setup jest bardzo proste. Dodatkowo można obejżeć kod źródłowy każdej wtyczki lub stworzyć własną przy pomocy X-Setup Pro SDK. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: X-Setup Pro 6.5 (4,28 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (5.02.2004)

GreGM @ 3:18Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 5.lutego br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (5.02.2004) (4,4MB)


 

foobar2000 0.8 beta 7

Sobiech @ 0:52Foobar2000 jest odtwarzaczem plików muzycznych stworzonym przez jednego z autorów Winampa - Piotra Pawłowskiego. Obsługuje formaty WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, Ogg FLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC i cechuje się najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 7 Lite (0,71 MB) – MIRROR LOKALNY
Download: foobar2000 0.8 beta 7 Normal (1,14 MB) – MIRROR LOKALNY
Download: foobar2000 0.8 beta 7 Special (2,12 MB) – MIRROR LOKALNY


 

AI RoboForm 5.5.7

Imperator @ 0:01Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.5.7 (1,64 MB)


Piątek, 6 lutego 2004


 

Winamp 5.02

Imperator @ 23:57Nullsoft wydał kolejną wersję Winampa z serii 5, która ma być połączeniem zalet wersji 2 i 3 (2+3=5). Winamp jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, może odtwarzać formaty MP3, CD, Audiosoft, Audio Explosion, MOD, WAV oraz inne. Program obsługuje wszystkie skórki przeznaczone dla Winamp 1, 2 i 3.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Winamp 5.02 Full (4,18 MB)
Download: Winamp 5.02 Lite (0,67 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.4

Sobiech @ 23:48Firma Poikosoft wypuściła nową wersję Easy CD-DA Extractor oznaczoną numerkiem 6.5.4 - narzędzia do "rippowania" płyt audio oraz konwersji plików muzycznych. Program posiada wbudowany moduł do nagrywania płyt audio.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.4 (4,96 MB)


 

Krytyczna poprawka dla Microsoft XML 3.0 SP4

GreGM @ 20:32Data wydania : 5.02.2004
Wersja : 3.0
Wielkość pliku : 598 KB

Opis : Poprawka ta umożliwia poprawne działanie aplikacji korzystających z Microsoft XML (MSXML) po zainstalowaniu poprawki zabezpieczeń KB832894 dla przeglądarki Internet Explorer.

Wymagania :
- Windows 2000 SP2/SP3/SP4, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP
- MSXML 3.0 Service Pack 4

Download: KB832414_MSXML3.0_x86.exe


 

MyDoom (A,B) Worm Removal Tool

GreGM @ 20:22Data wydania : 5.02.2004
Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 109 KB

Opis : Narzędzie to pomoże Ci usunąć robaka MyDoom.A/My.Doom.B z zainfekowanych systemów Windows XP oraz Windows 2000. Użytkownik musi mieć prawa administratora, aby uruchomić to narzędzie.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows XP

Download: DoomCln-KB836528-ENU.exe


 

Nowe Forum XP

GreGM @ 4:03Wraz ze zmianą adresu serwisu na XP.net.pl utworzyliśmy dla Was nowe forum pod adresem Forum.XP.net.pl.

Niestety nie udało się dojść do porozumienia z administratorami ani moderatorami poprzedniego forum i nie możemy przenieść kont użytkowników na nasze forum. W związku z tym prosimy wszystkich użytkowników starego forum o ponowną rejestrację na Forum XP. Gorąco zachęcamy też pozostałych Czytelników do korzystania z naszego forum!

Link: Forum.XP.net.pl


 

LindowsLive! za darmo

GreGM @ 3:26LindowsLive! warte $29.95 jest teraz dostępne za darmo dla użytkowników sieci wymiany plików P2P. LindowsLive umożliwa użytkownikowi uruchomienie systemu LindowsOS na każdym komputerze bez konieczności instalacji. Wystarczy pobrać obraz w formacie ISO i nagrać go na czystą płytę CDR/RW, a następnie zbootować z niej system. Przed pobraniem warto sprawdzić sumę kontrolną pobranego pliku.

Nazwa pliku : lindowslive-4.5.212.iso
Suma kontrolna : 3fae2355709a20d61047a9547d4998a2

Wymagania : CPU 800 MHz lub szybszy, 256 MB RAM, karta i monitor obsługujące tryb XVGA (1024 x 768), napęd CD-ROM +BIOS obsługujący możliwość bootowania z CD.

Info: Lindows OS
Info: LindowsLive! @ P2P
Download: LindowsLive! @ BitTorrent
Download: Narzędzie do sprawdzania sum kontrolnych


 

Walentynkowy wygaszacz ekranu dla Windows XP

GreGM @ 3:23Microsoft przygotował nowy wygaszacz ekranu dla użytkowników Windows XP specjalnie z okazji dnia Świętego Walentego.

Wymagania :
- Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows XP,
- procesor 300 MHz lub szybszy,
- MS DirectX 8.1 i karta wspierająca Direct3D 8.1.


Download: Saint Valentine's Day Screensaver (0,6MB)


 

SMS 2003 Administration Feature Pack

GreGM @ 3:22Administration Feature Pack zawiera 3 narzędzia pomocne w zarządzaniu Systems Management Server 2003 : Manage Site Accounts Tool, Transfer Site Settings Wizard oraz Elevated Rights Deployment Tool.

Wersja : 2.5

Wymagania :
- Windows 2000, Windows Server 2003
- Systems Management Server 2003


Info: Więcej...
Download: SMS 2003 Administration Feature Pack (2,2MB)


 

MyIE2 0.9.16 build 25 Combo

Imperator @ 2:29Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: MyIE2 0.9.16 build 25 Combo (3,55 MB) - lista mirrorów


 

Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC2

Imperator @ 2:25Kerio Personal Firewall jest małym i prostym w użyciu programem stworzonym do chronienia komputerów przed atakami hakerów etc. Bazuje on na technologii użytej w WinRoute firewall. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC2 (4,99 MB)


 

Eudora 6.0.3

Imperator @ 2:24Jeden z najbardziej rozbudowanych, a jednocześnie najpopularniejszych programów pocztowych. Wyposażony jest między innymi w funkcje automatycznego uzupełniania nazw odbiorców poczty elektronicznej oraz oferuje możliwość odczytywania za pomocą karty dźwiękowej nadawcy i tematu wiadomości. Ponadto dzięki ustalonym przez użytkownika regułom aplikacja pozwala filtrować pocztę.

Licencja: Adware/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Eudora 6.0.3 (7,62 MB)


Czwartek, 5 lutego 2004


 

Bandwidth Monitor Extreme 2.10

Imperator @ 15:37Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $24.95 (Professional)

Download: Bandwidth Monitor Extreme 2.10 (0,33 MB)


 

foobar2000 0.8 beta 6 Special

Imperator @ 15:35Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 6 Special (2,14 MB)


 

Samurize 1.20

Imperator @ 7:28Jest to bardzo rozbudowany program do monitorowania zasobów systemowych w komputerze. Zabiera on bardzo mało zasobów, może pokazywać w dowolnym miejscu na pulpicie informacje o wykorzystaniu procesora, pamięci, wolnego miejsca na dysku, ruchu w sieci, temperaturach, procesach i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Samurize 1.20 (2,83 MB)


 

Logitech MouseWare 9.80

Imperator @ 4:36Logitech przygotował nową wersję oprogramowania MouseWare do swoich myszek. Jest ono przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME/NT/2000/XP.

Download: Logitech MouseWare 9.80 (3,87 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 4.02.2004

Imperator @ 4:31Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 81388 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 4.02.2004 (3,97 MB)

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (4.02.2004)

GreGM @ 4:19Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 4.lutego br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (4.02.2004) (4,4MB)


 

Morpheus 4

SzeMol @ 3:22Morpheus jest klientem systemu peer-to-peer wymiany plików, który pozwala na wymianę plików audio, video, obrazów, książek i innego software. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Spyware

Download: Morpheus 4 (0,08 MB)


 

Windows XP SP 2 Build 2055 - Network Installation

Imperator @ 3:19Nazwa: Windows XP Service Pack 2 Beta 2055
Data wydania: 12.18.2003

Wersja: Network Installation
Wielkość pliku: 212 MB

Opis: Przeznaczony dla użytkowników łącz o wysokiej przepustowości.

Systemy operacyjne:
Microsoft Windows XP Professional
Microsoft Windows XP Home Edition


Komentarz:
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2055 nie jest wspierany przez Microsoft!
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2055 jest przeznaczony tylko dla angielskiej wersji systemu.
* Windows XP Service Pack 2 Beta 2055 używacie na własne ryzyko.


Download: Windows XP SP 2 Build 2055 - Network Installation (212 MB) - via OnlyNewZ
Download: Windows XP SP 2 Build 2055 - Network Installation (212 MB) - via TechConnect
Download: Windows XP SP 2 Build 2055 - Express Install (2,92 MB) - MIRROR LOKALNY


 

Peer Guardian v1.99b pr14

SzeMol @ 2:47Najnowsza wersja firewalla (zapory ogniowej) dla użytkowników sieci p2p. Zapewnia on całkowitą anonimowość podczas ściągania plików przez programy p2p.

Licencja: Freeware

Download: Peer Guardian v1.99b pr14 (1,03 MB)


 

Easy CD-DA Extractor 6.5.3

kraluk @ 1:03Ukazała się następna wersja doskonałego programu do konwersji plików muzycznych na różne formaty, a szczególnie na MP3.

Licencja: Shareware $29.95

Zmiany:
- Naprawiono usterkę, która była w koderach MP4, MP4A oraz AAC.

Download: Easy CD-DA Extractor 6.5.3 (5,00 MB)
Info: Strona domowa 

CachemanXP 1.0.1.1

SzeMol @ 0:02CachemanXP jest narzędziem do optymalizacji cache i RAM, co w efekcie powoduje zwiększenie wydajności systemu i bardziej stabilną pracę komputera.

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: CachemanXP 1.0.1.1 (1,22 MB)


Środa, 4 lutego 2004


 

nVidia WDM driver 2.20

SzeMol @ 21:52Pojawiły się nowe strowniki nVidia WDM przeznaczone dla kart z VIVO (video-in-out).

Download: nVidia WDM driver 2.20 (1,13 MB)


 

Registry Defragmentation 4.0 Beta

Imperator @ 21:48Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003/Longhorn. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 21 dni/Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 4.0 Beta (0,79 MB)


 

DVDIdle 3.32

Imperator @ 21:42Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.32 (0,69 MB)
Download: DVDIdle 3.32 PRO (0,71 MB)


 

DVD Region-Free 3.32

Imperator @ 21:41DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.32 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.32 Lite (0,65 MB)


 

NeroMIX 1.4.0.18

Imperator @ 21:39NeroMIX z firmy Ahead tworzy lub kopiuje wszystkie rodzaje CD (dane, audio, video) w jak najprotszy sposób, wykorzystując najnowszą technlogię. Wszystko to jest dostępne przez bardzo prosty i praktyczny interface. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $30.00

Download: NeroMIX 1.4.0.18 (8,82 MB)


 

NeroVision Express 2.1.0.8

Imperator @ 21:36NeroVision Express z firmy Ahead jest programem, który przeprowadzi użytkownika przez proces tworzenia płyt DVD, VCD i SVCD w bardzo prosty i inowacyjny sposób. Jest on kompatybilny ze wszystkim systemami Windows.

Licencja: Shareware $49.00

Zmiany (ENG)
Download: NeroVision Express 2.1.0.8 (16,6 MB)


 

Nero Burning Rom 6.3.0.3

Imperator @ 21:33Pojawiła się nowa wersja jednego z najlepszych programów do nagrywania płyt. Pakiet składa się z:
- Nero StartSmart
- Nero Burning ROM 6
- Nero Express 6
- Nero BackItUp
- Nero Cover Designer
- Nero Wave Editor
- Nero SoundTrax
- Nero Toolkit
- Nero Image Drive

Licencja: Shareware $59.99

Zmiany (ENG)
Download: Nero Burning Rom 6.3.0.3 (22,9 MB)
Download: Nero Burning Rom 6.3.0.3 - Spolszczenie (1,35 MB)


 

DU Super Controler 1.90

Imperator @ 21:28DU Super Controler jest to narzędzie pozwalające na kontrolę przepustowości łącza (prędkość wysyłania i odbierania). Każda karta sieciowa może być kontrolowana oddzielnie (różne limity dla różnych użytkowników). Maksymalna prędkość może zostać bardzo dokładnie określona, program nie wymaga zainstalowanych programów klienckich oraz tworzy wykresy. Obsługuje systemy Windows 2000/XP. Aplikacja jest również w polskiej wersji językowej.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $14.95

Zmiany:
- Duże ulepszenia w silniku limitującym
- Ulepszono prezentacje graficzne
- Program startuje teraz również wtedy, gdy jest włączany przez użytkownika z ograniczeniami (ale ciągle może zostać zainstalowany tylko przez administratora systemu)
- Dodano nowe języki: duński, niderlandzki, czeski, niemiecki.
- Poprawiono małe błędy

Download: DU Super Controler 1.90 (0,73 MB)
Info: Strona domowa


 

MyIE2 0.9.16

Imperator @ 21:17Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: MyIE2 0.9.16 Combo (3,42 MB)


 

IncrediMail 1355 Beta

Imperator @ 21:14Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $30.00

Download: IncrediMail Build 1355 Beta (5,97 MB)


 

AI RoboForm 5.5.5

Imperator @ 21:12Ukazała się nowa wersja programu AI RoboForm. Program służy do automatycznego wypełniania różnorakich formularzy na stronach www używając przy tym sztucznej inteligencji (AI). AI RoboForm wykorzystuje własny, stworzony przez użytkownika profil lub standardowo wykorzystywane na danej stronie hasła, loginy etc. Przy każdej kolejnej wizycie program potrafi sam wypełnić zapisany tam formularz (po kliknięciu na przycisk "Fill Forms"). AI RoboForm jest programem klienckim, pracuje bardzo szybko, nigdy nie wyłącza jakichkolwiek funkcji strony, pracuje również w oknach pop-up. Ważną cechą programu jest jego skuteczność - 95% formularzy wypełnia w całości poprawnie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AI RoboForm 5.5.5 (1,64 MB)


 

LimeWire Basic 3.7.11 Beta

Imperator @ 21:12LimeWire jest programem P2P pozwalającym każdemu szukać i udostępniać pliki w Internecie. Program działa w sieci Gnutella i może się połączyć z każdym innym użytkownikem tej sieci. Program działa pod systemami Windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $34.50

Download: LimeWire Basic 3.7.11 Beta (14,4 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1159

Imperator @ 21:11RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1159 (5,37 MB)


 

SafeLock v1.0.3 Home Edition DEMO

SzeMol @ 14:10Program zabezpiecza płyty CD pięcioma metodami:
- Wprowadza korekcję EFM (zastosowano po raz pierwszy w SafeDisc v2)
- Identyfikuje Subkanał Q dzięki czemu zwiększono bezpieczeństwo CD
- Odczyt Informacji ATIP w nagrywarce (ATIP - informacje o CD producent, pojemność).
- Sprawdza obecność błędnego sektora na końcu płyty CD.
- Sprawdza obecność klucza PreGape.

Licencja: Demo

Ograniczenia programu w wersji DEMO:
- brak zmiany nazwy biblioteki DLL w metodzie Pakowania
- brak zmiany hasła szyfrowania
- brak zabezpieczenia metodą korekcji EFM v2
- brak zabezpieczenia metodą PreGape
- brak zmiany wyświetlanych błędów
- brak zmiany wyświetlaanego Loga
- brak zabezpieczania metodą analizy błędnego sektora
- masz prawo 15 dni korzytac z programu w wersji DEMO.

Zmiany
Download: SafeLock v1.0.3 Home Edition DEMO (5,76 MB)


 

Network Administrator's Toolkit 5.5

SzeMol @ 13:52Firma Alchemy Lab wydała nową wersję zestawu narzędzi dla administratora sieci. Pakiet jest przeznaczony dla systemów Windows NT Windows 2000 Windows XP i zawiera Alchemy Eye (program do monitorowania serwerów), Asset Trackera (narzędzie informacyjne o oprogramowaniu i sprzęcie użytkowanym w sieci) oraz Remote Control (do zdalnej kontroli stacji roboczych).

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $499

Zmiany (ENG)
Download: Network Administrator's Toolkit 5.5 (4,58 MB)


 

Nowy artykuł: "Jak radzić sobie ze SPAMem oraz..."

GreGM @ 10:06Na łamach naszego serwisu ukazał się bardzo ciekawy artykuł mojego autorstwa pt.Jak radzić sobie ze SPAMem oraz jak ustrzec się przed robakiem Mydoom ?. Oto jego fragment:

W ostatnim czasie bardzo nasiliła się aktywność wiadomości-śmieci w naszych skrzynkach pocztowych, a to za sprawą wirusa W32/Mydoom@MM. Ten internetowy robak rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej i może podszywać się pod adres nadawcy wykorzystując taktykę znaną jako spoofing, tworząc wiadomości pocztowe, które mogą wyglądać na wysłane przez inne osoby. Wiele z adresów, których używa robak Mydoom to prawidłowe adresy, które są celowo fałszowane. Nasz adres też może trafić "w ręce" robaka, co niesie za sobą multum komunikatów przesyłanych do naszej skrzynki pocztowej.
Poniżej przedstawiam sposoby ochrony przed tego typu wirusami oraz metody automatycznego usuwania niechcianych wiadomości-śmieci z naszej skrzynki, a także sposoby usuwania wirusa Mydoom z naszego komputera.


Zapraszam serdecznie do lektury!!!

Link: Jak radzić sobie ze SPAMem oraz jak ustrzec się przed robakiem Mydoom ?"


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (3.02.2004)

GreGM @ 10:03Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 3.lutego br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (3.02.2004) (4,4MB)


 

Windows XP 64-bit Edition Customer Preview Program

Chef @ 3:56Microsoft udostępnił do ściągnięcia za darmo ewaluacyjną wersje systemu Windows XP w wersji 64 bitowej. Całość zajmuje 420 MB.

Wymagania Systemowe:
Procesor: AMD Athlon64 lub Opteron
Pamięć: 256MB RAM
Dysk twardy: 1.5GB wolnego miejsca
Karta graficzna: karta zdolna wyświetlać rozdzielczość 800x600 albo wyższe
Napęd:CD-ROM lub DVD

Ważne: Windows XP 64-Bit Edition dla 64-Bit Extended Systems jest tylko kompatybilny z procesorami 64-bitowymi AMD Opteron– lub Athlon 64. Nie można go zainstalować na komputerach opartych na procesorach 64-bitowych Intel Itanium.

Info: Windows XP 64-Bit Edition Customer Preview Program


Wtorek, 3 lutego 2004


 

MS Security Bulletin MS04-04 : Info

GreGM @ 23:56Poprawka z biuletynu bezpieczeństwa MS04-04 usuwa następujące luki z zabezpieczeń przeglądarki Internet Explorer :
- CAN-2003-1025 (Internet Explorer URL Parsing Vulnerability) - dziura polegająca na niepoprawnym przetwarzaniu adresów URL zawierających znaki specjalne; pozwalało to oszukiwać nieświadomych użytkowników przy zastosowaniu konstrukcji :
http://użytkownik:hasło@www.domena.com
Poprawka KB832894 znosi możliwość stosowania powyższej konstrukcji!
- CAN-2003-1026 (Travel Log Cross Domain Vulnerability) - dziura pozwalająca atakującemu na wykonanie z poziomu strony WWW skryptu w kontekście zabezpieczeń strefy lokalnej.
- CAN-2003-1027 (Drag and Drop Operation Vulnerability) - dziura związana z operacją typu 'przenieś i upuść' na stronach wykorzystujących DHTML, która pozwalała na zapisanie na dysku pliku po kliknięciu link (bez wyświetlenia potwierdzenia).

Info: MS Security Bulletin MS04-04


 

Nowe LOGO : Sonda

GreGM @ 23:04Zapraszamy wszystkich do udziału w nowej Sondzie (po prawej stronie), w której pytamy Was o nowe logo serwisu XP.net.pl zaprojektowane przeze mnie. Komentarze prosimy kierować bezpośrednio do mnie na maila albo dodając komentarz bezpośrednio w okienku z Sondą.
Dziękujemy z góry za Wasze cenne opinie!


 

VIA Hyperion pro 64 driver 0.96 beta

Imperator @ 17:59VIA wydała nowe sterowniki Hyperion pro 64 0.96 beta. Są one przeznaczone tylko dla systemów Windows XP 64 bit oraz Windows 2003 Server 64 bit.

Download: VIA Hyperion pro 64 driver 0.96 beta (2,25 MB)


 

MusicMatch Jukebox 8.20.0107

Imperator @ 17:52Musicmatch Jukebox to ripper, konwerter i odtwarzacz MP3 w jednym. Pozwala zrzucić utwory muzyczne z dowolnego źródła np. kaset magnetofonowych do plików MP3. Ma także narzędzia do zarządzania zbiorami MP3. Dodatkowo umożliwia nagrywanie płyt CD-R/CD-RW, wyszukiwanie MP3 w Internecie oraz obsługę internetowych stacji radiowych. Można również zmieniać wyglad interfejsu poprzez skórki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: MusicMatch Jukebox 8.20.0107 (17,4 MB)


 

Tlen 4.62.1.1

Imperator @ 7:59Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Wyszukiwanie osób z kamerami w katalogu
- Okno konferencji ze stylami i emotikonami
- Import i eksport kontaktów na/z serwera Gadu-Gadu

Download: Tlen 4.62.1.1 (1,31 MB)


 

CDCheck 3.1.0.11rc1

Imperator @ 7:56CDCheck jest to narzędzie wykrywające i odzyskujące uszkodzone pliki z płyt CD z naciskiem na wykrywanie błędów. Program może sprawdzać Twoje płyty CD i informować Cię o tym które pliki są uszkodzone. Używając narzędzia możesz się upewnić, że Twoje dane na płytach są bezpieczne - zanim będzie za późno.

CDCheck posiada następujące funkcje:
- weryfikacja możliwości odczytu danych
- porównywanie binariów
- tworzenie plików CRC oraz ich weryfikacja
- odzyskiwanie plików

Licencja: Freeware/Shareware $50.00

Zmiany (ENG)
Download: CDCheck 3.1.0.11rc1 (0,86 MB)


 

Desktop Sidebar 1.04 Build 59

Imperator @ 7:55Desktop Sidebar to użyteczny 'pasek' systemowy, którego pomysł wziął się wprost z Windows Longhorn. Desktop Sidebar jest ściśle zintegrowany z Outlook, Windows Messenger i Windows Media Player. Dostępne są następujące panele: Clock Panel, Calendar Panel, Task Panel, Inbox Panel, Notes Panel, Messenger Panel, Newsroom Panel, Performance Panel, Disk Monitor Panel, Media Player Panel, Toolbar Panel, Weather Panel, Search Bar Panel/Calculator i inne. Program jest przeznaczony dla systemów Windows 2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono błędne wyświetlanie daty w panelu pogody

Download: Desktop Sidebar 1.04 Build 59 (8,13 MB)


 

Power Project 1.40

Imperator @ 7:52PowerProject jest zbiorem wtyczek współpracujących z GG 6.0, jak i
masa innych dodatków związanych z GG. Oczywiście całość opiera sie na
projekcie Arjona - PowerGG. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Power Project 1.40 (1,63 MB)


 

RightMark Memory Analyzer 2.4

Imperator @ 7:48RightMark Memory Analyzer testuje pamięć zainstalowaną w komputerze badając:
- Średnią i najwyższą przepustowość pamięci
- Średnie i minimalne opóźnienia pamięci oraz cache'u L1/L2
- Asocjacje cache'u L1/L2
- Przepustowość cache'u L1/L2
- Rozmiar i asocjacje D-TLB (każdego poziomu)
- Rozmiar instrukcji cache'u L1 (włączając rozmiar "efektywny") oraz asocjacje
- Wydajność przy dekodowaniu pojedyńczych instrukcji x86 (ALU/FPU/MMX)
- Rozmiar i asocjacje I-TLB (każdego poziomu)

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: RightMark Memory Analyzer 2.4 (0,36 MB)


 

The Bat! 2.03 Beta 53

Imperator @ 7:36Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.53 Beta (1,9 MB)


 

foobar2000 0.8 beta 5 Lite

Imperator @ 7:32Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 5 Lite (0,69 MB)


 

WinXP Manager 4.8.2

Imperator @ 7:30Jest to narzędzie stworzone z myślą o tweakowaniu, optymalizacji i utrzymywaniu porządku w Windows XP. Program składa się z 25 małych aplikacji połączonych w całość. Dzięki niemu system staje się stabilniejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy.
W jego skład wchodzą moduły:
- System Information
- System Optimization
- Clean System
- Custom Settings
- Security
- Network

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany (ENG)
Download: WinXP Manager 4.8.2 (1,54 MB)


 

Narzędzie do usuwania robaka Mydoom

SzeMol @ 6:14Znana polska firma produkująca oprogramowanie antywirusowe MKS Sp z.o.o. udostępniła na swoim serwerze bezpłatny programik do usuwania wirusa Mydoom. Narzędzie przeznaczone jest dla systemów Windows 95/98/Me/NT/2000/XP Serwer.

Licencja: Freeware

Download: Narzędzie do usuwania robaka Mydoom (0,15 MB)


 

MS Security Bulletin MS04-004

GreGM @ 4:09Tytuł : Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla programu Internet Explorer (832894)
Data wydania : 2.02.2004

Rodzaj zagrożenia : zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : krytyczne

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch natychmiast.

Uwagi : Aktualizacja ta zastępuje poprawkę z biuletynu MS03-048.

Opis : Wykryte w programie Internet Explorer problemy dotyczące zabezpieczeń mogą umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Microsoft Windows. Osoba atakująca może na przykład uruchomić programy na komputerze użytkownika podczas przeglądania przez niego witryny sieci Web. Dotyczy to wszystkich komputerów z zainstalowanym programem Internet Explorer (nawet jeśli użytkownik nie wykorzystuje programu Internet Explorer jako przeglądarki sieci Web). Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Zainfekowane oprogramowanie :
Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6a
Microsoft Windows 2000 SP2, SP3, SP4
Microsoft Windows XP / Service Pack 1
Microsoft Windows XP 64-Bit Edition / Service Pack 1
Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
Microsoft Windows Server® 2003
Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Edition


Info: MS Security Bulletin MS04-004
Download: Internet Explorer 6 SP1 PL Update : KB832894 (2,8MB)
Download: Internet Explorer 6 SP1 ENG Update : KB832894 (2,8MB)
Download: WindowsServer2003-KB832894-x86-PLK (2,9MB)
Download: WindowsServer2003-KB832894-x86-ENU.EXE (2,9MB)
Download: Internet Explorer 6 Update : KB832894
Download: Pozostałe wersje Internet Explorer


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (2.02.2004)

GreGM @ 3:47Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 2.lutego br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (2.02.2004)


Poniedziałek, 2 lutego 2004


 

K-MP3 5.1.3.40

Imperator @ 4:07K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: K-MP3 5.1.3.40 (1,21 MB)


 

Trojan Remover 6.1.6

Imperator @ 4:05Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.1.6 (2,98 MB)


Niedziela, 1 lutego 2004


 

Office Update Inventory Tool v.2.0

GreGM @ 21:57Narzędzie 'Office Update Inventory' pozwala administratorom na inwentaryzację stanu poprawek wszystkich instalacji pakietów Office oraz na generowanie odpowiedniego raportu.

Wersja : 2.0
Data wydania : 30.01.2004

Oprogramowanie :
Microsoft Office 2000
Microsoft Office XP
Microsoft Office 2003


Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Info: Jak używać narzędzia Office Update Inventory
Download: Office Update Inventory Tool v.2.0


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (30.01.2004)

GreGM @ 7:03Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 30 stycznia br.

UWAGA: Z powodu dużej aktywności robaka Mydoom.B Worm zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami!

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (30.01.2004) (4,4MB)


 

 

 


 
 
All rights reserved. Windows2002.prv.pl © 2001 ^Do góry^