Centrum informacji o Windows XP/2000/2003 - Strona nieoficjalna  
Cofnij Do przodu XP.net.pl Forum cgi-bin/newsproxpykuły Szukaj Downloads Drivers Redakcja i info Redakcja i info

 

   

 

 
Archiwum z miesiąca stycznia 2004 

Sobota, 31 stycznia 2004


 

DirectX 9.0 SDK Update (Summer 2004) Beta 1

Chef @ 20:58Microsoft rozpoczął testy najnowszego SDK do DirectX 9.0. W nowej wersji zobaczymy: nowy uproszczony framework, nowe przykłady dla Dirext3D (CustomUI, EffectParam, HDRFormats, PostProcess oraz ShadowMap), nowe narzędzia (PIX dla Windows, plug-in'y dla Photoshopa & Paintshop Pro, zaktualizowane narzędzia eksportujące Maya oraz rozszerzone biblioteki do debgowania Direct3D.

Info: Betaplace - wymagany ID oraz hasło


 

Windows Installer 3.0 Beta 2

Chef @ 20:53Windows Installer 3.0 Beta 2 jest juz do ściągnięcia z Internetu. Do pobrania z poniższych lokacji:

Download: Windows Installer 3.0 Beta 2 wersja angielska (1,28 MB)
Download: Windows Installer 3.0 Beta 2 wersja niemiecka (1,28 MB)
Info: BetaPlace - wmagany ID oraz hasło


 

The Bat! 2.03.50 Beta

Imperator @ 16:18Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.50 Beta (1,9 MB)


 

foobar2000 0.8 beta 2 Special

Imperator @ 16:16Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.8 beta 2 Special (1,98 MB)


 

Avant Browser 9.01 Build 100

Imperator @ 16:10Jest to przeglądarka internetowa używająca silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje ona mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb.

Licencja: Freeware

Info: Zmiany (ENG)
Download: Avant Browser 9.01 Build 100 (2,83 MB)


 

Alchemy Eye 5.6.11

Imperator @ 16:07Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Download: Alchemy Eye 5.6.11 (1,82 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.6.11 (2,16 MB)


 

TV Tool 9.5.5.6

Imperator @ 16:05TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17). Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Demo

Download: TVTool 9.5.5.6 (1,01 MB)


 

Pierwsi polscy MVP !!!

GreGM @ 2:2829 stycznia 2004 Microsoft oficjalnie potwierdził nadanie tytułów MVP ośmiu Polakom. Oto ich lista :
- Bronisław Kozicki
- Grzegorz Mazur
- Grzegorz Niemirowski
- Krzysztof Kleszyński
- Michal Kawecki
- Piotr Krzyżański
- Tomasz Bryja
- Tomasz Onyszko


Microsoft Most Valuable Professionals to wyjątkowi specjaliści i pasjonaci, szeroko rozpoznawani oraz zauważani przez Microsoft z powodu dużej aktywności, celności spostrzeżeń i wypowiedzi, niekwestionowanej chęci dzielenia się swoim bogatym doświadczeniem technicznym z innymi oraz stałego wspierania społeczności gromadzących się wokół Microsoftu.

Reprezentując bardzo różnorodny zakres osobowości, cechą wspólną MVP jest imponująca wiedza i profesjonalizm z zakresu przynajmniej jednego lub więcej produktów bądź technologii Microsoftu. Łączy ich także pasja do dzielenia się swoją praktyką oraz propagowania rozwiązań uważanych przez nich za wartościowe i mogących wesprzeć działania innych użytkowników.

Wybrani specjaliści otrzymują tytuł MVP dzięki nominacji z rąk samych communities, pracowników działu wsparcia technicznego Microsoftu lub uczestników grup produktowych Microsoftu. Nominacji, które są wynikiem zauważenia ich szczególnego znaczenia w procesie interakcji pomiędzy klientami, partnerami, użytkownikami, pasjonatami, hobbystami i profesjonalistami związanymi na co dzień z technologiami Microsoftu.

PS. Większość z Was zapewne nie wie, że pod pseudonimem GreGM, kryje się Grzegorz Mazur, czyli ja;))) Od dziś odwiedzać będziecie więc stronę redagowaną przez jednego z pierwszych polskich MVP;) Serdecznie zapraszam!!!

Info: O programie MVP
Link: Oficjalna strona o polskich MVP


 

Witamy na XP.net.pl !!!

GreGM @ 1:19Z przyjemnością informuję, że serwis Windows eXPerience Vortal od dziś będzie prowadzony pod nowym adresem XP.net.pl!
Zmienia się także mail do nas : xp@xp.net.pl.
Jak już wcześniej pisaliśmy jest to spowodowane rezygnacją ze wspierania nas przez firmę phuGM oraz kłopotami z przejęciem domeny WinXP.com.pl.
Mimo tego, że powyżej znajduje się dość widoczne ogłoszenie o stałej zmianie adresu, jeszcze raz bardzo proszę Wszystkich nas odwiedzających o zmianę adresu, pod którym nas odwiedzacie na XP.net.pl. Prosimy też o powiadomienie Znajomych, którzy nas odwiedziają o zaistniałej sytuacji. Z góry dziękujemy!

Nowy adres : XP.net.pl
Nowy e-mail : xp@xp.net.pl

Poniżej znajdziecie link dodający nasz serwis pod nowym adresem do Ulubionych:

Link: Dodaj XP.net.pl do Ulubionych

PS. Jeśli komuś z Was nie działa jeszcze nowy adres, dalej można korzystać z zastępczego XPVortal.prv.pl.


Piątek, 30 stycznia 2004


 

Ostrzeżenie : Robak Mydoom.B

GreGM @ 22:58Robak internetowy W32/Mydoom@MM rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Robak ten może podszywać się pod adres nadawcy wykorzystując taktykę znaną jako "spoofing" i może tworzyć wiadomości pocztowe, które mogą wyglądać na wysłane przez firmę Microsoft. Wiele z adresów, których używa robak Mydoom to prawidłowe adresy, które są celowo fałszowane.

Zalecane postępowanie : W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości pocztowej zawierającej załączniki, nie należy otwierać załączników. Jeśli nie można potwierdzić u nadawcy, że wiadomość jest autentyczna, a załącznik bezpieczny, należy ją natychmiast usunąć. W przypadku podejrzanych wiadomości, które miałyby pochodzić od firmy Microsoft, należy pamiętać o tym, że Microsoft nigdy nie rozpowszechnia oprogramowania przez kanały pocztowe.

Produkty zagrożone :
Microsoft® Outlook®
Microsoft Outlook Express
Programy pocztowe sieci Web


Jak uchronić się przed działaniem robaka
Aby zapobiec zainfekowaniu systemu, należy zablokować niebezpieczne załączniki na poziomie internetowych bramek pocztowych. W przypadku tego robaka oznacza to konieczność zablokowania dostępu do wszystkich załączników o rozszerzeniu .zip. Ponadto należy wykorzystać funkcje najnowszych wersji programów Outlook (2000/XP/2003) i Outlook Express (6) służące do blokowania niebezpiecznych załączników.

Info: Więcej o robaku Mydoom.B

Źródło : Microsoft.com/Poland


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (29.01.2004)

GreGM @ 21:58Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 29 stycznia br.

UWAGA: Zalecamy wszystkim użytkownikom przeskanowanie swoich komputerów programem antywirusowym z najnowszymi definicjami z powodu dużej aktywkności robaka Mydoom.B Worm.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (29.01.2004) (4,4MB)


Czwartek, 29 stycznia 2004


 

PCMark04 Patch 110

Imperator @ 22:22Futermark wydał nową wersję programu PCMark04, który jest świetnym benchmarkiem do mierzenia wydajności domowego komputera. PCMark04 umożliwia obejżenie szczegółowego raportu z przeprowadzonych testów, porównanie naszych rezultatów z innymi za pomocą internetu. Aplikacja może również podpowiedzieć jak przyspieszyć komputer.
Przeprowadzane testy:
- Test wydajności Systemu
- Test wydajności CPU
- Test wydajności pamięci
- Test wydajności GPU 2D oraz 3D
- Test wydajności HDD
- oraz więcej

Licencja: Freeware/Shareware $19.95 (Pro)

Zmiany:
- Dodano możliwość testowania HDD pod Windows 2000 (tylko wersja Pro)
- Dodano możliwość korzystania z linii poleceń (tylko wersja Pro)
- Poprawiono stabilność podczas testu WMV Compression
- Naprawiono wszystkie zgłoszone błędy

Download: PCMark04 110 Patch (2,45 MB) - Lista mirrorów
Download: PCMark04 110 (35,1 MB) - Lista mirrorów


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 29.01.2004

Imperator @ 20:52Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 5 Biosów ASUS
- 4 Biosy GIGABYTE
- 7 Biosów LITE-ON
- 3 Biosy MSI
- 4 Biosy AOPEN
- 5 Biosów EPOX
- 7 Biosów INTEL
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 29.01.2004


 

VIA 4in1 Drivers 4.51 Beta

Imperator @ 20:48Nowy zestaw VIA 4-in-1 jest przeznaczony do wszystkich chipsetów firmy VIA. Zawiera on sterowniki IDE Busmaster, VIA AGP, IRQ Routing i VIA ACPI. Sterowniki są przeznaczone dla wszystkich systemów Windows, jednak dla Windows 95/98/98SE zalecane jest korzystanie z wersji 4.35, gdyż nowsze nie są optymilizowane dla tych systemów.

Download: VIA Hyperion 4in1 4.51 Beta (1,31 MB)


 

Przewodnik: Security Settings in Windows 2003/XP v.1.2

GreGM @ 6:58Przewodnik 'Threats and Countermeasures : Security Settings in Windows Server 2003/XP' zawiera szczegółowe informacje o najbardziej znaczących ustawieniach zabezpieczeń, które mogą być skonfigurowane na systemach Microsoft Windows Server 2003 oraz Windows XP.

Info: Zmiany
Download: Threats_and_Countermeasures_Guide_v1-2.exe (1,4MB)


 

Przewodnik : Windows XP Security Guide v.1.2

GreGM @ 6:52Microsoft wypuścił nową wersję przewodnika dotyczącego bezpieczeństwa systemu Windows XP. Przewodnik ten prezentuje bezpieczne ustawienia dla klientów Windows XP w domenie Active Directory działającej pod kontrolą Windows 2000 lub Windows Server 2003. Omawia także bezpieczne ustawienia dla pojedynczych komputerów z Windows XP.

Info: Zmiany
Download: Windows_XP_Security_Guide_v1_5.exe (2,4MB)


 

Przewodnik : Windows Server 2003 Security Guide v.1.3

GreGM @ 6:49Microsoft wypuścił nową wersję przewodnika dotyczącego bezpieczeństwa systemu Windows 2003. Omawia on zabezpieczanie kontrolerów domen, serwerów infrastruktury, serwerów plików/drukarek, serwerów IIS, serwerów IAS i in.

Info: Zmiany
Download: Windows_Server_2003_Security_Guide_v1_3.exe (2,5MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (27.01.2004)

GreGM @ 6:33Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 27 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (27.01.2004) (4,3MB)


 

Tlen 4.61.1.4

Imperator @ 3:54Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Eksport kontaktów GG na serwer
- Drobne poprawki

Download: Tlen 4.61.1.4 (1,31 MB)


 

PortTunnel 1.7.0.242

Imperator @ 3:51Jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników pozwalające na przekierowywanie portów TCP/IP pod Windows.

Program potrafi:
- Chronić IP
- Tworzyć tunele dla połączeń TCP poprzez proxy
- Tłumaczyć komendy FTP "PORT" i "PASV"
- Filtrować SMTP
- Wspierać SSL/TLS (uzywając OpenSSL)
- Działać jako serwis na wszystkich wersjach Windows
- Tworzyć logi
- Przekierowywać wiele portów naraz
- Wiele innych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 60 dni (odnawialna za darmo)

Download: PortTunnel 1.7.0.242 (0,74 MB)


 

DVD Region-Free 3.31

Imperator @ 3:49DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.31 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.31 Lite (0,65 MB)


 

DVDIdle 3.31

Imperator @ 3:49Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.31 (0,69 MB)
Download: DVDIdle 3.31 PRO (0,71 MB)


Środa, 28 stycznia 2004


 

Eudora 6.0.2

Imperator @ 21:53Jeden z najbardziej rozbudowanych, a jednocześnie najpopularniejszych programów pocztowych. Wyposażony jest między innymi w funkcje automatycznego uzupełniania nazw odbiorców poczty elektronicznej oraz oferuje możliwość odczytywania za pomocą karty dźwiękowej nadawcy i tematu wiadomości. Ponadto dzięki ustalonym przez użytkownika regułom aplikacja pozwala filtrować pocztę.

Licencja: Adware/Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: Eudora 6.0.2 (7,62 MB)


 

ZMIANA ADRESU

GreGM @ 7:32Jak zapewne wielu z Was zauważyło serwis Windows eXPerience Vortal nie działa już na swoim dawnym adresie WinXP.com.pl. Jest to spowodowane rezygnacją ze wspierania nas przez firmę phuGM. Obecnie (tymczasowo) vortal znajduje się na moim prywatnym koncie i myślę, że działa nienajgorzej. Większym problemem jest obecnie domena, której to sponsor niestety nie chce nam oddać (zero kontaktu z nami)...
Obecnie rozważamy zupełną zmianę nazwy domeny, pod którą będzie prowadzony dalej serwis Windows eXPerience Vortal. Nie wyobrażamy sobie natomiast zamknięcia serwisu - zbyt dużo pracy w to włożyliśmy i zbyt wielu Czytelników nas odwiedza. Postaramy się z wszystkich sił Was nie zawieść! O wszelkich zmianach będziemy informować Was na bieżąco.

PS. Mimo tego, że powyżej znajduje się dość widoczne ogłoszenie, jeszcze raz bardzo proszę Wszystkich nas odwiedzających o zmianę adresu, przez który nas odwiedzacie na XPVortal.prv.pl. Prosimy też o powiadomienie znajomych, którzy nas odwiedziają o zaistniałej sytuacji. Z góry dziękujemy!

Poniżej znajdziecie link dodający nowy wpis z poprawnym adresem do Ulubionych:

Link: Dodaj XPVortal.prv.pl do Ulubionych


 

Word 2003 Update

GreGM @ 5:36Data wydania: 27.01.2004
Wersja : 1
Rozmiar pliku : 1670 KB

Opis : W określonych warunkach program Word 2003 może przestać odpowiadać podczas zapisywania pliku przez użytkownika albo podczas automatycznego zapisywania pliku Autoodzyskiwania. Niniejsza aktualizacja rozwiązuje ten potencjalny problem.

Aplikacje :
Word 2003
Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 3, Windows Server 2003, Windows XP

Download: Office2003-KB830000-Client-PLK.exe
Download: Office2003-KB830000-Client-ENU.exe


 

AMD Athlon 64 Processor XP Driver

GreGM @ 5:29AMD wypuściło nowe sterowniki dla procesorów Athlon 64 dla Windows XP, które umożliwiają zmianę szybkości procesora oraz napięcia. Sterownik ten może zostać użyty zarówno z procesorami Athlon™ 64 Mobile jak i platformami obsługującymi Athlon™ 64 Cool'n'Quiet.

Download: AMD Athlon 64 Processor XP Driver v.1.1.0.1


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (26.01.2004)

GreGM @ 4:15Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 26 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (26.01.2004) (4,3MB)


 

Realtek v3.54A AC97

Imperator @ 4:05Realtek wydał sterowniki do wszystkich układów dźwiękowych AC97. Pracują na chipsetach Alc-101/201/202/203/250/650/655/658.

Download: Realtek v3.54A AC97 (8,73 MB)


 

Tlen 4.61.1.3

Imperator @ 4:02Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Nowe okno konferencji /style,emotikony/
- Poprawiony import kontaktów gg z pliku (szukanie katalogów z profilami)
- Import kontaktów gg z serwera
- Możliwość powrotu do starego okna rozmowy (kolor tła okna, płaski wygląd)
- Poprawki drobnych błędów

Download: Tlen 4.61.1.3 (1,31 MB)


 

Skype 0.96.0.3

Imperator @ 3:56Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Skype 0.96.0.3 (6,15 MB)


Wtorek, 27 stycznia 2004


 

Windows XP Service Pack 1 VS Windows XP Service Pack 2

Imperator @ 5:04Serwis OnlyNewz opublikował dzisiaj ciekawe porównanie Windows XP Service Pack 1 oraz Windows XP Service Pack 2. Przeprowadzono testy:
- X² - The Threat Game benchmark
- NFS - Underground Game benchmark
- Halo - Combat Evolved Game benchmark
- Unreal Tournament 2003 Game benchmark
- Far Cry Game benchmark
- Turok Evolution Game benchmark
- Sisoft Sandra 2004 Software benchmark
- CPU Arithmetic Benchmark
- CPU Multi-Media Benchmark
- Przepustowości pamięci
- Kodowanie pliku 1,28GB AVI do DivX
- Kompresja pliku 1,28GB

Link: Windows XP Service Pack 1 VS Windows XP Service Pack 2


 

IncrediMail Build 1351 Beta

Imperator @ 4:55Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $30.00

Download: IncrediMail Build 1351 Beta (5,96 MB)


 

Office 2003 Service Pack 1

GreGM @ 4:42Microsoft poinformował, że dodatek Service Pack 1 dla pakietu Office 2003 zostanie wydany najprawdopodobniej w czerwcu 2004r. Nie wniesie on raczej żadnych rewolucyjnych zmian; powinien jednak pozytywnie wpłynąć na sprzedaż Office 2003.

Źródło: IDG.pl


 

Poważna dziura w Windows XP Explorer

GreGM @ 4:21Rodzaj zagrożenia : zdalne uruchomienie kodu przez sieć

Opis : Odkryto dziurę z zabezpieczeniach Windows XP, która umożliwia zdalnemu użytkownikowi na utworzenie folderu, który po otworzeniu spowoduje uruchomienie kodu na docelowym komputerze użytkownika. Kod będzie uruchomiony z prawami użytkownika lokalnego, który otworzy folder. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie przygotowanego skryptu HTML oraz pliku wykonywalnego EXE.

Przykładowa demonstaracja tej dziury znajduje się tutaj.

Rozwiązanie problemu : na chwilę obecną - brak

Oprogramowanie :
Windows XP Explorer

Źródło : Bink.nu


 

Windows Installer 3.0 (MSI 3.0) Beta 2

GreGM @ 4:06Microsoft wypuścił drugą betę Windows Installer v3.0 (MSI 3.0). Jest ona do pobrania z witryny BetaPlace.com dla zarejestrowanych betatesterów. Dokładnie ta sama wersja jest zawarta w dodatku Service Pack 2 Beta 1 dla Windows XP.


 

Server Appliance Kit 3.0

GreGM @ 3:51SAK 3.0 (Server Appliance Kit) to zestaw narzędzi do tworzenia wyspecjalizowanych serwerów Windows, jak NAS (Network Attached Storage), serwerów VON, bram antywirusowych, serwerów drukarek i innych. Jest przeznaczony bardziej dla producentów systemów OEM niż do domowego użytku.

Download: Server Appliance Kit 3.0 (7MB)


 

Media Player Classic 6.4.7.6

Imperator @ 0:14Niewielki program będący rozwinięciem Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Potrafi odtwarzać pliki audio, video, płyty CD, DVD, etc. Podczas oglądania można przechwytywać obraz, a także modyfikować filtry.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Media Player Classic 6.4.7.6 dla Win 2k/XP (0,98 MB)
Download: Media Player Classic 6.4.7.6 dla Win 9X/ME (0,97 MB)


Poniedziałek, 26 stycznia 2004


 

Power Project 1.33

Imperator @ 23:56Jest to bardzo dobry system wtyczek do Gadu-Gadu, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Power Project jest kontynuacją znanego zestawu PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wtyczkę Accepted For Delivery, która potrafi informować nas o tym, czy nasze wiadomości zostały dostarczone do odbiorcy.

Download: Power Project 1.33 (1,66 MB)


 

AIDA32 3.91.1

Imperator @ 23:54Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.91.1 (3,08 MB)


 

PCMedik 6.1.26.2004

Imperator @ 23:45Narzędzie do optymalizacji komputera. Jest bardzo prosty w obsłudze - użytkownik musi tylko potwierdzić, czy program poprawnie wykrył system operacyjny i procesor, oraz wyznaczyć głębokość ingerencji w ustawienia systemowe. Cała reszta dzieje się automatycznie. Po zakończeniu działania programu niezbędne jest zrestartowanie komputera i wtedy można sprawdzać, czy faktycznie wszystko działa lepiej. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $9.31

Download: PCMedik 6.1.26.2004 (0,85 MB)


 

Throttle 6.1.26.2004

Imperator @ 23:44Niewielka aplikacja, która według jej autorów przyśpieszy Twoje połączenie z Internetem. Jeśli jesteś niezadowolony z jakości swojego łącza możesz ją wypróbować, tym bardziej, że jej obsługa jest banalna. Wystarczy wybrać typ systemu i rodzaj używanego modemu, a program zrobi resztę. Program jest przeznaczony dla modemów 14.4/28.8/33.6/56k oraz kablowych i DSL. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 28 dni/Shareware $13.90

Download: Throttle 6.1.26.2004 (0,86 MB)


 

Koepi's XviD 1.0 RC1

Imperator @ 23:42Ukazała się nowa wersja kodeka XviD Koepi, będącego rozwinięciem standardu MPEG4.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Koepi's XviD 1.0 RC1 (0,4 MB)


 

BearShare 4.4.0 Beta 32

Imperator @ 23:38BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.4.0 Beta 32 (2,62 MB)


 

DVD Shrink 3.1.4

Imperator @ 3:10Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.4 (0,79 MB) - Lista mirrorów


 

BurstCopy v2.650

Imperator @ 2:23Jest to program, który przyspiesza kopiowanie plików na dyskach twardych komputera. Prędkość kopiowania może wzrosnąć w przypadku dużych plików nawet o 200%. Program oferuje dodatkowe możliwości, jak zatrzymywanie/wznawianie kopiowania, wyświetlanie prędkości kopiowania, kopiowanie całych partycji itp. Jeśli dysk twardy jest głośny podczas pracy, napewno użytkownik ucieszy się, że BurstCopy zredukuje wytwarzany hałas nawet o 90%.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany (ENG)
Download: BurstCopy v2.650 (2,09 MB)


 

Desktop Sidebar 1.04 Build 58

Imperator @ 2:08Desktop Sidebar to użyteczny 'pasek' systemowy, którego pomysł wziął się wprost z Windows Longhorn. Desktop Sidebar jest ściśle zintegrowany z Outlook, Windows Messenger i Windows Media Player. Dostępne są następujące panele: Clock Panel, Calendar Panel, Task Panel, Inbox Panel, Notes Panel, Messenger Panel, Newsroom Panel, Performance Panel, Disk Monitor Panel, Media Player Panel, Toolbar Panel, Weather Panel, Search Bar Panel/Calculator i inne. Program jest przeznaczony dla systemów Windows 2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono niemieckie tłumaczenie
- Dodano nowe skiny: Longhorn Grey oraz Pillow
- Wiele poprawek

Download: Desktop Sidebar 1.04 Build 58 (8,13 MB)


Niedziela, 25 stycznia 2004


 

CPUCooL 7.2.10

Imperator @ 23:07CPUCooL jest programem, który monitoruje temperaturę, szybkość wiatraków oraz napięcia na wielu płytach głównych. Program działa pod Win9x/2000/XP/NT. Pozwala na zmienianie FSB, optymalizację pamięci i CPU.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.00

Zmiany (ENG)
Download: CPUCooL 7.2.10 (1,71 MB)


 

ALLPlayer V2.1 TEST 16

Imperator @ 22:13ALLPlayer to jeden z najlepszych programów do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach zarejestrowanych przez system (np. DIVX/AVI/MPG/MP3). W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy, ALLPlayer nie jest nakładką na MediaPlayera, a korzysta bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu przy pomocy ALLPlayera można teoretycznie odtworzyć KAŻDY film bez konieczności posiadania dwóch lub trzech playerów na wypadek, gdyby któryś z nich nie zadziałał danym filmem. Inną, być może największą zaletą ALLPlayera jest wmontowana w program unikatowa funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy). Dzięki tej funkcji nie przeoczymy żadnego napisu podczas oglądania filmu (zawsze zdążymy przeczytać wszystkie!). Często zdarza się tak, iż napisy są zbyt "gęsto" jeden po drugim i nie jesteśmy w stanie ich przeczytać, ale dzięki tej funkcji tego problemu już mieć nie będziemy. Program sam analizuje długości napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia.

Licencja: Freeware

Download: ALLPlayer V2.1 TEST 16 (1,09 MB)

PS. Po instalcji Live Update każe instalować TEST 15 a więc starszą wersję, której i tak nie można ściągnąć!!!


 

AutoPatcher XP 4.2.32

Imperator @ 20:43AutoPatcher XP jest to zestaw 180 łatek dla Windows XP dzięki któremu system będzie zawierać wszystkie uaktualnienia wydane przez Microsoft. Program posiada wygodny w obsłudze GUI, który umożliwia użytkownikowi instalację wybranych elementów. Zestaw wymaga zainstalowanego SP1.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AutoPatcher XP 4.2.32 - Lista mirrorów


 

XP Syspad 5.0.3

Imperator @ 20:28XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: XP Syspad 5.0.3 (0,71 MB)


 

ATI Omega Drivers 2.5.14

Imperator @ 19:55OmegaCorner wydała nowe sterowniki dla użytkowników kart graficznych ATi Radeon. Sterowniki bazują na nieoficjalnych driverach ATI Catalyst 4.1 i są one przeznaczone dla systemów Windows XP/2000(/2003).

Zmiany (ENG)
Download: ATI Omega Drivers 2.5.14 (16 MB)


 

WinRAR 3.30

Imperator @ 18:51Ukazała się nowa wersja popularnego archiwizera obsługującego następujące formaty: RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO.

Licencja: Trial - 40 dni/Shareware $29.00

Zmiany (ENG)
Download: WinRAR 3.30 (0,98 MB)


Sobota, 24 stycznia 2004


 

DU Super Controler 1.90 Beta

Imperator @ 23:40DU Super Controler jest to narzędzie pozwalające na kontrolę przepustowości łącza (prędkość wysyłania i odbierania). Każda karta sieciowa może być kontrolowana oddzielnie (różne limity dla różnych użytkowników). Maksymalna prędkość może zostać bardzo dokładnie określona, program nie wymaga zainstalowanych programów klienckich oraz tworzy wykresy. Obsługuje systemy Windows 2000/XP. Aplikacja jest również w polskiej wersji językowej.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $14.95

Zmiany:
- Ulepszono silnik limitujący
- Ulepszono prezentacje graficzne
- Program startuje teraz również wtedy, gdy jest włączany przez użytkownika z ograniczeniami (ale ciągle może zostać zainstalowany tylko przez administratora systemu)
- Dodano nowe języki: duński, niderlandzki, czeski, niemiecki.
- Poprawiono małe błędy

Download: DU Super Controler 1.90 Beta (0,8 MB)
Info: Strona domowa


 

Logitech iTouch Keyboard Software 2.21 Build 270

Imperator @ 19:42Logitech przygotował nową wersję oprogramowania iTouch do swoich klawiatur. Jest ono przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME/NT/2000/XP.

Zmiany (ENG)
Download: Logitech iTouch Keyboard Software 2.21 Build 270 (4,4 MB)


 

VMware 4.5 Build 7070 RC 1

Imperator @ 19:31Pojawiła się kolejna zaktualizowana wersja aplikacji VMware Workstation 4, która umożliwia stworzenie 'wirtualnego komputera' w naszym obecnym systemie. Wersja ta jest całkowicie kompatybilna z: Microsoft Windows Server 2003, Red Hat 8.0, Red Hat Enterprise Linux AS, SuSE 8.0, 8.1, Enterprise Server 8, Mandrake 9.0.

Licencja: Demo $299.00

Zmiany (ENG)
Download: VMware 4.5 Build 7070 RC 1 (31,7 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R250 24.01.2004

Imperator @ 19:24Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 17858 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: Biester Dialer, EXDialer, IMSDialer, RiverSoftware, SearchCentrix, T Online Dialer, TrafficAdvance Dialer (4 warianty), VividGal (2 warianty)
- Uaktualniono sygnatury: Aconti-Dialer (2 warianty), AsianRaw Dialer, Big-Tgp Dialer, CnsMin, CommonName, CoolWebSearch (4 warianty), E-Group, eUninverse_KeenValue, GlobalDialer, Global Netcom Inc, GMSoft Dialer, IBS-Dialer, IELoader (2 warianty), istbar, MainPean Dialer (2 warianty), SecondThought, TIB Browser (2 warianty), VX2.BetterInternet (4 warianty), WurldMedia

Download: Ad-aware Reference File 01R250 24.01.2004 (0,39 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.01.2004

Imperator @ 19:20Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80618 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 24.01.2004 (3,94 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (23.01.2004)

GreGM @ 18:35Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 23 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (23.01.2004) (4,3MB)


Piątek, 23 stycznia 2004


 

SQL Server 2000 + Windows Server 2003 Update

GreGM @ 20:58Tytuł : Critical Update for SQL Server 2000 Desktop Engine (Windows) on Windows Server 2003 (KB829358)
Data wydania : 20.01.2004

Rozmiar pliku : 3248 KB
Wersja : 2000

Opis : Pobierz tę poprawkę, jeśli używasz Windows Sharepoint Services (Windows Component) na systemie Microsoft Windows Server 2003.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows Server 2003

Info: MS KB829358
Download: SQL2000-KB829358-8.00.0884-ENU.exe


 

Windows 2000 Update : KB821887

GreGM @ 20:55Data wydania : 20.01.2004
Rozmiar pliku : 466 KB
Wersja : 821887

Opis : Ta poprawka usprawnia działanie funkcji inspekcji aparatu plików wykonywalnych programu Menedżer autoryzacji w systemie Windows 2000. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 4

Info: MS KB821887
Download: Windows2000-KB821887-x86-ENU.exe
Download: Windows2000-KB821887-x86-PLK.exe


 

Windows 2000 Security Hardening Guide

GreGM @ 20:51Microsoft wypuścił nowy przewodnik dotyczący bezpieczeństwa systemu Windows 2000. Omawia on schematy zabezpieczeń dla następujących scenariuszy wykorzystania Windows 2000 Professional oraz Server:

>> Windows 2000 Professional :
- Domain member workstation
- Domain member laptop
- Stand-alone workstation
>> Windows 2000 Server :
- Domain controller
- Domain Member server
- Stand-alone server

Download: Windows 2000 Security Hardening Guide (<2MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (22.01.2004)

GreGM @ 20:27Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 22 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (22.01.2004) (4,4MB)


 

GetRight 5.1 beta 2

Imperator @ 16:46GetRight to jeden z najbardziej znanych programów ułatwiających ściąganie plików z internetu. Umożliwia poustawianie plików w kolejce, nadanie im priorytetu ściągania, ograniczenie szybkości transferu, wyszukanie innych miejsc w sieci, z których plik może się ściagnąć szybciej lub nawet ściągać z kilku miejsc na raz. A co najważniejsze, szczególnie przy dużych plikach, po zerwaniu połączenia lub wyłączeniu komputera, transfer niepełnego pliku kontunuowany jest od miejsca w którym został "ucięty".

Licencja: Shareware $25.00

Zmiany (ENG)
Download: GetRight 5.1 beta 2 (2,61 MB)


 

Advanced Outlook Password Recovery 1.31

Imperator @ 16:45Advanced Instant Messengers Password Recovery jest programem do odzyskiwania haseł chroniących pliki Personal Storage Files (*.pst) wykorzystywanych przez Microsoft Outlook (wersje: 97, 98, 2000, XP, 2003) do przechowywania poczty, adresów etc.

Licencja: Shareware $30.00

Zmiany:
- Naprawiono błąd "Unknown file format" podczas otwierania niektórych plików
- Dodano logowanie błędów podczas otwierania plików PST

Download: Advanced Outlook Password Recovery 1.31 (0,77 MB)


 

Sonique 2.0 Beta Build 101

Imperator @ 16:42Obsługiwany za pomocą unikatowego interfejsu odtwarzacz muzyki zapisanej w plikach audio MP3, MP2, WAV, MOD, XM, IT, S3M, CD audio oraz wszystkich formatach MS Windows Media audio. Interfejs programu można modyfikować za pomocą "skór". Aplikacja oferuje wbudowany equalizer, edytor list plików przeznaczonych do odtwarzania oraz moduł służący do wizualizacji muzyki. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Sonique 2.0 Beta Build 101 (3,15 MB)


 

AIDA32 3.90.6

Imperator @ 16:41Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.90.6 (3,1 MB)


Czwartek, 22 stycznia 2004


 

HDCleaner 2.350

Imperator @ 21:41HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.350 (0,8 MB)


 

BlindWrite 5.1 Beta

Imperator @ 21:41Jest to pakiet dzięki, któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Zmiany (ENG)
Download: BlindWrite 5.1 Beta (2,24 MB)


 

RightMark Audio Analyzer 5.3

Imperator @ 21:36RightMark Audio Analyzer jest to aplikacja do testowania właściwości elektroakustycznych układu dźwiękowego zainstalowanego na karcie dźwiękowej. Procedura testowa polega na odtworzeniu dźwięków a następnie nagraniu ich po przejściu przez testowane urządzenie i porównaniu z sygnałem wyjściowym. Mierzone są takie parametry, jak odstęp sygnału od szumów, dynamika, charakterystyka częstotliwości oraz separacja kanałów stereo.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: RightMark Audio Analyzer 5.3 (0,48 MB)


 

Style XP 2.0

Imperator @ 21:30Style XP jest to narzędzie pozwalające na dowolne zmienianie wyglądu systemów Windows XP, Tablet PC oraz Windows Server 2003. Można między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $20.00

Download: Style XP 2.0 Update (4,85 MB)
Download: Style XP 2.0 Ladies (12,3 MB)
Download: Style XP 2.0 Men (8,14 MB)


 

The Bat! 2.03 Beta 45

Imperator @ 4:19Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.45 Beta (1,9 MB)


 

MozillaPL dla Windows 1.6

Imperator @ 3:10Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Zmiany
Download: MozillaPL dla Windows 1.6 (9,3 MB)


 

WhereIsIt? 3.56 Build 121

Imperator @ 3:06WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: WhereIsIt? 3.56 Build 121 (3,08 MB)


 

BearShare 4.3.5

Imperator @ 3:03BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.3.5 (2,86 MB)


 

NetLimiter 1.29

Imperator @ 3:00NetLimiter jest to program do zarządzania przepustowością łącza internetowego. Aplikacja została napisana dla systemów Windows NT4/98/ME/2000/XP/2003. Program monitoruje aplikacje, które korzystają z Internetu kontrolując ich dostęp do niego. NetLimiter może ustawić limit na prędkość wysyłania i odbierania dla każdej oddzielnej aplikacji lub dla całego łącza.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $29.95

Zmiany (ENG)
Download: NetLimiter 1.29 (0,53 MB)


Środa, 21 stycznia 2004


 

Tlen 4.51.1.2

Imperator @ 13:26Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Opcja pokazywania okienka do ustawiania stanu offline przy przechodzeniu w tryb niedostępny (wylogowanie, zakończenie)
- Gdy ustawiono stan opisowy offline i następuje logowanie niewidocznym - ustawiany jest identyczny opis
- Opcja automatycznego odbierania plików od ludzi z listy kontaktów

Download: Tlen 4.51.1.2 (1,31 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R248 20.01.2004

Imperator @ 2:30Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 17429 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: +Virtumundo, +WonderGate
- Uaktualniono sygnatury: +180Solutions, +AsianRaw Dialer, +AsinLover, +BookedSpace, ++E-Group, +I-Lookup, +ISTBar, +iWon, +PowerScan, +TIB Browser, +VX2.BetterInternet

Ilość "+" oznacza liczbę wariantów.

Download: Ad-aware Reference File 01R248 20.01.2004 (0,38 MB)


 

WinHex 11.25 SR3

Imperator @ 2:25Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.25 SR3 (0,72 MB)


Wtorek, 20 stycznia 2004


 

AIDA32 3.90

Imperator @ 22:55Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.90 (3,35 MB)


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 20.01.2004

Imperator @ 22:50Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 7 Biosów ASUS
- 6 Biosów GIGABYTE
- 6 Biosów ECS
- 6 Biosów MSI
- 3 Biosy Shuttle
- 7 Biosów EPOX
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 20.01.2004


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1119

Imperator @ 22:46RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1119 (5,1 MB)


 

WinXP Manager 4.8.1.4

Imperator @ 22:46Jest to narzędzie stworzone z myślą o tweakowaniu, optymalizacji i utrzymywaniu porządku w Windows XP. Program składa się z 25 małych aplikacji połączonych w całość. Dzięki niemu system staje się stabilniejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy.
W jego skład wchodzą moduły:
- System Information
- System Optimization
- Clean System
- Custom Settings
- Security
- Network

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany:
- Dodano Perfect Backup Registry
- ListView może sortować przy pisaniu
- LAN Message Sender został zaaktualizowany do wersji 1.1

Download: WinXP Manager 4.8.1.4 (1,47 MB)


 

DVD Shrink 3.1.4 Beta 0

Imperator @ 22:43Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: DVD Shrink 3.1.4 Beta 0 (0,44 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (19.01.2004)

GreGM @ 18:39Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 19 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (19.01.2004)


 

MS Baseline Security Analyzer 1.2

GreGM @ 18:28Microsoft opracował nową wersję narzędzia Baseline Security Analyzer (MBSA), które sprawdza system operacyjny w poszukiwaniu dziur w zabezpieczeniach. MBSA działa pod kontrolą Windows 2000/XP/2003 i wyszukuje poprawek do następujego oprogramowania: Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Internet Information Server (IIS) 4.0/5.0/6.0, SQL Server 7.0/2000, Internet Explorer (IE) 5.01 i nowsze, Office 2000/2002/2003, Windows Media Player, MDAC, MSXML, Microsoft VM, Content Management Server, Commerce Server, Host Integration Server oraz BizTalk Server.

Link: MBSA HomePage
Download: MS Baseline Security Analyzer 1.2 (1,5MB)


 

nForce 2 Audio Driver 4.08

GreGM @ 18:15Na serwisie 3DChipset znaleźć można najnowsze nieoficjalne sterowniki do układów SoundStorm wbudowanych w mostek MCP-T chipsetów nForce2.

Link: nForce 2 Audio Driver 4.08 @ 3DChipset.com


 

ATi Catalyst 4.1

Imperator @ 4:12ATi wypuściło świeżutkie sterowniki Catalyst 4.1 o numerze 7.97 dla kart Radeon.

Wersje oprogramowania:
RADEON display driver 7.97
MULTIMEDIA CENTER 8.8
HydraVision 3.25.0006
HydraVision Basic Edition 3.25.9006
Remote Wonder 2.1
WDM version 3.11


Obsługiwane karty:
RADEON 9800XT
RADEON 9800
RADEON 9700
RADEON 9600
RADEON 9500
RADEON 9200
RADEON 9100
RADEON 9000
RADEON 8500
RADEON 7500
RADEON 7200
RADEON 7000


Update by GreGM :
Wszyscy, którzy mają problem z instalacja sterowników ATi Catalyst pod systemem Windows Server 2003 muszą najpierw rozpakować sterowniki do pewnego folderu, a następnie uruchomić program instalacyjny Setup.exe w trybie zgodności z Windows XP.

Zmiany (ENG)
Download: ATi Catalyst 4.1 dla Windows 98/ME (26,6 MB)
Download: ATi Catalyst 4.1 dla Windows XP/2000/(2003) (25,9 MB)
Download: ATi Catalyst 4.1 dla Windows 98/ME - Display Driver 4.14.01.9133 (8,83 MB)
Download: ATi Catalyst 4.1 dla Windows XP/2000/(2003) - Display Driver 6.14.10.6414 (8,18 MB)
Download: ATi Catalyst 4.1 dla Windows - Control Panel 6.14.10.5071 (12,5 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 19.01.2004

Imperator @ 4:06Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80723 definicje wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 19.01.2004 (4,01 MB)


 

Morpheus 4.0 Beta

Imperator @ 4:04Morpheus jest klientem systemu peer-to-peer wymiany plików, który pozwala na wymianę plików audio, video, obrazów, książek i innego software. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Spyware

Download: Morpheus 4.0 Beta (3,52 MB)


 

AIDA32 3.89.5

Imperator @ 4:02Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.89.5 (3,08 MB)


 

Counter 2.0.0.7

Imperator @ 3:55Jest to licznik podający dane na temat pracy systemu:
- Czasu pracy systemu od jego startu (uptime)
- Czasu pracy systemu w aktualnym dniu oraz w poprzednich
- Czasu pracy systemu w aktualnym miesiącu oraz w poprzednich
- Całkowitego czasu pracy systemu
- Można wyliczyć, ile prądu zużył komputer w danym dniu, miesiącu

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Counter 2.0.0.7 (0,65 MB) 

Opera's DC++ (oDC++) 5.31

Imperator @ 3:47Program ten jest zmodyfikowaną wersją popularnego klienta P2P - DC++. Posiada on wiele ciekawych i rzadkich funkcji. Program przeznaczony jest dla Windows 9X/ME/2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Opera's DC++ (oDC++) 5.31 (1,85 MB)


 

Avant Browser 8.02 Build 212

Imperator @ 3:41Jest to przeglądarka internetowa używająca silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje ona mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb.

Licencja: Freeware

Info: Zmiany (ENG)
Download: Avant Browser 8.02 Build 212 (2,82 MB)


 

Shareaza 1.8.10.4

Imperator @ 3:39Shareaza jest to system wymiany plików (peer-to-peer) oparty na Gnutelli, który pozwala na wymianę plików audio, video, obrazów, książek i innego software. Program jest całkowicie darmowy, nie zawiera żadnych szpiegów i reklam.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Shareaza 1.8.10.4 (2,68 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (18.01.2004)

GreGM @ 1:26Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 18 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (18.01.2004) (4,3MB)


 

IE najpopularniejszą przeglądarką...

GreGM @ 1:24OneStat.com przedstawiło wyniki popularności poszczególnych przeglądarek internetowych. Pierwsze trzy miejsca zajmują ostatnie wersje IE, co daje im łącznie ~95%. Konkurencyjnej Opery używa niespełna co setny internauta.

1. Microsoft IE 6.0 68.1%
2. Microsoft IE 5.5 13.8%
3. Microsoft IE 5.0 11.8%
4. Mozilla 1.8%
5. Opera 7.0 0.8%
6. Microsoft IE 4.0 0.7%
7. Safari 0.48%

Źródło : Bink.nu


 

KM Remote v2.3

Imperator @ 0:47KM Remote jest programem darmowym (freeware), za pomocą którego możemy w znaczny sposób ułatwić sobie pracę z systemem Windows 2000/XP. Co to znaczy? Np.: definiując w programie skrót Lewy Windows + E możemy uruchomić przeglądarkę, po wypowiedzeniu do mikrofonu słowa poczta możemy otworzyć klienta poczty, albo mając bezprzewodową myszkę używać jej jako pilota do sterowania muzyką, lub filmem! Można również tworzyć menu OSD w którym zdefiniujemy najprzydatniejsze programy. I to wszystko w bardzo prosty sposób. Do obsługi programu konieczny jest system Windows 2000 lub XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Stabilniejsza wersja biblioteki SRIS
- Dodane raportowanie sytuacji nieprawidłowych
- Dodany wybór pozycji wyświetlania napisów OSD

Download: KM Remote v2.3 PL (0,48 MB)
Download: KM Remote v2.3 EN (0,48 MB)


Poniedziałek, 19 stycznia 2004


 

VueScan 7.6.73

Imperator @ 2:04VueScan jest program do skanowania przeznaczony do wysokiej jakości skanerów, do produkcji zdjęć bardzo wysokiej jakości. Program jest prosty w użyciu, posiada wiele zaawansowanych funkcji, wykorzystywanych przez profesjonalnych fotografów.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $50.00

Zmiany (ENG)
Download: VueScan 7.6.73 (1,42 MB)


 

The Bat! 2.03.40 Beta

Imperator @ 1:53Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.40 Beta (1,93 MB)


 

DVDIdle 3.30

Imperator @ 1:52Jest to program wykorzystujący funkcję Smart Read-ahead Cache, dzięki której DVDIdle zapisuje poszczególne fragmenty filmu na dysk twardy lub do pamięci RAM, dając "odpocząć" napędowi DVD. Na przykład napęd DVD odczytujący płyty z 6X prędkością pracuje pracuje tylko 15 minut podczas oglądania 90 minutowego filmu. Program zawiera również inne funkcje takie jak Macrovision-Free, Operation-Free, Direct-Play DVD menu i inne. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95/$49.95

Download: DVDIdle 3.30 (0,69 MB)
Download: DVDIdle 3.30 PRO (0,71 MB)


Niedziela, 18 stycznia 2004


 

DVD Region-Free 3.30

Imperator @ 22:53DVD Region-Free jest narzędziem, które rozszerza możliwości DVD. Pozwala na oglądanie wszystkich DVD niezależnie z jakiego regionu, na każdym napędzie DVD nawet zabezpieczonym. Dzięki niemu nie potrzeba na przeprogramowywanie napedów co kończy się utratą gwarancji. Program blokuje sprawdzanie regionu w takich programach jak PowerDVD, WinDVD czy CinePlayer oraz posiada też wiele innych pożytecznych opcji. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95/$39.95

Download: DVD Region-Free 3.30 (0,7 MB)
Download: DVD Region-Free 3.30 Lite (0,65 MB)


 

DVD Shrink 3.1.3 Beta 4

Imperator @ 22:50Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.3 Beta 4 (0,44 MB)


 

MemMonster 4.45

Imperator @ 21:39Program do zarządzania pamięcią RAM. Pozwala na odzyskanie niepotrzebnie zajętych zasobów pamięci (automatycznie lub ręcznie). Dodatkowo program pozwala na tuning pamięci. Funkcja RAM defragmenter zapewnia lepszą obsługę pamięci cache L1 i L2. Pozwala również na zmianę ukrytych ustawień. Wszystko to ma na celu przyspieszenie uruchamiania się programów.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Zmiany:
- Dodano nowe opcje w ustawieniach zwiększania wolnych zasobów pamięci

Download: MemMonster 4.45 (0,81 MB)


 

HDCleaner 2.349

Imperator @ 21:25HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.349 (0,8 MB)


 

Samurize 1.16

Imperator @ 21:24Jest to bardzo rozbudowany program do monitorowania zasobów systemowych w komputerze. Zabiera on bardzo mało zasobów, może pokazywać w dowolnym miejscu na pulpicie informacje o wykorzystaniu procesora, pamięci, wolnego miejsca na dysku, ruchu w sieci, temperaturach, procesach i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Samurize 1.16 (3,18 MB)


 

RegSupreme 1.1.0.24

Imperator @ 21:05Program do zaawansowanego zarządzania Rejestrem systemowym. Aplikacja wyszukuje błędne wpisy w Rejestrze i próbuje je automatycznie naprawić. Podczas korzystania z programu nie jest wymagana wiedza na temat rejestru. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $12.95

Download: RegSupreme 1.1.0.24 (0,6 MB)


 

Tlen 4.51.1.1

Imperator @ 20:55Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Dodano stany opisowe dla niewidoczny oraz niedostępny (wersja testowa)

Download: Tlen 4.51.1.1 (1,31 MB)


 

WinHex 11.25 SR1

Imperator @ 20:40Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.25 SR1 (0,72 MB)


Sobota, 17 stycznia 2004


 

MyIE2 0.9.13

Imperator @ 14:47Pojawiła się nowa wersja bardzo dobrej przeglądarki używającej silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb. Wymaga ona zainstalowanego IE 5.x lub wyższego.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: MyIE2 0.9.13 Combo (3,57 MB)


 

Norton AntiSpam 2004

Imperator @ 6:08Norton AntiSpam™ 2004 firmy Symantec filtruje niechcianą pocztę ze skrzynki pocztowej użytkownika. Program współpracuje z każdym klientem poczty, korzytstającym z protokołu POP3. Przychodząca poczta jest filtrowana pod wieloma względami, tak aby filtr działał jak najbardziej efektywnie. Narzędzie blokuje także pop-up'y oraz bannery na stronach www.

Licencja: Shareware $39.95

Download: Norton AntiSpam 2004 (18,7 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 16.01.2004

Imperator @ 6:03Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64857 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 16.01.2004 (4,27 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 16.01.2004

Imperator @ 6:02Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80614 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 16.01.2004 (4,01 MB)


 

WPKontakt 2.8.1

Imperator @ 2:08WPKontakt jest to multimedialny komunikator umożliwiający rozmowy głosowe i video, wysyłanie SMSów, e-maili i plików. Kontakt porozumiewa się z innymi komunikatorami: GG i ICQ oraz światową siecią Jabber.

Licencja: Freeware

Zmiany
Download: WPKontakt 2.8.1 Full (5,63 MB)
Download: WPKontakt 2.8.1 Standard (3,62 MB)
Download: WPKontakt 2.8.1 Light (2,04 MB)


Piątek, 16 stycznia 2004


 

HDCleaner 2.348

Imperator @ 22:25HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.348 (0,8 MB)


 

Bandwidth Monitor Extreme 2.00

Imperator @ 19:42Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware/Shareware $24.95 (Professional)

Download: Bandwidth Monitor Extreme 2.00 (0,35 MB)


 

Fresh UI 6.85

Imperator @ 19:38Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla myszek i klawiatur

Download: Fresh UI 6.85 (0,76 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1110

Imperator @ 19:37RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1110 (5,1 MB)


 

Mozilla for Win32 1.6.0

Imperator @ 19:36Organizacja Mozilla.org wydała nową wersję swojego programu. Mozilla jest to przeglądarka i zestaw narzędzi typu open-source zbudowana z myślą o szybkości, łatwości obsługi i uniwersalności.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Mozilla for Win32 1.6.0 (12 MB)


 

XP Syspad 5.0.2

Imperator @ 3:51XP SysPad jest to mały program umożliwiający włączenie poprzez jedno kliknięcie ponad 100 narzędzi w systemie Windows. Umieszcza on swoją ikonę w pasku systemowym, wykorzystuje bardzo mało zasobów oraz nie wprowadza żadnych zmian w rejestrze.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: XP Syspad 5.0.2 (0,7 MB)


 

Realtek 8139/810X Drivers v.6.11

GreGM @ 3:23Realtek opracował nowe driverki dla kart sieciowych opartych na chipie RTL8139(A/B/C/D/8130)/810X w wersji v.6.11 dla Windows 2000/XP/(2003):

Download: Realtek 8139/810X XP Drivers v.6.11 (42KB)
Download: Realtek 8139/810X W2K Drivers v.6.11 (42KB)


Czwartek, 15 stycznia 2004


 

The Bat! 2.03 Beta 38

Imperator @ 23:27Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.38 Beta (1,93 MB)


 

GTRipple 1.4.1.894

Imperator @ 22:36GT Ripple jest to program, który tworzy fale na tapecie pulpitu, dzięki czemu staje się on "żywy". Jezioro, wodospad i inne można wstawić w obrazy, które pierwotnie go nie miały. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Przykładowa tapeta pulpitu
Download: GTRipple 1.4.1.894 (0,99 MB)


 

QuickStart 1.6

Imperator @ 22:21QuickStart jest to użyteczne narzędzie, dla osób które mają dużo skrótów w Menu Start. Program przeszukuje całe Menu Start, Ulubione etc. szukając pasujących słów. Dzięki niemu można wpisując słowo kluczowe włączyć wybraną aplikację lub otworzyć dokument. Aplikacja działa pod Windows 9x, NT4, W2K, ME, XP, Win 2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: QuickStart 1.6 (0,73 MB)


 

PassView 1.4.93

Imperator @ 22:13PassView jest to narzędzie do odczytywania zapomnianych haseł z pól (tych, które pokazują ****) w każdym otwartym oknie. Program wchodzi w skład pakietu Windows Tools. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: PassView 1.4.93 (3,07 MB)


 

AIDA32 3.89.2

Imperator @ 22:08Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.89.2 (3,07 MB)


 

System Mechanic 4.0f

Imperator @ 22:06Jest to aplikacja, która zrobi porządek w Twoim systemie, a ściślej - na Twoim dysku. Narzędzie usunie niepotrzebne pliki pozostawione przez uruchamiane programy i instalatory. Naprawi także skróty w menu Start oraz znajdzie duplikaty zbiorów. Pozwala również na bezpieczne usuwanie plików i folderów - niepowołane osoby nie będą miały później możliwości ich odzyskania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $49.95 lub $69.95

Download: System Mechanic 4.0f (5,27 MB)
Download: System Mechanic Professional 4.0f (33,2 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (14.01.2004)

GreGM @ 17:50Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 14 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (14.01.2004) (4,3MB)


 

Hiew 6.86

Imperator @ 5:00HIEW (Hacker`s view) jest to edytor hexadecymalny dla osób chcących zmienić wybrane partie kodu (przeważnie 7xh na 0EBh). HIEW umożliwia otwieranie plików dowolnej wielkości w trybie tekstwoym/hexadecymalnym oraz w trybie deasemblowania Pentium(R) Pro.

Licencja: Shareware $35.00

Zmiany (ENG)
Download: Hiew 6.86 (0,7 MB)


 

MS Virtual PC 2004 Trial

GreGM @ 4:35Microsoft przygotował 45-dniową wersję próbną aplikacji Virtual PC do emulowania wirtualnego komputera.

Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows Server 2003, Windows XP

Link: Microsoft Virtual PC 2004 SiTE
Download: MS Virtual PC 2004 Trial (20MB)


 

XPME 1.0

Imperator @ 4:34Większość starszych programów działa poprawnie pod Windows XP, ale posiada przestarzały wygląd, który był stworzony z myślą o starszych systemach. XPME odświeża wygląd takich programów, nadając im nowocześniejszy wygląd.

Licencja: Freeware

Download: XPME 1.0 (0,34 MB)


 

DVD Shrink 3.1.2

Imperator @ 4:27Program do zgrywania i kompresowania filmów z płyt DVD. Pozwala on usuwać wszelkie dodatki (ścieżki dźwiękowe, dodatkowe filmy) do filmów standardowo umieszczonych na płytach. Do nagrania gotowego materiału potrzebny jest oddzielny program.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DVD Shrink 3.1.2 (0,77 MB)


 

MS Security Bulletin MS04-002

GreGM @ 3:11Tytuł : Vulnerability in Exchange Server 2003 Could Lead to Privilege Escalation (832759)
Data wydania : 13.01.2004

Rodzaj zagrożenia : zawyżenie przywilejów
Max.poziom zagrożenia : średnie

Zalecenia : Administratorzy systemów powinni zainstalować patch na wszystkich serwerach korzystających z Outlook Web Access for Exchange Server 2003.

Zainfekowane oprogramowanie :
Microsoft Exchange Server 2003

Info: MS Security Bulletin MS04-002
Download: Security Update for Exchange 2003 (832759)


 

MS Security Bulletin MS04-001

GreGM @ 2:52Tytuł : Vulnerability in Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000 H.323 Filter Could Allow Remote Code Execution (816458)
Data wydania : 13.01.2004

Rodzaj zagrożenia : zdalne wywołanie kodu
Max.poziom zagrożenia : krytyczne

Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować patch natychmiast.

Zainfekowane oprogramowanie :
Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000
Microsoft Small Business Server 2000
Microsoft Small Business Server 2003


Info: MS Security Bulletin MS04-001
Download: ISA Server 2000 - Vulnerability in H.323 Filter...(816458)


Środa, 14 stycznia 2004


 

Power Project 1.40 beta 3

Imperator @ 23:01Jest to bardzo dobry system wtyczek do Gadu-Gadu, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Power Project jest kontynuacją znanego zestawu PowerGG.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano nowy Modern UI
- Dodano krótkie opisy wtyczek podczas instalacji

Download: Power Project 1.40 beta 3 (1,62 MB)


 

K-Lite 2.6 RC10

Imperator @ 22:55Ukazała sie nowa wersja najlepszej odmiany programu p2p Kazaa. Zalety:
- Brak wbudowanych szpiegów (spyware)
- Możliwość ściągania od 40 osób naraz (KaZaA: 8)
- Nielimitowane "search more" (KaZaA: 2)
- "Find more sources" limit czasu >=4min (KaZaA: 10min)
- kazaadebug.log ma w każdej lini datę i czas
- KaZaA nie używa portu 1214 jeśli port został zmieniony
- Wiele innych ciekawych rzeczy

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: K-Lite 2.6 RC10 (2,16 MB)


 

Kerio WinRoute Firewall 5.1.9

Imperator @ 22:52Aplikacja zabezpieczająca pojedynczy komputer przed włamaniami z Internetu. Została ona tak zaprojektowana, by chronić komputer użytkownika przed atakami z zewnątrz oraz ze strony innych komputerów należących do tej samej sieci. Program kontroluje przepływ danych w obu kierunkach - z Internetu do komputera i odwrotnie - i może zablokować wszelkie próby komunikacji, przepuszczając tylko to, co zostało dozwolone. Czyni to Kerio Personal Firewall idealnym rozwiązaniem dla komputerów typu notebook korzystających z Internetu zarówno z sieci firmowej, jak i z zewnątrz. Dzięki przyjaznemu interfejsowi obsługa programu nie sprawia kłopotów.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $149

Zmiany (ENG)
Download: Kerio WinRoute Firewall 5.1.9 (8,39 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 69

Imperator @ 22:50Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 69 (2,5 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (13.01.2004)

GreGM @ 22:37Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 13 stycznia br. Czyżby jakieś pechowe definicje ;))

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (13.01.2004) (4,3MB)


 

Microsoft Security Bulletin MS04-003

GreGM @ 5:44Tytuł : Buffer Overrun in MDAC Function Could Allow Code Execution (832483)
Data wydania : 13.1.2004

Rodzaj zagrożenia : zdalne wywołanie kodu
Maksymalny poziom zagrożenia : ważne
Wielkość pliku : 2047 KB

Zalecenia : Użytkownicy powinni zainstalować patch natychmiast.

Opis : Jest to poprawka zabezpieczeń dla programu Microsoft Data Access Components zgodnie z opisem w biuletynie MS04-003: Poprawka zabezpieczeń dla programu Microsoft Data Access Components. W programie Microsoft Data Access Components w wersjach 2.5, 2.6, 2.7 oraz 2.8 wykryto kilka usterek zabezpieczeń, które zostały opisane w tym artykule. Instalując tę poprawkę opracowaną przez firmę Microsoft, można ochronić system przed skutkami tych usterek.

Zainfekowane oprogramowanie :
Microsoft Data Access Components 2.5 (Microsoft Windows 2000)
Microsoft Data Access Components 2.6 (Microsoft SQL Server 2000)
Microsoft Data Access Components 2.7 (Microsoft Windows XP)
Microsoft Data Access Components 2.8 (Microsoft Windows Server 2003)


Obsługiwane systemy operacyjne :
Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP

Info: MS KB832483
Info: MS Security Bulletin MS04-003
Download: PLK_Q832483_MDAC_x86.EXE
Download: ENU_Q832483_MDAC_x86.EXE


 

PortsLock 1.4

GreGM @ 5:31PortsLock to firewall dla Windows NT/2000/XP/2003, który umożliwia kontrolę protokołów bazujących na TCP/IP (HTTP, FTP, SMTP, POP3, Telnet itp.). Pozwala także blokować porty TCP/UDP oraz adresy IP dla połączeń przychodzących i wychodzących.

Licencja : Shareware $50.00

Download: PortsLock 1.4


 

Recenzja Virtual PC 2004

GreGM @ 5:26Na wirtynie EliteNastards znaleźć można recenzję aplikacji umożliwiającej pracę na wirtualnym PeCecie.

Link: Recenzja Virtual PC 2004


 

Tlen 4.50.2.8

Imperator @ 5:01Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Poprawiono bląd z autoryzacją kontaktów

Download: Tlen 4.50.2.8 (1,28 MB)


 

Driver Cleaner 2.7

Imperator @ 1:54Ukazała się nowa wersja coraz bardziej popularnego narzędzia Driver Cleaner. Program pomaga w usuwaniu pozostałości po odinstalowanych wcześniej sterownikach do sprzętu z częściami firm nVidia, ATI, Creative, Turtle Beach, SIS Graphics oraz 3Dfx. Aplikacja w pełni obsługuje systemy Windows 95, 98, 98SE, ME, 2000, XP oraz powinna działać z Windows 2003, .NET, Longhorn. Program jest w polskiej wersji językowej (mojego autorstwa =])

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Poprawiono kod programu
- Poprawiono plik czyszczący ATI
- Dodano plik czyszczący 3Dfx w wersji beta
- Dodano plik czyszczący SIS Graphics w wersji beta
- Dodano polskie tłumaczenie (mojego autorstwa =])

Download: Driver Cleaner 2.7 (1,51 MB)


Wtorek, 13 stycznia 2004


 

Desktop Sidebar 1.04 Build 57

Imperator @ 23:13Desktop Sidebar to użyteczny 'pasek' systemowy, którego pomysł wziął się wprost z Windows Longhorn. Desktop Sidebar jest ściśle zintegrowany z Outlook, Windows Messenger i Windows Media Player. Dostępne są następujące panele: Clock Panel, Calendar Panel, Task Panel, Inbox Panel, Notes Panel, Messenger Panel, Newsroom Panel, Performance Panel, Disk Monitor Panel, Media Player Panel, Toolbar Panel, Weather Panel, Search Bar Panel/Calculator i inne. Program jest przeznaczony dla systemów Windows 2000/XP.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Nowy panel sterowania dźwiękiem
- Dodano nowe tłumaczenia: czeskie i japońskie
- Dodano nowe skiny: DustyBlue, RedDragon, SoftBlack, StrangeWorld, XPLong, XPLonghorn plex
- Wiele małych ulepszeń i poprawek

Download: Desktop Sidebar 1.04 Build 57 (7,95 MB)


 

ICQ Lite Build #1301

Imperator @ 23:07Uproszczona wersja znanego komunikatora internetowego. Zajmuje ona dużo mniej miejsca w pamięci operacyjnej, dzięki czemu doskonale się nadaje do zastosowania w słabszych systemach operacyjnych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: ICQ Lite Build #1301 (1,8 MB)


 

Style XP 2.0 RC1

Imperator @ 23:02Style XP jest to narzędzie pozwalające na dowolne zmienianie wyglądu systemów Windows XP, Tablet PC oraz Windows Server 2003. Można między innymi importować, wybierać oraz zarządzać tematami (Themes), stylami (Visual Styles), tapetami, kursorami, dźwiękami, wygaszaczami ekranów oraz interfejsami logowania. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $20.00

Download: Style XP 2.0 RC1 Update (4,84 MB)
Download: Style XP 2.0 RC1 Ladies (12,3 MB)
Download: Style XP 2.0 RC1 Men (8,14 MB)


 

Neostrada: skandal roku!

Imperator @ 5:33Polski serwis GamePUB.org zamieścił na swoich łamach ciekawy artykuł na temat najnowszego prezentu od Telekomunikacji Polskiej S.A. dla użytkowników Neostrady. Zapraszam do lektury.

Link: GamePUB.org - Neostrada: skandal roku!


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 12.01.2004

Imperator @ 4:49Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80522 definicje wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 12.01.2004 (4 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 12.01.2004

Imperator @ 4:48Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64835 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 12.01.2004 (4,26 MB)


 

Google Toolbar 2.0.106

Imperator @ 4:45Google Toolbar rozszerza możliwości przeglądarki pojawiając się pod paskiem narzędziowym Internet Explorer. Pozwala on na proste i szybkie wyszukanie informacji za pomocą Google, bez potrzeby wchodzenia na ich stronę domową. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Google Toolbar 2.0.106 (0,46 MB)


 

LAME MP3 Encoder 3.95.1

Imperator @ 2:36LAME MP3 Encoder jest to najlepszy enkoder plików mp3. Aby w pełni wykorzystać możliwości LAME zaleca się jego stosowanie razem z programem typu AudioGrabber.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: LAME MP3 Encoder 3.95.1 (0,61 MB)


 

foobar2000 0.7.7b

Imperator @ 2:28Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.7.7b (0,93 MB)
Download: foobar2000 0.7.7b Lite (0,5 MB)
Download: foobar2000 0.7.7b Special (1,87 MB)
Download: foobar2000 0.7.7b SDK (0,63 MB)


 

Power Project 1.40 beta 2

Imperator @ 2:24Jest to bardzo dobry system wtyczek do Gadu-Gadu, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Power Project jest kontynuacją znanego zestawu PowerGG. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Power Project 1.40 beta 2 (1,62 MB)


Poniedziałek, 12 stycznia 2004


 

ANetChat v1.02

Imperator @ 6:36AnetChat jest to prosty w użyciu komunikator przeznaczony dla sieci LAN. Oferuje on komunikację w dwóch oknach - ogólnym i prywatnym (z wybranym użytkownikiem), szybkie przesyłanie plików oraz spore możliwości konfiguracyjne.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodana zmiana wielkości czcionek
- Dodane powiadomienie o rozpoczęciu przesyłania pliku/katalogu
- Przy próbie uruchomienia drugiej kopii AC, działająca kopia jest odminimalizowywana
- Dodana możliwość uruchamiania AC z wyższym priorytetem
- Przy pierwszym uruchomieniu, AC automatycznie rozpoznaje język
- W "O programie..." dodany został odnośnik do forum AC
- Dodana możliwość powtórzenia ostatniego tekstu na privie (strzałka w górę)
- Dodane wyszukiwanie tekstów w oknie rozmowy
- Kombinacja klawiszy Control+Backspace kasuje wyraz przed kursorem
- Klawisz Escape usuwa tekst z pola do wpisywania, lub jak pole jest czyste, minimalizuje okno/zamyka priva

Download: ANetChat v1.02 (0,61 MB)


Niedziela, 11 stycznia 2004


 

BlindWrite 5.0.8

Imperator @ 6:18Jest to pakiet dzięki, któremu wykonamy kopię zabezpieczonych płyt CD, włączając w to najnowsze zabezpieczenia stosowane na rynku typu SafeDisc czy SecuRom. Program składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, Blindread oraz Blindwrite. Blindread używa się do tworzenia plików z obrazem danej płyty CD. Obraz taki może zostać nagrany na nową płytę narzędziem Blindwrite lub może być wykorzystywany przez program emulujący napędy optyczne (na przykład Daemon Tools). Blindwrite oprócz nagrywania obrazów stworzonych przez Blindread może również nagrywać obrazy ISO i BIN/CUE. Poza tym można tworzyć płyty audio z róznych plików muzycznych takich jak MP3, Ogg Vorbis, WMA, Monkey Audio oraz Wave. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 15 dni/Shareware $29.99

Download: BlindWrite 5.0.8 (2,43 MB)


 

eMule 0.41b.29

Imperator @ 6:14eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey, wykorzystuje te same odsyłacze do plików i ich sumy kontrolne.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: eMule 0.41b.29 (2,27 MB)


 

WINner Tweak SE2 2.4.9

Imperator @ 6:11WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: WINner Tweak SE2 2.4.9 (2,53 MB)


 

GAIM 0.74

Imperator @ 6:10Gaim jest komunikatorem typu "wszystko w jednym" pozwalającym na komunikowanie się z użytkownikami AIM, ICQ, Yahoo, MSN, IRC, Jabber, Zephyr oraz Gadu-Gadu. Jest to program całkowicie niezależny od wymienionych sieci.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: GAIM 0.75 (6,83 MB)


Sobota, 10 stycznia 2004


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 10.01.2004

Imperator @ 21:08Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 7 Biosów ABIT
- 8 Biosów ASUS
- 5 Biosów GIGABYTE
- 8 Biosów ECS
- 2 Biosy MSI
- 16 Biosów Shuttle
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 10.01.2004


 

Ad-aware Reference File 01R247 10.01.2004

Imperator @ 19:29Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 17322 sygnatury.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: +AIFind, +HotSearchBox, +VirtuMonde.
- Uaktualniono sygnatury: +180Solutions*, +AdRoar, +Dialer-Offline, ++DyFuCA, ++IELoader, +++JRaun*, +MetaDirect, +UpdateLoader Malware, +VX2.BetterInternet.

Ilość "+" oznacza liczbę wariantów.

Download: Ad-aware Reference File 01R247 10.01.2004 (0,38 MB)


 

Quintessential Player Beta Build 68

Imperator @ 19:17Odtwarzacz płyt CD oraz plików multimedialnych MP3, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, WMA o dość dużych możliwościach, które mogą być rozszerzane poprzez instalację dodatkowych wtyczek. Także interfejs można poddać modyfikacji, wystarczy załadować nową skórę. Użytkownik ma do swojej dyspozycji również dostęp do bazy CDDB oraz rozbudowany equalizer z wieloma predefiniowanymi ustawieniami.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Quintessential Player Beta Build 68 (2,49 MB)


 

The Bat! 2.03.31 Beta

Imperator @ 19:15Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.31 Beta (1,90 MB)


 

DC++ 0.306

Imperator @ 19:13Dostępna jest już kolejna wersja DC++, czyli alternatywnego klienta p2p dla Direct Connect napisanego w języku C++.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DC++ 0.306 (1,54 MB)


 

WinRAR 3.3.0 Beta 5

Imperator @ 19:09Ukazała się nowa wersja popularnego archiwizera obsługującego następujące formaty: RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO.

Licencja: Trial - 40 dni/Shareware $29.00

Zmiany (ENG)
Download: WinRAR 3.3.0 Beta 5 (0,98 MB)
Download: WinRAR 3.3.0 Beta 5 PL (0,97 MB)


 

WinXP Manager 4.8.1.3

Imperator @ 19:08Jest to narzędzie stworzone z myślą o tweakowaniu, optymalizacji i utrzymywaniu porządku w Windows XP. Program składa się z 25 małych aplikacji połączonych w całość. Dzięki niemu system staje się stabilniejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy.
W jego skład wchodzą moduły:
- System Information
- System Optimization
- Clean System
- Custom Settings
- Security
- Network

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany:
- Udoskonalono pewne funkcje

Download: WinXP Manager 4.8.1.3 (1,44 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update)

GreGM @ 16:46Pojawiła się nowa zaktualizowana wersja bezpłatnego programu antywirusowego AntiVir Personal Edition dla Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003.

Download: AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update) (4MB)
Download: AntiVir.VDF


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (9.01.2004)

GreGM @ 16:45Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 9 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (9.01.2004) (4,3MB)


 

Avant Browser 8.02 Build 211

GreGM @ 16:43Jest to przeglądarka internetowa używająca silnika IE. Pozwala na otwarcie wielu okien w tej samej sesji programu, zajmuje ona mało miejsca, pamięci oraz nie obciąża za bardzo procesora. Posiada bardzo elastyczny interface, dzięki któremu każdy może ją dopasować do własnych potrzeb.

Licencja: Freeware

Info: Co nowego
Download: Avant Browser 8.02 Build 211 (2,8MB)


Piątek, 9 stycznia 2004


 

Logitech MouseWare 9.79.1 build 25

Imperator @ 20:52Logitech przygotował nową wersję oprogramowania MouseWare do swoich myszek. Jest ono przeznaczone dla systemów Windows 9X/ME/NT/2000/XP.

Download: Logitech MouseWare 9.79.1 build 25 (4,06 MB)


 

Windows Server 2003 Optimize Tool Version 1.44

Imperator @ 20:48Windows Server 2003 Optimize Tool to, jak sama nazwa wskazuje, narzędzie do optymalizacji Windows 2003. Posiada wiele opcji ułatwiających przystosowanie systemu serwerowego do pracy jako stacja robocza.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Windows Server 2003 Optimize Tool 1.44 (0,36 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 08.01.2004

Imperator @ 2:34Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80399 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 08.01.2004 (4,01 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 08.01.2004

Imperator @ 2:33Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64826 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 08.01.2004 (4,26 MB)


 

Registry Defragmentation 3.2

Imperator @ 2:29Jest to program do fizycznej defragmentacji pliku rejestru systemowego. Po defragmentacji rejestr nabiera liniowej struktury, dzięki czemu zredukowany zostaje czas dostępu aplikacji do niego. Program usuwa także nie używane wpisy, co czyni rejestr mniejszym. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows NT/2000/XP/2003. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $11.95

Download: Registry Defragmentation 3.2 (0,6 MB)


 

Alchemy Eye 5.6

Imperator @ 2:24Narzędzie umożliwiające sprawdzanie stanów wybranych przez użytkownika serwerów. Każdy z nich może mieć ustawioną inną częstotliwość skanowania. Program obsługuje kilkanaście typów serwerów, np. pocztowe, sieciowe, a nawet bazodanowe. W razie awarii możliwe jest wysłanie wiadomości na telefon komórkowy lub pager. Wersja PRO umożliwia dodatkowo monitorowanie oraz uruchamianie, zatrzymywanie i restartowanie aplikacji na zdalnym komputerze. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $299

Download: Alchemy Eye 5.6 (1,81 MB)
Download: Alchemy Eye PRO 5.6 (2,16 MB)


 

VisualRoute 8.0b

Imperator @ 2:21VisualRoute jest szybkim, wizualnym programem, ze zintegrowanym "ping", "who-is", pokazującym drogę pakietów i analizującym problemy z połączeniem. Wszystko jest wyświetlane na mapie świata. Jest to świetne narzędzie do namierzania i identyfikowania użytkowników internetu.

Licencja: Shareware $49.95

Zmiany (ENG)
Download: VisualRoute 8.0b (1,55 MB)


 

IncrediMail Build 1338 Beta

Imperator @ 2:19Rozbudowany klient poczty elektronicznej oferujący duże możliwości w tworzeniu listów. Ma wbudowane animacje stanowiące tło wiadomości, dźwięki, efekty 3D oraz elektroniczne kartki. Program obsługuje maile głosowe, które wysyłamy w postaci załączników. Wiadomość można zakończyć odręcznym podpisem. Aplikacja działa w tle i jest dostępna w Polu systemowym Paska zadań. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware/Shareware $30.00

Download: IncrediMail Build 1338 Beta (5,96 MB)


 

ASUS PC Probe 2.22.04

Imperator @ 2:18Program do monitorowania temperatury, szybkości wiatraków oraz napięć na płytach głównych Asusa.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano wsparcie dla nowych modeli płyt głównych

Download: ASUS PC Probe 2.22.04 (3,91 MB)


 

WINner Tweak SE2 2.4.8

Imperator @ 2:16WINner Tweak XP jest to narzędzie do przyspieszania systemów Windows 2000 Pro/XP Home/XP Pro.
Program podzielony jest na pięć sekcji: Windows, Hardware, Security, Network, Software. W każdej z nich można znależć wiele przydatnych opcji, pozwalających na znaczne przyspieszenie komputera oraz sprawne zarządzanie nim.

Program posiada następujące narzędzia:
- Disc Cleaner - narzędzie wyszukuje zbędne pliki na dysku, pozwala definiować nowe filtry.
- Registry Cleaner - narzędzie oczyszczające rejestr systemu.
- Uninstall Manager - narzędzie ułatwiające odinstalowywanie programów z systemu.
- Start-Up Manager - narzędzie do zarządzania wszystkim co jest związane ze startem systemu.
- Pop-Up Blocker - narzędzie blokujące okna pop-up
- Password Manager - narzędzie generujące hasła.
- Folder Protector (tylko Windows XP ) - narzędzie umożliwiające ograniczenie dostępu do wybranych katalogów.
- Folder Drive - narzędzie do tworzenia nowych dysków twardych poprzez mapowanie wybranego folderu.

Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.99

Download: WINner Tweak SE2 2.4.8 (2,52 MB)


 

TVTool 9.5.5.5

Imperator @ 2:14TV Tool jest programem rozszerzającym możliwości wyjść TV w kartach graficznych. Program współpracuje z kartami TNT, TNT2, TNT2 Ultra, GeForce z BT86x (e.g. Viper 550, Erazor 3, Xentor 32, 3D Prophet, etc.) oraz obsługuje chipy BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A i zintegrowane enkodery TV (np. w NV17). Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Demo

Download: TVTool 9.5.5.5 (0,48 MB)


Czwartek, 8 stycznia 2004


 

PHP4 + Windows Server 2003 + IIS

GreGM @ 17:26W linku poniżej znajdziecie krótki przewodnik, jak poprawnie zainstalować obsługę PHP4 pod systemem Windows Server 2003 z włączonym serwerem IIS.

Info: Instalacja PHP 4 pod Windows Server 2003 + IIS 6 (ENG)


 

AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update)

GreGM @ 7:17Pojawiła się nowa zaktualizowana wersja bezpłatnego programu antywirusowego AntiVir Personal Edition dla Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003.

Download: AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update) (4MB)
Download: Antivir.vdf


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (7.01.2004)

GreGM @ 7:15Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 7 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (7.01.2004) (4,25MB)


 

Tlen 4.50.2.7

Imperator @ 4:04Jest to program, który umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację z Twoimi znajomymi. Ponadto Tlen wysyła SMS-y na wszystkie polskie sieci komórkowe, pozwala prowadzić rozmowy w dwie (funkcja 'Rozmowa') czy też w wiele osób (funkcja 'Konferencja'), a także sprawdzać pocztę z konta w systemie Tlen.pl oraz komunikować się z użytkownikami Gadu-Gadu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Zmiany:
- Dodano obsługę większej ilości kamer internetowych

Download: Tlen 4.50.2.7 (1,28 MB)


 

The Bat! 2.03.28 Beta

Imperator @ 3:18Ukazała się nowa wersja The Bat! - klienta poczty. Przez wiele osób jest uznawany za najlepszy program do tego. Posiada pełne wsparcie dla PGP, APOP, MIME, UU, multimediów, obsługę tematów oraz co jest użyteczne można go zminimalizować do paska zadań (praca w tle). Obsługuje wiele kont pocztowych.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25-$45

Zmiany (ENG)
Download: The Bat! 2.03.28 Beta (1,90 MB)


 

Office 2003/XP Add-in: Remove Hidden Data

GreGM @ 2:58Opis : Dodatek ten umożliwia całkowite usunięcie ukrytych danych (np. dane autora, komentarze, zmiany) z dokumentów następujących alikacji : Word 2003/XP, Excel 2003/XP, PowerPoint 2003/XP files.

Użycie : Po instalacji dodatku Remove Hidden Data należy otworzyć dokument, który chcemy opublikować, następnie kliknąć File -> Remove Hidden Data (Plik -> Usuń ukryte dane).

Wymagania :
- Windows XP (/ 2003)
- Microsoft Office Excel 2003
- Microsoft Office PowerPoint 2003
- Microsoft Office Word 2003
- Microsoft Excel 2002
- Microsoft PowerPoint 2002
- Microsoft Word 2002


Download: Office 2003/XP Add-in: Remove Hidden Data (ENG; 280KB)


 

Zestawienie ilości dziur odkrytych w roku 2003

GreGM @ 2:39Firma Secunia przygotowała zestawienie ilości swoich biuletynów bezpieczeństwa w roku 2003 dotyczących wszystkich systemów operacyjnych . Autorzy jako dziurę w systemie traktowali także błędy w standardowych aplikacjach (np. w przeglądarce Internet Explorer w Windows), które mogły doprowadzić do włamania do systemu.

Zestawienie
------------------------------
Nazwa systemu : ilość dziur
Windows Server 2003 : 15
Microsoft Windows XP Home / Professional : 32 / 34
Sun Linux 5.x : 51
SuSE Linux 8.x : 64
RedHat Linux 9 / 8 : 72 / 119
Mandrake Linuxa 9.x : 126
Debian Linux 3.0 : 186

Najmniej narażone na włamania okazały się IBM zOS i IBM OS/400 (pisane w ASM) oraz HP OpenVMS (pisany w C) : odpowiednio 0, 1 i 3 wykryte dziury. Dla porównania samo jądro Linux'a w wersji 2.4.x miało 10 dziur.

Info: Pełne zestawienie ilości dziur odkrytych w roku 2003

Źródło : JM


 

Windows Server 2003 for 64-bit Extended Systems Beta Trial

GreGM @ 2:21Microsoft przygotował nowy "Customer Preview Program" umożliwiający testowanie systemu Windows Server 2003 dla platform 64-bitowych.
W celu otrzymania 360-dniowej wersji próbnej systemu należy zapisać się na specjalnej stronie i wybrać formę otrzymania oprogramowania : pobranie pliku obrazu z serwera lub w formie płyty CD. Czas używania systemu ograniczony jest do 360 dni.

Uwaga : Windows Server 2003, Enterprise Edition, for 64-Bit Extended Systems jest kompatybilne tylko z 64-bitowymi procesorami AMD Opteron. Dla procesorów Intel Itanium przeznaczona jest specjalna wersja - również dostępna do pobrania z podanej niżej strony.

Wymagania :
Min. prędkość CPU : AMD Opteron Model 140 (1.4GHz)
Zalecana min. prędkość CPU : AMD Opteron Model 140 (1.4GHz)
Min. ilość pamięci RAM : 512 MB
Max. ilośc procesorów : do 8
Min. ilość miejsca na dysku : 4 GB


Info: Windows Server 2003 for 64-Bit Extended Systems Beta Customer Preview Program
Info: Opis produktu : Windows Server 2003 for 64-Bit Extended Systems
Download: Microsoft Windows Server 2003 Evaluation Download


 

AIDA32 3.88.5

Imperator @ 0:55Narzędzie generujące raporty i wyświetlające wszystkie informacje o systemie i sprzęcie, którym dysponujemy. Program potrafi wyświetlić nawet takie dane, jak aktualna temperatura procesora i wnętrza obudowy naszego komputera - oczywiście jeśli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czujniki.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: AIDA32 3.88.5 (3,25 MB)


 

RaidenFTPD 2.4 Build 1109

Imperator @ 0:52RaidenFTPD jest programem pozwalającym postawić własny serwer FTP. Oferuje on duży poziom bezpieczeństwa, obsługę szybkości większych niż 100MB/s, łątwa konfigurację oraz wiele innych ułatwiających obsługę serwera rzeczy. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $19.95/$24.95/$87.95

Download: RaidenFTPD 2.4 Build 1109 (5,1 MB)


Środa, 7 stycznia 2004


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (6.01.2004)

GreGM @ 6:29Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 6 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (6.01.2004) (4,25MB)


 

K-Lite Codec Pack 2.21 RC16

Imperator @ 1:58Nowa wersja zestawu filtrów i kodeków pozwlających odtwarzać filmy zakodowane w formatach Divx3, Divx4, Divx5 i XVid, mpeg1, mpeg2 i innych.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dekodowanie/kodowanie DivX 5.1.1
- Dekodowanie/kodowanie XviD 1.0 Beta 3
- BSplayer 1.00.83
- On2 VP3
- On2 VP6
- Dekodowanie MS MPEG 4
- Dekoder Voxware Directshow
- Źródło Shoutcast
- Naprawiono błąd z wersji 2.20

Download: K-Lite Codec Pack 2.21 Full RC16 (6,34 MB)
Download: K-Lite Codec Pack 2.21 Basic RC16 (3,24 MB)


 

Bandwidth Monitor Pro 1.28

Imperator @ 1:54Jest to w pełni konfigurowalny program do monitorowania ruchu w sieci. Wszystkie informacje (np. średnia prędkość, ilość przesłanych danych) są zapisywane w dzienniku w postaci statystyk. Można wybrać, które karty sieciowe w komputrze będą monitorowane. Program jest w 5 językach do wyboru: angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i włoskim.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $19.95

Zmiany (ENG)
Download: Bandwidth Monitor Pro 1.28 (1,03 MB)


 

HDCleaner 2.346

Imperator @ 1:53HDCleaner jest to narzędzie do oczyszczania dysku z nieużywanych plików ze wszystkich dostępnych dysków. Program wyszukuje między innymi pliki typu BAK, CHK, GID, ~ * *, TMP, które może potencjalnie usunąć - wystarczy to tylko potwierdzić. Można tworzyć również własne reguły odnośnie wyszukiwania plików do usunięcia. Program działa pod wszystkimi systemami Windows. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: HDCleaner 2.346 (0,8 MB)


 

WinXP Manager 4.8.1.2

Imperator @ 1:51Jest to narzędzie stworzone z myślą o tweakowaniu, optymalizacji i utrzymywaniu porządku w Windows XP. Program składa się z 25 małych aplikacji połączonych w całość. Dzięki niemu system staje się stabilniejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy.
W jego skład wchodzą moduły:
- System Information
- System Optimization
- Clean System
- Custom Settings
- Security
- Network

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Zmiany:
- Dodano Menedżer Udostępniania
- Dodano nowe funkcje

Download: WinXP Manager 4.8.1.2 (1,41 MB)


 

BearShare 4.4.0 Beta 25

Imperator @ 1:46BearShare jest systemem wymiany plików P2P, zbudowanym na podstawie Gnutelli, pozwala on na proste i sprawne wyszukiwanie i ściąganie wybranych plików. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Adware

Download: BearShare 4.4.0 Beta 25 (2,59 MB)


Wtorek, 6 stycznia 2004


 

Narzędzie do usuwania robaka Blaster z systemu Windows (KB833330)

GreGM @ 8:12Data wydania : 31.12.2003
Wersja : 1.0
Wielkość pliku : 317KB

Opis :
Została zidentyfikowana sytuacja, kiedy niektóre systemy mogły zostać zainfekowane przez robaka Blaster przed zainstalowaniem w nich poprawki MS03-026 [KB823980]. Dzięki temu narzędziu można usuniąć robaka Blaster z tych systemów. Po zainstalowaniu tego narzędzia w systemach z wprowadzoną już poprawką MS03-026 [KB823980] lub MS03-039 [KB824146] nie trzeba wykonywać żadnych czynności. Narzędzie to umożliwia usunięcie robaka Blaster z komputera.

Wymagania :
- Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows XP
- poprawka MS03-026 [KB823980]


Info: MS KB833330
Info: Akcje dla robaka Blaster
Download: Windows-KB833330-PLK.exe
Download: Windows-KB833330-ENU.exe


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (5.01.2004)

GreGM @ 8:01Symantec przygotował kolejne definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 5 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (5.01.2004)


Poniedziałek, 5 stycznia 2004


 

Creative Surround Mixer 2.00.52 / PlayCenter 3.02.70

GreGM @ 23:30Creative Surround Mixer Driver Update dla kart SB Audigy
Zmiany :
- poprawiono problem, gdy Creative Surround Mixer nie chce sie uruchomić po zainstalowaniu aktualizacji EAX® Advanced HD™ / EAX 4.0 Advanced HD.


PlayCenter Patch dla kart SB Audigy
Zmiany :
- rozwiązuje problemy z odtwarzaniem (jeśli występują).


Wymagania :
- Microsoft Windows XP lub Windows 2000
- Creative PlayCenter version 3.02.67
- karta Creative Sound Blaster Audigy


Download: Creative Surround Mixer 2.00.52
Download: PlayCenter Patch dla kart Audigy version 3.02.70


 

Power Project 1.40 beta 1

Imperator @ 23:22Jest to bardzo dobry system wtyczek do Gadu-Gadu, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Power Project jest kontynuacją znanego zestawu PowerGG. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: Power Project 1.40 beta 1 (1,51 MB)


 

BitSpirit 1.2.0 Final

Imperator @ 23:18BitSpirit jest to rozbudowany oraz prosty w użyciu klient sieci BitTorrent. Posiada on rozwinięte mechanizmy zarządzania plikami, stronami, cachem. Program integruje się z IE. Nie podano jakie zmiany zaszły. BitTorrent jest to sieć wymiany plików w której rozwiązano problem: więcej klientów - mniejsza przepustowość. Dzięki pomysłowi Brama Cohena im więcej jest klientów sieci tym większa jest jej przepustowość - każdy klient pomaga innemu. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: BitSpirit 1.2.0 Final (2,17 MB)


 

Intel Software Identification Utility 5.1.1.1002

Imperator @ 23:15Intel opracował nową wersję Intel Chipset Software Utility. Zapewnia ono support systemu dla magistrali AGP, IDE/ATA33/ATA66/ATA100/ATA133, USB/2.0 oraz umożlwia poprawną identyfikację komponentów chipsetu poprzez Menadżer Urządzeń.

Download: Intel Chipset Software Installation Utility 5.1.1.1002 (2,42 MB)


 

Windows XP Security Recommendation Guides

Imperator @ 6:19National Security Agency (Narodowa Agencja Bezpieczństwa) w USA wydała "Windows XP Security Recommendation Guides" czyli przewodnik, którego zadaniem jest pomóc użytkownikom jak najlepiej skonfigurować system Windows XP pod kątem bezpieczeństwa. Został on stworzony przy współpracy z innymi agencjami rządowymi oraz niezależnymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Link: Windows XP Security Recommendation Guides

Link: Skomentuj na Forum XP!


 

FlashFXP 2.2 Build 954 Beta

Imperator @ 6:08FlashFXP jest bardzo dobrym programem do obsługi serwerów FTP. Posiada intuicyjny interfejs, który nie sprawi nikomu problemu. Uzywając protokołu FTP umożliwia transfer z serwerów na Twój komputer. Ważniejsze cechy to możliwość wznowienia tranferu, synchronizacja katalogów, planowanie zadań i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $25.00

Download: FlashFXP 2.2 Build 954 Beta (0,61 MB)


 

K-MP3 5.1.2.36

Imperator @ 6:05K-MP3 jest to potężne narzędzie do obsługi plików MP3, OGG, VQF i innych. Program może automatycznie zmieniać nazwy plików, automatycznie zmieniać TAGi (zarówno ID3Tag V1 jak i V2), tworzyć listę plików zawartych w danym katalogu w formacie tekstowym, tworzyć playlisty, oczyszczać nazwy i wiele innych. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: K-MP3 5.1.2.36 (1,2 MB)


 

Trojan Remover 6.1.5

Imperator @ 5:49Trojan Remover jest programem do wykrywania i usuwania z systemu "Koni Trojańskich" gdy standardowe programy antywirusowe nie dają sobie rady. Najlepsze efekty przynosi używanie programu równolegle z dobrym programem antywirusowym. Aplikacja działa pod systemami Windows 95/98/NT/Millennium/2000/2003/XP. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Trial - 30 dni/Shareware $24.95

Download: Trojan Remover 6.1.5 (2,96 MB)


 

WinHex 11.2 SR-2

Imperator @ 2:55Program ten służy przede wszystkim jako edytor szesnastkowy, edytor dyskowy i edytor pamięci RAM, poza tym oferuje wiele dodatkowych funkcji. Potrafi na przykład tworzyć pliki obrazu dyskowych partycji, klonować dyski i edytować sektory startowe. Może też bezpowrotnie usuwać dane, odnajdować ukryte pliki i wyszukiwać łańcuchy tekstowe na dysku. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Shareware $35.00

Download: WinHex 11.2 SR-2 (0,72 MB)


 

foobar2000 0.7.7a

Imperator @ 2:52Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.7.7a (0,93 MB)
Download: foobar2000 0.7.7a Lite (0,5 MB)
Download: foobar2000 0.7.7a SDK (0,63 MB)


Niedziela, 4 stycznia 2004


 

Fresh UI 6.80

Imperator @ 5:46Fresh UI jest to narzędzie do konfiguracji oraz optymalizacji Windows. Program pozwala na modyfikację setek pomocnych i ukrytych ustawień w Windows XP/NT/2000/98/95/Me.

Licencja: Freeware

Zmiany:
- Dodano ukryte ustawienia dla Sprzętu Komputerowego i Explorera

Download: Fresh UI 6.80 (0,74 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R245 03.01.2004

Imperator @ 5:35Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 17196 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: +Friend Toolbar, +Scam.AdwareRemoverGold.
- Uaktualniono sygnatury: +AdRoar, +AsinLover, +BargainBuddy, +BrowserAid*, +Claria, +ClientMan, +ClipGenie, ++++++CoolWebSearch, +DownloadWare, ++eUniverse_KeenValue, +Redirected hostfile entry, +Scam.Trackzapper, +SCBAR, +SideStep, +ToolbarCC, +UpdateLoader Malware, ++VX2.BetterInternet.

Ilość "+" oznacza liczbę wariantów.

Download: Ad-aware Reference File 01R245 03.01.2004 (0,37 MB)


Sobota, 3 stycznia 2004


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 02.01.2004

Imperator @ 21:13Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80302 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 02.01.2004 (4 MB)


 

AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update)

GreGM @ 19:29Pojawiła się nowa zaktualizowana wersja bezpłatnego programu antywirusowego AntiVir Personal Edition dla Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003.

Download: AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 (Update) (4MB)
Download: AntiVir.VDF


 

Norton AntiVirus Virus Definitions (2.01.2004)

GreGM @ 19:26Symantec przygotował pierwsze noworoczne;) definicje wirusów do swoich produktów antywirusowych. Wersja ta jest datowana na 2 stycznia br.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions (2.01.2004) (4,25MB)


 

X-Setup Pro 6.5.100 Beta 1

Imperator @ 19:25Jest to bardzo rozbudowany program do tuningowania systemów operacyjnych Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, ME, XP oraz 2003 Server. Pozwala on na zmianę aż 1500 ukrytych ustawień w tych systemach. Ponieważ wiele ustawień zmienia się często i szybko, X-Setup korzysta z systemu bardzo małych wtyczek (2-4 KB), dzięki czemu ich aktualizowanie przy pomocy strony X-Setup jest bardzo proste. Dodatkowo można obejżeć kod źródłowy każdej wtyczki lub stworzyć własną przy pomocy X-Setup Pro SDK. Nie podano jakie zmiany zaszły.

Licencja: Freeware

Download: X-Setup Pro 6.5.100 Beta 1 (4,2 MB)


 

Symantec LiveUpdate 2.0

Imperator @ 18:56Symantec wydał nową wersję narzędzia LiveUpdate, służącego do aktualizowania zainstalowanego oprogramowania tej firmy. Program łączy się z serwerami Symanteca, sprawdzając czy są dostępne aktualizacje do programów, nowe definicje wirusów i listy URL. Gdy są, pobiera je, sprawdza ich oryginalność i instaluje.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: Symantec LiveUpdate 2.0 (3,79 MB)


Piątek, 2 stycznia 2004


 

Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 01.01.2004

Imperator @ 18:47Serwis OnlyNewZ przygotował zestaw nowo wydanych Biosów oraz Sterowników.

Zaktualizowano:
- 7 Biosów Elitegroup
- 7 Biosów ASUS
- 10 Biosów Aopen
- 11 Biosów GIGABYTE
- 5 Biosów SOLTEK
- 2 Biosy MSI
- 3 Biosy EPOX
- 4 Biosy SOYO
- 2 Biosy Shuttle
- oraz inne

Download: Ostatnie aktualizacje Biosów oraz Sterowników - 01.01.2004


 

Exchange 5.5 CDO Patch 2657.55

GreGM @ 18:37Data wydania : 30.12.2003
Wielkość pliku : 1735 KB
Wersja : 05.05.55.2657

Opis : Poprawka ta rozwiązuje problemy znalezione w Exchange Server 5.5 CDO od wydania poprawki SP4. Więcej infomacji o tej poprawce znaleźć można w Artykule Bazy Wiedzy MS KB818709.

Wymagania :
Windows 2000, Windows NT + Exchange 5.5 SP4

Info: MS KB818709
Download: Exchange5.5-KB818709-v2-x86-enu.EXE


 

Abit NF7/NF7-S v.2.0 BIOS Update

GreGM @ 18:33Abit wypuścił nowy BIOS do swoich płyt głównych z serii NF7/NF7-S v.2.0 opartych na chipsecie nForce 2.

Data kompilacji BIOSu: 1.12.2003

Zmiany :
- dodano support dla monitorowania prędkości obrotowej wentylatorów w aplikacji nVidia System Utility,
- zaktualizowano SATA BIOS do wersji 4.2.43.


Download: Abit NF7/NF7-S v.2.0 BIOS v.21 (0,3MB)


Czwartek, 1 stycznia 2004


 

DAEMON Tools 3.44

Imperator @ 21:25Jest to najlepszy emulator napędu CD/DVD, dzięki któremu możemy otworzyć obraz każdej płyty (CUE, ISO, CCD, BWT, CDI i MDS), emulować dowolne zabezpieczenie.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: DAEMON Tools 3.44 (0,48 MB)


 

Ad-aware Reference File 01R243 31.12.2003

Imperator @ 15:16Jest to najnowszy plik referencyjny dla programu Ad-aware, który wykrywa i usuwa wszelkie systemy reklamowe z komputera. Plik "reflist.sig" należy skopiować do katalogu "C:\Program Files\Lavasoft\Ad-aware". Uaktualnienie można również pobrać bezpośrednio w programie.

Najnowsza baza zawiera 16994 sygnatur.

Zmiany:
- Dodano nowe sygnatury: +180Solutions, ++Omi-Update, +SureBar, +TeenFestival.
- Uaktualniono sygnatury: +Bloiscom Dialer, +CometCursor, +CoolWebSearch, +Edise, +IBIS Toolbar, +JAJsoft.CSRS, +PromulGate, ++Rads01.Quadrogram, +t.rack*, +VX2.BetterInternet, ++WurldMedia.

Ilość "+" oznacza liczbę wariantów.

Download: Ad-aware Reference File 01R243 31.12.2003 (0,37 MB)


 

Kaspersky Anti-Virus Definitions 01.01.2004

Imperator @ 15:13Jest to najnowszy update dla programu Kaspersky Anti-Virus (AVP).
Baza zawiera aktualnie 80253 definicji wirusów.

Download: Kaspersky Anti-Virus Definitions 01.01.2004 (3,99 MB)


 

Norton AntiVirus Virus Definitions 31.12.2003

Imperator @ 15:12Jest to najnowszy update dla programu Norton Antivirus.
Baza zawiera aktualnie 64790 definicji wirusów.

Download: Norton AntiVirus Virus Definitions 31.12.2003 (4,24 MB)


 

Zoom Player 3.30

Imperator @ 15:09Zoom Player jest to bardzo dobry odtwarzacz plików multimedialnych, który z powodzeniem może zastąpić standardowy Windows Media Player. Posiada wiele filtrów poprawiających jakość filmów wyświetlanych głównie przez wyjście TV-Out. Można również zmieniać w pełni jego wygląd.

Licencja: Freeware (Standard)/Shareware $19.95 (Professional)

Zmiany (ENG)
Download: Zoom Player Standard 3.30 (0,92 MB)
Download: Zoom Player Professional 3.30 (1,02 MB)


 

WhereIsIt? 3.55 Build 1231

Imperator @ 15:07WhereIsIt? jest to program przeznaczony do katalogowania wszelkiego rodzaju oprogramowania, filmów, muzyki zawartych na CD, DVD, dyskietkach, dyskach twardych, sieciowych etc. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według przeróżnych kryteriów (opisy, tytuły, kategorie etc.). Jest to jeden z najlepszych programów tego typu.

Licencja: Trial - 14 dni/Shareware $39.95

Zmiany (ENG)
Download: WhereIsIt? 3.55 Build 1231 (3,05 MB)


 

foobar2000 0.7.7

Imperator @ 15:04Nowa wersja popularnego odtwarzacza mp3 stworzonego przez Piotra Pawłowskiego, pracownika Nullsoftu. Program pozbawiony jest zbędnych wodotrysków, minimalnie obciąża komputer, zapewniając przy tym świetną jakość dźwięku. Obsługiwane formaty: WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX.

Licencja: Freeware

Zmiany (ENG)
Download: foobar2000 0.7.7 (0,92 MB)
Download: foobar2000 0.7.7 Lite (0,5 MB)
Download: foobar2000 0.7.7 SDK (0,63 MB)


 

 

 


 
 
All rights reserved. Windows2002.prv.pl © 2001 ^Do góry^